Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 07. 2018 06:35
Dnes 4 x použita ENC, přiložena k čelnímu sklu v poloze, ve které by měla být v držáku. I přes vyhřívané přední sklo byla detekována zcela bez problémů.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 07. 2018 13:50
Neprodává někdo krabičku ENC? Případně byl by někdo ochoten zapůjčit?
Jedeme v noci, takže jí nemůžeme zakoupit, jelikož mají všude zavřeno. Děkuji
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 07. 2018 13:56
Za pokus o nákup na nějaké mýtnici nic nedáš. Dle oficiálního letáku se dají koupit nonstop popř. krabku můžeš koupit až ráno na výjezdu z dálnice či někde před.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 07. 2018 13:57
Taky doufám, že mají nonstop.....
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 07. 2018 14:00
No na papíře ano, ale nezapomeň, že jseš na balkáně :-), takže bych se jistil radši nějakou plechovkou piva, protože můžeš s oblibou slyšet "Nemam ENC, rasprodano" aby se tě zbavil.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil isquash (28. 07. 2018 14:01).
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 07. 2018 16:26
Esser, zkus to a pak napiš, jak jsi dopadl.
Kupa ENC v noci
28. 07. 2018 17:16
Kde by sa dalo najpravdepodobnejsie kupit ENC v noci?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 07. 2018 17:33
Sloučeno.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 08. 2018 07:05
Dotaz: stalo se vám někdy někomu, že by vám bylo (dle výpisu z konta ENC) naúčtováno projetí nějakého úseku dálnice, ačkoliv jste tam určitě nejeli? Pokud ano, reklamovali jste to a jak probíhala/dopadla reklamace?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 08. 2018 10:12
Tak letos po 3 rocích ENC nefunkční . Na Lučku mě řekl ,že je ko baterie . Dnes se budu pokoušet změřit a proklemovat jinou baterkou .Uvidíme zda se zprovozní . Dám vědet jak jsem dopadl . ENC skladováno v origo pytlíku a krabičce . problém bude asi v místě skladování. Pracovní stůl 2 notebooky 2 tiskárny 4 nabíječky 2x wifi -mnoho magnetického pole a podle mě to tu baterii odpraví. Dnes náhodou montér od elektrikářů měřil přívod do baráku a zkusil mě to změřit .Baterie má 0 voltů je ko .

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 08. 2018 11:31
3 roky není moc... jaký typ krabičky máš? S tužkovou nebo s knoflíkovou baterkou?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 08. 2018 12:50
Tužkovou a dost mě to zklamalo asi moje vina ?

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 08. 2018 13:21
Nevím, já jsem kupoval loni, mám novější typ s knoflíkovou baterií, takže ještě funguje. Podle dostupných informací se předpokládá životnost 5 let. A stejně uvažuji, že až mi dojde baterka v ENC, koupím si smart kartu - ta nemá baterku ;-)
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 08. 2018 12:17
Lidičky mám v tom zmatek a to jsem pročetl příspěvky asi za poslední rok (přečíst to úplně všechno asi nejde), kdyby dobrá duše udělala FAQ jako výcuc, byla by to paráda.

Nicméně, pořád se tu píše o ceně krabičky 120 kun. Když se ale podívám na ceník paketů http://hac.hr/hr/cestarina/elektronicka-naplata-cestarine-enc
tak v paketu za 544 Kun je ENC a kredit 555 Kun.

Tak je to zadarmo, ne?
FKP
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 08. 2018 12:33
No to skoro tak můžeš brát, ale přišel jsi jednorázově o svoji slevu 21,74%. Nebo jinak - za slevu jsi si koupil krabičku za 0...
Máš 555 kun na dálnici, stálo to 434,34 plus krabička za 110 = cena paketu 544,34kun



