Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2017 21:54
Když je nahoře nad branou symbol ENC i automatu s kartičkou, tak ano a já to například na Lučku dělám.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2017 21:56
Děkuji za bleskovou odpověď
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2017 21:57
Jj, přesně tak, už to tady někdo zmiňoval, že se to dá zneužít. Ve špičkách se normálně děje, že na Lučku ženou směr k moři přes pruhy vyhrazené ENC. Naposledy co jsem juknul v sobotu po obědě, tak tomu dle kamer bylo.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2017 07:37
isquash napsal(a):

.....z Goričanu, kde projeli Google projel ENC pruhem a krásně tam vidíš, že i v pruzích ENC můžeš odebrat kartičku při vjezdu. Jinak když se závora nezvedne, tak to píše myslím Uzmite karticu, molim.

..... ale někdy to cestou tam může na mýtnici napsat: Svekrva izbaciti iz auta, molim, odmah!!! thumbs up smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2017 12:45
Ahoj, dříve se prý dal ENC packet koupit na čerpacích stanicich ( konkrétně OMV - nyní INA) - máte s tím někdo aktuální zkušenost?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2017 12:53
Jasně dalo, to bylo někdy do roku 2012 kdy se dali takhle koupit anonymně. Následně to zrušili a zavedli povinou registraci ENC zařízení na člověka. Proto když ENC kupuješ na vybraných místech, tak vyplňuješ formulář se jménem, adresou a emailem. Následně ti do emailu přijdou přihlašovací údaje pro obsluhu ENC.

Editace:
Jinými slovy ENC nyní na benzinkách nekoupíš, maximálně tak dobíjecí bony pro navýšení kreditu. Seznam prodejních míst máš tady: http://hac-onc.hr/hr/naplata-cestarine/prodajna-mjesta

Grizzly, co proti těm tchyním stále máš. smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil isquash (26. 06. 2017 13:06).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2017 22:34
Kdo jste na Istrii, či tam pojedete a chcete ENC, tak provozovatel dálnic na Istrii Bina-Istra má do konce června ENC za 1,- Kn při nákupu ENC paketu ENC Easy. Balíček tak vyjde na 201,- Kn.
ENC pakety BINA Istra zde a článek o akci je zde.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2017 22:53
OK, dík za upřesnění. Dle plánu chci jet přes Maďarsko, hranice starý Goričan, nájez na dálnici HR, potom hned sjezd na Varaždin(zaplatit ten kousek dálnice kartou). koupit na Varaždinu krabku a fičet směr Dubrovnik. Nechce se mi někde na Lučku ve zvýšeném provoze čekat před bránou až bych si krabku vyřídil. Na foru jsem se dočetl, že se dá stát před či za mýtnicí Varaždin - může mi to prosím někdo upřesnit? Je tam nějaké parkoviště nebo to stačí nechat na blikačky na krajnici?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2017 06:03
ve Varaždinu stál jsem před mítnicí po pravé straně
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2017 06:34
tomkin
jako asok12, můžu potvrdit. Zastav před mýtnicí v pravo, ale pozor, i Varaždín má svou otvírací dobu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2017 07:04
tomkin
vlani som si kupoval na Varaždinu o 00.20 hod. Zastav sa pred mýtnicou, kup si ENC a potom prejdi mýtnicou. podáš obsluhe bloček z Goričanu, ona ti sumu odráta už z ENC.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2017 08:21
OK, dík za tipy, snad tam bude místo a bez většího provozu. Počítám, že tam budu kolem cca 6hod ranní
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2017 09:35
Proč vyjíždět přes mýtnici ven? Já mám taky v plánu kupovat krabičku na varaždinské mýtnici a asi zajedu tady vlevo do té odbočky k budově, koupím ENC, otočím se a pak na Svaté Heleně podám lístek s krabičkou obsluze. Pak na Lučku už normálně přes ENC pruh.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2017 12:03
Není to špatný nápad ale máš to vyzkoušené? Jde o to, že z druhé strany je tam zákaz vjezdu, asi to bude jen pro obsluhu brány. Aby mě Chorvati tam odsud nepakovali....
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2017 16:32
Ve Varaždinu to vyzkoušené nemám, ale asi před dvěma lety jsem takto zajel do té uličky v Čakovci a nikdo proti tomu nic nenamítal. Tenkrát jsem ale s nákupem neuspěl.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2017 16:37
Na Goričanu jsem taky zajel do té uličky k závoře, když jsem se pokoušel o nákup cestou domů a taky to bylo každému jedno. Takže toho bych se neobával. V každém případě je to lepší, než stát na blikačkách na kraji cesty před mýtnicí.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (27. 06. 2017 16:38).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2017 19:14
A uspěl si s nákupem ENC na Goričanu? Podle seznamu prodejních míst by je tam prodávat neměli.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2017 22:34
Vcera jsem nekde vycetl, ze 90% lidi si kupuje ENC od ARZ.... Souhlasi to?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2017 22:49
Pokud je kupují až na Lučku, pak ano, neboť na parkovišti u mýtnice je první prodejní kiosek právě ARZ, a má (zřejmě) nepřetržitý provoz.
Pro nákup ENC od HAC-u je třeba vejít dovnitř budovy a jejich prac. doba je omezena.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2017 06:10
zdravím,
všimli ste si že ARZ má nový web na dobíjanie konta ? aj vám sa stratili údaje o prechodoch cez mýtne brány z minulého obdobia ?
doplním otázku: funguje na tom novom webe dobíjanie tak ako má ?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil yeasty (28. 06. 2017 07:06).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2017 07:58
Pisou o tom:
OZNÁMENÍ UŽIVATELŮM
06/23/2017
Informujeme naše vážené zákazníky, že jsou od pátku 23/06/2017, portály ENC.ARZ.HR a INFO.ARZ.HR integrovány do jediného portálu WWW.ARZ.HR.

