Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2015 17:00
Grizzly, lze zaplatit i bankovním převodem, ale je to klasická IBAN platba za nesmyslné peníze (dle banky obvykle cca 200CZK za platbu). Normálně to zaplatíš kreditní kartou přes internet, nicméně je opravdu potřeba to mít ve svém bankovnictví povolené.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2015 17:23
Nebo někoho z rodiny či známích, kteří platí kartou na netu. Ty mu dáš hotovost, on to dobije kartou na internetu. Asi tak bych to zkusil. Já dobíjel minulý týden ENC od ARZ a je to opravdu jednoduchý.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2015 18:34
BAMRA, ZOOMER, SLAVKOV
Rafani, díky za info, kdybych cítil že se necítímeye popping smiley ještě bych se zeptal. vždy je někdy poprvé, tedy i platba přes internetthumbs up smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2015 21:02
ja som mal tiež obavy.... vlani sme prišli do Biogradu, krabička ENC už nejaká prázdna ako sme ju zakupili vo Varaždine, tak reku idem to dobiť, prihlásil som sa na stránku hac podľa údajov čo mi dali a dobil som.... bola to hračka, ale použil som radšej kartu od mBank, kde nemáme sústredené vačšie množstvo financií - pre istotu smiling smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2015 22:19
Grizzly: to jsou dvě rozdílné věci. Jedno je elektronické bankovnictví a druhé je platební karta s možností platby na internetu. To první ti je k ničemu. Pokud máš platební a nebo kreditní kartu tak si můžeš buď na pobočce nebo i třeba prostřednictvím toho elektronického bankovnictví zapnout možnost platby kartou na internetu. A pak dobití provést.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 06. 2015 16:26
MotoMoto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Grizzly: to jsou dvě rozdílné věci. Jedno je
> elektronické bankovnictví a druhé je platební
> karta s možností platby na internetu. To první ti
> je k ničemu. Pokud máš platební a nebo kreditní
> kartu tak si můžeš buď na pobočce nebo i třeba
> prostřednictvím toho elektronického bankovnictví
> zapnout možnost platby kartou na internetu. A pak
> dobití provést.

včera jsem odblokoval, dnes nebo následující den se o to pokusímthumbs up,
Už jsme byli 14 dní, max. 3 neděle od komunismu a mohlo být vše zadarmo, ale ti študáci to v roce 1989 obrátili a tak se stále platí a platí a platí a ....................grinning smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 06. 2015 21:25
Platba uskutečněna - teda pánové, zaplatit mýtné - ENC - přes internet .................... to moje první sexuální zkušenost byla daleko horší grinning smiley tohle byla brnkačkathumbs up smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2015 19:37
Ty jsi ale sprymar.
smileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2015 00:34
Zdravím,info k nefunkčnosti ENC.Ak máte vybytú baterku,tak nerorábať!Máte nárok i po viac ako dvoch rokoch na výmenu krabky BEZPLATNE túto info mám priamo od zamestnanca na výbere mýtneho.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2015 06:37
Moc děkuji za informaci.smiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2015 21:24
je to dobrá zpráva, ale chtělo by to někde najít ofiko, aby se s tím dalo argumentovat na jakémkoliv místě. myslím, že třeba ve tři ráno na platidlech moc šancí k úspěchu nebude. kdyby byl papír v ruce, je to něco jiného, ikdyž ani to úspěch nezaručí yawning smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2015 21:32
Viera napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím,info k nefunkčnosti ENC.Ak máte vybytú
> baterku,tak nerorábať!Máte nárok i po viac ako
> dvoch rokoch na výmenu krabky BEZPLATNE túto info
> mám priamo od zamestnanca na výbere mýtneho.


