Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2019 13:33
jitřenko, kolik je hodnota toho BONU ?

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2019 14:06
900kn-úspěšně vyřešeno !!! Převedeno do “správné krabičky”. Uff.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jitrenka4444 (28. 06. 2019 19:34).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2019 15:43
Ďakujem, to som ozaj netušila že sa dá brať lístok v ENC pruhu ani že sa nájdu dobrodruhovia čo to skúšaju , šaškovať tam bez krabičky yawning smiley)

Tak som zvedava či tí naši prejdu alebo budú vaše rady užitočné. AK by to fungovalo tak toto je sezona číslo 7 s jednou ENC krabicou už by sme sa hádam stali aj rekordérmi ako tak čítam vaše postrehy . Alebo používa niekto dlhšie ENC bez výmeny baterky resp. noveho pristroja ?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2019 16:22
Chrobak: Nasu mame od 2013, kazdy rok bola minimalne 3 - 4 x v HR. Zatial ide, ale uz trosku zlobi spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2019 21:12
Tak já si jí letos jenom vypůjčím (firma MTX půjčuje), uvidím ten komfort a do budoucna možná koupím smiling smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2019 21:27
Covece, to pujcovani se mne jevi jako nesmysl.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2019 00:58
Me taky. Za stejný penize si ji koupis
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2019 07:13
Nám ENC od HAC z roku 2011 vydržela do roku 2017 včetně. Již ale trvalo déle, než byla krabička systémem načtena. Používána 1 x ročně. Před sezonou 2018 výměna baterie, ENC při výměně baterie trvale pod napětí (myslím, že naprosto klíčové mít ENC trvale pod napětím). V roce 2018 ENC fungovala naprosto skvěle. Opět vyzkoušíme v neděli 30.6.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2019 07:47
MartinR - úplně stejné jen vše o rok později. Po výměně však nefungovala. Zdá se, že podstatné je mít vše stále pod napětím. U mě však bylo pravděpodobné, že ztratila napětí během zimy. Asi je zbytečné tu rozepisovat proč a něco více k bateriím.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2019 11:59
Jen krátký souhrn: pokud je v ENC na baterii naměřeno nulové napětí tak ji nemá smysl měnit. Pokud je naměřeno nominální napětí ta ji má smysl měnit, ale ENC trvale pod napětím. Skladování ENC při pokojové nekolísavé teplotě, v suchu, v originálním sáčku.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2019 14:27
Mám krabičku 11 měsíců a při cestě sem se nenavrhla.I obsluha s ní mávala venku a nic.Tak mi dal lístek,při výjezdu jsem jel na casch,podal krabičku a ručně to odečetl .V neděli když se nenacte při vjezdu,tak ji rovnou někde v kanceláři vyreklamuju, naštěstí mám ssebou i papír od nákupu.

Karel
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 06. 2019 08:50
Pánové, vrátím se k předchozí stránce kde jsme debatovali o tom, zda mohu projíždět ENC branou i když nemám krabku. Byl jsem upozorněn, že jednoznačně ne!!! I průjezd ENC branou je řízen předpisy a pokud tě chytnou, hrozí ti pokuta. Dokonce můžete dostat flastr i max. 2x cenu za daný úsek za to, že na ENC bráně nedodržíte odstup od předchozího vozidla min. 10 metrů. Zelené hlásiče nad branami, jaké auto kam má jet, je něco jako semafor na křižovatce. Jakmile se před branami objeví označený zaměstnanec mýtnice a bude řídit provoz, jste povinni jej přednostně uposlechnout. - Jako u nás policajta na křižovatce.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 06. 2019 14:37
V Demerje je v pruzích Fast ENC dokonce odstup 20m.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 06. 2019 17:29
Mě menší odstup těch za mnou nevadí, alespoň za mě zaplatili dálnicismiling smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 06. 2019 18:53
Akorát je blby když mají silnější ENC a otevřou ti závoru To pak u výjezdu platíš něco navíc. .
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 07. 2019 08:44
Po několika letech jsme byli nuceni pořídit novou krabičku. Stará už předloni přestala fungovat. Na Lučku byla fronta čekajících zájemců. Při rychlosti, kterou je jsou žádosti vybavovány to vypadalo minimálně na 2 hodiny čekání. Takže jsme vycouvali a pokračovali na výjezd Zadar 2. Zde je nákup ENC mnohem jednodušší. Není problém s parkováním jako na Lučku, kancelář je hned v domku u bran a žádné čekání. Takže mohu doporučit.

