Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 05. 2017 10:22
V budke vpravo pri vjazde na dialnicu od Varazdinu! Takze zist z dialnice, zaplatit ten kusok dialnice od Madarska po Varazdin,
za mytnicou sa opatrne otocit a odparkovat pri krajnici.Pohlad od Varazdinu
N.P. VARAŽDIN 040-379-535
7,00 - 20,00
Subotom 07:00 - 12:00 sati



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milosduris (19. 05. 2017 10:24).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 05. 2017 10:22
ja som kupoval ENC na mýtnici Varaždin v roku 2015 doobeda okolo 9hod v pracovný deň. Odparkoval som auto na kraji cesty ešte pred mýtnicou ako som zišiel z diaľnice. Kancelária je v tej búdke so špicatou strechou, mal som formulár vytlačený, trvalo to možno 5min, potom som sadol do auta, prišiel na mýtnicu do bežného pruhu kde sa platí cash, podal som v búdke pracovníčke lístok, ktorý som si vzal na Goričane a k tomu som jej dal už ENC krabičku, odrátala kredit z nej, otočil som sa a cez pruh ENC som vošiel na diaľnicu a na Svetej helene tiež už pruhom ENC som išiel bez problémov.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 05. 2017 10:57
Vďaka za reakcie, asi pôjdem cez Mursko Središče a vo Varaždine budem vchádzať na diaľnicu, tak o to to budem mať jednoduchšie. Preto som sa pýtal práve na Varaždin.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 05. 2017 15:13
Dá se někde vyměnit krabička s vybitou baterií i v neděli?

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 05. 2017 18:41
Radomír -
[hac.hr]
otvírací doby mýtnic



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Grizzly (19. 05. 2017 19:22).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 05. 2017 09:26
Pozor Grizzly se probudil ze zimního spánku. Toš vytaj spět.thumbs up smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 05. 2017 09:36
Včera jsem se vrátil z Jihu. Nájezd ve Varaždinu. Sjezd na konci dálnice za Pločí. Výpis s učtu. Svatá Helena Varaždin 21,91.
Zágreb Ploče konec dálnice.181.56. Jedním směrem. Zpátky to samé.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 05. 2017 17:01
AJAX
Díky za přivítání, už jsem probuzen a v plné síle.
22.6. Nájezd u Varaždínu a sjezd u Ploče (Gradac) - myslíš že mi tvá informace k něčemu bude? thumbs up smiley hot smiley

PS. zvýšené mýtné se promítne až od 1.7. 2017 a po sezoně zase klesne. Od tohoto roku by měly být ceny pohyblivé. V sezoně více, mimo sezonu méně.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Grizzly (20. 05. 2017 21:47).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 05. 2017 21:27
Tak to ještě stihnu letošní dovču za levno. jedem v červnu.hot smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2017 20:35
Zdravím, jak poznám, že je krabička vybitá, jedem pátý rok, poradíte, díky.spinning smiley sticking its tongue out
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2017 21:57
Jsou dvě možnosti..máš slabou baterku nebo bez lasiček
A to poznáš tak že krabička buď nefunguje nebo se ti nezvedne závora (:!P
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2017 07:53
No to je odpověď smiling smiley
Napadají mě jen dvě možnosti.
1) Přímo na mýtnici
2) Vydělat baterku a změřit
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2017 08:09
Ahoj,tak jsem si krabičku půjčil,další mám slíbenou pro druhé auto.Jak to tady pročítám,tak je zase vrátím a pojedu na kartu.Proč?Ani jeden z majitelů neví,zda krabička ještě funguje - loni nejeli.Tzn. nejdřív potřebuji kontrolu,pak zaplatit kredit.Pokud bude nefunkční,zaplatím 122 kn ,takže finanční úspora žádná.Protože jedu tam i z5 v pol. týdne,nebude na kartách takový nával,takže se možná víc zdržím se zprovozněním ENC než na mítnici samotné při platbě kartou.Další věc je,že na Lučku budeme kolem půlnoci.Otvírací doba je od 7 hod.,tou dobou potřebuji být někde u hranic MNE.Možná tam někdo bude,probudím ho,jak se píše jinde,než se rozkouká....,pak je problém,že nejsem majitel....Moje chyba,měl jsem to řešit už loni,v klidu.

Karel
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2017 08:13
Pokud krabka nefunguje, vemeš lístek a při výjezdu na cash podáš lístek s krabkou a oni ti odmáznou mýto z kreditu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2017 08:17
Pokud ENC nebude fungovat, tak si na vjezdu stačí vzít lístek a na výjezdu odevzdat lístek a ENC, částku strhnou z jejího kreditu (cesta tedy bude se stejnou slevou). Pokud jedeš v mimošpičkové dny, pak o nic nejde ani časově. Stejně se to tak dá udělat když je potřeba jiná než zaplacená kategorie (třeba máš ENC na kategorii I a potřebuješ jet s vozíkem)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2017 08:28
Ok,nejdříve ale potřebuji dobít kredit.Dobijí ho někde v noci do nefunkční krabky?Ono ani nešlo o tu slevu,spíš řeším čas.Co si budem povídat,poslední červnový týden bude na casch nacpáno i ve středu v noci a ještě tam něco řešit.Na kartu asi projedu rychleji.

