Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 05. 2017 10:22
V budke vpravo pri vjazde na dialnicu od Varazdinu! Takze zist z dialnice, zaplatit ten kusok dialnice od Madarska po Varazdin,
za mytnicou sa opatrne otocit a odparkovat pri krajnici.Pohlad od Varazdinu
N.P. VARAŽDIN 040-379-535
7,00 - 20,00
Subotom 07:00 - 12:00 sati



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milosduris (19. 05. 2017 10:24).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 05. 2017 10:22
ja som kupoval ENC na mýtnici Varaždin v roku 2015 doobeda okolo 9hod v pracovný deň. Odparkoval som auto na kraji cesty ešte pred mýtnicou ako som zišiel z diaľnice. Kancelária je v tej búdke so špicatou strechou, mal som formulár vytlačený, trvalo to možno 5min, potom som sadol do auta, prišiel na mýtnicu do bežného pruhu kde sa platí cash, podal som v búdke pracovníčke lístok, ktorý som si vzal na Goričane a k tomu som jej dal už ENC krabičku, odrátala kredit z nej, otočil som sa a cez pruh ENC som vošiel na diaľnicu a na Svetej helene tiež už pruhom ENC som išiel bez problémov.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 05. 2017 10:57
Vďaka za reakcie, asi pôjdem cez Mursko Središče a vo Varaždine budem vchádzať na diaľnicu, tak o to to budem mať jednoduchšie. Preto som sa pýtal práve na Varaždin.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 05. 2017 15:13
Dá se někde vyměnit krabička s vybitou baterií i v neděli?

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 05. 2017 18:41
Radomír -
[hac.hr]
otvírací doby mýtnic



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Grizzly (19. 05. 2017 19:22).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 05. 2017 09:26
Pozor Grizzly se probudil ze zimního spánku. Toš vytaj spět.thumbs up smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 05. 2017 09:36
Včera jsem se vrátil z Jihu. Nájezd ve Varaždinu. Sjezd na konci dálnice za Pločí. Výpis s učtu. Svatá Helena Varaždin 21,91.
Zágreb Ploče konec dálnice.181.56. Jedním směrem. Zpátky to samé.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 05. 2017 17:01
AJAX
Díky za přivítání, už jsem probuzen a v plné síle.
22.6. Nájezd u Varaždínu a sjezd u Ploče (Gradac) - myslíš že mi tvá informace k něčemu bude? thumbs up smiley hot smiley

PS. zvýšené mýtné se promítne až od 1.7. 2017 a po sezoně zase klesne. Od tohoto roku by měly být ceny pohyblivé. V sezoně více, mimo sezonu méně.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Grizzly (20. 05. 2017 21:47).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 05. 2017 21:27
Tak to ještě stihnu letošní dovču za levno. jedem v červnu.hot smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2017 20:35
Zdravím, jak poznám, že je krabička vybitá, jedem pátý rok, poradíte, díky.spinning smiley sticking its tongue out
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2017 21:57
Jsou dvě možnosti..máš slabou baterku nebo bez lasiček
A to poznáš tak že krabička buď nefunguje nebo se ti nezvedne závora (:!P
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2017 07:53
No to je odpověď smiling smiley
Napadají mě jen dvě možnosti.
1) Přímo na mýtnici
2) Vydělat baterku a změřit
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2017 08:09
Ahoj,tak jsem si krabičku půjčil,další mám slíbenou pro druhé auto.Jak to tady pročítám,tak je zase vrátím a pojedu na kartu.Proč?Ani jeden z majitelů neví,zda krabička ještě funguje - loni nejeli.Tzn. nejdřív potřebuji kontrolu,pak zaplatit kredit.Pokud bude nefunkční,zaplatím 122 kn ,takže finanční úspora žádná.Protože jedu tam i z5 v pol. týdne,nebude na kartách takový nával,takže se možná víc zdržím se zprovozněním ENC než na mítnici samotné při platbě kartou.Další věc je,že na Lučku budeme kolem půlnoci.Otvírací doba je od 7 hod.,tou dobou potřebuji být někde u hranic MNE.Možná tam někdo bude,probudím ho,jak se píše jinde,než se rozkouká....,pak je problém,že nejsem majitel....Moje chyba,měl jsem to řešit už loni,v klidu.

Karel
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2017 08:13
Pokud krabka nefunguje, vemeš lístek a při výjezdu na cash podáš lístek s krabkou a oni ti odmáznou mýto z kreditu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2017 08:17
Pokud ENC nebude fungovat, tak si na vjezdu stačí vzít lístek a na výjezdu odevzdat lístek a ENC, částku strhnou z jejího kreditu (cesta tedy bude se stejnou slevou). Pokud jedeš v mimošpičkové dny, pak o nic nejde ani časově. Stejně se to tak dá udělat když je potřeba jiná než zaplacená kategorie (třeba máš ENC na kategorii I a potřebuješ jet s vozíkem)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2017 08:28
Ok,nejdříve ale potřebuji dobít kredit.Dobijí ho někde v noci do nefunkční krabky?Ono ani nešlo o tu slevu,spíš řeším čas.Co si budem povídat,poslední červnový týden bude na casch nacpáno i ve středu v noci a ještě tam něco řešit.Na kartu asi projedu rychleji.

