Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 07. 2017 23:26
Ahoj, může prosím někdo půjčit ENC od HACu na cestu na Pelješac od 28.7 do 6.8 2017?
Jedeme z Brna.
Děkuji
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 07. 2017 15:05
mdr, z toho vystrkování z okna bych si hlavu nedělal, od června 2009 ji takhle normálně používám a to jsem neměl a nemám francouzké auto. smiling smiley
Spíš pro ostatní, kteří se chystají nakoupit ENC, popiš jak si uspěl s nákupem na Varaždinu. Bylo to v řádné otevírací době nebo mimo ní?
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 07. 2017 10:49
Hlavu si z toho nedělám, spíš mě trochu vykolejilo to cvičení na Sv.Heleně, ale to byl asi nějaký jejich problém.

ENC jsem kupoval ve Varaždinu ve čtvrtek asi ve 12:30, takže v pracovní době. Zastavil jsem vpravo od budovy v tom zákazu vjezdu (nikomu to nevadilo, stál tam i jeden Němec), vešel jsem do dveří v čele budovy (mají tam ceduli ENC prodaja nebo tak nějak), paní za počítačem jsem dal vyplněný tiskopis, ona naťukala moje údaje (ukázal jsem jí i pas, ale nejevila o něj zájem, ani si nezkontrolovala číslo pasu a jestli jsem do žádosti napsal správné údaje), zeptala se, jaký paket chci, vytiskla 3 papíry (potvrzení, záruční list a přihlašovací údaje na web), zaplatil jsem debetní kartou VISA a bylo hotovo.

Já z celé této mé zkušenosti považuji za podstatné to, že pokud na dálnici vjedu přes ENC, nemusím nutně na výjezdu do ENC, pokud je tam nějaký problém, ale můžu i přes výjezd pro placení hotovostí a obsluha mi platbu z ENC odečte, i když jsem si na vjezdu nebral lístek. To jsem doteď nevěděl.

Z kreditu 555 kun mi zbylo 53 kun, sleva na mýtném mi zaplatila akorát cenu té krabičky.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 07. 2017 19:59
Nabízím k zapůjčení ENC krabku v okrese Rakovník. Volná od půlky srpna a pouze pro osobáky kategorie I( do3,5t a max.1,90m výšky). Pokud by byl zájem, pište mailem - tokin111@seznam.cz , podrobnosti domluvíme.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 07. 2017 21:17
Mám dotaz, je někde možné stáhnout tiskopis, abych si jej dopředu nachystal?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 07. 2017 21:52
Samozřejmě že lze stáhnout přímo z této stránky http://hac-onc.hr/hr/enc/enc. Kde vybereš volbu pro fyzické osoby - PRISTUPNICA ZA FIZIČKE OSOBE, ale musíš si vybrat provozovatele dálnic podle toho kudy pojedeš (HAC, ARZ). Nebo si můžeš předvyplnit oba. yawning smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 07. 2017 21:56
Tady je od HAC [hac.hr] a od ARZ jsem nenašel.

isquash byl rychlejší a našel vše.

.
.

_________________________Jirka_________________________



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (17. 07. 2017 21:58).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 07. 2017 21:59
[www.arz.hr] [www.arz.hr]

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x



Upraveno 1krát. Naposledy upravil martas74 (17. 07. 2017 22:00).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 07. 2017 22:01
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2017 14:22
Zdravím. potreboval by som poradiť ohľadom používania enc. Chcem kúpiť ENC vo Varaždine. Na výjazde Varaždín zaplatím lístok od Goričanu v hotovosti. Na mýtnici vo Varaždine kúpim ENC. Otočím sa a idem znovu na dialnicu smer Zágreb. Ale teraz neviem, či si na vstupe mám vziať lístok, alebo či majitelia ENC majú na diaľnicu vlastný vstup alebo ako to presne funguje. Lístok si musím vziať na vstupe na diaľnicu vždy? Pri vychádzaní viem že sa má použiť výjazd ENC ale ako je to so vstupom na diaľnicu.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2017 14:41
Pokud vlastníš krabičku ENC tak i při vjezdu měl bys použít pruh pro ENC pokud ti při vjezdu krabička nepípne tak si musíš vzít lupen, ale na výjezdu musíš jet na hotovostní bránu a obsluze podat lístek s krabičkou. Pokud ti krabička pípla na vjezdu tak na výjezdu jedeš normálně přes bránu ENC

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2017 14:54
Jsou tyto možnosti:

1. při vjezdu si vezmeš lístek, pak musíš při výjezdu k pokladně s obsluhou (tedy ne do ENC pruhu) a obsluze podáš lístek z vjezdu spolu s krabičkou a oni ti částku strhnou z ENC kreditu
2. vjedeš přes ENC pruh a ENC krabička se zaregistruje (mně nepípá, ale to je jedno, prostě se zvedne závora a na tabuli se objeví tvůj kredit), pak můžeš na výjezdu buď
a) přes ENC pruh, kde se po zkontaktování ENC objeví na tabuli odečtená částka a zůstatek a zvedne se závora,
b) nebo můžeš i přes pruh s obsluhou, kde podáš obsluze krabičku a protože se na vjezdu ENC zaregistrovalo, obsluha odečte příslušnou částku. Výjezd přes obsluhu je vhodný v případě, že je v ENC pruhu problém (zažil jsem, že do ENC pruhu vjel řidič, který ENC neměl a zablokoval ho, takže to bylo rychlejší přes obsluhu).
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2017 15:05
miromiro11:

Pre ENC je vždy minimálne jeden zvláštny pruh (pruhy), hneď prvý (prvé) sprava. Niekedy sa však ENC pruhy používajú aj pre ostatných, napríklad je to bežné pri veľkej hustote premávky na Lučku na výjazde zo Záhrebu na A1. Dokonca som tam zažil situáciu, keď mali otvorené všetky závory a v každom pruhu stál človek, ktorý rozdával už vytlačené lístky, aby maximálne urýchlili premávku (dvíhanie a spúšťanie závory zdržuje).

