Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2020 12:31
Kdyby byl provozovatel mýtných jednotek v HR schopen zasílat zakoupený balíček prostřednictvím kurýrní služby, bylo by vymalováno a ještě by jim prodeje narostly. Při současných otevíracích dobách na prodejních místech to není vstřícné směrem k zájemcům jedoucím v pozdějších hodinách. V roce 2013, kdy jsem jednotku nakupoval ,jsem musel cestu naplánovat tak, abych prodejní dobu na Lučku stihnul. Když jsem dva roky nato potřeboval drobný servisní úkon, tak jsem na Šestanovaci budil obsluhu, spící v kanclu vleže na stole. Sice si dal nakonec povědět, ale pohledem metal blesky, jaké bývají vidět nad Biokovem.
Předloni jsem zase mínil jednotku nakoupit pro mladé a na začátku sezony na Varaždinu - vyprodáno. Tak jsem požádal, zdali v systému vidí mýtnici, kde jsou případné k dispozici. Nahlédl a pravil, že dva kusy má právě Šestanovac, ovšem v době našeho průjezdu bude zavřeno.
Sami si tímto přístupem trochu vyhánějí lasičky do lesa.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2020 13:39
Kupoval jsem krabku 2x, pokaždé na Lučku po půlnoci a ani jednou problém. Vždy přímo na mýtnici, úplňě vpravo.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2020 19:26
Jo, ta samá kancelář. 2013 nákup kolem 18. hod. Jen jsem popsal vlastní zkušenosti. Veskrze ale prodejní dobu 7 -20 považuji za nedostatečnou a v době sezony by měla být non-stop. Toť múj názor.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fous 57 (07. 06. 2020 21:14).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 06. 2020 11:06
Tak a je to tady. Přátelé loni jsem zdárně na Lučku koupil "karticu" a teď ji nemůžu najít... Ano vím, jsem "idiot" grinning smiley, ale pokud jsem ji při přesunu aut na hory ztratil -což snad ne, ještě věřím, že ji najdu - ale kdyby. Existuje způsob jak si to vyřídit, vyzvednout novou, kredit, účet atd. Možná jsem první. Možná mi napíšete, že novou kartu, ale má s tím někdo, prosím zkušenost? Díky, že zase otravuji. Ale tady se aspoň člověk cítí mezi svejma, než na těch FB fórech, tam jsou teprve dotazy grinning smiley Díky moc za radu.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 06. 2020 11:55
couddy
Určitě to jde podle mě je to stejné jako když ti odejde baterka. Kredit ti na požádání převedou na novou krabičku.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 06. 2020 18:32
Tak změna kartu jsem po dlooohééém hledání našel. Už jsem i v účtu. Pajáda. TOP- Peynment mám, kartu taky. Jenom jsem trošku pozapoměl, když chci jet dolů (řekněme) Ploče. Jak je to s tou slevou, kolik tam dát? Tam a zpět? Ted tam mám 80kuna. Díky moc, kdo to má už spočítané. Já jsem totiž zapoměl, co je vlastně největší výhodou té karty smiling smiley ??
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 06. 2020 19:09
Lučko - Karamatiči jedna cesta 231kun tzn. celkem 462kun a odečti si -+20% (výhoda ENC)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 06. 2020 19:09
230 lasiček mínus 21,74%, to je cirka 180 lasiček na jednu cestu. Z hlavy to nevím, ale kouknutí na net cca 1 minuta, tj.napsání tohoto příspěvku trvalo déle. Mám u tebe pivo....
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 06. 2020 19:16
Zahajskej samozrejme, že máš! to si piš. Karta SMARTCARD tedy totéž co ENC, jen neprojíždím branou ENC, už se mi to oživuje. Ale na Haku, já doted to neumím zadávat do toho odku kam. Asi jsem už starej a nebo jsem blbej. děkuji děkuji moc. chceme jet 20.6. tak kde dáme to pivo?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 06. 2020 19:26
A co 10% od 15.6.?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 06. 2020 22:03
V létě budou mimosezonní ceny [www.dalmacijadanas.hr]
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2020 20:30
Jestli jedeš na stejný místo, podívej se na platby z loňska
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2020 21:55
Valeri, jedu větším autem jsem asi dnes zjistil. Jiná skupina (vw T5).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2020 09:31
Tak abych si zasloužil další pivo....360lasiček pokrácených o slevu na Smart karticu....a jseš tam skoro za 282 kuníků na jednu cestu. To je rozdíl oproti normálnímu přibližovadlu, co?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2020 09:40
... když za to ještě připřáhneš přívěs, tak jsi v trojce smoking smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2020 09:47
To už je po slevě 450 kuníkůeye popping smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2020 10:02
Spíš by se HR mělo zamyslet nad nesmyslem ENC a udělat to satelitně....

