Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2016 12:36
Myslím výmenu mimo záruky, keď Vám nechajú aj starú jednotku...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2016 13:57
Původní krabička HAC koupená 06.2011 při vjezdu ve Varaždinu 25.06.2016 nefungovala a protože byl nějaký svatek, tak nešla vyměnit ani v Zagrebu. Takže klasika, vjezd bránou ENC + kartička, výjezd přes hotovostní bránu s kartičkou + platba krabičkou ENC. Při cestě zpět v Dugopolje 09.07.2016 v 7:00 hod výměna krabičky HAC za nový typ + 122,-HRK. V Zadaru jsem sjel z dálnice na starou krabičku ENC a najel na dálnici s novou krabičkou(už byla zaktivovaná). V Zagrebu - Demerje výjezd přes ENC už v pohodě. Na placeném výjezdu byla v 10:30 hod. neskutečná fronta. Sjezd ve Varaždinu, přes Čakovec na Mursko Srediště mimi SLO dálnici. v Hu na č. 86 3 semafory, ale jinak bez problému. Po 71 km od hranice před Szombathely skvělý !!! obed v Jozsi Bacsi Czarda (po levé straně) za cca 6 000,-F včetně spropitného. A to co se dělo na D1 od Brna až za Olomouc se nadá slušnými slovy popsat.
jsf
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2016 18:25
Je to super.Mám ji už asi 3 roky.Jsou vyhražené pruhy pro ENC,dobíjet lze i z domova kartou,nebo na benzinkách zakoupenými bony a pak SMS.ENC je přenosná a úspora je kolem 21%.Ještě jsem zapoměl na prodejní místa HAC.Ty najdete na HAC.hr.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jsf (11. 07. 2016 18:30).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2016 22:10
skiclub napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pozdravujem s otázkou kto má skúsenosť s výmenou
> ENC krabičky. Ostáva pri výmene použiteľná aj
> stará krabička (samozrejme len v manuálnom režime
> s diaľničným lístkom), alebo ju úplne znefunkčnia?
> Dík

Pokud chceš vyměnit nefunkční krabičku za novou (cena 122kuna) tak starou nemůžeš použít protože ti ji odeberou.
V každém případě ti vymění v učtu čísla krabiček tj: původní nebude v systému a nejde použít.

PS: V druhém vláknu jsem ti dotaz smazal.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 07. 2016 01:47
Nikto mi nič neodobral, mám ju tu na stole... smiling smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 07. 2016 07:52
Na učtu máš snad jen tu novou krabičku.

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 07. 2016 08:00
Možná ji máš doma,ale určitě nefunkční,protože přepsáním na novou jí automaticky vyřadí ze systému.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 07. 2016 08:11
Ja na účte vidím obe krabičky, napriek tomu, že mi starú vzali...
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 07. 2016 08:32
V tom případě se omlouvám , za mystifikaci :-)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 07. 2016 08:40
Na účte mám obidve a starú mi nevzali...
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 07. 2016 09:26
V tom případě asi záleží na koho člověk narazí jestli mu krabičku nechá nebo ne a to včetně učtu.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 07. 2016 09:26
Tak potom by si ju pravdepodobne mohol použiť s tým, že si vezmeš lístok a na konci im podáš krabičku...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 07. 2016 21:16
Nejdříve by ji ale musel nabít (pokud by to šlo), protože kredit z první krabky mu převedli na novou !
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 07. 2016 07:47
To neviem, pretože kredit sa mi zobrazuje na účte, ale pod účtom sú uvedené obe krabičky...
Takže teoreticky je ten kredit použiteľný pre obe.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil veldik (13. 07. 2016 07:55).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 07. 2016 11:00
Pokud to není výměna na záruku, tak nevidím důvod proč by mu krabičku měli vzít. Jednou si ji zaplatil, je to jeho majetek. Bohužel je z nějakého důvodu nefunkční. Po těch letech to bude baterkou.

Kdyby byla v záruce, výměna bude kus za kus.

Na účte jsou proto vidět obě. Při dobití si potom určíš, na které chceš navýšit kredit. Stejným způsobem to funguje pokud máš pod jednim učtem navedeny enc pro vice kategorii např. skupinu II a III.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 07. 2016 14:35
Neúčtují se náhodou skupiny III a IV jinak než skupiny I a II? eye rolling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 07. 2016 22:29
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Neúčtují se náhodou skupiny III a IV jinak než
> skupiny I a II? eye rolling smiley

Přesně tak,každá kategorie má jiný tarif za ujeté kilometry. Pod tvým účet u HAC máš navedeny identifikační údaje o tobě a o ENC krabičkách. Můžeš jich mít X pro každou kategorii. Identifikátorem při dobíjení je potom ID krabičky. Tvůj účet slouží pro pohodlnější správu všech krabiček co máš zakoupené a je jedno jaké jsou kategorie.

