Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 08. 2015 10:21
Na vině je většinou ditermické (pokovené) sklo, ale když to nebere ani když s tím máváš venku tak je to divné. Já to mám na místě k tomu určeném, tedy na předním skle u zpětného zrcátka, kde jsou takové vyznačené chlívky pro tyto krabičky. Ještě jedna by se tam vešla. z druhé strany.
K těm termínům. Zásadně jezdím v neděli ráno, kdy je volno a klid, ale to není jen o domácích, ale spousty lidí to vyžaduje protože si u moře (a v kolonách) užijí o den dva více, bez toho aby si brali dovolenou.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 08. 2015 14:10
Tak treba aj krabicku správne držať ja som si to vlani všimol že ked som ju držal opačne tak nechcelo nacitať. Nam Zadar II - Demerje odrátalo hneď sumu, o mesiac išli rodičia a im na Benkovac-Demerje neodrátalo...tesil som sa viac ako mesiac že sa ušetrilo až jeden deň to odpočítalo... Čo sa tyka nového obchvatu ten by riesil to, že ziadna mytnica by pri zahrebe nebola. Vošiel by si na A1 a potom by sa stálo až na mytnici v cieli napriklad Zadar I.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 08. 2015 19:19
Ja to mam polozene na palubovke a bez problemov vsade aj na fast ENC.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 08. 2015 22:40
Já jsem při placení ENC v tunelu Sv.ILJA nalepil krbku k zrcátku a nic, vyndal z auta a píp závora nahoru a ok. Scenik má na první pohled obyčejné okno uvidím zpět až zkusím znovu ?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 08. 2015 22:44
U Scénica jsem tam měl takové černě tečkované okolo zrcátka a tam to šlo.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 08. 2015 13:02
Jo dnes v noci jsem to vyguglil ráno okouknul a přilepil na to místo co píšeš ,opravdu je vidět ,že všude je pokovená vrstva a tam jen tečky .Píšou na foru Peugeot ,že to tak maji též .Děkuji MOTOMOTO
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 08. 2015 09:56
Hoj.Nevíte někdo co se děje na adrese /hac,prodaja./ chtěl jsem si dobít kredit a už týden se mě ta stránka nechce otevřít.Několikrat jsem takto už dobíjel tak že vím že to jde...teda když to jde otevřítconfused smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 08. 2015 10:06
Nemůže být problém ve tvým prohlížeči? Mě se HAC Portál normálně otevře až po zadání přihlašovacích údajů, dál se nedostanu protože nemám registraci
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 08. 2015 10:10
To mě nenapadlo,a tobě se otevře i přímo ta stránka hac.prodaja.hr ?Na tu najedeš v HAC v kolonce dobíjení putom interneta??
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 08. 2015 10:15
Podle mě běží normálně prodaja.hac.hr , závadu bych hledal na tvém přijímači, jako první krok vymazat historii prohlížeče včetně cookies, nebo zkusit jiný prohlížeč (vyzkoušeno Mozilla i Chrome)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 08. 2015 10:27
Díky ,moc.Přes tvůj odkaz se mě ta potvora otevřela hned.Nerozumím tomu ale tak nemusím všemu rozumětsmiling smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 08. 2015 10:27
Petula
Jj, otevře se mi všechno kam až se dostanu. Mám Microsoft Edge. Hod si ten funkční odkaz někam do záložek



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (09. 08. 2015 10:28).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 08. 2015 11:22
Dobito i s potvrzením.ještě jednou díky.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 08. 2015 12:22
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Petula
> Jj, otevře se mi všechno kam až se dostanu. Mám
> Microsoft Edge
. Hod si ten funkční odkaz někam do
> záložek

I ty masochisto smileys with beer
...vždyť v tom polovina webových věcí stále nefunguje! MS již dokonce oficiálně potvrdil, že do W10 RTM to rozhodně nestihnou...
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 08. 2015 14:46
Nevim co vsechno nefunguje, ja jsem jen obycejnej uzivatel, me staci k zivotu treba ty zalozky a pak to, ze je celkem sviznej. Mam ho par dni, tak si jeste zvykam. Soubezne jeste pouzivam Operu, protoze v Edge mi chybi preklad celych stranek, coz pouzivam casto.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 08. 2015 21:23
Dobijal som vcera, dobil som kredit 205Kn, dostal som 205Kn, zaplatil som 160,43Kn banka mi stiahla €21.31.

