Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 08. 2015 10:08
Neboj sa,ono to príde.Teraz je silná prevádzka,možno systém nestíha.Ja by som to nejakon neriešila.Buď to dorátajú,alebo si ušetril.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 08. 2015 19:42
Moja skúsenosť s ENC,ktoré mám od 2014:
-kúpa na Goričan absolútne bez problémov s kreditom 500 HRK ,platba kartou. Cesta na Trogir cez ENC mítnice - absolútne bez problémov a bez čakanie,lebo sme išli uprostred týždňa. Akúrát keďže mám Peugeot - nelepil som na predné sklo ,ale pri prechode treba podržať pri spatnom zrkadle vonku.
Cesta naspať : manželka trocha zmatkovala cez Demerje , ale vďaka tomu sme ušetrili kopec kún - brána zostala po predchádzajúcom aute zaseknutá a nedalo cúvnuť,tak išla dopredu . Myslel som že sa to niekedy prejaví ,ale ani po roku tento prechod nezarátali. Srdečná vďaka HAC.
-cesta 2015 dobíjal som cez internet debetnou kartou ,všetko absolútne v poriadku a kredit rýchlo nabehol aj so zľavou.
Tam 27.7. Galanta-Komárno - Szekesfehervár- Goričan - Lučko - Dubrovník . Maďarská dialničná kupovaná cez: internet - aj keď z maďarčiny mám "španielsku dedinu" a registráciu som robil v EN prijal by som informácie ktoré chodili na e-mail min. v angličtine .Ale dá sa vydedukovať čo oznamujú .
ENC prechody - absolútne v poriadku.
Cesta naspať 6.8. všetko fungovalo až moc v pohode. Takže tentokrát sme už nič neušetrili.
Pre všetkých ktorí majú v pláne chodiť na dovolenky do Chorvátska vrelo odporúčam ENC krabičky - rýchle ,jednoduché, so zľavou.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 08. 2015 14:24
neviete čo sa deje s webom ARZ-u...? nejde už tretí deň... chcem dobiť kredit, ale nedá sa...
aspoň mail kde sa dá spýtať neviete niekto...?
ďakujem
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 08. 2015 14:38
E-mail: reklamacije@arz.hr

... ovšem pokud nejde web, je otázka jestli nebude mimo provoz i poštovní server ?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 08. 2015 18:06
už som písal na ccentar@arz.hr odkiaľ mi niekedy vlani prišla odpoveď na otázku...odpoveď jasná...Mail Delivery Subsystem...
ešte skúsim info@arz.hr prípadne aj tie "reklamacje"...
zrejme im nejde ani žiadny poštový server...nejde ani tak o mňa...ja už mám dovolenku za sebou...chcem len požičať ENC..
kua...ale tri dni bez odozvy...žiadna info...nič...ARZ hrá mrtvého "brouka"...
evidentný prozákaznícky prístup...kua...angry smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 08. 2015 18:30
Když ENC někomu půjčíš, tak si může kredit dobít cestou v kanceláři na Lučku.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 08. 2015 22:19
Dnesny zazitok:

Pri navrate domov som si to dnes namieril na vlavo Demerje do pruhu FAST ENC. Pozeram a predo mnou z toho pruhu cuva nejake auto. Hovorim si: "no, blbecek zasiel bez krabky len tak s karticou"... Cuvol asi 2 metre a nasmeroval sa dolava na Lučko (doprava za z toho FAST ENC uz ist neda). Potom som hrdo nastupil JA aj s krabkou a..... krabka pipla, rampa zostala dole a svetelna tabulka ma tiez pekne nasmerovala dolava na vyjazd smer LUČKO. Myslel som si, ze ma porazi.... Na Lučku som si vystal kolonu 20 minut ako pako kym som podal pani v budke krabku so slovami "FAST ENC SENT ME HERE". Pani elegantne machla krabkou cez citacku a rampa v tej sekunde letela hore....

