Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2019 14:07
smiling bouncing smileysmiling bouncing smiley Pánové, právě jsem se vrátil z hlavou posypanou popelem.
Vše co jsem psalo dobití u Croduxu beru zpět. Znovu jsem si prošel jak to probíhalo, neboť vnitřní já mě našeptávalo "blbe, něco jsi zvrznul. Vzpomněl, že mám vybitou baterii v ENC a prodavač se krabku snažil projet přes snímač a dobít 200Kn - nešlo to. Pak se mě zeptal za kolik chci nabít 100 - 300 - 500, jiná částka že nejde. tak říkám že 300. Dostal jsem účtenku a šel. Několikrát jsem ji zkontroloval a vše OK. Po příspěvku MartinR jsem si řekl: neprodal ti BON? Jdu do auta, vytáhnu všechny účtenky a hledám. Nic. ..............Znovu jsem vzal domů účtenky, nyní jen od Croduxu a jednu podruhé pročítám ....... ejhle, tady je jedna přilepená zezadu, není to BON. ZMĚŘILI MU TAM EKG A CO MYSLÍTE ......... MĚL HO TAM. Prodavač mě místo nabití ENC které nešlo, prodal BON, flákl mi ho do ruky a víc neřekl. Zadal jsem číslo bonu do svého účtu a MÁM DOBITO.
Občas něco zkritizuji a tak bude fér, když se i já osobně historicky znemožním. Pro příště medvěde, když tankuješ a platíš koukej co děláš a nebud myšlenkami na pláži. Celkově pro nás, ne vždy co chceme koupit opravdu dostaneme ač to zaplatíme.
Končím slovy klasika M.Šimka: ...................... Omluvte mě, odcházím zdechnout do houští. grinning smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2019 14:16
Stane se.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2019 17:04
Já bych se jen zeptal, proč sis to nedobil v klidu doma před odjezdem? I kdyby ty problémy nenastaly, je to další zbytečná starost na cestě...
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2019 19:28
Valeri - Dělám to každý rok, letos jsem tušil že ENC nebude v poho, tak jsem to chtěl udělat až po výměně. ENC opravdu kiksla a vyměnit mě jí taky nemohli, neb jsem cestovalve svátek. Ted jen hledám nejbližší mýtnici, kde ji mohu vyměnit. Obávám se, že to bude Split nebo Zadar až při zpáteční cestě.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2019 21:32
Pánové zdravím Vás tady všechny,jezdím již nějaký rok do Chorvatska a letos ,bych si chtěl pořídit také ENC krabičku,poradíte mi kde a jak moc děkuji.Možná kdybych pohledal že bych to tady na foru našel.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2019 22:03
Nebuď línej číst, tohle vlákno má jen 122 stránek, to dáš. Je tu všechno co potřebuješ, včetně třeba odkazu ke stažení formuláře
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2019 07:25
Pomocí vyhledávání (vpravo nahoře na této stránce) je to hračka.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2019 07:26
Grizzly - pokud hledáš kde vyměnit (resp.koupit novou) krabku při cestě zpět, zkusil bych i jiné místa na dálnici, a nemusí to být jen při vjezdu. Stejně asi budeš brát lístek. Já bych Ti doporučil Ogulin, kde jsem krabku pořídil bez problémů. Tady starší příspěvek.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2019 08:05
ENC kupene v 2013 odvtedy každy rok využívana na maximum t.j minimalne jedna naša dovolenka občas kamoši ...keďže chodíme v sezone u všetkých veľka spokojnosť a uspora ako času tak financii.

V sobotu sa ide krabička znova prevetrať ( nie s nami majiteľmi yawning smiley)) a tak trochu je to o tom že aspoň uvidíme či ešte funguje. Dobila som ju ako vždy , cestujuci su poučení čo a ako treba robiť ale predsa keďže nam sa to ešte nestalo... správne tomu rozumiem ?.. ak sa im nedvihne závora v ENC pruhu t.j. baterka po 7 rokoch bude kaput ... Takže keď sa toto stane maju sa vrátiť z ENC pruhu normalne do radu kde sa ide za hotovosť , zoberu si listok a idu na diaľnicu pri vychadzani v Zagrebe zasa pôjdu do radu na hotovosť podaju listok a miesto peňazi daju obsluhe ENC ktorá odráta kredit ? NA ďalšom nájazde na dialnicu usek Zagreb - Šibenik to iste ? Teda zobrať lístok a na vyjazde podať obsulhe krabičku ?
Prosím funguje to takto v skratke ? ( vlakno je už ozaj veľmi dlhe a neprehľadne ) ..ďakujem
HP
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2019 08:08
Ano takto to v kostce funguje, pokud ENC krabička selže.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2019 08:19
chrobak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> .. ak sa im nedvihne závora v ENC ... maju sa vrátiť z ENC pruhu normalne do radu kde sa ide za hotovosť , zoberu
> si listok a idu na diaľnicu.....


