Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 14:03
Já jedu v neděli a samozřejmě s krabičkou ENC. Ale jak to tady pročítám, tak budu mít asi smůlu s dobitím ENC.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 14:17
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 14:24
Když jsme u toho nabíjení ENC kreditem tak vždycky jsme zatím dobíjeli buď stíracím BONem koupeným na benzince a nebo na benzince vytištěným. Dobíjeli jsme vždy přes internet, zadáním čísla BONu. Teď to prý jde ale poslat přes SMS i ze zahraničního telefonu. Nevzpomínám si, jestli se mě někdy obsluha ptala, jestli mám ENC od HAC a nebo ARZ. Předpokládám, že bych to měl nahlásit při kupování toho BONu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 14:25
Libore, proč myslíš, že budeš mít smůlu s dobíjením? Dobít ENC můžeš kartou z domova přes internet předem. Na jakékoliv mýtnici zastavit a dobít hotově či kartou. Určitě si na dálnici podjížděl ty světelné tabule kde píšou "Nadoplata ENC 0 - 24h". Dále máš možnost koupit si na benzince BON s dobíjenou částkou a poslat SM ze svého telefonu, když ti obsluha nenabídne poslat sms ze svého. smiling smiley
Nevidím v dobití problém.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 14:25
Já jsem si myslel, že to dobiju na Lučku a chtěl jsem ještě jednu koupit.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Libor1241 (31. 07. 2015 14:27).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 14:26
Já nabíjím přes stránky a internet, platím kartou a nemusím řešit kupovat bon a někde ho zadávat.
Jinak asi je pravda s tou úřední dobou, já jezdím vždy přes den.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 14:38
To asi pravda je, Lučko 3 ráno chlapík před budovou cigárko, zeptám se jen ENC a jen zakroutil hlavou, že ne.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 15:07
Hoj.Já kolega a několik přátel kupovalo ENC ve Varaždinu,bez problému řádově 5 minut..Jak jsem pročítal diskuzi tak tam uspělo i nejvíce zdejších přispěvatelů.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 15:53
Před 2 lety jsem ENC taky kupoval ve Varaždinu v neděli někdy kolem poledne, bez problému. Dokonce než jsme s chlapíkem vypsali papíry, tak mi zbytek rodiny pustil i na jejich záchody smiling smiley
Dobíjím vždy na první mýtnici při příjezdu (tedy Varaždin) potřebnou částku na obě cesty. Platba normálně kartou.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 16:51
MotoMoto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A byli jste v té budově vedle. Ne na mýtnici. Je
> tam parkoviště s bránou, kterou otevřou když
> řekneš, že jdeš koupit ENC, v pohodě se dá
> zaparkovat a v přízemí jsou kanceláře kde to
> prodávají. To tam měli zavřeno?

Jasně, že jsem byli tam - bylo zavřeno, na bráně byl pán, který říkal že budova je zavřená, on že žádné nemá ať se jdeme domluvit přímo na mýtnici, jestli tam nějaké nemají, neměli ale. Řekli, že enbude problém koupit v Šibeniku, tam je ale neměli, neměli ani v Zadaru na mýtnici
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 16:55
Zkuste vzít do ruky plechovku Plzně, třeba pak pujde ENC koupit snadněji...
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 16:56
Neděle cca 7:30 zakoupená krabka enc na Dugopolje obsluha na hlavní budově bez problémů ochota je fakt žě ve skříni měl jen 3ks za 380hr a nic víc .
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 18:55
Mě ta plechovka pomohla jinak dnes dobito za 100hr kartou převod strženo 74hr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 08. 2015 07:22
Letos v červnu jsem krabku koupil někdy mezi jednou a druhou ranní přímo na Lučku na mýtnici. Chlapíka jsem vzbudil, měl jsem v ruce formulář od HACu, on mi vrazil do ruky formulář ARZ, ten jsem vyplnil, zaplatil krabku kartou a mazal. Ještě mi vysvětlil co a jak, byl ochotný, jen trochu rozespalý a tak mu to malinko trvalo.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 08. 2015 09:46
Zdravím,myslím že už ani stieracie kupóny nie su.Ja som kupovala na benzinke,musíš povedať aku karabku máš a za koľko chceš. Zaplatila som kartou a dostala som bloček z pkladne kde bol kod ako na bone a pumpár mi to zo svojho tel i dobil,Musím pripomenúť,že treba vziať i krabku,alebo obal kde máš svoje číslo ENC.aAle dá sa aj cez wifi zo svojho smartfonu,tabletu a pod.Tento rok wifi má už väčšina benziniek.My sme s chlapcom pokecali,dala som kapučínko a on mi to zatiaľ dobil.Pripočítané to bolo skoro hneď.Ja osobne preferujem doma dobiť cez kartu,ale jazdili sme mimoriadne 2x Tučepi-Šibenik,tak som potrebovala viac ako bolo pôvodne naplánované.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 08. 2015 23:30
Nevím jestli to patří do tohoto vlákna, ale nevíte proč jsou na Demerje oba pruhy FAST ENC uzavřeny ? V pátek 31.7. v 15:15 mi to pokřížilo plány a v souvislé koloně se už nedalo přejet úplně vpravo na bránu SAMO ENC.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bukovec (02. 08. 2015 00:12).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 08. 2015 23:41
Bukovec napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nevím jestli to patří do tohoto vlákna, ale nevíte
> proč jsou na Demerje oba pruhy FAST ENC uzavřeny ?
> Včera mi to pokřížilo plány a v souvislé koloně se
> už nedalo přejet úplně vpravo na bránu SAMO ENC.


