Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2016 09:16
Ještě by stálo za to uvést, zda se jedná o krabky HAC či ARZ.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2016 10:49
Jasne, v mem pripade se jedna o HAC
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2016 10:58
Od roku 2013 mám krabku od ARZ, dobíjení kartou vždy bez problému, jen loni měli nějaký výpadek webu a musel jsem se znovu registrovat. V HR byla desetkrát a nikdy nebyl žádný problém, vždy fungovala i za sklem ve všech autech. S odečtením kreditu nemám zkušenost, spíše naopak: jedna cesta Lučko-Vrgorac se neodečetla, takže kamoš, kterému jsem krabku půjčil, měl levnější cestu. Cesta zpět se odečetla normálně. Doteď jsem nezjistil jak se mu to podařilo.
Snad baterka ještě vydrží a bude fungovat i letos, vyrážíme za 14 dnů a v srpnu ještě jednou.
Štastnou cestu všem...
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2016 20:59
jel za tmy a krabka nebyla vidět, nebo prorazil závoru když zrovna klimbal grinning smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2016 21:15
Já jsem loni do HR nejel a ENC jsem půjčil příbuznému. Cestou domů, frajer, že na Demerje pojede před FAST ENC! Ale dopadlo to tak, že před závorou nakonec musel zastavit, už začínal couvat, a tu se závora otevřela, on zařadil jedničku a fičel domů. Za ním bylo další auto a to mu asi otevřelo bránu (a zaplatilo mýtné). Od té doby čekám, kdy systém přijde na to, že moje ENC loni v červenci vjelo na dálnici a už z ní nevyjelo.
Aby to nebylo tak jednoduché, tak stejný rok v září jsem stejnou krabičku půjčil jinému známému, který ji bez jakýchkoliv komplikací použil.
Takže na účtu mám peníze za úsek Dugopolje - Demerje a nejméně jednou za měsíc se dívám, jestli si je už odečetli. Zatím nic.

edit: krabička je od HAC



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dvoukvitek (29. 06. 2016 09:12).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 06. 2016 09:10
Mám stejný případ z loňského června, již jsem zde o tom psal. Na Demerje, jen obyč ENC, mi nechtělo vzít krabku, ač jsem s ní mával jak s mávátkem rukou z okna. Na ceduli stále svítilo, že mám jet na cash. Pak se závora nakonec otevřela. Jenže to už stálo další auto těsně za mnou. Pravděpodobně za mě zaplatil, protože platba není odečtena doteď. A v přehledu není už uveden ani vjezd na dálnici v Dugopolje. Krabku mám ARZ.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 06. 2016 08:58
Tak moje reklamace, nebyla vyrizena kladne (z predchozi stranky) napsali me :
Vozilo SPZ pripada 2. skupini vozila a Vama je naplaćena 1. skupina. Korištena dionica Gospić – Demerje 2. skupina iznosi 137,00 kn a Vi ste platili 83,00 kn, te ste zbog toga naknadno terećeni za iznos od 54,00 kn.

Hned jsem zacal zajistovat TP k SPZ , bo jsem ENC pujcil kamosovi. Jenomze kamos jel Defendrem a ten je vyssi nez 1,90m , takze to zarazeni do II. skupiny je spravne ... je spis s podivem, ze me douctovali jen cestu zpet na Demerje , protoze jel s ENC i cestu tam a ta je zuctovana ve I. skupine a v roce 2014 jsem mu pujcoval ENC take a take jel Defikem a dalnici projel jako skupina I.

Toz tak , za me je vse OK..
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 07. 2016 10:19
Měl bych prosbu na nějakou dobrou duši, která má krabičku od ARZ.

Mám tento problém. Když se přihlásím na svůj účet u ARZ a kliknu na MOJ PROFIL (MY PROFILE) tak v HR jazyce na mě vyskočí hláška:

Došlo je do greške molimo Vas pokušajte kasnije. (Došlo k chybě zkuste to prosím později)
Ukoliko se ova greška ponavlja molimo Vas obavijestite administratora. (Pokud tato chyba přetrvává informujte administrátora)

Když kliknu v ENG jazyce tak se zobrazí stránka "User Profile", kde je vše správně vyplněno, ale když kliknu na "Partner Profile" tak se zobrazí stejná hláška jako předtím v HR jazyce.
Vím, že tam předtím byly vyplněny moje osobní údaje. Jinak vše ostatní funguje: Izvješća, Pregled prolazaka, atd.

V sobotu vyrážím a chtěl bych dobít. Dobití kartou vypadá, že bude fungovat. Pustí mě to až na stránku, kde se zadávají údaje z karty, ale s tím mým profilem je to jinak než by mělo být.