Nikam se nebudou vracet. I v pruhu pro ENC je automat na vydávání lístku, takže: krabka nefunguje - stáhnout okno - zmáčknout tlačítko a vzít lístek. Dál už to máš správně.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2019 09:00
Má pravdu předseda! (Dejff)
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2019 09:02
Takže vjíždět na dálnici ENC pruhem může i ten, kdo nemá žádnou krabku?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2019 09:12
ano, ale pssst...
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2019 09:26
Já krabičku mám, zajímá mě ale, jestli je to tak ve všech ENC pruzích na všech mýtnicích. Mám totiž strach z couvání proti autům za mnou, kdyby krabka selhala.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (26. 06. 2019 09:27).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2019 10:07
Je to ve všech. Display píše, že: "tražim signala uredaja" nebo neco takového...když nenajde, tak napíše "uzmite karticu". Ale i když píše "uzmite karticu" tak pořád ten uredaj hledá... Mě se to stává, když mám krabku jen v ruce a musím s ní točit kolem dokola, abych se chytla.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2019 10:58
Prozrazovat, že se dá vjet na dálnici bez krabky ENC bránou, je hřích. Vykutálený našinec tímto vytvoří na ENC bráně kolonu, ostatní brány budou prázdné a vlastníci krabek zapláčou.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2019 11:08
Klid, oni pak postaví picmocha před ENC s plácačkou a ten všechny bez ENC pošle na správné místo, Když ne, vždycky tam někde lelkují Chorvatší policajti a Ti do určitě dořeší, o to se nebojím. Tak to nějakou dobu fungovalo na Demerje před ENC pruhy.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2019 11:28
A ono je to zakázáno, vjet na dálnici ENC branou bez ENC a vzít si lístek?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2019 12:54
Asi tak,kdo nemá ENC nemá v tom pruhu co dělat. Nad branami svítí který pruh je pro ENC, který pro BUS, který pro platbu kartou, ....... To že se dá projet ENC branou i bez krabky a vzít si lístek je známo. Je to stejné jako s jednosměrkou. Taky se dá projet opačně, v obou případech i docela úspěšně, ovšem za jediné podmínky. Že tam na tebe nebudou čekat cajti a skasírují tě. Přeji šťastnou cestu.thumbs up smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2019 12:54
Nad branou máš ceduli ENC, případně Only ENC, tak proč by tam bez ENC kdo vjížděl? Vjel bys do brány CARD a chtěl platit keš?
edit: Medvěd byl rychlejší.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (26. 06. 2019 12:55).
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2019 13:03
Já bych to nedělal, ale byl tady v diskusi jeden, který se chválil tím, že vždy platí hotovostí, ale nechce se mu čekat na Lučku, tak jede na Demerje a zavolá si obsluhu, že se spletl angry smiley Možná taky jezdí přes ENC a bere lístek.

Jen by mě zajímalo, jestli už za to cajti někoho zkasírovali a za kolik to bylo eye rolling smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2019 14:36
To máš těžké, znám dost lidí, kteří také nechápali omezení IG-L (Immissionsschutzgesetz Luft) v AT.... že se jich to netýká, neboť ti znalejší alespoň věděli, že jsou PKW, nikoli LKW, natož nějaké IG-L thumbs up smiley
Tak, co si mají myslet o ENC? ... že to je pro EU?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2019 15:35
No už jsem to zde jednou psal , vloni se mi stalo, že mi "těsně" před nosem - asi 10 aut , začal nějakej regulovčík honit všechny auta do ENC pruhu, i když platili kartou, nebo keš ...a já kvůli nim musel čekat angry smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2019 16:13
Taky se mi to stalo na Lučku, když jsem ještě ENC neměl, že hnali všechny i přes ENC, závoru měli otevřenou a lístečky rozdávali z ruky, aby to co nejrychleji odsejpalo. Holt proti tomu nemůžeš nic dělat.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2019 10:30
Dobrý den, stalo se nám před pár dny totéž. Obsluha na benzínce nám prodala místo ARZ dobíjecí kupon pro HAC. Můžete mi poradit, jak jste to vxyřešili? Nám se to doposud nepovedlo-nikdo s námi nekomunikuje...Díky
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2019 10:55
jitrenka: A kdo by s vámi měl komunikovat? Nemají žádnou povinnost, EET odesláno....
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2019 12:01
Jitrenka
Hoďte to tu (a i jinde) do bazaru. Malá sleva vás nezabije a kupce najdete. Je začátek léta, dobíjet se ještě bude dost. Podle mě nejjednodušší řešení
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2019 12:09
Psala jsem emaily na ENC, ARZ, INA-kde jsme koupilu kupon...žádná odpověď
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2019 12:23
Problém je v tom, že oni nemají jistotu, zda nebude bon vyčerpán dříve, než dojde k vyřízení reklamace. Proto je reklamace problematická a nikomu se do ní nechce. Tak mi to bylo vysvětleno, když se mi stalo totéž. Nejlepší bon prodat tomu, kdo vlastní krabku patřičné společnosti a koupit kredit znovu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 63
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.