Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 07. 2019 14:05
Měřil jsi před výměnou napětí staré baterie? Pokud ano jaká hodnota byla naměřena?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 07. 2019 14:26
Napětí bylo v pohodě viz test z roku 2018.
naměřené napětí bez zátěže /pouze elektronika krabičky/ bylo 3,63V po odporové zátěži 75 ohmů paralelně k baterce naměřený proud při zatížení baterie odporem byl 41,mA což je velké zatížení místo stávající elektroniky pro testnutí baterie, spadlo napětí na 3,3V.
Shrnutí - vzhledem k tomu, že je krabička ENC skoro 5.let stará a baterie /výroba Francie/ je ve velice dobré kondici tak jak se psalo výdrž 5-10 let je možné.Co dělám s krabičkou ENC při dojezdu do apartmánu jí nenechávám v rozpáleném autě je v apartmánu, v ČR jí mám v šuplíku v kanceláři při stálé teplotě.Teplota má hodně velký vliv na její životnost.
Snad někomu pomůže můj malý test. Závěr neměnit preventivně po 5 letech když to funguje tak nechat být po výměně 2019 nefunkční.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 07. 2019 18:17
Tak při těch 3,3V se mohl klidně zastavit měnič napájející celou krabku, pokud je to měnič stavěný na Li-ion články ta se zcela jistě zresetoval. Tím pádem krabka bez napájení
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 07. 2019 20:13
Pátek 5.7. výměna ENC na Dugopolje.
Osluha během 5 minut vše sepsala, opravila chybu ve jméně podle pasu a dala upozornění, že aktivace nové ENC proběhne do 30 minut.
nový tvar ENC
Nový tvar ENC jsem zatím nerozebral, ale dle velikosti pochybuji, že tam bude stejná baterie jako v předchozích. Asi to bude nějaký "knoflík" jako v počítači.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 07. 2019 23:51
Je tam knoflikova bateria CR2477.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2019 12:13
Moje letošní zkušenost s ENC:

Na vjezdu Goričan se přes sklo nechtěla chytnout, po vysunutí z okna a zamávání se chytla. Na dalších mýtnicích vždy krátké zamávání z okna, jen na výjezdu Goričan nějak nechtěla, až když jsem couvnul a znova přijel k bráně se chytla. Přitom na FAST ENC na Demerje přes sklo bez problémů. Já si myslím, že antény na mýtnicích mají různou citlivost.

Krabičku mám bez pár dnů dva roky, tak jsem měl sebou i záruční list, že bych ji vyměnil ještě v záruce, ale nakonec fungovala, i na tom Goričanu, i když až po krátkém přesvědčování.

Mimochodem před dvěma roky na výjezdu na Sv. Heleně úplně nová krabka ne a ne se chytnout, pak vyšla z budky nějaká paní, řekla mi, ať držím krabku v ruce, zašla do budky a pak se krabka chytla. Ale tento problém tam měli i další řidiči.

Krabku je potřeba držet v poloze, jako by byla nalepená, protože je tam směrová anténa.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2019 18:32
A už se opět chystá změna od roku 2022
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2019 19:53
Jsem rád, že prošel i videotolling. Zaujalo mne, že viz google translator: "Demerje se stane vstupem na dálnici směrem na Karlovac"
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2019 11:32
Tak dovča skončila, při cestě domů jsme projeli na lístek odečteno na Lučku starou nefunkční ENC a pokračováno na Zagreb Jadranská Avenije 6. Jak se dalo čekat na této adrese již roky nikdo není a s úsměvem mne odkázali na Lučko. Tak se nenechte zmást. Jedeme zpět na Lučko auto na parkoviště pro HAK a jdeme dovnitř. Celé to trvalo cca 4 minuty. Našel mne v systému zeptal na jméno adresu telefon. Platil jsem 122Kn. A říká za 30 minut bude funkční ať si vezmu lístek přes bránu. Odjet z parkoviště od kanceláře HAK nešlo jinam než na bránu ENC a směr zpět odkud jsme přijeli.Při vjezdu před snímač ENC na Lučku se okamžitě otevřela závora, ale nenačetlo mne to, takže bez lísku jsem vyjel k prvnímu sjezdu z dálnice kde mne to také nenačetlo, ale obsluha viděla, že jsem ráno jel z Krku koupil novou ENC tak mávl já zaplatil 7Kn vzal lístek a jel zpět na Lučko kde jsem ještě také nebyl v systému, znova zaplatil 7Kn. Večer doma jsem koukal a již aktivace proběhla takže příští rok snad bez problému.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2019 12:23
Tak snad až ti příště přestane fungovat, budou už mít v provozu lepší systém, ne takovýto na baterky spinning smiley sticking its tongue out
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2019 22:30
od roku 2022 bude vše jinak. odkaz
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2019 11:21
manli2 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> od roku 2022 bude vše jinak.