Poucenie pre mna: Uz nikdy viac FAST ENC!!! (a to som cez ten isty FAST prasil posledne 4 sezony). To radsej pojdem na Demerje v pruhoch viac vpravo, a necham to na vybavenie obsluhou v reflexnej veste, ale na LUČKO ma už nikto nedostane! hot smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 08. 2015 22:27
ENC hociktore sa dobit na benzinke-kartou sa da zaplatit. Povieš ake ENC máš a s číslom bud s krabkou,alebo z obalu.Obsluha ho cez sms bez problemov dobije podla požadovanej výšky.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 08. 2015 22:50
No hurá....už to funguje...
Radosť predčasná...funguje len web...dobijanie cez webshop je stále off...
Kua...to je bordel...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil yeasty (20. 08. 2015 23:01).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 08. 2015 08:23
Ty děláš, jako by to tady bylo lepší eye rolling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 08. 2015 08:25
Nic nefunguje. Doufám že to do příštího čtvrtka zprovozní.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 08. 2015 10:09
Markox
Když jezdím já přes FAST ENC tak většinou bývá levá brána uzavřená a když není tak stejně jedu přes pravou bránu tam když tě to správně nenačte tak zůstaneš pořád na Demerje.
Na Lučku bývají většinou na ENC vyhrazené brány vpravo 1-3
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 08. 2015 19:39
Jiri.velmez napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na Lučku bývají většinou na ENC vyhrazené brány vpravo 1-3

To viem, ale ked sa vytvori kolona, tak musis cakat spolu s "card & cash" kym sa k tej brane prepracujes.... hot smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 08. 2015 21:06
Jiri.velmez napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... tak stejně jedu přes pravou bránu tam když tě to správně nenačte
> tak zůstaneš pořád na Demerje.


Před nějakým rokem jsme to zde řešili... dobré připomenout thumbs up
smileys with beer
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 08. 2015 13:15
... ENC je úspora peněz, poslední 3 km před Lučkem je to i časová výhoda ...
nicméně 21 km před Lučkem se mnou letos ENCéčkaři popojížděli 1,5 hodiny stejným krokem, jak rodní bratři ...
smileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 08. 2015 23:06
v ARZ maju pekný bordel...od 18.8. nefunguje online dobíjanie...web spustili až 20.8. a až 21.8. t.j. 3dni po tom sa lákavo unúvali na svojom webe upozorniť, že im nefunguje elektronické mýto...na moju otázku z 20.8. mi prišla až dnes 22.8. nasledujúca odpoveď... :

Dear Sirs,
due to technical problems at the telecommunications equipment toll
collection system under the jurisdiction of the company ARZ, functionality
Electronic toll collection is not fully achievable.
Elimination of defects in the approach to link [enc.arz.hr] is in
progress.
Thank you for your understanding.
Sincerely, a nice greeting,
HAC-ONC d.o.o.
INFORMATIVNI CENTAR
Samostalni odjel za unutarnju kontrolu
i nepravilnosti


...ale o možnosti ako dobíjať a používať ENC ani slovo...ako k tomu prídu tí ktorí im (ARZ-u) dajú vopred svoje peniaze...a nemôžu za to dostať to čo im patrí...
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 08. 2015 20:14
Zdravím

mám dotaz zda jste někdo zažil poruchu (bouračku) automobilu na chorv. dálnici,
a přesně se to týká problému vjezdu na dálnici s ENC a poté výjezdu na odtahovce,
a defacto už tam není výjezd s ENC.
Máte a nebo víte co může nastat? A co bude až se opět s touto ENC najede na dálnici?

bob
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 08. 2015 09:33
bioubi, pošli dotaz přímo na HAC či ARZ , dle ENC smoking smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 08. 2015 23:08
A máme po ptákach [autoklub.jutarnji.hr]
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2015 05:53
V pátek ráno odjíždím a ARZ pořád nefunguje abych si mohl dobít kredit. Snad to do čtvrtka spustí.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2015 07:54
... Karle, už to máš v penkách, že jedeš k Jadranu ? ...
s ENC se netrap, stále více lidí jezdí kolem Plitviček a při nejhorším jsou na mýtnicích slepá místa, kde se dá proklouznout bez ENC ...
( fajnšmekři tomu říkají CASH ) yawning smiley
... šťastnou cestu, hezkou dovolenou a v pořádku se nám vraťte ...
smileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2015 09:22
ajaxovi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V pátek ráno odjíždím a ARZ pořád nefunguje...