stejné info mám i já od obsluhy ve Varaždínu. Krabičku bezplatně vymění a kredity převedou. Jak už ale bylo zmíněno, o půlnoci asi nikoho neseženem.
Chce to ale zjistit několik věcí:
1.) Kdy je možno toto vyměnit - čas a místa
2.) musím předložit podepsanou smlouvu, kterou mám od nákupu?
jde to objednat třeba přes internet?
3.) už se někomu z vás stalo, že krabička se vybila? jak dlouho baterka uvnitř asi vydrží?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2015 21:37
Nechápu, proč se nedá vypnout, celý rok běží zbytečně.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 06. 2015 10:07
Ano toto aj mňa velˇmi zaujíma , niekde som čítala že majú životnosť asi 3 roky krabicu máme presne 3 roky a celkom fičí momentálne som ju požičala kolegovi , v noci budú prechádzať mýtnicou ...som zvedavá či ešte na ňu prejdú alebo bude vybitá. SMe dohodnutí že ak by bola vybitá skúsi ju vymeniť za novú ale nemá žiadnu pôvodnú zmluvu k tomu ( už je ani nenájdem asi ) len krabičku s nabitým kreditom ...takže ak máte reálne skúsenosti s výmenou poprpsím info . Ako, kedy, kde a či bez problémov vymenia kus za kus , či si niečo stiahnú z kreditu za tú výmenu alebo to je bezplatné ? ....díky
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 06. 2015 14:36
O grátis výměně ENC krabičky je to zajímavá informace. Je ale v přímém rozporu s tím, co tu bylo psáno před rokem. Dokonce tu byl i odkaz na stránky HAC-u, kde se psalo o výměně za peníze. Tak kde je pravda? Osobně si myslím, že nikdo krabku grátis měnit nebude. Ale rád bych se mýlil. I já ji mám už nějaký rok...
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 06. 2015 15:04
chrobak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ano toto aj mňa velˇmi zaujíma , niekde som čítala
> že majú životnosť asi 3 roky krabicu máme presne 3
> roky a celkom fičí momentálne som ju požičala
> kolegovi , v noci budú prechádzať mýtnicou ...som
> zvedavá či ešte na ňu prejdú alebo bude vybitá.
> SMe dohodnutí že ak by bola vybitá skúsi ju
> vymeniť za novú ale nemá žiadnu pôvodnú zmluvu k
> tomu ( už je ani nenájdem asi ) len krabičku s
> nabitým kreditom ...takže ak máte reálne
> skúsenosti s výmenou poprpsím info . Ako, kedy,
> kde a či bez problémov vymenia kus za kus , či si
> niečo stiahnú z kreditu za tú výmenu alebo to je
> bezplatné ? ....díky

Když jsem ENC kupoval v roce 2013 o půlnoci ve Varaždínu, kápl jsem na super obsluhu. Protože jsem teď našel i ústřižek dávám k dispozici i jeho jméno - VLADO KELEMEN - neboť klobouk dolů, jakým způsobem se mnou jednal a vše trpělivě vysvětloval. Ač chorvatsky rozumím obstojně, přesto je mnoho vět, které je mi třeba vysvětlit rukama i nohama popř. papírem s propiskou. Takže co jsem z jeho vysvětlování pochopil bylo, že krabička vydrží 4 až 5 let, po té až bude baterie vybita stačí jen na mýtnici zažádat o novou a zdarma vám ji vymění včetně převodu kreditů ze staré. Bohužel nevím, zda ji vymění obsluha mítnice po celých 24h, nebo pouze na určitých mýtnicích v jejich pracovní době.
Dále jsem rozuměl i tomu, abych mýtnicí projížděl opravdu doporučenou rychlostí a patřičným odstupem, aby se nestalo že to načte 2x a dále mě upozornil, aby mimo HR dálnice jsem krabičku schoval (sundal ze skla) , neboť není vyloučeno, že zareaguje či se bude více vybíjet při průjezdu branami třeba v ČR nebo Rakousku nebo velký žár za oknem ji taky nemusí dělat dobře, pokud je to dlouhodobé. Co je pravdivé nechám na vašem uvážení. Pro mě to určitou logiku má.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 06. 2015 12:57
Já když jsem loni kupoval na Jastrebarsku, tak jsem dostal tuhle Obr.1 a Obr.2. Prodávající mě upozornil, že bez držáku krabička nefunguje. Na držáku je výstupek, který se zasouvá do nitra krabičky. Předpokládám, že tam je nějaký kontakt, který se sepne a krabička je pod napájením.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 06. 2015 20:02
Tak to je možné, ten model co mám já ten nic takového nemá. Takže asi jede pořád.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 06. 2015 22:42
Dobrý den.
Mám už tři roky ENC "krabičku" od HAC, funguje bez problémů na komunikacích pod správou HAC i ARZ. Letos se do HR kvůli čerstvému přírůstku do rodiny nechystám. Chci však půjčit "krabičku" kolegovi z práce, ten ale jede do Poreče na Istrii. Bude se tedy pohybovat v oblasti pod správou silnic Bina-Istra.
Máte zkušenost s registrací své "krabičky" ENC zakoupené od HAC u společnosti Bina-Istra? confused smiley
Zkoušel jsem on-line registraci na webu Bina-Istra, ta na "krabičky" od HAC nefunguje. Z webu jsem pochopil, že registrace HAC "krabičky" je možná pouze osobně na pobočce Bina-Istra kvůli doložení krabičky a dokladů (ENC přístroj, občanský průkaz (pas), řidičský průkaz a OIB (u občanů ČR asi RČ) ). Každopádně mi připadá, že zaregistrovat "krabičku" u Bina-Istra někým jiným než je evidovaný majitel krabičky u HAC bude problém!
Nebo máte zkušenost jak toto obejít? smiling smiley
Či s tím chorvati nedělají problém a krabičku registrují i bez přítomnosti majitele?
Co kdyby kolega předložil mé iniciály a kopie dokladů k provedení registrace?
Chápu rovněž dobře, že tyto registrace "krabiček" se dají vyřídit pouze na mýtnicích tunelu Učka, mostu Mirna a uzlu Pula?
Děkuji za info, postřehy, zkušenosti...
Ideálně čerstvé z tohoto roku thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dodobobo (14. 06. 2015 22:05).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2015 08:44
dodobobo - nepotřebuješ registrovat u ARZ. Jestliže ji máš registrovanou u HAKu a máte stejnou skupinu tak dobiješ a jedeš kam chceš. Krabička od HAku funguje na dálnicích pod správou HAKu i ARZu stejně.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2015 08:51
Zoomer napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já když jsem loni kupoval na Jastrebarsku, tak
> jsem dostal tuhle
> [url=http://img24.cz/images/04143526864400177421.j
> pg]Obr.1[/url] a
> [url=http://img24.cz/images/24900791319374285453.j
> pg]Obr.2[/url]. Prodávající mě upozornil, že bez
> držáku krabička nefunguje. Na držáku je výstupek,
> který se zasouvá do nitra krabičky. Předpokládám,
> že tam je nějaký kontakt, který se sepne a
> krabička je pod napájením.

