Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 06. 2017 21:13
Ja som hac krabičku dobíjal v utorok a dal som dobiť 140kn, dobilo mi 139.99 kuna, tak pozor pre tých ktorí dobijate nadoraz grinning smiley ale toto nie je novinka, raz mi dobilo o 1 lipu navyše zase...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 06. 2017 23:24
stace napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak jsem se preventivně přihlásil na nový web ARZ
> - přihlášení bez problémů, z minulých let vidím
> pouze průjezdy z roku 2016 (ENC mám od roku 2013),
> dobíjení vypadá, že bude fungovat - zkoušel jsem
> dát 100 Kn a přesměrovalo mě to k zadání čísel
> kreditky atd. (dobíjet budu až za cca měsíc, tak
> uvidíme).

ja už za 5 dní, tak potom dám info...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 06. 2017 06:09
Mě to jaksi nefunguje. Asi něco dělám špatně



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ajax (30. 06. 2017 06:13).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 06. 2017 06:27
Už funguje.thumbs up
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2017 16:47
Ahoj, kouzelnou krabku si chci koupit na při nájezdu na mýtnici Varaždin. Nemáte někdo zkušenost s parkováním? Je toto parkoviště [www.google.cz] , ale je přístupné pro všechny? Máte někdo zkušenosti ?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2017 20:23
Ahoj. Kludne sa postav na krajnici pred mýtnou bránou. Tak som kupoval aj ja vlani.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 07. 2017 22:03
Nevíte jak je to se zdražením mýtného od 1/7? Četl jsem zde, že se má zdražit, ale v ceníku HAC o zdražení žádná zmínka.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 07. 2017 22:33
Ceny v ceníku už jsou zvýšené, například Lučko-Šestanovac 220 / kategorie I.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 07. 2017 23:46
To Puamik:
Oficiální info k zdražení máš tady http://hac.hr/news/2017/06/28/sezonske-cijene-cestarine-za-ia-i-i-skupinu-vozila-od-1.-srpnja-do-30.-rujna. V ceníku najdeš již zvýšené ceny, takže pokud si nepamatuješ nějaký tvůj projekty úsek z minulosti, tak to nepoznáš.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 07. 2017 20:43
Děkuji za odkazy. Já se díval sem [hac.hr] a tam jsou ceny k 1/7 nezvýšeny.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 07. 2017 13:17
tomkin

to parkoviště u Varaždina můžu potvrdit, stál jsem tam vloni... děcka se alespoň protáhly... koupě krabičky trvala asi 5 min... platba kartou, vše bez problémů...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 07. 2017 16:41
Super, dík za odpověď
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 07. 2017 22:14
Byl tu někde dotaz, jak je to s cenou v tunelu pod Sv. Jure. Takže zde je výpis z mého ENC:
Cena na úseku Zagreb-Macejl je beze změny, tedy 48 HRK
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 07. 2017 17:33
Podle zdražení vráceno z 22hrk 11 lasiček zpět na účet ENC thumbs up

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 07. 2017 21:04
yeasty napsal(a):
-------------------------------------------------------
> stace napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Tak jsem se preventivně přihlásil na nový web
> ARZ
> > - přihlášení bez problémů, z minulých let vidím
> > pouze průjezdy z roku 2016 (ENC mám od roku
> 2013),
> > dobíjení vypadá, že bude fungovat - zkoušel
> jsem
> > dát 100 Kn a přesměrovalo mě to k zadání čísel
> > kreditky atd. (dobíjet budu až za cca měsíc,
> tak
> > uvidíme).
>
> ja už za 5 dní, tak potom dám info...


takže dobíjení OK (půjčil jsem ENC známým) - po zaplacení 500 Kn to naběhlo na účet u ARZ během 3 min.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 07. 2017 21:49
ano dobíjanie OK, trvalo asi 5 minút, kým to nabehlo na konto... a okrem toho už sa objavili aj staré prejazdy, za roky 2014, 2015...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2017 22:02
Dnes ráno nájazd na Gorican a krabička nešla pipnut, už som chcel stláčať lístok že si vezmem. Ale ako som tak mával zrazu pipla. OK, na svetej helene to bolo tiež nie na prvý krát ale pipla. Na Lucku bola obsluha, mladá baba mi ju vzala zamávala a piplo no a na exit Pirovac ako tak pipla tiez.....asi batéria už dochádza a to som ju kupoval 2014, používame ju 2x do roka
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2017 13:43
Ahoj všem.
Nové stránky mi trochu zkomplikovaly život. Někdy v roce 2013 si známí koupili krabičku a protože nevěděli co s tím, zaregistroval jsem ji na svůj email. Jak šel čas, registraci jsme předělali na jejikch email a přihlašovací jméno a vše fungovalo. Já jsem si koupil svou krabičku (2015), přihlásil, provozuji, svět je krásný.... A když se změnily stránky, přihlasil jsem se a... juchů, jsem majitelem dvou krabiček. No a ti mí známí se přihlásí, jméno i heslo sedí, ale krabičku tam nemají žádnou. Jinak poslední dobíjení bylo po staru 6/2017, takže vcelku čerstvá záležitost.

