Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 06. 2017 06:45
Slavkov:

Pokud je ve směru k moři na Lučku několik km kolona a jedu po A3/A4 tak má smysl se Lučku vyhnout, když nájezd na A1 od A3/A4 je jen několik set metrů od Lučka? Kolik času zabere cesta v koloně od dálničního uzlu A1/A3/A4 k Lučku? Předpokládám, že pokud jedeš po A3/A4 a chceš sjet na D1 tak stejně musíš projet dálničním uzlem A1/A3/A4 a sjet na D1. Nebo je to jinak? Není lepší se potom na A1 napojit na nájezdu Donja Zdenčina než na nájezdu Jastrebarsko? Nicméně pokud bude několik km kolona na Lučku směrem k moři tak budou i kolony již na A3 ve směru od A4. Takže pokud jedu od A4 a na cestě k moři je na Lučku kolona tak bude i na A3 a stejně si moc nepomůžu, když až na dálničním uzlu A1/A3/A4 sjedu na D1. Nebo jsme přehlédnul nějakou jinou možnost objet Lučko a dálniční uzel A1/A3/A4?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 06. 2017 07:14
Prejazd kolonou od uzlu A1/A3/A4 až po Lučko môže trvať neskutočne dlho ale nemusí.... podľa toho, na ktorom mieste zostaneš stáť - zase ono to nie je problém iba pred tým uzlom, ale aj za ním - vlani sme zostali stáť v kolóne presne v tom mieste, kde sa zbiehajú A2 so Záhrebským obchvatom a to bolo asi tak 200m pred Lučkom - vcelku rýchlo sme to odbavili - zastavili sme na pumpe a chceli sme si kus oddýchnuť, keď som videl čo sa robí, tak sme si to rozmysleli a ihneď sme išili ďalej, lebo sa to začalo upchávať a bola kolóna až po Karlovac, chvíľu sme šli aj 130 ale ináč tak okolo 90tky bola bežná rýchlosť, do pol hodiny tam musel byť kolaps - a ten v sobotu nastáva vždy - čakáš na ZG obchvate, kým prídeš na Lučko a za Lučkom stojíš v kolóne ďalej.

Vtedy sa určite oplatí zísť z obchvatu a prejsť priamo cez Záhreb a potom po D1 ďalej minimálne až po Jastrebarsko alebo ako si písal až po Zdenčinu. Ale tu je treba navigácia si myslím určite, ináč to môže trvať dlhšie ako v tej nekonečnej kolóne smiling smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 06. 2017 07:32
Něco se dá vyčíst i z web kamer. Tady je Lučko = [www.lookr.com]
a pokud se nemýlím, ENC je úplně v levo. Můžete si nastavit i měsíc či rok. Vesměs pruh ENC je stále průjezdný bez zdržení. Ale v určité hodiny se to malinko štosuje.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 06. 2017 09:50
jaspa, máš pravdu, pokud jsou kolony před Lučkem tak je velmi hustý provoz, kolony, minimálně až po Karlovac, potom se to již většinou rozjede.

