Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2020 14:22
Takže od HACu ne?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2020 23:25
HAC to má na svém webu také.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 08. 2020 13:15
Ve čtvrtek jsme jeli přes Maďarsko do Vodic a na všech čtyřech mytnicích mi to nechtělo načíst enc. Na Lučku ani borcovi přede mnou a běhal tam "brigádník", který enc vzal, zamával nad hlavou a jelo to. Pak už jsem mával nad střechou sám a šlo to. Letos to byla třetí jízda enc k moři a hlásili mi jen jeden problém.
Máte někdo podobnou zkušenost? (enc je stará přesně dva roky, přední sklo na Oktávce 2 obyčejný.)
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 08. 2020 15:35
Důležité je držet krabičku v poloze, jako kdyby byla nalepená na čelním skle. Je tam směrová anténa.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 08. 2020 22:19
Blblo mi to podobně. Od té doby co jsem nalepil držák na sklo, to funguje bezchybně.
Když jsem to válel na palubce, nebo držel v ruce, tak se to někdy nechtělo načíst.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 08. 2020 22:49
Zdravím všechny, jedu v týdnu do Chorvatska a chci letos poprvé zakoupit ENC. Přečetl toho již spoustu, ale chci se zeptat, zda ENC někdo kupoval ze směru z Maďarska od Letenye-Varazdin nebo až v Záhřebu...? Případně na jakem místě u mýtnych bran. Děkuji za odpověď...
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 08. 2020 00:38
Ok. Nastuduju (najdu) pod jakým úhlem to má být na skle.

Petr273: Já ji kupoval na 1. nebo 2. sjezdu od Goričanu (Letenye), ale je to dva roky...

Nemají na webu seznam prodejních míst?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 08. 2020 06:34
Ve Varaždinu jde koupit, ale myslím že jen všedni dny do 20,00 hod. Je to na stránkách HAC. Ale vzhledem k tomu, že Chorvati zvažuji změny ve výběru mýta, tak bych si ENC krabkh už nekupoval, ale půjčil od někoho v okolí.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 08. 2020 11:43
Jak na potvoru nemůžu najít nikde na webu návod, jak má být krabička (malá) přilepená. Papíry mám pochopitelně doma...

Nemůže mi někdo tu orientaci napsat?

Díky.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 08. 2020 12:27
Co je na tom nepocbopitelného? Krabka má držák s lepící plochou, tak to jen připlácneš na sklo. Pokud máš pokovené sklo, tak samozřejmě do zóny k tomu určené, obvykle vedle zrcátka. Nic víc, nic míň.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 08. 2020 12:34
Ach bože. Takový trouba, abych nepochopil, že držák mám přilepit na sklo opravdu nejsem.

Někdo výše (mdr) mi napsal, že záleží na orientaci krabičky a na tu se ptám... Co je na tom nepochopitelného?

Lepit to pochopitelně nebudu. Chci znát (pokud je to pravda) správnou orientaci...

I tak děkuji za podnětnou odpověď :-)
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 08. 2020 13:06
tím úchytem do držáku a tělo směřuje dolu (krabička nová malá ,místo vedle zrcátka v puntikatém skle (tam je nekovové Renault) a funguje .Vloni jsem ji držel nekolikrát z okna a brána to vezme jen tím úchytem dopředu jinak neotevře závoru

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 08. 2020 14:00
dobrý den všem, dovolím si moji malou poznámku, snad se mi nebudete smát. Loni jsem taky mával krabičkou- dokonce z venku z okna smiling smiley a signál ne a ne chytit, za mnou nervozita a začali couvat, nakonec se chytla. Při cestě zpět v Zagvozdu když jsem opět chytal vlny, ke mně přiběhla obsluha, vzal krabku do ruky obešel auto k pravýmu rohu a ejhle vše OK. Vysvětlil mi, že snímače jsou vpravo před autem a tudíž od mého okna celkem daleko . . . od té doby již další dvě cesty, krabku drží v pravém koutě skla má milá a vše funguje bez chyby a svižně. Třeba tento poznatek někomu pomůže yawning smiley a šťastnou cestu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 08. 2020 14:35
mirek 12. V zaří vyskouším. Jestli nebude fungovat uvydíš těch facek.thumbs up smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 08. 2020 14:36
to pavel72: Ano, ach bože!!! Když vezmeš krabku do ruky, tak snad pochopíš, jak má být nalepená na skle a přesně takto ji budeš i držet v ruce, ne? A je jedno, jestli je natočená dolů, nahoru, doprava či doleva, hlavně musí být držákem směrem k bráně!
Já ji také nemám nalepenou a ani ji lepit nechci, vyndavám ruku z okna, protože mám pokovené sklo a za jízdy se trefovat do toho místečka, kudy to vedle zrcátka jde, je nesmysl.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 08. 2020 17:14
Přesně tak jsem to myslel, důležité je, aby krabička směrovala tou lepící plochou k anténě.