To je radost ho ist minut smiling smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 08. 2015 09:00
Dneska jsem si předplatil průjezd Bosruckým a Gleinalmským tunelem na A9 v Rakousku. Na zkoušku jen jeden průjezd, když nebude problém, předplatím si i cestu zpátky. V sobotu čekám větší provoz a tohle by se mi mohlo vyplatit. Oba tunely dohromady 13,5€, banka to převedla v kurzu 27,47 Kč za euro
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 08. 2015 12:33
dělám to tak už čtyři roky a nikdy problém nebyl. je příjemné jen zpomalit a fičet dál.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 08. 2015 12:58
Harry napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dělám to tak už čtyři roky a nikdy problém nebyl.
> je příjemné jen zpomalit a fičet dál.


Teď ještě abych na to nezapomněl, až tam přijedu smiling smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 08. 2015 21:56
Ahoj

máte někdo zkušenost s použitím ENC, která je koupena na I. kategorii a jelo by se
autem patřící do II. kategorie??? Myslím si , že by to kamera měla vyhodnotit na správnou kategorii.
Nebo je tam nějaký postih? ANW vlastně ani nevím proč jsou ENC na různé kategorie, vždyt by stačila jedna
krabička a automat by vyhodnotil, co je to za vozidlo... nebo jsou tam rozdíly ve slevách?

bob
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 08. 2015 22:22
Už se to tady ve probíralo,asi to nebude možné,lze použít jen na tu danou kategorii.

MirekŠi
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 08. 2015 22:33
Miro , vím probíralo, jen bych chtěl zda má někdo osobní zkušenost...je to pro mě důležité,
a ne jen, že si někdo něco myslí.

b
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 08. 2015 08:22
Včera som to riešil, tak som napísal priamo na HAC a tu je odpoveď:

Poštovani,
Svaka skupina vozila mora imati ENC za tu skupino .
Možete otići na Vama najbliži prodajni ured i izvršiti prenamjenu medija.
Lp,


Pochopil som to tak, že oficiálne sa to dá urobiť na predajni HAC-u zmenou kategórie ENC.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 08. 2015 08:35
Bylo by to porušení smluvních podmínek a hrozí možnost zablokování ENC ze strany provozovatele. Už tu kdosi psal, že krabku pro I.kategorii půjčil a dotyčný jel s autem II.kategorie. A v pořádku to nebylo.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 08. 2015 09:47
Bobe, o změně kategorie by měla napsat více uživatelka fóra Viera. Ta půjčila známým svoji kategorii I. a známí jeli s autem kategorie II. Už si nevzpomínám co musela vyreklamovat, ale zřejmě návrat ENC do skupiny I.
Letos jela s karavane a použila při placení na hotovostní bráně ENC jako platební prostředek pro kategorii II. Následně však měla problém v tunelu Ilja, kde jí to počítalo jako skupinu II.
Na bližší detaily si musíme počkat na Vieru. Myslím si, že to placení ENCčkem u brány bylo v systému zaregistrováno jako změna kategorie, čemuž by odpovídalo správné stržení u tunelu. Jediné co nevíme jak probíhala cesta zpátky v květnu, když odpojila karavan. Jestli teda zpátky jela? smiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 08. 2015 13:59
bioubi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj
>
> máte někdo zkušenost s použitím ENC, která je
> koupena na I. kategorii a jelo by se
> autem patřící do II. kategorie??? Myslím si , že
> by to kamera měla vyhodnotit na správnou
> kategorii.