Upraveno 1krát. Naposledy upravil FKP (06. 08. 2018 12:36).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 08. 2018 12:33
Krabička v paketu za 544 je za 110, takže zaplatíš 110 krabičku + 434 kun kreditu mýtného po slevě (555 před slevou = ceníkové ceny). Takže dá se to chápat i tak, že krabička je opravdu "zadarmo", neboť po spotřebování téměř celého kreditu ti sleva na mýtném zaplatí cenu krabičky. Při dalších cestách už jenom spoříš.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 08. 2018 12:47
A když ti krabička po záruce zdechne tak musíš koupit přeci novou
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 08. 2018 13:24
Pealpe: Co čtu, tak nejvíce "zdechá" skrze odejitou baterku a ta se vyměnit dá (pokud se toho člověk nebojí), aspoň podle toho, co jsem tady četl.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 08. 2018 13:27
Nebo
a) vyměnit baterku - návody a zkušenosti v samostatném vlákně ,
b) brát na vjezdu lístek a na výjezdu dát lístek s krabičkou obsluze,
c) koupit smart kartu - ta nemá baterku.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 08. 2018 20:11
Já jen zcela mimo téma, letos jsme si krabičky půjčili od známých, oni nám je doslova vnutili. Tak jsem si řekl, že to zkusíme, ale moc jsem od toho neočekával. Po této zkušenosti nechápu, jak jsem celou tu dobu mohl jezdit bez této skvělé věci!!!! Vůbec bych neřešil úsporu, i když nám to cosi udělalo, neboť jsem jeli od Goričanu až do Ploče a to při cestě tam a zpět cosi udělá, ale i kdyby ne, tak ta úspora času, prostě vynikající!!!!! thumbs up smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 08. 2018 22:54
"Vůbec bych neřešil úsporu, i když nám to cosi udělalo...a to při cestě tam a zpět cosi udělá"

Ano, cosi to udělá, a konkrétně téměř 500 Kč smoking smiley
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 08. 2018 10:15
Nám se stalo (konkrétně 7.7. mýtnice Goričan), že i v ENC pruhu byl v budce pokladník a dalo se tam platit i hotově. Naštěstí to nebylo na příjezdu vyznačeno a tak byla fronta v ENC pruhu přece jen kratší.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 08. 2018 12:04
Viem, že sa to tu už riešilo, ale nejak to neviem nájsť.
Kupoval som tohto roku krabičku II. kat. známym na Splite. Prvý krát som išiel za nimi cez bránu. Pekne ich odpíplo a bez problémov došli na Demerje. Tam som šiel prvý do Fast ENC, ale hneď za mňa sa dal nejaký ďalší vodič. Tomu však nešlo otvoriť závoru a tak vycúval. Známi išli teda po ňom a závoru im otvorilo. Potom sme v pohode prešli až na Goričan.
Teraz po desiatich dňoch im ukazujem na stránke predaja.hac veci a zistili sme, že tu cestu Split-Zagreb im neodčítalo z kreditu. Len ten Zagreb-Goričan.
Čo sa teraz môže stať. Odčitajú im to a kedy asi. Chcú tu skrinku za týždeň požičať ďalším známym a boja sa problémov prípadných.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 08. 2018 15:39
Odečíst to můžou po týdnu nebo jako mě po 14 dnech, ale byli případy i po měsíci nebo vůbec. Spíš bych počítal, že odečtou a dobít potřebný kredit.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 08. 2018 16:45
Ďakujem.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 08. 2018 10:14
Tak ENC je i po připojení baterie nefunkční stará baterie měla 0 Voltů .

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 08. 2018 12:08
Včera jsem jel asi opět grátis. Na Demerje jsem to vzal na Fast ENC, krabku mi to nechtělo vzít, že mám jet na cash. Najednou šla závora nahoru, na displeji mi naskočil zbávající kredit více jak 1200 kuna, tak jsem se kouknul do zpětného zrcátka a za mnou kamion. V duchu jsem mu poděkoval a projel. Zatím není odečteno. V minulosti se mi totéž stalo dvakrát, prostě ten za mnou najel moc blízko a zaplatil za mě.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 08. 2018 12:28
Mě se tohle stalo několikrát v Rakousku na A9 při průjezdu přes videomaut. Ale neměl jsem odvahu to projet, uhnul jsem k bráně a tam to vyřešil. Dotyčný by mě stejně dojel a pravděpodobně bych mu to musel vycálovat cash. Navíc jsem měl předplaceno, takže bych tím nic nezískal, naopak bych možná tunely zaplatil 2x
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 08. 2018 12:29
Někdo je Klikař! Hold nedodržel bezpečnou vzdálenost.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 08. 2018 14:07
No dobře, a ten kamion už neprojel? Nebo mu to taky otevřelo a zaplatil za Zahajského i za sebe?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 75
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.