mirek12: To je divné, já myslel, že anténa pro ENC je to obdélníkové nahoře pod střechou, a to jsem viděl vždy vlevo:
[goo.gl]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (17. 08. 2020 17:15).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 08. 2020 17:32
mdr: Ono to vypadalo, že když je směrová, záleží i na "svislé"orientaci, tedy jestli tělem nahoru nebo dolů... "Lepícím koncem" dopředu, to je opravdu jasné :-)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 08. 2020 18:44
Skoro to vypadá, že když mám krabičku of HAC, mám pořád smůlu a je potřeba speciální registrace v systému Bina Istra...

edit: Už jsem se dočetl že HAC to má na webu také.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil dvoukvitek (17. 08. 2020 18:50).
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 08. 2020 20:58
pavel72: No jestli je ten signál polarizovaný... chuj jevo znajet, jak říkal jeden známý.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 08. 2020 18:54
Tak dnes 4x mýtnice, pokaždé se otevřela, držel jsem ji teda ven z okýnka, otočenou "jako na skle".
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 08. 2020 17:16
Ahoj všem, byl by někdo z vás ochotný mi od 6.9. do 20.9. půjčit ENC? Vím že si jí můžu koupit atd...dokonce i půjčit na CK Autoturist, ale jde mi spíš o to, že bych ty peníze za krabičku nebo výpůjčku radši využil tak, že bych vám za to půjčení něco přivezl. Přijde mi to lepší investice smiling smiley Plánujeme nejdřív týden Mimice a pak týden otok Vis smiling smiley Takže kdyby někdo půjčil za víno z Visu, budu moc rád smiling smiley
Ondra - Praha a okolí smiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 09. 2020 13:24
ahoj všem, tak dnes ráno návrat v Brely a zkušenost s krabičkami ve dvou autech, cestou tam drženy na pravé straně, obě staré cca 7 let a použití bez problému. Dokonce - při návratu domů, ta naše pípla při vjezdu do mýtnice Zagvozd ležíc u řadící páky eye popping smiley to jsem nepochopil, než jsme ji zvedli objevil se kredit na displeji a závora valila nahoru. A druhý zážitek - jel jsem si v úterý na Dugopolje koupit konečně vlastní krabku, takovou tu moderní mrňavou a musel jsem s ní tam i na Šestanovaci mávat jak kouzelník aby pípla, každopádně má zřejmě slabší signál, protože reaguje až úplně těsně před závorou. Tak Ajaxi a teď babo raď . . .
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 09. 2020 19:56
Mirek12. Já budu mávat v uterý.thumbs up smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 09. 2020 07:41
ENC fungovalo i bez mávání.hot smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 09. 2020 20:50
Koukám že to máme s Ajaxem vše nastejno, jen rozdíl 2 dnů thumbs up smiley
Krabička koupena v r. 2015thumbs up
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 09. 2020 21:28
ENC od ARZ koupená 2012 nezklamala ! thumbs up
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 10. 2020 19:14
ENC zakoupená 2012 nezklamala.
smileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 10. 2020 13:21
áno mám tu novú a požičal som ju aj známemu keď išiel a všetci poctivo mávame, na upozornenie pracovníka cestariny ju treba mať viditeľnú pod čelným sklom a prísť čo najbližšie k rampe, majú totiž slabší signál.....
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 12. 2020 10:21
Mám dotaz. Musím si pořídit krabičku ENC kategorie II. Kupoval někdo ENC na Varaždinu? Kde jí prodávají? Na mítnici nebo bokem v administrativní budově? Děkuji
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 12. 2020 11:47
Prodávají je tady vpravo pod tou špičatou střechou. Vchod je z této strany.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 59
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.