takže místo ENC si kopíš nějaký traspondér nebo co to je ... na to asi bude nějaká sleva ... nebo se zaregistruješ přes SPZ ale tam nebude žádná sleva ... nějak to moc nechápu, na začátku píšou že budou funkční oba systémy, ale pak tam píšou že chtějí odstranit úplně placení na mýtných branách, kvůli plynulosti provozu a že to bude platit na všech dálnicích i ta za těch 48KN co je ted za hranicí ...
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2019 12:08
Mýtné brány jako jsou dnes jsou drahé, musí tam být lidi, špuntuje to dopravu, takže turisti stojí na dálnici a neutrácí za brutálně předražené všechno u moře.

S novou DSRC krabičkou bude poskytována sleva jako teď s ENC. ALPR systém bude podle všeho vyžadovat registraci platební karty k RZ a pak automaticky odečte sumu za projetý úsek.

Do roku 2022 bude přechodné období se "všemi systémy" Po roku 2022 jen nové.

No, su zvědavý.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2019 12:44
Pokud nebudou mít na vjezdech a výjezdech závory, musí řešit ty, kdo jim vjedou na dálnici bez zaregistrování.

Už vidím ty vychcánky, kteří si budou různě přelepovat RZ, aby se nenačetla správně.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2019 14:48
Vzhledem k tomu, že mýto/dálniční známky na základě čtení RZ ve více zemích normálně funguje, tak není důvod, aby to nefungovalo i tady. Holt když pak vjede někdo na dálnici bez registrace, tak dostane dodatečně fakturu s přirážkou. Stejně jako třeba na SK nebo HU s dálniční známkou.
Spíš mi není jasné, proč chtějí kombinovat ty dva způsoby (transpondér nebo čtení RZ). Pokud chtějí zvýhodňovat ty, kteří jim zaplatí dopředu, tak by mohli mít možnost předplacení kreditu i na RZ
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2019 15:19
Na krabičku byla sleva a bude, jen prostě lepší systém, ten zanechají pro místní a pro nás dobrodruhy :-D

No a ostatním přespolním(ale i sobě v podobě nižších nákladů na výběr) to usnadní tím čtením RZ, ale slevu nedají, protože jsou "na huntě".
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2019 19:20
Ahoj všem. Prosím o info. Pri letošní cestě do HR mi při placení mýta v Sestanovaci řekli, že mám vybitou baterii v krabičce a abych si ji vyměnil v Dugopolje. Nevíte někdo, jakou mají pracovní dobu? Chci odjíždět z Maďarské v 1 hod.ráno, tak jestli tam někdo bude. Díky.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2019 20:02
Jirka i ostatní:

Seznam prodejních míst Společnost HAC Zagreb, ulice Jadranska avenija 6 pondělí až pátek 7:00 až 20:00 sobota 7:00 až 12:00 zde se dají vyřídit i slevy pro invalidy na mýtném (info viz níže) Zagreb, ulice Širolina 4 (v centru města) pondělí až pátek 8:00 až 16:00 Cestarina Varaždin (dálnice A4 - směr z Maďarska) pondělí až pátek 7:00 až 20:00 sobota 7:00 až 12:00 Cestarina Ogulin (dálnice A1 - 1. možná po ARZ - směr Zadar, Makarská) pondělí až pátek 8:00 až 16:00 Cestarina Zadar-Istok (dálnice A1 - směr Makarská) pondělí až pátek 7:00 až 20:00 sobota 7:00 až 12:00 Cestarina Dugopolje (dálnice A1 - u Splitu) pondělí až pátek 8:00 až 16:00 sobota 7:00 až 12:00 Cestarina Zagvozd (dálnice A1 - u tunelu Sv. Ilja a Makarské) pondělí až pátek 8:00 až 16:00 Cestarina Zagreb-Istok pondělí až pátek 7:00 až 20:00 sobota 7:00 až 12:00 Cestarina Slavonski Brod Zapad (dálnice A3 - směr ze Srbska na Zagreb) pondělí až pátek 7:00 až 20:00 sobota 7:00 až 12:00 Cestarina Lipovac (dálnice A3 - u Srbských hranic) pondělí až pátek 7:00 až 20:00 sobota 7:00 až 12:00 Cestarina Osijek (dálnice A5 - u Maďarských hranic směr Srbská dálnice A3) pondělí, středa, pátek 7:00 až 15:00 úterý, čtvrtek 12:00 až 20:00 Cestarina Bregana (dálnice A3 - u hranic ze Slovinskem, od Ljubljana směr Zagreb) pondělí až pátek 7:00 až 20:00 sobota 7:00 až 12:00 Společnost ARZ Cestarina Zagreb Lučko (dálnice A1 - směr Rijeka, Makarská, jih - nejčastější průjezd) pondělí až neděle 0:00 až 24:00 (platí jen pro ARZ) občas lze kupovat i mimo tyto časy - záleží na obsluze ENC jde na Lučku koupit v provozní budově HAC a ARZ, vpravo ve směru na Split/Rijeka, za závorou Společnost ARZ - "prosklené" prodejní místo - vstup přímo od parkoviště Společnost HAC - schovaná vevnitř - první dveře vlevo v přízemí a mají omezenou otevírací dobu Cestarina Rijeka (dálnice A6 - před Rijekou od Zagrebu) pondělí až neděle 0:00 až 24:00 Cestarina most Krk (před mostem na Krk) pondělí až neděle 0:00 až 24:00 Cestarina Rupa (dálnice A7 - hranice se Slovinskem, Jelšane) pondělí až neděle 0:00 až 24:00
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2019 11:58
Zagreb, ulice Jadranska avenija 6 vynechte už to tam nefunguje, Cestarina most Krk (před mostem na Krk) pouze ARZ osobně vyzkoušeno



