Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2018 14:09
Vyplatí, nevyplatí. Jedna cesta ti krabku nezaplatí. Vyplatí se rychlostí průjezdu v inkriminovaných časech přes mýtné brány, hlavně Lučko cestou dolů a Demerje cestou zpět.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2018 14:14
Rekl bych ze nevyplati. Leda si sehnat nekoho kdo ji pak odkoupí. To by asi nemel byt problem
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2018 14:21
Pro nepravidelné cestující je to zbytečné, dle mého názoru.
Ale není nad to, předjíždět ENC pruhem čekající kešaře...na kterékoliv mýtnici.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2018 15:18
Souhlas, neřeším fronty na cash pruhu a nějakou drobnou lasičku to také přinese. Dnes otestována baterie a valí na plný výkon.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2018 15:27
Někde jsem tady viděl informaci, že v sezóně je mýto navýšeno o 10%? Nebo to bylo někde jinde? Na stranách HACu o tom nic nemůžu najít, tak se ptám tady.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2018 15:29
Jako loni, sezónní navýšení ceny.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2018 15:30
Zahajskej: A ceník na HACu je už s tím navýšením? A od kdy to navýšení je? Odkaz?

Edit: Už jsem to našel.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Dejff (25. 06. 2018 15:41).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2018 16:13
Zagreb Zagvozd. placeno ENC. 225kun sleva 21.74% konečná cena 176 kun. 17. 6 2018
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2018 18:49
ENC a rychlejší průjezd? Lučko k moři projedeš ENC pruhem i když krabičku nemáš. Kartičku si můžeš vzít i tam. Na jihu u letovisek fronty nejsou. Zpět není moc velký rozdíl zda Demerje projedeš přes ENC pruh, nebo vedle zaplatíš kartou. Mnohdy na ENC stojí víc aut, než na platbu kartou.
Na jednu cestu to fakt nemá smysl.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2018 19:41
Někde jsem četla, že se dají ENC půjčit ( za poplatek s kaucí ) i tady. Volala jsem na Autotourist, tam prý ne...Neporadíte někdo?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2018 19:46
Možná je to i aktuální.
[www.tourist-centrum.cz]
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2018 19:49
To pujcovne je tak nesmyslne vysoke, ze byste museli jezdit pul dovolene na vylety po dalnicich, aby se to vyplatilo.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2018 20:28
Nákupem krabičky se obecně nedá prodělat. Kupoval jsem u ARZ paket za 600 kun. Je tam asi 500 kun kreditu a stovku stojí krabička. Při slevě na mýtném je to vlastně nula od nuly. Nic neušetřím, ale ani neprodělám. Těch 500 kun projedu za tři cesty po dálnici. Tedy už při cestě zpět z druhé dovolené něco na mýtném ušetřím. Koupil jsem letos v květnu a už v červenci budu v plusu. Při jízdě větším autem, nebo s přívěsem, je to samozřejmě mnohem rychlejší.

Je zjevné, že pro jednu cestu se to nevyplatí, protože za jednu cestu neprojedete 500 kun kreditu a navíc to zdržení při nákupu krabičky. Dobíjet se dá minimálně 100 kun, stále tam zůstává nějaký kredit a nedá se to akorát spotřebovat. Při cestách do Chorvatska jednou za X let přestane krabička fungovat dřív, než začne být úspora nějak znatelná, protože krabička má omezenou životnost baterie.
Vyplatí se půjčit si krabičku od známého, ale absolutně se nevyplatí si jí půjčovat od zůzných firem, které to nabízejí.

Platba běžnou debetní, nebo kreditní kartou je rychlá a brány pro platbu kartou jsou stejně volné, jako ENC pruhy. Většina se hrne na platbu hotovostí a pruhy pouze pro bezhotovostní platby bývají bez fronty.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2018 21:08
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
Možná je to i aktuální: [www.tourist-centrum.cz]

Moc aktuální to není. Ale ještě dražší je půjčit si to zde: MTX

Pořízení ENC krabičky k pouze jedné cestě nemusí být ztrátové, např. cesta od maďarských hranic až k Ploče vygeneruje slevu na mýtném 142 kun (v sezóně) a krabička stojí 100-120 kun, takže je tam drobná úspora. Větší význam může mít hladší průjezd mýtnicemi v sezónních špičkách.
Nicméně, asi nejlepším řešením je si ENC krabičku pro jednu cestu půjčit, samozřejmě nejlépe od známého.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2018 22:03
Jak píše Marius tourist-centrum.cz aktuální moc není. 10% sleva byla naposledy v roce 2012 kdy se zdražovalo mýtné a proto v červnu 2012 probíhala lipanjska akcija, kdy byla krabička za 1,25 Kn a zavedena sleva pro uživatele ENC 21,74%.
Jiitka píše, že jede do Vodic, tak předpokládám že sjede z dálnice v Pirovaci a tento úsek je po zdražení za 159Kn. Za dálnici A4 Z Goričanu zaplatí 47Kn, kde musí i ENC pořídit. Vzhledem k tomu, jak uvádí v jiném vláknu, že pojede v týdnu na den, tak si myslím, že by neměla mít problém. Jedna cesta 206Kn i zpět 412Kn - 89,60Kn (sleva 21,74%), mýtné vyjde 322,40Kn. Nejblížšíí paket je s kreditem 333Kn, ale s cenou 120Kn za krabičku + 101Kn dobití přes internet, tak aby to vyšlo na cestu tam i zpět. Pokud tedy nehodlá krabičku půjčovat v rodině, známým či kolegům v práci a ví že další rok nepojede, tak se to asi nevyplatí. Nakonec to ale stejně záleží na Jiitce. smiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2018 22:32
Ahoj, bude niekto kupovať ENC v blízkej dobe? Spýtal by sa mi niekto na HAC ako je to s kat. 3 vo výške zľavy, či platí 21,...% alebo 33% pre euro 6.