Primárně jsou tyhle systémy dělány pro autodopravce, ten přeci nebude mít na každý tahač, autobus extra přihlašovací údaje. Potom díky jednomu účtu mohou navyšovat kredity, dělat přehledné výstupy a exporty dat pro své účto u těchto krabiček.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 07. 2016 10:48
Má zkušennost s koupí bonu v tisaku. Ač jsem dámě říkal a i ukazoval logo ARZ, prodala mi bon na HAC. Reklamace je komplikovaná. Nevrátí peníze, dokud se nepřesvědčí 24 hodin, že nebylo tímto bonem nabito. Nejsou to pravidla tiskaku, ale provozovatele ENC.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 07. 2016 19:03
Zdravím Vás, letos v září se chystám po hrozně dlouhé době do Chorvatska (naposledy coby 9ti letý kluk) a měl bych otázku. Ale nejdřív bych Vám chtěl poděkovat za tohle fórum, protože jsem tu našel spoustu užitečných informací a tipů, které jsem využil při plánování dovolené.
K mojí otázce. Když dám kamarádovi vyplněný dotazník prodají mu tam ENC krabičku na moje jméno? Nebo si jí musím koupit osobně? Díky
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 07. 2016 19:37
Hmmm, zvláštní bylo že i když někdo tvrdí že doklady, alias OP nebo pas nejsou třeba dnes po mně ve Varaždinu chtěli číslo . Alespoň pasu. Musel jsem ho vepsat a pak ho Nikola zkontroloval jestli to sedí. Jinak v poho nákup se vším všudy cca 10 minut. A to mi dobíjel 200HRK, protože krabičky za 555 neměli. 380 málo a 800 moc.

Ale abych se dostal k meritu věci: Dle mého musíš být osobně. Po dnešní zkušenosti
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 07. 2016 19:52
Také mám pocit, že při koupi před lety jsem dokládal pas.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 07. 2016 19:57
Já jsem též musel dát pas a to jsem to měl vyplněné ,,ale někdo tady myslím psal ,že bral 2 krabky na sebe a jedna z nich byla pro někoho jiného než pro něj .Asi by to šlo třeba napsat jinej mail a nesmělo by to vadit osobě která to koupí ,že v papírech budou její data ?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 07. 2016 20:32
Díky za názory. Asi mu zkusím dotazník přeci jen dát a buď to půjde anebo si jí koupím až tam budu projíždět. smiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2016 06:15
Predajú bez problémov, len mu musíš dať kópiu dokladu - povedzme občanky alebo pasu - podľa toho čo si uviedol v tom formulári. Minulý rok som kupoval krabičku pre troch troch kolegových kamarátov a tie kópie som nechal v kancelárii, takže ich kolega posielal mailom priamo na mail pokladníkovi na Lučku grinning smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2016 09:18
Ja som kupoval vo Varaždine na mýtnici pred 2 rokmi a mal som predvyplnený formulár, iba som sa pred ním podpísal, ale nechcel ani občiansky preukaz, ani pas smiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2016 17:38
2 roky zpet Dlugoplje.PREDEM VYPLNENY FORMULAR A PAS.
CELKEM 3 MINUTY.
KRABKA LETOS OPET FUNGUJE.
smileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2016 19:05
Ja som kupoval pred 3 rokmi na Goričane asi o 6.00 , dotazník som mal predvyplnený a nechcel po mne žiadny doklad totožnosti. Bol veľmi ochotný, čo sa u nich v čase dovoleniek asi veľmi nestáva. Ale bol som tam široko ďaleko sám, alebo sa on možno dobre vyspal a mal dobrú náladu. Vybavovanie cca 10 min ešte sa opýtal kam idem ,zaželal - sretan put , a frčal som.
Asi je to dosť individuálne ,podľa toho na koho natrafí.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 07. 2016 08:07
Kupoval jsem krabičku pred 10ti dny na Lučku, měl jsem formulář vyplněný a to i číslo pasu. Byl jsem v kanclu 4minuty a pas ani občanku jsem ukazovat nemusel.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil agent-xxx (21. 07. 2016 08:07).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 07. 2016 11:29
Tak krabička ENC HAC vymenená na ceste späť, hneď ráno v Zagzvode o 8:00. Obsluha milá a ochotná. Starú krabičku mi nevrátili ale si ju nechali, za novú som dal 122 Kn. Kredit prevedený zo starej na novú. Zaujimáve, že na novú krabičku sa mi pripočítalo aj vrátených 10 Kn za prejazd tunelom sv. Ilja, cez ktorý som prechádzal ešte so starou krabičkou.
Od milej pani, ktorá ma obsluhovala, som dostal informáciu, že nová krabka bude aktívna do 1 hodiny. Čiže v Zagzvode som si zobral ešte lístok a potom som prešiel cez mýtnicu v Zadare, kde som podal krabičku a lístok a kredit mi odrátali ručne. Hneď za mýtnicou som sa obrátil, teraz už pohodlne cez pruh ENC, a pokračoval som domov. Toto mi odporučila pani, vraj aby som sa vyhol prípadným komplikáciam s kolónami na Lučku (nakoniec ale žiadne neboli) a mohol som už v Zahrebe prefrčať cez ENC. Inak by som musel ísť na platbu cash.

V mojom účte HAC mi figurujú obidve krabičky ale cez mobilnú aplikáciu HAC mi pri novej svieti "active" a pri starej "blocked". Pani mi povedala, že asi po roku sa staré číslo vymaže zo systému a budem tam mať už len jedno zariadenie.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 07. 2016 17:14
Ja som krabičku menil počas minuloročnej dovolenky, čo je už viac ako rok, a na účte mám stále zobrazené obidve krabičky.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 113
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.