Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 03. 2019 14:00
Ta první sleva se týká tebe. Ta druhá je sleva zimní - od 1.listopadu do 31.března.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 03. 2019 17:31
Dnes jsem koukal na novou krabičku ENC Hac [automobili.hr] Na krabičce není již číslo pro obsluhu na odečtení mýtného nelze zadat jako na staré krabičce . asi funguje na jiném systému

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 03. 2019 09:50
Takovou krabičku mám a číslo je na boční straně. Už jsem ji také dával obsluze do okénka, kyž byl ENC pruh zablokovaný zmatkujícím řidičem, takže to jde.

Ale zajímalo by mě, jak to vlastně obsluha dělá, když je slabá baterka, to musí ručně naťukat celé to dlooouhé číslo?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 03. 2019 19:22
Ano musí to ručně naťukat divné že tam není čárový kod ? jinak jsem to pidi číslo našel grinning smiley

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 03. 2019 07:51
Ale to musí být velmi šikovný. Mně se zdálo, že za ten čas, než mi krabičku vrátil, to snad ani nejde, tak jsem si myslel, že ji v budce prostě pípnul. Baterku jsem měl dobrou, přes pokladnu jsem jel jen proto, že ENC pruh byl neprůjezdný.
PeS
ENC (HAC) a registrace pro poloostrov Istria
28. 03. 2019 00:15
Ahoj,
můžu se zeptat jestli jste už někdo neřešil "zaregistrování" ENC krabičky aby fungovala i na poloostrově Istria? Standardně prý nefunguje, ale prý ji stačí jen "někde" zaregistrovat a může se používat i tam ...
Nevíte jestli se dá zaregistrovat přes internet nebo jen někde na konkrétním místě? Případně když budu krabku kupovat v Záhřebu jestli nejde zaregistrovat přímo při koupi?

info z UAMK (ale není úplně jasné, na kterém mýtu ji lze registrovat .. jetli až na Istrii nebo už třeba v Záhřebu):
Platí ENC na Istrijském poloostrově?
Bohužel automaticky mýtná krabička neplatí pro užití tunelu Učka, mostu Mirna a mýtné brány v okolí města Pula. Pokud zde cestujete a máte ENC zakoupeno nechte si ho u mýtné brány nakódovat i pro tuto oblast a poté leze plně využívat na dálnicích společnosti Bina Istra.

Předem díky za případné info
Petr
PeS
Re: ENC (HAC) a registrace pro poloostrov Istria
28. 03. 2019 00:21
Omlouvám se, nějak se mi příspěvek podařilo dát pod "Dopravu" a ne pod "ENC krabičky pro placení mýta" sad smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 03. 2019 08:29
Opraveno sloučeno.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 03. 2019 08:09
Jednou jsem se na to ptal, cca 2 roky zpátky a odpověděli mi, zaregistrovat až na Istrii. Vytvoří účet v jejich systému s číslem tvé krabičky. Ten nový účet si musíš nabít. Nelze/ nešlo tehdy použít kredit z HAC. Možná se to změnilo a nějak si to přeúčtovávají, ale spíš ne.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 03. 2019 08:53
Dobrý den, má někdo z Brna k zapůjčení ENC krabičku? Jedeme na dovču v termínu 22.6.-1.7.2019. Děkuji
Re: ENC (HAC) a registrace pro poloostrov Istria
29. 03. 2019 16:32
Nevidím v tom veľký význam.
Minimálny vklad pre využitie jedného z paketov Bina Istra je 200kn.
ENC easy je 10% zľava bez časového obmedzenia.
ENC plus je 50% zľava na tunel Učka a 30% zľlava na zvyšné úseky platná 90 dní od vloženia kreditu, takže za túto dobu treba prejazdiť tých minimálne 200kn, v opačnnom prípade sa zvyšný kredit míňa bez uvedených zliav. Ďalším vkladom min. 200kn sa zľava obnovuje na ďalších 90 dní.
Napríklad plná cena v jednom smere pre úsek Rijeka-Pula je 57 kn. S ENC easy je to 51,30 a s ENC plus 34,26.
Pre úsek Umag - Pula platia ceny: 46; 41,40; 32,20.
ENC krabičky iných koncesionárov (HAC, ARZ) sa dajú registrovať pre použitie na Istarskom ypsilone na niektorom z predajných miest Bina Istra (Učka, Pula, Umag), pracovná doba Pondelok - Sobota 7-19. Samostatná krabička od Bina Istra stojí 125 kún.
Re: ENC (HAC) a registrace pro poloostrov Istria
30. 03. 2019 19:16
Mám dotaz. Jede někdo z Moravy na velikonoce "dolů" na jih? Že bych tu dobrou duši požádal o nákup krabičky? A následné předání na Moravě?
Re: ENC (HAC) a registrace pro poloostrov Istria
03. 04. 2019 19:31
Kde na Morave ?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 04. 2019 09:40
Já bych taky měl zájem předání možné v Břeclavi,Hodoníně.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 04. 2019 12:05
To je takový problém si jí koupit přímo na místě sám?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 04. 2019 19:47
No pro mne ano. Totiž už 2, slovy "dva" roky. Jedu tak, že bylo tam, kde jsem v tu dobu jel, už a nebo ještě zavřeno. Tzn. na noc. Jen jsem se zeptal. Nikoho nechci pohoršovat, není to o lenosti, jen o dotazu a o prozatimním plánu cesty zase, jak jinak krz dítě, na noc.
Teď tomu věnuji dost času, i loni jsem poctivě pročetl tohle vlákno, ale je tu toho tolik, že i když mi teď vytane dotaz, těžko ho najdu v té změti. Napadlo mne se zeptat. Chápu, že kdo už krabku má a jezdí přes den a je v tom "mazák", přijde mu můj dotaz hloupý smiling smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 04. 2019 20:01
Buď v klidu taky jsem to řešil a stále problém kdy na Lučku bude otevřeno ,když jedu na noc ,pak jsem to koupil na N.P. DUGOPOLJE
7,00 - 20,00
Subotom 7,00 - 12,00 ale maník mě to prodal v neděli kolem 10 dopoledne .Bylo to v roce 2015