Michal
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 07. 2019 11:46
Pro ty, kteří jedou dál na jih - podobnou zkušenost máme se sjezdem Dugopolje thumbs up
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 07. 2019 12:06
V pohode som ju minulý rok kúpil vo Varaždine, žiadna čakacia doba a obsluha veľmi ochotná. Síce mali len navjväčší paket, ale tento rok som už musel dobíjať kredit, mal ju požičanú aj kamarát tento rok, tak ju preveril a je funkčná.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 07. 2019 12:28
Prodávají tam i karty?hot smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 07. 2019 14:45
admin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Po několika letech jsme byli nuceni pořídit novou
> krabičku. Stará už předloni přestala fungovat. Na
> Lučku byla fronta čekajících zájemců. Při
> rychlosti, kterou je jsou žádosti vybavovány to
> vypadalo minimálně na 2 hodiny čekání. Takže jsme
> vycouvali a pokračovali na výjezd Zadar 2. Zde je
> nákup ENC mnohem jednodušší. Není problém s
> parkováním jako na Lučku, kancelář je hned v domku
> u bran a žádné čekání. Takže mohu doporučit.

Ve ktery den a cas jste tam byli na tom Lucku prosim?

Ja premyslim, jestli se nevyplati sjet z dalnice v Zagrebu na tu HAC pobocku u golfeho hriste na adrese Jadranska avenija 6 podle hac.hr a pak uz rovnou na Lucko do kolony, pac tam budeme v sobotu kolem poledne, hura.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 07. 2019 16:11
RadekK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Akorát je blby když mají silnější ENC a otevřou ti
> závoru To pak u výjezdu platíš něco navíc. .

Přesněji dvojnásobek maximální možné částky. Je potřeba dát pozor, aby ENC píplo a pokud nepípne, vzít si lístek
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 07. 2019 17:25
Myslel jsi Michale tento domek? Budu se tam muset také stavit, na ostatních prodejních místech budu brzo a na Dugopolje se mi jet nechce, budu sjíždět na Šibenik.

[www.google.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil filhou (01. 07. 2019 17:43).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 07. 2019 19:48
Pravdu poviem, to som ani nezisťoval, či tam majú aj karty. Mal som pripravený-vyplnený formulár, podal som, zaplatil a celé to trvalo cca 5 min. Sadol do auta a krabka bola okamžite aktívna.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 07. 2019 19:54
Pokud máte na mysli Smart kartu, ve Varaždinu ji nekoupíte. Nejdříve na Lučku a na prodejních místech ARZ
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2019 08:21
Tak naše ENC z roku 2011 stále funguje (výměna baterie pod napětím před sezonou 2018). Jen nešla načíst přes čelní sklo, které je vyhřívané. Není vyhřívané těmi tenkými drátky, ale nějakou folií. Po vytažení ENC z okna zareagovala okamžitě.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2019 10:27
Naši včera tiež prešli v pohode cez ENC teším sa ...krabica zakupena v 2013 bez výmeny baterie smileys with beer
Začínam veriť že vydržíme do konca ...teda do samotného zrušenia ENC ktoré je avizované na 2021 ak si dobra pamätám .
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2019 14:52
chrobak - tak pokud je mi známo, o zrušení ENC se mluvilo jako o jedné z variant ač zcela nepravděpodobné. Ve hře je spíše snížení slevy s 21% na nějakých 10%. Hlavní důvod nerušit ENC je rychlost průjezdu na mýtnicích, což oceňuje většina řidičů a hlavně chorvatské Autoceste. - Nebo mě něco uteklo?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2019 17:44
Chteji lepsi system, kde se nemusi tak moc zpomalovat k detekci transponderu(krabicky, nalepky atd), nebo videotolling, nicmene systemy budou chvili koexistovat. Prej...
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2019 20:06
Tony - hmmm, tak škoda že Chorvati nejsou Češi. To bych jásal, že za 20 let k tomu 10 komisí vypracuje plán a ENC mám až do důchodu. Takhle je mi jasný, že se toho dočkám brzy.

Otázka: Mají ve Splitu či Zadaru otevřeno na mýtnici pro výměnu ENC i v sobotu? Nebo mi potvrďte, že obě zmíněné mýtnice mají v sobotu 8 - 12h, jak jsem kdesi vyčetl.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (02. 07. 2019 20:58).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 07. 2019 13:44
Tak loni ENC fungovalo bez problému přesto po 5ti letech jsem se rozhodl pro výměnu baterie, výměna pod napětím odporovou páječkou. Letos na Lučku ani ťuk tak lístek dořešeno na výjezdu, žádná fronta.Vjezd na Krčský most zase bez reakce - vycouváno podána krabka obsluze odečteno na místě. Zajetí na postranní parkoviště zkouška výměny krabky ano není problém a ejha je problém prodávají pouze ARZ já mám HAK tak až pojedeme zpět tak mne z Krku vychází nejlépe Zágreb Jadranská Avenija 6.V elektronice jsem celkem obstojný nevěřím, že bych něco zmotal při výměně zdroje, ale ponaučení pro příště dokud to funguje tak se do toho nehrab.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 129
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.