Ak prídeš do Varaždinu po diaľnici, nemusíš ju opúšťať. Zájdi vľavo k budove mýtnice, tam sa otoč, kúp si ENC krabičku a normálne pokračuj po diaľnici bez prejazdu mýtnicou (mám vyskúšané, nikto proti tomu nič nemal). Pred Záhrebom potom podáš obsluhe lístok z Goričanu spolu s krabičkou a odčítajú ti celú cestu so zľavou. Ďalej už môžeš pri vjazde aj výjazde používať ENC pruh (pruhy).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2017 15:56
Ešte by ma zaujímalo, či je ENC po zakúpení aktívna hneď, alebo je tam nejaký časový úsek než to nabehne do systému.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2017 16:11
Kúpil som a ihneď som išiel cez ENC vjazd. Áno, funguje ihneď. Len u niektorých áut (napríklad u môjho) nefunguje cez sklo, takže ju musím vystrčiť z okna.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 07. 2017 20:02
Ďakujem za radysmiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 07. 2017 20:46
To - mdr - taky se mě zdá, že u "fordky " krabička ENC funguje hůř. Já mám WW Caddy a tam to je bez problémů. Mirek
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 07. 2017 22:32
Miro a kdy plánuješ zhruba dojezd na Varaždin? Jenom si dej pozor, abys tam dojel v otevírací době. smileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2017 08:24
isquash, aká je tam otváracia doba?
Ja som vlani kupoval cca o 0:30 v noci.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2017 09:27
Oficiálně je prodejní doba Varaždinu od 7 - 20 h v pracovní dny a v sobotu od 7-12h. V ostatní hodiny a v neděli záleží na jak ochotnou narazíš obsluhu. Takže buď rád, žes měl vloni štěstí. :-) V minulých letech to jisté (ochotě obsluhy) platilo o jiných mýtnicích, ENC se dalo koupit např. už na mýtnici Goričan, ačkoliv nebyla na oficiálním seznamu prodejních míst.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2017 12:41
ja som v roku 2014 na Goričane stál a žiadne ENC nemali k dispozícii - potom na Varaždine som kúpil bez problémov.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2017 20:42
Ja som to naplanoval tak aby som tam bol o 07. 00 rano. Dufam ze tam nebude velka rada. Idem v stredu 26.7. Este rozmýšľam ci na Lučko nebude ráno okolo 09.00 hod. zacpa. Či to nemam radsej obísť cez dediny odbocenim pred Lučkom z dialnice von.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil miromiro11 (20. 07. 2017 20:49).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2017 21:17
Ve stredu se neboj, jed na primo. Bude prazdno
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 07. 2017 17:16
Krabička od ARZ, koupená v červnu 2014, fungovala i letos bez problémů, takže výměnu baterie zatím nemusím řešit. Když sečtu všechny průjezdy mýtnic (Varaždin, Sv.Helena, Lučko, Karlovac, Gornja Ploča, Posedarje a zpět) tak časová úspora oproti platbě kartou byla max. 2 minuty. Finanční úspora se hodí. Zítra jede krabička opět od HR.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 07. 2017 17:47
Web HACu umožňuje zadat registrační značku auta. K čemu je to dobré, když je krabička přenosná?

Že by se tak dalo zabránit zneužití v případě ztráty?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (22. 07. 2017 17:49).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 07. 2017 21:42
Je to pro přehlednou evidenci provozu konkrétního vozidla. Na jednom účtu můžete mít registrováno více krabiček, tak je přiřadíte k autům podle RZ. Je to dobrovolné a můžete si tam vepsat, co chcete. Já tam zapisuji jména řidičů, kteří s autem zrovna jeli, a pak se objevují na výpise projetého mýta.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 07. 2017 07:19
3 roky stara krabicka drzi.
smileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 07. 2017 14:29
Tak po návratu, ENC z 2013 od HAC zatím funguje. Potvrzuji, že přes některá skla prostě ENC závoru neotevře. Loni Škoda Octavia, krabička na palubní desce a bez problémů se závora otevřela. Letos s Renaultem Megane a musel jsem s krabičkou "mávat" z okna. Za oknem si ani "nepípla. Samozřejmě vjezd Lučko, výjezd pak Pirovac. Vjezd pak Pirovac a výjezd Demeter, kde ale bez jakéhokoliv problémů "pípla" a otevřela závoru s palubní desky. Proto se ptám, může být na některých mýtnicích "lepší" signál, silnější přijímač signálu?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 07. 2017 14:38
Mám Zafiru B (s dešťovým senzorem) a ENC od HAC (z roku 2014) přes sklo nefunguje. Takže i já před mýtnicí mávám otevřeným oknem "jako na prvého mája". smiling smiley

Letos vjezd Goričan (nepípla), výjezd Sv. Helena (nepípla). Od té doby Lučko-Pirovac-Pirovac-Demerje-Sv.Helena-Goričan mávám preventivně furt ...



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bukovec (23. 07. 2017 14:44).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 07. 2017 15:36
Když vám ENC nefunguje přes sklo, máte krabičku v držáku na skle, nebo jen položenou na palubce?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 184
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.