Karel
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2017 08:39
Kredit se dá dobít v každé budce, kde mýto kasírují. Stačí jim tam krabičku strčit a říct kolik. Ale nejsnazší je nabít si předem platební kartou přes administrační web prodaja.hac.hr (pro ENC od ARZ to bude samozřejmě jinde)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2017 08:57
Poslední červnový týden to bude ještě v pohodě, vypukne to z 30.6. na 1.7., kdy začnou prázdniny. Nefunkční krabka neznamená že je nefukční v systému. A pokud řešíš čas, leť raději letadlem. Ti co pospíchali, mají kolem silnic křížků požehnaně.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2017 18:33
Vřele doporučuji platbu přes internet banku kartou. Otázka 5 minut a vše tě porfektně navede. Platit na mýtnici u budky jsem měl vždy problém (tedy před 4 lety). Možná budu mít krabku už nefunkční (kupoval jsem před 5 lety), ale to neřeším. Kredit mě kdyžtak převedou.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2017 00:49
Všem dík za dobré rady,nějak se s tím poperu.
To:Zahajský
Kolikrát si jel poslední červnový týden(myšleno ve všední den) po HR dálnici směr moře?Já za posledních 10 let 11x a je to očistec.Tahají se na poslední chvíli před hlavní sezonou lodě,cestovky navážejí proviant dodávkami s vozíky a v neposlední řadě jedou ti,kteří jedou poprvé a zde si přečtou,že lepší jet v týdnu a hlavně ne přelom červen/červenec.
Ještě k poznámce o letadlu a pospíchání.To máte tu krabičku jen kvůli úspoře 150 kč za cestu na Hvar?Já myslel,že ji tu většina lidí má proto,aby se vyhnuli frontě na hotovosti,případně kartách,což je úspora času!

Karel
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2017 09:02
Karle, do HR jsem jezdil léta zásadně v červnu, většinou v druhé polovině, takže vím, co se v HR na dálnicích děje, hlavně při návratu domů. Přesně, jak je popsáno. Loni jsem byl poprvé v sezóně, první půlka července a s láskou jsem vzpomínal na červnové dovolené. Holt mladej se stal školou povinej, tak jsem červen musel odpískat.
ENC jsem si pořizoval kvůli úspoře - peněz. Časově jsem nic neuspořil, platil jsem předtím vždy kartou. A pokud s ENC oproti kartě nějaká časová úspora je, tak v řádu desítek vteřin. A to je právě to, co je pro mne úsměvné, ušetřit minutu dvě v rámci celé dovolené?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2017 11:14
Ale spousta majitelu argumentuje prave tou usporou casu. Pritom uspora penez je mnohem "viditelnejsi", ale z nejakeho duvodu to nepriznaji
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2017 11:15
Taky jsem vždy platil kartou, ale kromě Demerje jsem vždy musel do fronty s těmi, co platili hotově a ENC pruh byl zpravidla volný. I na Demerje jsou myslím pruhy "jen pro ENC".
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2017 11:16
Taky vím jak to vypadá v druhé polovině června na HR dálnici, taky jsme jezdívali v červnu, ale kvůli dětem školou povinným jsme červnové termíny museli oželet. Nezapomínejte, že na konci června jsou v Chorvatsku státní svátky. Nemýlím-li se, tak letos to vychází na čtvrtek 15.6., čtvrtek 22.6. a neděli 25.6. V tento termín míří snad polovina Chorvatů na prodloužený víkend k moři, zpravidla na Istrii. Pokud někdo pojedete v tomto termínu a počítáte s tím, že díky ENC ušetříte nějaký čas, asi budete zklamaní.
Já jsem si ENC před 4 lety pořídil ze dvou důvodů: 1) pohodlí = nemusím hledat lísteček z mýtnice a kartu na zaplacení, 2) finanční úspora = do HR jezdím 2x ročně a krabičku i půjčuji. Ta malinká časová úspora je jakýsi zcela zanedbatelný bonus navíc, i když v posledních letech jezdím v době, kdy jsou mýtnice relativně prázdné. Snad bude krabička ještě fungovat.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2017 11:33
A jaká je vlastně finanční úspora za ENC?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2017 11:44
21,74% z ceníkové ceny. Do toho je třeba započítat pořizovací cenu krabky, která se odvíjí podle koupeného paketu 100-120 kuna (u ARZ). Takže s každou další platbou je cestování výhodnější. Může se stát, že ti to platbu třeba vůbec nezaúčtuje. Já mám takhle nezaúčtovaných tuším necelých 200 kuna.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2017 11:48
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Taky jsem vždy platil kartou, ale kromě Demerje
> jsem vždy musel do fronty s těmi, co platili
> hotově a ENC pruh byl zpravidla volný. I na
> Demerje jsou myslím pruhy "jen pro ENC".

Na Demerje jsou brány na karty a ENC společné + dva pruhy na Fast ENC viz mapa.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2017 12:13
A jak je to s FAST ENC? mám ENC najížděl jsem tam ale jakýsi chlapík mě přesměroval na klasické ENC
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2017 12:13
Nevím přesně, ale mám dojem, že i jeden nebo dva pruhy úplně vpravo byly jen pro ENC (i když ne FAST). Nebo si nikdo netroufal jet úplně vpravo? Každopádně jsem zažil, že úplně vpravo bylo volno a v ostatních pruzích tak po pěti autech.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2017 13:06
FAST ENC je super, netreba zastaviť, plynule pri cca 40km rýchlosti prejdem a závora sa zdvihne, škoda že to nie je všade. na Demerje však ako sa už spomínalo pozor - ľavý pruh FAST ENC ak niečo zlyhá, Vás vytlačí na Lučko a v dobe zápchy je to katastrofa, preto používam pravý pruh FAST ENC na Demerje.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.