Rozmýšľam nad smart kartou alebo enc. Smart karta má výhodu že môžem meniť kategórie keď pôjdem s a bez prívesu. Pri enc sa toto nedá. Pripadne ak to už niekto riešil dajte vedieť. Dakujem
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2018 07:14
Moc děkuji všem za rady... yawning smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2018 11:35
Zdravim. Chtel bych prodat svou ENC krabicku od HAC pro kategorii I, protoze jsem obytny prives a budu potrebovat kategotii II.
Akorat nevim, jak to udelat po prodeji. Jak si novy majitel zaregistruje krabicku na sebe.
Uz jste nekdo neco podobneho resil?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2018 11:46
Není jednodušší si nechat změnit kategorii na krabičce... smoking smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2018 13:12
To pry nejde.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2018 14:38
Změnu kategorie jsem taky řešil (koupená kat I a od dalšího roku jsem vozil přívěs s lodí), z podpory HAC mi napsali, že se na prodejních místech dá kategorie změnit. Zkoušel jsem to ve Varaždinu a Šibeniku, ale buďto to neuměli, nebo se jim nechtělo. Možná zkusit nějaké významnější místo, třeba Lučko.
Jezdím tedy s přívěsem s krabičkou kat.I, na vjezdu si beru lístek a na výjezdu si nechávám částku strhnout z ENC kreditu od obsluhy ručně (i tehdy se uplatní ENC sleva). Ty 2 minuty navíc mne nevytrhnou. Pouze od moře k Zagrebu jezdím čistě na ENC, abych mohl přes Demerje. Automatický odečet si to tam někdy vyhodnotí jako kategorii I, někdy jako II. Už jsem to takto dělal 4 roky a bez problému (mezitím jsem párkrát jel po dálnici i se sólo autem, takže se mi ponechaná kategorie I hodila)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2018 14:43
Díky za info. Až pojedu, tak tedy vyzkouším Lučko a uvidímsmiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2018 19:25
Zdravím z Ivan Dolac. Dnes jsem mluvil s borcem ohledne ENC. Ze ji má již 10 let a pořád puvodní baterku.confused smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2018 20:59
smazáno, dotaz vyřešen



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Zabak (26. 06. 2018 21:35).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2018 12:59
Ahojte, da sa na vstupe Gorican kupit ENC krabicka?
Dakujem
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2018 13:11
Peťo, vyskúšaj ;-) Podľa zoznamu na [hac.hr] nie.

Odskúšaný je Varaždin v kancelárii v tejto okrúhlej špicatej stavbe: [goo.gl]
Tam ako je ten zákaz vjazdu sa dá v pohode zaparkovať. Ja som tam kupoval vlani.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2018 15:02
P E T O, jestli vstupem myslíš první dalniční mýtnici Goričan, tak v minulosti tady několik uživatelů bylo úspěšných ačkoliv NP Goričan nebyl na seznamu prodejních míst. Jak Ti již píše mdr zkus to, protože podle toho seznamu prodejních míst NE, ale podle oficiální brožury vydanou HACem ANO - koupíš nonstop na každé mýtnici (myšeno ve správě HACu). spinning smiley sticking its tongue out
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2018 09:24
Zdravím,

kupoval prosím vás niekto ENC v Rupe?

Pôjdem zo Slovinska (Koper) smerom na Rijeku a teda pravdepodobne cez Starod/Pasjak, takže k NP Rupa zo severu. Je tam oficiálna predajňa ENC (ARZ) - ale nie je tam žiadne miesto na zaparkovanie: [goo.gl] - predajňa je tá biela budova vľavo na konci.

Má niekto predstavu, kde možno zaparkovať, kým sa zbehne ENC kúpiť? Len dodám, že miesta na zaparkovanie tam nie sú ani pri ceste z juhu od Rijeky, je tam zákaz vjazdu: [goo.gl]

Myslíte, že očakávajú, že sa bude parkovať len tak za krajnicou? Zdá sa mi hlúpe odstaviť auto priamo v rade/kolóne a ísť si vybavovať ENC :/ by ma asi ostatní zožrali zaživa...

Písal som priamo na ARZ (bez odpovede) a písal som aj priamo na prodaja.rupa@arz.hr, ale veľmi to nepomohlo...

Má s tým prosím niekto skúsenosť?

Dik
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2018 09:43
Ja mám skúsenosť z Varaždinu, tam je takisto zákaz vjazdu s rovnakou výnimkou a za tou značkou bežne zastavujú tí, ktorí si idú kúpiť ENC a nikto proti tomu nič nemá. Ja som to tiež tak urobil: [goo.gl]
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2018 10:10
@mdr @isquash ked vstupim cez Gorican, zoberiem si listok, kupim krabicku vo Varazdine, mozem nou potom zaplatit na vyjazde, nie? aspon tak som to niekde pochopil smiling smiley

pri Goricane by som chcel byt niekedy po 21:00 tak hadam si to kupim ked pisu ze nonstop
cize mytnica Gorican patri pod HAC? je niekde nejaka mapa alebo info? aby som si vedel pripravit tlacivo smiling smiley
toto [hac.hr] by malo byt spravne pre HAC

na jednu sezonu sa asi krabicka neoplati, budem musiet ist aj buduci rok smiling smiley
alebo by ste sli do Smart karty? ta sa da kupit aj na miestach kde ENC? napr. ten Gorican? tam sa mi nepozdava to cakanie keby nahodou boli kolony

Vdaka smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 49
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.