Grizzly, dobrý odkaz. Myslím ale, že ENC je úplně vpravo. Úplně vlevo jsou oddělené jízdní pruhy od Demerje. Když se přijíždí k Lučku směrem k moři tak pás pro ENC je k dispozici až asi 200-300 m před Lučkem. Již se nám stalo, že jsme k Lučku popojížděli v koloně a teprve po nějaké době jsme mohli odbočit do ENC pruhu. Ale jak už se tady psalo, i ten ENC pruh může být k dispozici i pro ostatní. Jedeme v pondělí 3.7. a na Lučku budeme někdy kolem 13 h, takže tam nečekám zásadní komplikace.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 06. 2017 09:50
Martine, debata začala příkladem: "... když je na Lučku ve směru k moři 2km fronta..." a já jsem reagoval: "Pokud jedu dálniční variantu a vím, že je ve směru k moři na Lučku 2km kolona... ". Možností, jak se to dozvím je dost (rádio, kamery / v HAK aplikaci atd.).
Odpovídat začnu odzadu, Jastrebarsko místo DZ preferuji z důvodu, že pokud je to na Lučku zasekané, tak se to ještě dlouho rozjíždí a pocukává (třeba 40 - 90 - 40)... proto nevolím hned první možnost nájezdu na DZ, ale až další, případně není problém to protáhnout až do Karlovace (nejhorší kvalita silnice 1 je ten úsek hned ze Zagrebu, pak už je to pohoda).
Pokud jedu od HU po A4, tak obvykle (je-li ucpané Lučko) stojí odbočovací pruh na A1 + pravý pruh. Levý ve směru A3 na Breganu bývá obvykle průjezdný. Pak to stačí protáhnout o jeden sjezd dál za sjezdem na A1 a sjet na D1. K této krizovce obvykle dochází v době, kdy nejezdí moc domorodců, tudíž to bývá průjezdné. Jinak se to tam umí zasekat na semaforech... pak lze ještě přes Jankomir.
Jankomir je také varianta pro úhybný manévr z A2...
Kolik lidí to takto udělá je otázka, ale když kolikrát vidím (z druhé strany) třeba ty 3km kolony na Lučko a Demerje je volné, tak jsem v klidu smoking smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 06. 2017 09:55
MartinR
Ano, tady jsem se zmýlil. díky za upřesnění.thumbs up
Jedu ve čtvrtek - dám vědět. Poprve jedu na den (vždy jsem jezdil na noc), tak uvidíme.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (19. 06. 2017 09:57).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 06. 2017 09:59
Slavkov, díky za precizní vysvětlení.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 06. 2017 10:04
Grizzly: OK, určitě poreferuj jaká byla cesta, včetně přejezdu SLO-HR, diskutovali jsme jinde.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 06. 2017 20:42
Přestaňte řešit kolony, toto vlákno je spíše o krabičkách, díky.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 06. 2017 05:52
Duboka
.... ono to s tím souvisí. Pokud si přečteš celý týden, řeší se kolony na mýtnicích s ENC a bez něj. Občas to sice vyjede na vedlejší kolej, tak to pošlem zpět na hlavní. thumbs up smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2017 14:06
Krabičky jsou letos naposled se slevou mýtného. Tedy když si k tomu přidám, že něco stojí a že mi ani 100% nezajistí rychlejší průjezd mýtnicí, tak začnou být v podstatě na .......
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2017 14:13
...na dvě věci, ano...
Ale někde jsem četla, že vláda uvažuje o jiném způsobu poskytování slev na mýtné.
Nejspíš podstatně komplikovanějším... yawning smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2017 14:13
Je to ověřené?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2017 14:24
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2017 14:32
Zrovna ÚAMK bych jako věrohodný zdroj nepovažoval smoking smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2017 20:33
No je mě dicné že kromě UAMK to nikde jinde nebylo
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2017 22:08
Dle vyjádření ministerstva dopravy HR bude sleva 21,74 % u ENC krabiček letos zachována v této výši, avšak od příštího roku bude postupně snižována (nikoliv úplně zrušena). O kolik to bude v roce 2018, není zatím známo (neoficiální údaj byl na 13 %).

ÚAMK bohužel občas podává zavádějící informace thumbs down
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 06. 2017 07:17
Tak to si někteří lidi začnou doplňovat ENC letos, aby měli stále slevu letošní výše.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (22. 06. 2017 09:38).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 06. 2017 07:35
Ne tak docela. Může to totiž dopadnout takto:

[forum.ihvar.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Marius (22. 06. 2017 07:35).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 06. 2017 22:44
ENC Z ROKU 2012
Před týdnem jsem měřil zátěžákem baterii a ručka ukázala hraniční nabití. Takže pánové, toto jsem oficiálně vyzkoušel. Koupil jsem si za 7 Kč držák na baterii AA, v zubech oholil konce kabílků a ty jsem "NA HULVÁTA" připojil minus k minus polu baterie uvnitř ENC a plus k plus polu původní baterie. konce jsem pevně smotal, ne přiletoval, aby vše šlo zase rozebrat, kdybych musel ENC měnit. Toto jsem udělal doma. Když jsem přijel k mýtnici, strčil jsem do držáku baterii AA = 3,6V a projel bez problémů všechny mýtnice. Po posledním projetí jsem baterii vytáhl a schoval pro zpáteční cestu, aby se zbytečně s tou původní vybitou nehádala. FUNGUJE TO !!!
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 06. 2017 23:20
Grizzly thumbs up, super. Příští pátek jsem zvědav jak dopadnu já. Moc šancí tomu nedávám, jelikož mě se závora již vloni nezvedla. Jestli mi baterie klesla pod nějakou hranici,že už neutáhla odpovědět bráně, tak nechápu proč tvrdošijně ukazuje zelenou barvu na svém vrcholku. Když tak mě ten pokus stál 150Kč. drinking smiley

