Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 08. 2019 12:09
Jasně, ENC je napravo, myslel jsem ten pruh ENC co je víc vlevo a můžeš ho opustit rovně na cash.
Tady za tou červenou dodávkou vepředu.
To jsou stejně všechno jen teoretické úvahy, v době špičky od moře stáhnou směrem na jih všechno doprava a co sis někde doma naplánoval už neplatí yawning smiley .
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 08. 2019 13:32
Triplex, vlezeš na dámský záchod? Vjedeš do zákazu vjezdu? Asi ne. Tak nevím, proč přemýšlíš nad průjezdem přes ENC bránu bez krabky? Typický našincův ojeb.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 08. 2019 14:45
Na dámskom som ešte nebol to je fakt ale v zákaze vjazdu áno. A prečo nad tým premýšlam? Lebo som tam ešte nebol a už som to niekde počul tak sa pýtam. Mnohý chodili v Slovinsku cez stavenisko tiež tam bol zákaz počul som tak sa pýtam. Inak možno stačí napísať je to zakázané. A ak je to zakázané budem rád ak niekto napíše prečo. Ak treba mať iba krabičku ENC napríklad keď sa pokazí tak nikomu nebude isto nadávať. Ja sa iba pýtam a hneď ten kantorský ne ne hochu to ne.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 08. 2019 20:10
Na Lučku jsem přes ENC pruh jezdil celá léta a tisknul tam lístečky. Vždy tam nahoře svítil symbol ENC i automatu na lístečky, proto o zneužití brány nemůže být řeč. Hlídejte si co tam svítí.
I na streetview je vidět, že jeden z ENC pruhů je označeny i automatem. Podle provozu se to mění.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (11. 08. 2019 20:15).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 08. 2019 21:28
No a preto som sa to pýtal. Ďakujem za odpoveď.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 08. 2019 22:02
Když je Lučko prázdné, tak není co řešit. Když je plné, tak proč nepoužít bránu, která je méně používaná. Už jsem tam zažil i to, že tam auta vyloženě naháněli.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 08. 2019 09:21
I mě jednou nahnali na Lučku do ENC, dokonce měli závory otevřené a rozdávali už vytištěné lístečky, aby to šlo rychleji.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 08. 2019 11:08
Ano, pokud personál nažene do ENC brány nekrabičkáře, je to v pořádku.
Je i mraky kešařů, co vjedou na Demerje a domáhají se platby hotovostí. Jen zlomek je těch, co se opravdu spletli a i tomu se mi věřit nechce, protože jen debil si nevšimne cedulí. Prostě odrbat, kde to jde, některým neni nic svaté.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 08. 2019 11:51
Je pravda, že ENC pruhy jsou kromě slevy bonusem pro krabičkáře. Pokud tam vjede nekrabičkář úmyslně, zaslouží trest.

Těm kešařům na Demerje by mohli dát na výběr - zaplatit dvojnásobek nebo se zařadit na konec fronty na keš thumbs up smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 08. 2019 17:42
Ja síce platím iba kartou a jazdím na Demerje no v noci na ostatku vždy sledujem aj na pruhu kde je zelená a čo tam svieti či ENC či card alebo cash atď. A ja neviem prečo keď vystresovaný našinec zbadá osem áut s ŠPZ že idú na Demerje tak to tam jednoducho strelí. A to mu na záver treba skaziť dovolenku? Keby takého stretnem a má problém naopak zaplatím mu to tak že mu požičiam druhú kartu a za mýtnicou mi ju vráti. Veď buďme trošku ľudský. Ja som raz v žvote čakal pred Macwljom a zo staveniska zo zákazu vybiehali autá čo obchádzali slovinskú diaľnicu krajania české ŠPZ tak som zastal a pustil ich na cestu aj keď to je nefér voči ostatku lebo práve preto bola kolóna až po diaľnicu. Nemali tam čo hľadať ale tak ak boli vychcaný tak v pohode a možno zablúdili tak hneď neodsúdim.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 08. 2019 20:55
To "odrbání" je podobné bohužel i "našemu národu".... Zažil jsem i "podljíždění" pumpou. Na typu auta nezáleží. V drahém i levnějším může sedět idiot. Bohužel nám chybí pokora a úcta k druhým...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 08. 2019 22:38
Ono to nie je ani o pokore. Je to ďaleko a z tej cesty je každý nervózny. Ono vždy keď je možnosť výberu tak človek špekuluje. A vôbec by som to nehádzal na národnosť cez pumpu zväčša nemecké a rakúske ŠPZ a češi a slováci poslušne v rade. Ale aj v aute s Rakúskou ŠPZ môže sedieť Balkánec :-) Inak zas sa to zvrhlo na úplný nezmysel. Moja prvotná otázka znela či sa to dá a či je to zákonne to je všetko.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2019 10:03
podla mna ti nikto nic nepovie... ved aj na ENC brane si vies vybrat listok
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 08. 2019 20:39
Včera jsem chtěl na Lučku koupit ENC krabici. Bohužel jsem přijel o 19 minut později a měl jsem smůlu. Otevřeno měli do 15:00. Strejc ve vrátnici mě nekompromisně vyhnal.