Jsem v Tučepi, tady už to funguje, snad brzy doletí signál i do CZ smiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2015 09:56
No funguje ako funguje...ale prihlásit sa stále nedá...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2015 10:42
Mohli Ste ak Ste boli s odtahovkou dat ENC s lístkom odtahovky,tak by to ukončilo cestu a odrátalo za skupinu pre odtahovku.Alebo jednoducho napíšte,nafotte faktúru z odt.,alebo nejaký doklad ktorý jasne dokáže že Ste mali nehodu a mali by vás ručne odpísať.Alebo to necháte tak a uvidí sa.Myslím,že je všetko obsiahnuté na ch stránkach v príručke o používaní ENC.Je tu viac takých,čo Prešli bránov ENC bez strhnutia,lebo to zaplatil niekdo iný a v podstate to tiež je ako by Váš prípad že načíta ich na vjazde,ale nikde jazdu neukončili.Je možné že časom ich dohľadajú a dajú im zaplatiť od vjazdu po najdlhší úsek výjazdu/stalo sa pri strate lístka/ alebo to nechajú tak,čo pochybujem-teraz to majú všetko s adresami apod.Ja by som im asi napísala.Kde som nabehla na dialnicu,kde sa stala nehoda a č ENC.Uvidíš čo ti napíšu.Brat mal tento problém a bol po roku na tom enc a nič mu neratali,ale to bolo 3 roky nazad.Ja som posera ja by som to napísala.Daj nám vedieť,ako si pochodil
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2015 11:46
yeasty napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No funguje ako funguje...ale prihlásit sa stále
> nedá...


Přihlášený jsem. Ale nechce to ukazovat jaký je zustatek. Prostě dál to nechce pustit.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2015 11:48
yeasty napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No funguje ako funguje...ale prihlásit sa stále nedá...

Nemám ARZ, tak přihlášení nemůžu zkusit, ale dostanu se až na přihlašovací obrazovku a když zadám vymyšlené jméno a heslo, tak mi to napíše "Uživatel neexistuje nebo není aktivován"... což je pravda yawning smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2015 11:56
Prosím da se koupit ENC na Goričanu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2015 12:54
Pedro66 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> yeasty napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > No funguje ako funguje...ale prihlásit sa stále
> nedá...
>
> Nemám ARZ, tak přihlášení nemůžu zkusit, ale
> dostanu se až na přihlašovací obrazovku a když
> zadám vymyšlené jméno a heslo, tak mi to napíše
> "Uživatel neexistuje nebo není aktivován"... což
> je pravda yawning smiley

Ja mam ARZ a vypisuje mi to isté..
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2015 13:06
to Hamr:
Dle zkušeností zdejších uživatelů se dá ENC koupit na Goričanu, ale ostatně jako na jiných mýtnicích bude záležet na jakou trefíš obsluhu. Buď bude ochotná a prodá ti ji, popř. tě odpálkuje, že žádnou nemá. V případě neúspěchu můžeš zkusit zastavit před NP Varaždin, který je na oficiálním seznamu prodejních míst a opět bude záležet na jakou trefíš obsluhu .. smiling smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2015 15:12
Pokud chcete vědět zůstatek u ARZ ale i HAC tak zkusit toto nebo toto potom tu adresu uprostřed mě se zůstatek ukáže a to mám HAC (musíte se registrovat)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 178
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.