Mrkněte se prosím někdo jak to máte, ať se rozhodnu, jestli to mám řešit a zítra psát do ARZ.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 07. 2016 16:01
Funguje mi to stejně jak popisuješ, ale nijak mě to neznepokojuje. Jestli budeš psát do ARZ, dej vědět zda a co odpověděli.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 07. 2016 16:59
Rafani, včera jsem se vrátil z Gradacu.
Dálnice ze 3/4 plné, hlavně směrem k moři. Nejhorší to bylo na Lučku. 4km fronty na mýtnicích oběma směry si vystál skoro každý. Když říkám skoro, neplatí to pro ty co mají krabičky ENC. thumbs up smiley bomba, super průjezd bez zastavení podél dlouhých kolon. Chce to jen dávat na Lučku pozor na cedule a nápisy na silnici, neboť pro ty co mají ENC je odbočka a odbavení již 5 km před klasickou mýtnicí. Pokud neodbočíš, máš smůlu.
Než byl klasický platící odbaven na Lučku, já už mohl být někde ve Varaždínu či možná až na slovinských hranicích v Ormoži.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Grizzly (03. 07. 2016 17:01).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 07. 2016 21:56
zřejmě píšeš o Demerje nebo ne? aby ostatní dokázali na mapě identifikovat. po předchozích letech bych řekl, že vítěz může být i ten, kdo enc nemá, ale jede přes Demerje a na mýtnici ho to vyhodí do kolony na Lučko. určitě tím dokáže předjet dost ostatních.
samozřejmě ta mýtnice je ale na enc a karty, takže kdo má kartu (kdo ne smiling smiley ) může projet rychleji.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 07. 2016 23:20
Mám krabičku také od roku 2013, můžete mi prosím poradit, kde se má registrovat? Použili jsme ji v tom roce pořízení (2013) ale nic jsme neregistrovali. Letos bychom chtěli opět vyrazit, ale nevíme, zda můžeme krabičku použít, když není registrovaná. Poradíte mi prosím?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 07. 2016 23:43
Pokud není krabička registrovaná tak ji nelze použít, ale pokud ji koupila v 2013 tak by měla být registrovaná.

Ještě by stálo za to uvést, zda se jedná o krabku HAC či ARZ.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 07. 2016 10:54
Jedná se o krabičku ARZ. Já nevím jestli jsme ji měli registrovat my nebo ji registrovali při nákupu? V roce 2013 jsme ji použili a fungovala.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 07. 2016 11:04
Tak se zaregistruj na stránkách ARZ v odkazu vpravo na hoře.Budeš potřebovat číslo krabičky.Jak to probíhá dál nevím já mám krabičku od HAC
Ještě dotaz kupovali jste ji kde

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 07. 2016 13:39
Tak dnes odeslán požadavek na dobití ENC od HAK a okamžitě dobito požadovanou částkou 344HR po slevě smiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 07. 2016 13:48
mám stejné zkušenosti jako martas74, prováděl jsem to minulý týden 2x po 220HR před slevou(zkoušel jsem různé banky-kurzy) a bylo to hned načteny
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 07. 2016 16:19
Kupovali jsme ji na mýtnici Lučko, teda alespoň podle dokladu o zaplacení, sama si to už nepamatuju. Děkuji moc za odkaz už jsme zaregistrovali a vidím i současný zůstatek, tak už můžeme v klidu vyrazit. Díky všem za názor.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 07. 2016 16:31
Čauky neměl by někdo krabičku na půjčení - okolí Jižní Moravy v termínu 17.7. - 28.7.?? spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil georginek (04. 07. 2016 16:31).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 07. 2016 10:52
Tak dnes dobití kreditu u ARZ neúspěšné, zřejmě kvůli problému, který jsem popisoval zde. Napsal jsem reklamaci a uvidím co odpoví.

Edit: Peníze z karty odešly. Ale už se nepřičetly na účet ENC.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zoomer (05. 07. 2016 18:46).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 07. 2016 19:52
Ahoj, 2.7 2016 jsem se vracel z Podgory a byl jsem moc rád, že ENC mám. Vjezdy na dálnici byly "předělány" na výjezdy. Lúčko - fronta končila u výjezdu k ENC - paráda, Zdržení bylo 0. Zdraví Mirek
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 07. 2016 22:11
Harry - Přesně, lépe bych to neřekl thumbs up smiley ale u karet menší frontička byla, zdržení však počítáno na pár minut
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 07. 2016 11:20
Dnes přišly peníze zpět na účet. Myslím si, že bez přičinění ARZ. Píšu znovu ARZ, že bych chtěl nabít ENC a ať vyřeší problém viz. výše. Pojedu s ENC potřetí, loni jsem dobíjel a projel úplně v pohodě, kolega z práce taky. Letos mě překvapuje, že musím řešit nějaký problém. Mám to za pár (v neděli), tak to snad stihnou.

Edit - 14:05: Přišla odpověď z ARZ na první mail, kde píší, že z důvodu upgrade systému nebylo možné provádět dobíjení ENC. Nový pokus o dobití už byl úspěšný. Uvidíme co odpoví na druhý mail. Každopádně problém, který jsem popisoval nemá vliv na funkci - rostlináře :-).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zoomer (06. 07. 2016 14:11).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2016 12:32
[youtu.be]

projetí mýtné brány s ENC krabičkou na Lučku.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kastve (09. 07. 2016 00:04).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2016 12:43
To :kastve
Ano to je přesně ta pohodička :-)
Když jsem s tím jel poprvé a na placení byla cca 4 km fronta a já projel během 1 min.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2016 14:07
Tá mýtna brána je umiestnená fakt debilne, mal som problém popri autobusoch a kamiónoch sa tam tento rok natlačiť, ešte aj po mne trúbili...
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2016 15:55
Tak právě proběhlo navýšení sumy na ENC ,během několika minut to připsali :-)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2016 10:50
Projetí mýtnicí před Zagrebem Demerje při návratu s ENC krabičku.

[youtu.be]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kastve (15. 07. 2016 17:29).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2016 12:00
Pozdravujem s otázkou kto má skúsenosť s výmenou ENC krabičky. Ostáva pri výmene použiteľná aj stará krabička (samozrejme len v manuálnom režime s diaľničným lístkom), alebo ju úplne znefunkčnia? Dík
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2016 12:20
Pokiaľ meníš v rámci záruky, tak starú si samozrejme berú. Menil som vlani, pani na mýtnej bráne pri Zadare mi vymenila 3 ročnú krabičku grátis za novú.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.