Proto se ptám zdatnějších, nevšimli jste si někde volby odhlášení krabičky z uživatelského účtu a přihlášení jinam? To přihlášení vím - Dodavanje ENC uređaja - ale po zadání čísla to píše, že je to pod jiným účtem a basta.

No a na starých stránkách bývala ještě jedna věc - jméno kupujícího krabičky. Tím, že se to kupuje na pas, jméno majitele krabičky mohlo být odlišné od jména majitele účtu na stránkách. Při těch dvou krabičkách co tam mám ale rozdílná jména nevidím.

Nemáte někdo myšlenku co s tím?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2017 22:17
Caute,

mate niekto skusenosti so zaregistrovanim ENC karbicky od HAC alebo aj ARZ na dialnice Bino Istria? Zaregistruju mi to napriklad aj vo Varazdine (cestarina), ked ju budem kupovat? Ak ano, tak mi to z jedneho kreditu co tam budem mat bude tahat teda za vsetky dialnice? Alebo treba dobit nejaky novy kredit pre Istriu? Dakujem.

PS: Dufam, ze ju kupim aj v nedelu cca o 2:00 rano vo Varazdine smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ny182 (10. 07. 2017 22:18).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2017 22:18
Včera večer nabitá krabička dobijel jsem 500kun strženo 391hr
platba připsaná do 5 minut od zaplacení kartou internet.bank.

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2017 10:39
mirdav napsal(a):
-------------------------------------------------------

>
> Proto se ptám zdatnějších, nevšimli jste si někde
> volby odhlášení krabičky z uživatelského účtu a
> přihlášení jinam? To přihlášení vím - Dodavanje
> ENC uređaja - ale po zadání čísla to píše, že je
> to pod jiným účtem a basta.
>
> No a na starých stránkách bývala ještě jedna věc -
> jméno kupujícího krabičky. Tím, že se to kupuje na
> pas, jméno majitele krabičky mohlo být odlišné od
> jména majitele účtu na stránkách. Při těch dvou
> krabičkách co tam mám ale rozdílná jména nevidím.
>
> Nemáte někdo myšlenku co s tím?

Z toho, že píšeš o nových stránkách, usuzuji, že jsi majitelem ENC krabičky od ARZ. Já mám krabičku od HACu a celé ty roky je registrovaný partner můj švagr a uživatel jsem já. Nevím jak u ARZ, ale u HACu můžeš vytvářet uživatele s různými právy (prohlížení a dobíjení). Pokud bych tedy měl na svém účtu evidováno více ENC zařízení, tak bych udělal dalším uživatelem kamaráda a přiřadil bych mu práva pro jeho ENC s dobíjením a prohlížením. Já bych mohl obsluhovat obě krabičky a on by obsluhoval jenom svou krabičku.
Pokud taková možnost u ARZ není, tak zkusit napsat email na ARZ s žádostí o převod ENC z jednoho účtu na druhý popř. napsat o pomoc jak vzniklou situaci řešit.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2017 10:39
ny182 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Caute,
>
> mate niekto skusenosti so zaregistrovanim ENC
> karbicky od HAC alebo aj ARZ na dialnice Bino
> Istria? Zaregistruju mi to napriklad aj vo
> Varazdine (cestarina), ked ju budem kupovat? Ak
> ano, tak mi to z jedneho kreditu co tam budem mat
> bude tahat teda za vsetky dialnice? Alebo treba
> dobit nejaky novy kredit pre Istriu? Dakujem.
>
> PS: Dufam, ze ju kupim aj v nedelu cca o 2:00 rano
> vo Varazdine smiling smiley

Co věta to otázka, tak v krátkosti.
Zkušenosti s registrací u Bina Istra nemám. Ve Varaždinu ti krabičku pro Bina Istru nezaregistrují, jelikož tam koupíš ENC od HACu.
Musíš se následně na Istriji zastavit na jedné z mýtnic tunel Učka, Pula nebo Umag, kde tvoje ENC zařízení zaregistrují do jejich systému a pak se ti následně bude odečítat mýtné z jednoho kreditu na těchto dálnicích a tunelech http://hac-onc.hr/hr/naplata-cestarine/enc

Nákup v tuhle hodinu a v ten den bude záležet hodně na ochotě obsluhy, jelikož prodejni doba Varaždinu je do soboty 12:00h.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2017 11:07
isquash napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kdo jste na Istrii, či tam pojedete a chcete ENC,
> tak provozovatel dálnic na Istrii Bina-Istra má do
> konce června ENC za 1,- Kn při nákupu ENC paketu
> ENC Easy. Balíček tak vyjde na 201,- Kn.
> ENC pakety BINA Istra
> z
> de
a článek o akci je
> z
> de
.