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Standa* (11. 07. 2019 12:01).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2019 12:13
Jirka Dl. - kancelář na výměnu ENC v Dugopolje má prý otevřeno Po - Pá od 8 do16 hodin. Toto mi řekli na cestarině v Zagvozdu. Když jsem tam byl vyměňovat krabku, tak jsem se nepodíval. Do této kanceláře se vchází ze strany, která je na výjezdu z cestariny.Zdraví Mirek
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2019 23:46
Pro všechny a mlha. Díky všem za info. J.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 07. 2019 18:47
Dnes jsem vyměňoval krabičku na Dugopolje a na dveřích byl ručně psaný lístek 8:00 až 19:00. Výměna proběhla velmi rychle a bez problémů. Že aktivace za 30 minut mi bylo řečeno a když jsem sjížděl v Zagvozdu, tak opravdu krabka ještě aktivovaná nebyla. Takže to bylo na lístek a hotově. Jinak nová krabka je opravdu miniaturní a je tedy otázka, jak v ní dlouho vydrží baterka.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 07. 2019 12:09
Dnes jsem zadal navýšení kreditu o 560 HRK a po zaplacení se kredit zvýšil o 560,01 HRK, asi vlivem zpětného přepočtu.

Co jen budu s tou jednou lipou dělat? spinning smiley sticking its tongue out
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 07. 2019 12:31
Gigi3
mas ENC od ARZ ? - ja mam taku malicku od ARZ spinning smiley sticking its tongue out, HAC neviem ake ma ( videl som len tie velke stare typy )
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 07. 2019 13:57
Ja som pred dvoma rokmi u HAC kúpil tú malú.

Btw., na Dugopolje asi ARZ nemá kanceláriu, diaľnicu A1 od Bosiljeva po Ploče spravuje HAC
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 07. 2019 16:35
Standa* napsal(a):
-------------------------------------------------------
Odjet z parkoviště od kanceláře HAK nešlo jinam než na bránu ENC a směr zpět, odkud jsme přijeli.
.........
Pravděpodobně jste si nevšiml, že z velkého parkovišté (před budovou ARZ na Lučku) lze také vyjet rovně napříč všemi pruhy a zcela legálně přejet do protisměru a pokračovat k Zagrebu.
(Otázkou ovšem je, zda s ohledem na momentální velikost fronty před mýtnicí bude takový manévr možný).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 07. 2019 19:02
Zdravím, když jsem jel na parkoviště před bránou ARZ od Zagrebu tak je tam značka zákaz otáčení ještě před odbočením a pak při výjezdu z parkoviště je přikázaný směr pouze doprava na pruh ENC. V mapách od google je na silnici přerušovaně naznačená čára pro přejetí na Zagreb a značka stůj dej přednost, ale
při mojí cestě už přkázaný směr doprava. Ještě tam vede nějaká jedna silnice, ale nepamatuji si jestli tam nebyl zákaz.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2019 10:50
Ahoj, má někdo zkušenosti s nákupem ENC pack (prednabita krabicka), viz letak HAC. Na internetu jsem nasel, ze to lze zakoupit na jakekoli brane. Dokonce snad i na vybranych pumpach. Ma s tim nekdo zkusenosti. Kam se mam pripadne na mytnici zaradit nebo zastavit? Planuji jet pres Gorican v so kolem 4:00.
Diky za rady.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2019 12:13
10 příspěvků zpět fakt nestačí?
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2019 12:56
ENC nebylo zaregistrováno na vstupu, řidič musel zaplatit nejvyšší možnou sazbu:

[www.24sata.hr]

Sranda ale je, že asi nepochybil trestaný řidič, ale ten za ním, který nedodržel odstup a tak mu otevřel.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.