Js13 Pelješac Blaževo
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 08. 2019 20:47
Ja este napisem k veste, len mam prilis vela prace .. ale mne sa podarilo kupit ENC na NP Goričan, 8.8.2019 v case cca 8:40. Panko sa spytal ci dobit alebo novu, ja ze novu, vypisali sme, zaplatila som kartou a hned som uz aj prechadzala branou :-). Viem, ze tam nemaju predajne miesto, ale podarilo sa..a to som tam isla, ze len skusim

Umag 2002, Tučepi 2005,2006,2007,2009,2010, Baška Voda 2012, Vodice-Srima 2013, 2016, Primošten 2014, 2021, Pakoštane 2017, Živogošće Blato 2018, Petrčane 2019, Biograd na Moru 2022, Zagreb 05,12/2022, poznavačka Istria /Buzet, Hum, Pazin, Rovinj, Motovun, Grožnjan/ 2023,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil luciask (16. 08. 2019 20:48).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 08. 2019 09:23
js13, tak proč si ji nakoupil na mýtnici?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 08. 2019 20:31
Pokud mně dojde baterie v ENC krabičce od HAC, je lepší vyměnit krabičku nebo pořídit kartu?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 08. 2019 11:00
Já bych v tuto chvíli bral kartu, krabicu bych pořídil až na nový systém.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 08. 2019 12:38
I s nefunkční/vybitou krabičkou lze platit a mit tu slevu. Jen je třeba mít lístek ze vstupu a na výstupu podat krabku s lístkem obsluze. Není třeba pořizovat karticu. Jinak když už, tak jak píše Tony
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 08. 2019 18:58
Vím, že můžu s lístkem od krabičky platit. Ale už nevím, jestli můžu i na Demerje, kde asi neni obsluha.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 08. 2019 21:01
Na Demerje bude s nefunkční krabkou problém. Pokaždé volat obsluhu je dost otrava.
Jestli kartu, nebo krabku, není snadné odpovědět. S kartou ušetříš víc peněz a s krabkou zase nějaký čas a je to pohodlnější.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 08. 2019 01:35
V takovym pripade bych na Demerje jel do toho uplne pravyho pruhu. Pri mem prujezdu byl pro ENC i SMART CARD. Je to navic hned u budovy, obsluha to bude mit blizko
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 08. 2019 08:44
Ahoj, chtěl bych poprosit o info jak a kde se dá rozšířit funkčnost ENC, aby fungovala i na Istrii, děkuji
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 08. 2019 10:01
Ivoši, ze stránek bina-isara.com ..... You can use the ENC on-board unit (tag) issued by HAC or ARZ on the Istrian Y Motorway after you had it encoded at one of Bina-Istra's points of points of sale (at the Učka Tunnel, at Toll Plazas of Umag or Pula), from Monday to Saturday, from 7 a.m. to 7 p.m. Please note that each Concessionaire requires a separate subscription account and has specific terms and conditions, depending on the selected ENC package.

Stručně, registrace možná na jejich prodejních místech jen osobně...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 08. 2019 13:25
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 08. 2019 14:11
Nechápu tento opruz. Technicky nemůže být problém předávat si data s ARZ a HAC stejně jako to tito dva dělají mezi sebou.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 08. 2019 15:47
Stejně jako se nedomluvil AZM, takže není možné používat krabky na jejich dálnici.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 08. 2019 16:45
Nevím, po AZM nejezdím, ale domnívám se, že tam to ani technicky není možné. Na Ypsilonu to zjevně technicky možné je, ale je potřeba absolvovat tu podle mně zbytečnou registraci.

Platí alespoň po té registraci kredit z ARZ/HAC na Ypsilonu?
A jak je to obráceně? Když má někdo krabku od Ypsilonu, musí ji speciálně registrovat u ARZ/HAC?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 08. 2019 16:46
Protože AZM ani nevybudoval systém ENC na své dálnici A2. Nicméně, jistá naděje tady je, že od roku 2022, po zavedení nového mýtného systému v HR, bude tento použitelný na všech dálnicích bez dodatečné registrace.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 08. 2019 16:48
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Platí alespoň po té registraci kredit z ARZ/HAC na
> Ypsilonu?

Ne.

> A jak je to obráceně? Když má někdo krabku od
> Ypsilonu, musí ji speciálně registrovat u ARZ/HAC?

Ano.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 76
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.