_______________________________________________________
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2020 10:33
Tohle než by se vybudovalo, tak ještě dlouho ENC. Asi by musela být i politická vúle a spousta lidí bez práce. Ale nevím, pouze úvaha s ohledem na tuzemské praktiky.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2020 11:21
Pro Coudy - Slevu 21,74% neřeš - při placení (kartou z PC) se vždy zadává suma bez slevy a tuto si program započítá sám a tobě srazí kuny po slevě !!!

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2020 11:22
V době, kdy se tenhle systém výběru mýta budoval, bylo satelitní mýto v plenkách, či spíše ještě na houbách. ENC je jen přílepek k tomu stávajícímu. Podobné systémy jsou i jinde v Evropě.. Itálie, Špáňo atd. Změna systému je vždy velký zásah do zaběhnutého, viz.u nás. Mnoho kamionú nevyjelo či stálo na hranicích, protože nebyla krabka, či jiné problémy s tím spojené.
A změna systému má i finanční stránku, vždy k dobrému i špatnému, jen je otázka, na které straně je zákazník. Výběrčí volí vždy tu pro sebe výhodnou.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2020 13:22
Už se to tady probíralo, že od příštího roku chtěli Chorvati zavést nový systém bez zastavování na mýtnicích pomocí snímání registračních značek. Nevíte někdo, jak to s tím vypadá?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2020 13:29
Jenom to ne, mám koupeno nové ENCsmiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2020 14:16
podľa kolegu z našej pobočky v Zagrebe sa o toto plánuje už niekoľko rokov a najbližšie to ani nebude...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2020 20:02
Zahajskej - další pivo. Budeš 19.6. - 20.6. někde po cestě? smiling smiley
Slavkove - děkuji, Těšil jsem se na Tebe, ale ještě nemám loď, na "Téčku" tažné ani kapitánský zkoušky, krom paddleboardu smiling smiley

Hopkirk - děkuji, to je dobré vědět, to jsem nevěděl a bude se blížit doba, kdy to tam namačkám. Aktuálně opravuji hned dva vozy a do toho řeším, kudy kam jet. Zda ještě stihnu výlet do říše, nebo jak to udělat. smiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2020 20:36
19.-20.6.budu zrovna na cestě, po ČR a s dost velkým rozptylem, od Práglu až po Radějov, tak si mě odlovsmiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2020 20:45
Tak vezmu Téčko. Mám tam postel. Stolek...vezmu pivo a počkám si na Tebe někde třeba u Pasohlávek grinning smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2020 21:05
Pavel.R - také jsem ji loni měnil za novou
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 06. 2020 15:56
Kam ENC umisťujete?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 06. 2020 15:58
Pavel R tak to uz tu bylo fakt tisickrat. A jestli mas Renault... Zkus precist a hledat. Omlouvám se za tvrdou odpověď.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 06. 2020 16:20
Že sem se ptal. Určitě jsem hledal ale nenašel a Renault nemám.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.