Karel
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2017 08:39
Kredit se dá dobít v každé budce, kde mýto kasírují. Stačí jim tam krabičku strčit a říct kolik. Ale nejsnazší je nabít si předem platební kartou přes administrační web prodaja.hac.hr (pro ENC od ARZ to bude samozřejmě jinde)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2017 08:57
Poslední červnový týden to bude ještě v pohodě, vypukne to z 30.6. na 1.7., kdy začnou prázdniny. Nefunkční krabka neznamená že je nefukční v systému. A pokud řešíš čas, leť raději letadlem. Ti co pospíchali, mají kolem silnic křížků požehnaně.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2017 18:33
Vřele doporučuji platbu přes internet banku kartou. Otázka 5 minut a vše tě porfektně navede. Platit na mýtnici u budky jsem měl vždy problém (tedy před 4 lety). Možná budu mít krabku už nefunkční (kupoval jsem před 5 lety), ale to neřeším. Kredit mě kdyžtak převedou.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2017 00:49
Všem dík za dobré rady,nějak se s tím poperu.
To:Zahajský
Kolikrát si jel poslední červnový týden(myšleno ve všední den) po HR dálnici směr moře?Já za posledních 10 let 11x a je to očistec.Tahají se na poslední chvíli před hlavní sezonou lodě,cestovky navážejí proviant dodávkami s vozíky a v neposlední řadě jedou ti,kteří jedou poprvé a zde si přečtou,že lepší jet v týdnu a hlavně ne přelom červen/červenec.
Ještě k poznámce o letadlu a pospíchání.To máte tu krabičku jen kvůli úspoře 150 kč za cestu na Hvar?Já myslel,že ji tu většina lidí má proto,aby se vyhnuli frontě na hotovosti,případně kartách,což je úspora času!

Karel
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2017 09:02
Karle, do HR jsem jezdil léta zásadně v červnu, většinou v druhé polovině, takže vím, co se v HR na dálnicích děje, hlavně při návratu domů. Přesně, jak je popsáno. Loni jsem byl poprvé v sezóně, první půlka července a s láskou jsem vzpomínal na červnové dovolené. Holt mladej se stal školou povinej, tak jsem červen musel odpískat.
ENC jsem si pořizoval kvůli úspoře - peněz. Časově jsem nic neuspořil, platil jsem předtím vždy kartou. A pokud s ENC oproti kartě nějaká časová úspora je, tak v řádu desítek vteřin. A to je právě to, co je pro mne úsměvné, ušetřit minutu dvě v rámci celé dovolené?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2017 11:14
Ale spousta majitelu argumentuje prave tou usporou casu. Pritom uspora penez je mnohem "viditelnejsi", ale z nejakeho duvodu to nepriznaji
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2017 11:15
Taky jsem vždy platil kartou, ale kromě Demerje jsem vždy musel do fronty s těmi, co platili hotově a ENC pruh byl zpravidla volný. I na Demerje jsou myslím pruhy "jen pro ENC".
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2017 11:16
Taky vím jak to vypadá v druhé polovině června na HR dálnici, taky jsme jezdívali v červnu, ale kvůli dětem školou povinným jsme červnové termíny museli oželet. Nezapomínejte, že na konci června jsou v Chorvatsku státní svátky. Nemýlím-li se, tak letos to vychází na čtvrtek 15.6., čtvrtek 22.6. a neděli 25.6. V tento termín míří snad polovina Chorvatů na prodloužený víkend k moři, zpravidla na Istrii. Pokud někdo pojedete v tomto termínu a počítáte s tím, že díky ENC ušetříte nějaký čas, asi budete zklamaní.
Já jsem si ENC před 4 lety pořídil ze dvou důvodů: 1) pohodlí = nemusím hledat lísteček z mýtnice a kartu na zaplacení, 2) finanční úspora = do HR jezdím 2x ročně a krabičku i půjčuji. Ta malinká časová úspora je jakýsi zcela zanedbatelný bonus navíc, i když v posledních letech jezdím v době, kdy jsou mýtnice relativně prázdné. Snad bude krabička ještě fungovat.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2017 11:33
A jaká je vlastně finanční úspora za ENC?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2017 11:44
21,74% z ceníkové ceny. Do toho je třeba započítat pořizovací cenu krabky, která se odvíjí podle koupeného paketu 100-120 kuna (u ARZ). Takže s každou další platbou je cestování výhodnější. Může se stát, že ti to platbu třeba vůbec nezaúčtuje. Já mám takhle nezaúčtovaných tuším necelých 200 kuna.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2017 11:48
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Taky jsem vždy platil kartou, ale kromě Demerje
> jsem vždy musel do fronty s těmi, co platili
> hotově a ENC pruh byl zpravidla volný. I na
> Demerje jsou myslím pruhy "jen pro ENC".

Na Demerje jsou brány na karty a ENC společné + dva pruhy na Fast ENC viz mapa.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2017 12:13
A jak je to s FAST ENC? mám ENC najížděl jsem tam ale jakýsi chlapík mě přesměroval na klasické ENC
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2017 12:13
Nevím přesně, ale mám dojem, že i jeden nebo dva pruhy úplně vpravo byly jen pro ENC (i když ne FAST). Nebo si nikdo netroufal jet úplně vpravo? Každopádně jsem zažil, že úplně vpravo bylo volno a v ostatních pruzích tak po pěti autech.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2017 13:06
FAST ENC je super, netreba zastaviť, plynule pri cca 40km rýchlosti prejdem a závora sa zdvihne, škoda že to nie je všade. na Demerje však ako sa už spomínalo pozor - ľavý pruh FAST ENC ak niečo zlyhá, Vás vytlačí na Lučko a v dobe zápchy je to katastrofa, preto používam pravý pruh FAST ENC na Demerje.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr
Hosté: 218
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.