Co se týče měnění krabičky, tak bych si s tím hlavu nelámal, jestli to bylo přiletované nebo ne. Je to po záruce a kupuješ novou. Otázka je co se starou, zda si jí budou chtít nechat nebo né. Člověk ji již jednou zaplatil, tak je jeho. Koukal jsem totiž do ceníku ARZ, že prodává i zrepasované ENC za 60Kn. Jedná se o model MD 5884. To ale budou nejspíš kousky, které v ramci záruky měnili kus za kus. Viz. poznámka někoho tady z fóra, že měnil ENCčko 2x kvůli vybité baterii.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil isquash (22. 06. 2017 23:22).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 06. 2017 11:24
Krabička ENC nám zbyla loňska. Kupovali jsme ji normálně u mýtné brány.
Určitě se vyplatí, ušetříte hlavně čas a i trochu peněz. Někdy nám to krabičku nechtělo vzít a museli jsme parkrát popojet dopředu a dozadu.
Dost nám pomohl článek, kde jsou asi všechny potřebné informace. smiling smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 06. 2017 20:15
isquash
Pokud je to jak říkáš, nyní si ověříš jak to je. Pokud to nepujde ani s paralelně přiřazenou novou baterií, je chyba pravděpodobně v elektronice tvé krabky - což tomu nasvědčují i zjištěná info nyní. UVIDÍŠyawning smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 06. 2017 20:23
Grizzly
Ted me tak napadlo.... Pokud to takhle budes delat dlouhodobe, jednou prijde chvile, kdy ta stara puvodni baterie bude uplne v haji a pote co odpojis tu druhou, krabicka se zresetuje a budes stejne muset jit pro novou.... Nejsem elektrikar, je to jen muj odhad veci budoucich. Chtelo by na tom jeste zapracovat a dotahnout to aby uz se nova krabka nikdy kupovat nemusela
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 06. 2017 20:30
valeri
Dle mého se nemá co zresetovat, nebot to nemá pamět jako třeba simatic. Vycházím z toho, že několika lidem začala opět fungovat i když měli baterii vybitou, či dokonce na pár dní vyndanou. A HLAVNĚ, POKUD SE NEVÍ JAK BUDOU DO BUDOUCNA FUNGOVAT A ZDA VŮBEC BUDOU, KRABIČKY ENC, NEMÁ CENU SE POUŠTĚT DO VELKÝCH AKCÍ. Je lepší vyčkat.
Chtěl jsem baterii kompletně vyměnit a přiletovat držák dovnitř. Ale po zprávách o uvažovaných změnách raději počkám.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Grizzly (23. 06. 2017 20:35).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 06. 2017 20:48
Nevim, nekdo tu psal ze odpojenim od energie se vymaze a ztrati kontakt se serverem, uctem nebo buhvi cim. Jako kdyz odpojis baterku v aute. Ty mas prave sanci na experimenty, nemas co ztratit.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2017 11:11
Zdravím,
chtěl bych si upřesnit, jak to bude s tím, když mě ENC "nezvedne" závoru. Chápu to správně tak, že v pruhu ENC kde stojím je nějaký terminál, kde si vytisknu lístek. Otevře se mě závora. Pak při výjezdu najíždím opět do pruhu ENC??? A tam u závory zastavím a v kabince je obsluha, které strčím do okýnka krabičku a lístek a oni mě to odečtou??
Krabku mám z roku 2014, takže problémy nečekám, ale kamarád s kterým jedeme ji mají z roku 2011. Proto se ptám
Díky za ujasnění.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2017 11:39
Bipe, při vjezdu když se nezvedne závora, tak si odebereš normálně lístek ze stojanu. Při výjezdu zajedeš do pruhu k placení hotovostí a podáš lístek s ENCčkem obsluze.

Edit:
Tady máš street view z Goričanu, kde projeli Google projel ENC pruhem a krásně tam vidíš, že i v pruzích ENC můžeš odebrat kartičku při vjezdu. Jinak když se závora nezvedne, tak to píše myslím Uzmite karticu, molim.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil isquash (25. 06. 2017 11:45).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2017 11:55
Super díky moc za info.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2017 21:51
To pak znamená, že pokud by byla fronta na lístky a já nechtěl čekat, můžu to projet přes ENC - i když ji nemám a tam si kartičku /lístek/ klasickým způsobem odebrat?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 46
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.