Letní akce ENC za 1,- Kn od Bina Istra je prodloužená do konce července a nyní se vztahuje kromě paketu ENC Easy i na paket ENC Plus.
Viz. odkazy v citaci na pakety a akci.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2017 12:51
Taky jsem před chvilkou dobil karabku, částkou 350KN. Banka mi počítala kurz 3,52.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2017 12:59
To isquash:

U ARZ to bylo podobně, nebylo to sice nějak úžasné, ale dalo se v tom vyznat. A měl jsem také více uživatelů pro jeden účet. Bohužel po změně stránek toto nelze a problém je takový jak je popsán. To napsání na ARZ mne napadlo, jen se mi do toho nechce, cizí řečí nevládnu a tak jen paskvil s pomocí strejdy Gůgla smiling smiley. Ale mělo by to situaci vyřešit smiling smiley

--
Edit: omlouvám se za kopírování příspěvků, opraveno smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mirdav (11. 07. 2017 14:53).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2017 13:15
Pánové, nekopírojte celé příspěvky, stačí napsat to + nick:, aby bylo jasné, komu to je adresováno.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2017 15:03
Nechci se odchylovat od tématu, ale tak to tu můžeme nechat zrušit tlačítko Citovat, které je pod každým příspěvkem.spinning smiley sticking its tongue out
Tentokrát jsem to pokládal za důležité, tak jsem to použil. Jinak samozžejmě ctím pravidlo, že na poslední příspěvek se citace nepoužívá.

V sobotu večer, při zpáteční cestě, nějak divně fungovala závora FAST ENC na Demerje a všechna auta směroval do neprůběžného pruhu. Vjel jsem do FAST ENC a blbec jsem s nevšiml, že semafor ukazuje doprava a jen tak tak jsem dobrzdil před tou závorou. V tu chvíli jsem si uvědomil, že by taky na sobě mohla mít reflexní prvky. Každopádně jsem trochu couvnul a přejel do vedlejšího (neprůběžného) pruhu kam mě směroval semafor, kde už stála 4 auta i se mnou. Za mnou přijelo ještě jedno a průběžným FASTem projel nákladák a autobus a pak už neprojel nikdo. Maník vepředu u závory šachoval s lístkem a pomáhala mu i obsluha takovou dobu, že za námi se utvořila minikolona dalších aut, které brána nasměrovala do neprůběžného pruhu, až ucpala možnost dalším autům projet průběžným. Po té co odjel první, tak další auta přede mnou měla ENC včetně mě a i auta za mnou. Takže letos za mě, co jsem si tam postál pár minut, nebylo FAST ENC žádná výhra a jenom mě udivilo, že všechny osobní auta to nahnalo do toho neprůběžného pruhu.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 07. 2017 16:58
po předchozích zkušenostech zde na foru, jsem cestou zpět v Záhřebu Fast vynechal a projel volným úsekem ENC uplně v pravo určeným pro busy a náklaďáky - bez problémůthumbs up
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 07. 2017 15:48
Grizzly jj, po letošku poučen a příští cestu pojedu taky rovnou na ostatní brány společné pro placení kartou smiling smiley
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 07. 2017 20:30
Tak i ja jsem si uz krabicku poridil. Na vjezdu Varazdin fungovala, ale az po vystrceni z okna (holt francouzske auto), ale na Svate Helene nechtela. Po chvili pokusu kdyz jsem uz chtel vycouvat prisla pani a ptala se, jestli mam listek. Ja povidam ze ne a ukazal jsem ji krabicku. Ona ze ji mam drzet nad hlavou a odesla. Po chvili se zavora zvedla a na tabuli se ukazala castka. Jinak funguje v poradku.

Jeste jednu zkusenost mam a tady jsem o ni necetl. I kdyz vjedu pres ENC a nemam listek, muzu vyjet kterymkoli pruhem s tim, ze krabicku podam obsluze. To se hodi kdyz je na vyjezdu v ENC pruhu problem, jako dnes, kdyz tam vjel jeden Madar a zmatene zacal pobihat kolem budek. Mezitim se za nim vytvorila fronta, tak jsem vjel do vedlejsiho pruhu, podal jsem krabicku obsluze, na tabuli se objevilo "ENC naplata" a suma a jel jsem.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 49
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.