Všechny existující uživatelské účty vytvořené na některem z výše uvedených portálu se zkopíruje do nového portálu a uživatelé mohou volně používat nový portál aniž by bylo nutné vytvořit uživatelský účet. Aby se dále usnadnilo používání nového portálu, prihlaseni na starych portálech ENC.ARZ.HR a INFO.ARZ.HR jsou automaticky přesměrovány na WWW.ARZ.HR.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2017 12:20
To bylo kur..... Sem si říkal co s tím zas je.thumbs up
2 ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2017 12:41
Přátelé prosím poraďte. Jsem ENC panic. Jedu do Chorvatska a mám půjčenou ENC krabičku. Zároveň si chci koupit na Zagvozdu svoji. Při koupi musím nějakou sumu nabít. Jak zabezpečím, aby se mi mýtné odečetlo pouze z jedné? Nechci kuchat baterii. Zabalit do alobalu, zahrabat do podlahy auta nebo je nějaký 100%ní způsob? Mimochodem kontrolní otázka, má někdo potuchu, co se stane když budu mít na skle dvě krabičky? Brána se rozhodne pro jednu, druhou, obě? Prakticky je mi vlastně jedno, z které by se mýto eventuelně odečetlo (pokud se neodečte z obou) :-). Děkuji mnohokráte za odpověď.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2017 13:02
Krabka je v paketu již přednabitá. Podle paketu je i výše kreditu. Při koupi je krabka v pytlíku z pokovené fólie. Pokud je v něm, je mrtvá. Taky, pokud jí dáš do držáku, měla by se tímto zapnout. Mluvím o krabce ARZ, kterou mám já.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2017 14:08
Pro Mike_fish:
Nabíjet ENC při nákupu musíš v případě kdy koupiš jenom samotnou krabičku za 122Kn. Jak zmiňuje Zahajskej, ENC prodávají normálně v různých paketech s různou výší kreditu a pro různé kategorie. Tady máš seznam paketů podle kreditu a podle provozovatele dálnice.

Otázka č.1)
-Projet mýtnicí, zastavit za ní a potom si jít koupit do budovy své ENC.
Otázku č.2)
- tu Ti zodpověděl Zahajskej
Otázka č.3) a 4)
- No, já počítám, že se to odečte jenom z jedné krabičky, ale jen to jenom můj odhad. Můžeš to odzkoušet a pak nám napsat.grinning smiley Jinak určitě bych krabičku nelepil na sklo. Od roku 2009 krabičku jenom vybaluji před mýtnicí, vyndám z okna nebo přiložim nahoru ke sklu a pak to zase zabalím a uložim do kastliku pod sedadlo řidiče. Jezdit ty roky s tím ohavným držákem na skle, to si ani nedovedu představit.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2017 15:46
Díky Zahajskej a isquash za vysvětlení.
Isquash: ad 1) tak to mám v plánu udělat, ale jak pojedu zpět, už budu mít dvě krabičky...
No asi zkusím ten alobal a kastlík v podlaze auta, snad to odstíní dostatečně. Já bych totiž tipoval, že by brána mohla schrousnout krabičky obě a to bych asi těžko uhádával.
Lepit na sklo to určitě nebudu a mám v plánu to udělat přesně tak jak popisuješ.
Ještě jednou díky pánové.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2017 18:25
Ano, dvojí stržení mýta nelze reklamovat,píše se o tom ve Všeobecných podmínkách používání ENC od ARZ v bodě 4.2:

"Ako se korisnik ne pridržava uputa o korištenju, neće se priznavati reklamacija o dvostrukoj naplati zbog
2 ili više uređaja u vozilu."

"V případě, že uživatel nedodrží pokyny k použití, nebude uznána reklamace týkající se dvojího poplatku
ze 2 nebo více zařízení ve vozidle."

Přiložený pokovený sáček by však měl stačit odstínit krabičku.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 06. 2017 18:52
yeasty napsal(a):
-------------------------------------------------------
> zdravím,
> všimli ste si že ARZ má nový web na dobíjanie
> konta ? aj vám sa stratili údaje o prechodoch cez
> mýtne brány z minulého obdobia ?
> doplním otázku: funguje na tom novom webe
> dobíjanie tak ako má ?

Tak jsem se preventivně přihlásil na nový web ARZ - přihlášení bez problémů, z minulých let vidím pouze průjezdy z roku 2016 (ENC mám od roku 2013), dobíjení vypadá, že bude fungovat - zkoušel jsem dát 100 Kn a přesměrovalo mě to k zadání čísel kreditky atd. (dobíjet budu až za cca měsíc, tak uvidíme).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 06. 2017 19:27
Ja tuto vymozenost nemam, proto se hloupe zeptam... Lze pres ten web ARZ dobit jakakoliv částka? Treba 150kn? Nebo to musi být po stovkach?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 06. 2017 20:57
Na webu HAC se dá dobíjet po jednotkách, takže si můžeš nabít přesně kolik plánuješ spotřebovat. Předpokládám, že na ARZ to bude to samé.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.