Já to mám vyzkoušené prakticky - ENC kat.1 jsem koupil v roce 2013. Další rok jsme pořídili větší loď už na přívěsu (potřebná kat.2), tak jsem si psal s podporou HAC a tvrdili mi, že na prodejních místech umějí kategorii ENC změnit (stejně je to jen záznam v databázi). Jenže ve Varaždinu i v Šibeniku se tvářili, že o ničem takovém neví, tak jsem nadrzo jel s ENC kat.1, že to nějak dopadne. Nabito jsem měl samozřejmě na částku potřebnou pro kat.2, aby si případně ten rozdíl mohli stáhnout dodatečně. Ze 4 úseků (Varaždin-Zagreb, Zagreb-Šibenik a zpět) si to pouze Fast ENC na Demerje vyhodnotilo jako kat.2, ostatní jsem projel jako kat.1. a ani dodatečně se na tom nic nezměnilo.
O 2 měsíce později jsem ENC ještě půjčoval kolegovi se samotným osobákem a ten všechno projel jako kat.1 bez problému.
Letos (opět s přívěsem, tedy kat.2) jsem chtěl být poctivý, tak jsem si bral normální lístky a ENC používal jen jako přednabitou peněženku pro placení se slevou. Jezdíme ve dny s malým provozem, tak to nijak nevadilo. Tedy kromě úseku Šibenik-Zagreb při cestě zpět, kde jsem chtěl využít opět Fast ENC na Demerje, abych se tam vyhnul frontám. Jenže tentokrát se nějak nechytlo a poslalo mne na běžnou bránu, kde jsem chvíli mával krabičkou, než se konečně načetla a pustila mne pro změnu zase jako kat.1. Už je to měsíc a zatím také beze změny.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 08. 2015 14:41
Raschi a ty letošní cesty máš v systému odečtený jako kategorie 2?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 08. 2015 19:27
Zdravím,tak že zhrniem to takto. Nechtiac prejazd ako II kat. -požičanie ENC,bolo dorátané asi po viac ako 1 mesiaci.Bola ochota zo strany HAC že ak pošlem prefotený veľký tech.preukaz kde je myslím napísaná výška nápravy,tak mi bude vrátená čiastka doúčtovaného rozdielu.
Keď som šla ja za II kat.,tak som si vzala lístok a platila som za II kat cez hotovostnú bránu,kde mi odrátali podľa lístka./teda II kat./Späť som šla bez karavanu a normálne všade za I kat. bez problémov. ďalší raz asi po 1,5 mesiaci sme jazdili po dialnici i kratšie úseky a všetko v pohode.Problém nastal až v tunely na Makarskú,nechcel načítať ENC-privolaná obsluha,premiestnili sme ENC na stred palubovky,ale čo najviac smerom dovnútra auta a tu nastal problém,cesta za oba razy strhnutá za 2x 20 kuna.Asi po 6 dňoch sme opäť šli cez tunel na Makarsku a hneď sme dali ENC ako nám kázal pán od obsluhy a strhnuté 2x20 kuna a 2x10 kuna hneď vrátené.Inak nechávame ENC v strede palubovky,ale čo najviac vpredu,úplne pod sklom/VW Golf Po návrate som napísala na HAC ŠPZ -ku a typ auta- 2x10 kuna vrátené na ENC.Nedávno som požičala ENC známym v pohode za I kat. Myslím si,že treba na II kat.ísť tam,kde predávajú ENC aby zmenili kategóriu,prípadne napísať na ich email a možno to dokážu i cez net.Možno by bolo jednoduchšie krabku predať a rovno kúpiť na II kat.Ja nechodím každý rok s karavanom,tak to neriešim ale viem že sa dá aj s ENC I kat. zaplatiť ak idete cez bránu hotovostnú-podať ENC a bez mihnutia oka Vám správne sumu odrátajú.Špekulovať sa neoplatí,môžu to vyhodnotiť ako porušenie zmluvy a ENC zablokovať.Na to že mám ENC z doby,keď ho dávali ešte grátis a prejazdy 3-4 x za sezónu sa chybička vloudí. Mne dokonca ešte i pôvodná baterka frčí./ale si musím ťuknút na drevo/
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 08. 2015 20:06
ahoj

tady je odpověd :

Hello,

We will block your enc if you use it more than four times but if you will use only this year(twice) nothing will happend.

Just charge your enc with enough money...price for second category.

[hac-onc.hr]


If you want to juse your enc more then twice you should come to selling place of Croatian highway and make a change of category.

[hac-onc.hr]

sincerely
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 08. 2015 09:16
isquash napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Raschi a ty letošní cesty máš v systému odečtený
> jako kategorie 2?

Úseky, kde jsem platil na základě lístků (tedy s ENC krabičkou jen jako peněženkou) jsou samozřejmě jako kat.2, jen ten úsek Šibenik-Demerje (kde byl přes ENC vjezd i výjezd) je jako kat.1. Je to cca měsíc po příjezdu, zatím si dodatečně nic nestrhli (kredit na správnou částku tam mám)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 291
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.