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 04. 2019 20:39
A vydrzi jeste stavajici system ENC dost dlouho, aby se krabka zaplatila? Jinymi slovy, ma to smysl si ji jeste porizovat? Ptam se jen ze zvedavosti
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 04. 2019 21:51
Pro ty, kdo jezdí až dolů na jih, určitě ano, krabka se jim zaplatí během jedné dovolené. Přitom ENC bude v provozu ještě 3 sezony včetně letošní. Také je tu možnost krabku vícekrát využít např. půjčováním.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 04. 2019 05:11
Couddy, krabku koupíš na Lučku kdykoliv. Já jsem ji tam kupoval nějaký ten rok zpět v jednu ráno. Kancl hned vedle ENC průjezdu. Zabouchal, mužíka vzbudil, řekl jsem mu co chci a on mi krabku prodal i s vysvětlením co a jak. Platba kartou.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 04. 2019 07:15
Mohol ste si počas dovolenky na najbližšej mytnici kúpiť.Ja som tak známym kupovala.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 04. 2019 08:54
Ok. Takže, když koupím - hypoteticky se k tomu časově dostanu a nebo mi na Lučku v noci otevře maním - tak už má zase platnost jen tři roky tento systém? Tuto informaci jsem nechytil. Tzn. pojedu-li příští rok "jinam" (nahoru), tak už letošní nákup je mi takřka k ničemu?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 04. 2019 09:14
Také mne zarazila platnost ENC 3 roky. Můžete sem hodit zdroj a nebo je to zase nějaký fake. Děkuji.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 04. 2019 09:42
Daval jsem to o stranku dozadu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 04. 2019 10:47
Platnost ENC (krabiček) není 3 roky, je neomezená, stejně jako kreditu na nich. Pouze dle info z chorvatského tisku se bude přecházet na jiný systém výběru mýta, přičemž poslední rok, kdy bude možno použít ENC (souběžně s novým systémem) má být rok 2021.
Takže pokud koupíte novou krabku a použijete ji několikrát během těchto tří sezon, jistě se vám vyplatí.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 04. 2019 15:15
Platnost, životnost = slovíčkaření k prdu... pokud REÁLNÁ POUŽITELNOST je do r. 2021, tak jsou to prostě 3 roky / sezóny. Baterky víme, že to vydrží...
smileys with beer
3 roky, to je to podstatné, co Petra (couddy) reálně zajímá...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 04. 2019 16:22
Souhlas. To je tak, když jsem si to nekoupil, když to začínalo. Teď fakt nevím, jestli zase (letos už jsme koupili dovču "dolů"winking smiley, pojedu směr hodně JIH. A nebo třeba zase pro zpestřednou nepojedu na KRK do kempu a tudíž, pixla je mi asi na nic. Protože dolů jedu kombíkem a na KRK bych jel T5.... tož a včil, abych si dal pivo...smiling smiley Jak píše Slavkov smiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 04. 2019 11:54
Neprodá mi někdo krabičku ENC na placení mýta v Chorvatsku? Díky Josef K.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 04. 2019 12:49
Pane Krecmere,
jen ze zvědavosti se ptám za kolik si představujete, že vám někdo "ENC krabičku" prodá?
Bez záruky na výdrž baterie, za to s registrací na cizí jméno.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 04. 2019 12:57
Nevím. Jen to měl rád ještě před dovolenou. Vloni to bylo v Chorvatsku totálně vyprodané.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 45
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.