Já jel přes Demerje dnes v 9:33, byla otevřená pravá brána a fungovala na 1 s *.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 08. 2015 21:54
nevím kam to mám zařadit,ale tady to bude asi nejlepší: Chorvatsko chce zavést dálniční známky,a to pro zahraniční vozidla ve výši 30 Euro na 7 dní.Tam asi někomu ruplo v palici..
[www.vecernji.hr]
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 08. 2015 22:46
Jedna cesta Macelj - Šestanovac dnes 238 HRK, tj. asi 31 E, ještě bych ušetřil 1 éčko yawning smiley .
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 08. 2015 22:53
30 éček je dost, ale presne tolik dnes stoji cesta Macelj - Šestanovač.
Kolony u hranic by to stejne nevyresilo. Ono by se to u Zahrebu stejne štosovalo, kdyz vznikaji kolony napr i pred Bosiljevem smerem k mori.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 08. 2015 23:03
Hlavně od takovéto úvahy v chorvatském večerníku ke skutečné realizaci je hodně dlouhá cesta, můžeme být v klidu a užívat si dál mýtnice či starou cestu podle chuti ještě řadu let...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 08. 2015 08:28
Pedro66 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jedna cesta Macelj - Šestanovac dnes 238 HRK, tj.
> asi 31 E, ještě bych ušetřil 1 éčko yawning smiley .

to je sice pravda,jenže ne všichni míří na Makarskou.Pokud se jede na Krk,kvarner,či Istrii po istarském ypsilonu,tak se to nevyplatí.Ještě je otázka,jestli ta sedmidení známka by neplatila 6 dní ala Slovinsko....
Kolony by to výrazně omezilo.Primárně vznikají v Lučku a pak se ten zhuštěný provoz táhne dál.Ted je otázka,jestli by ty kolony nevznikaly na hranicích,kde by si ty známky na poslední chvíli kupovali lenoši a šetřílci. Řešení asi není žádné,Geografie Chorvatska je prostě taková,že u Zagrebu se střetávají významné středoevropské trasy,vedoucí na jih.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 08. 2015 09:02
Souhlasím, ale myslím že tady platí to o stahování kalhot a vzdáleném brodu smiling smiley .
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 08. 2015 11:59
Bude to stejné, jako u nás. Někde se něco semele, jako šílené zácpy v HR a už se snaží někdo přijít s řešením kvůli zviditelnění. Jako u nás např.srážka vlaku s kamionem na přejezdu a už jsou všichni chytří jak rádio a stavějí se vzdušné zámky v podobě nadjezdů či podjezdů. Dopadne to stejně. Někdo si vezme tužku a papír, spočítá to a zjistí, které řešení stojí nejméně, či na kterém se více vydělá. Výsledkem bude setrvalý stav po utišení humbuku.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 08. 2015 20:36
No mě by se to líbilo. Ti co jednou na Istrii a nebo Kvarnerské ostrovy, tak stejně jedou přes Slovinsko a tam také po přechodu na známky, kolony co byly na mýtnicích zmizely.
Nejlepší by byly elektronické známky jako mají v Maďarsku, ty se dají koupit přes net, dopředu, v klidu a je to.
A v momentě kdy Chorvatsko vstoupí do Shengenu, tak nebudou ani fronty na hranicích.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MotoMoto (03. 08. 2015 20:38).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 08. 2015 10:59
Chtel jsem si ji koupit z 24-25.7. v jednu rano na Lucku a necekal jsem ze uspeji - a neuspel, ackoli mam maila z ustredi ARZ, ze bez problemu koupim, Obehal jsem snad vsechny tamni budovy a vsude tma a zamceno. Tak snad pristi rok.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 08. 2015 11:33
ARZ má prodej přímo v té skleněné modré budově mezi branami na Lučku, tam jsi to zkoušel? Tam by měla být obsluha nonstop.
[www.google.cz]
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 08. 2015 12:54
Tam ne:-(
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 08. 2015 19:31
Co tam ne. Já jsem ji tam kupoval v puli června v noci.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 08. 2015 20:33
To je asi jediná budova kde jsem nebyl
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 293
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.