Prodal jsem staré auto omylem i s držákem na skle. jezdím tedy jen s krabičkou na palubovce a vše funguje jak má
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2015 08:59
petr70 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dodobobo - nepotřebuješ registrovat u ARZ.
> Jestliže ji máš registrovanou u HAKu a máte
> stejnou skupinu tak dobiješ a jedeš kam chceš.
> Krabička od HAku funguje na dálnicích pod správou
> HAKu i ARZu stejně.

Stále na dálnici A2 * Macejl - Záhřeb krabička ENC od HACu neplatí?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2015 09:01
Ahoj projížděl jsem tohle téma a mám dotaz : Letos bych rád zakoupil ENC od Hak . Pojedu ze soboty na neděli počítám na noc . Přístroj lze zakoupit na každé mýtnici od 0-24hod ?? nebo jen v určítý čas max v sobotu do 12 hodin . ? Asi pojedu klasika Lučko ,nebo možná na Varaždín . Co by jste doporučili a hlavně zda s tím časem prodeje nepíšu blbosti. Někdo tady psal ,že lze koupit kdykoliv a kdekoliv a někdo ,že jen v určitý čas . Žádost mám vyplněnou předem .Děkuji za radu Martin
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2015 09:30
martas74 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj projížděl jsem tohle téma a mám dotaz : Letos
> bych rád zakoupil ENC od Hak . Pojedu ze soboty na
> neděli počítám na noc . Přístroj lze zakoupit na
> každé mýtnici od 0-24hod ?? nebo jen v určítý čas
> max v sobotu do 12 hodin . ? Asi pojedu klasika
> Lučko ,nebo možná na Varaždín . Co by jste
> doporučili a hlavně zda s tím časem prodeje nepíšu
> blbosti. Někdo tady psal ,že lze koupit kdykoliv a
> kdekoliv a někdo ,že jen v určitý čas . Žádost mám
> vyplněnou předem .Děkuji za radu Martin

Krabička ENC se dá koupit po celých 24h na všech (alepoň větších) mýtnicích. Lučko a Varaždín určitě. To mají připravené v balíčku a jen to sepíší, ty podepíšeš a zaplatíš, třeba i kartou VISA, MC atd., a jedeš. Ty krabičky mají ve 3 různých cenových relacích 380, 555 a 860 Kn. Při prvním průjezdu ti přičtou 21% navíc (jenže napoprvé méně, neboť platíš zálohu na krabičku, pak už ne). jednoduše o mýtném
Problémy jsou ale s dobíjením ENC mimo pracovní dobu mýtnice. To dělají jen některé a pouze přes den. V noci mě to nechtěli udělat ani na Lučku, ale protože jsem se vracel a šel bych do minusu, po zdlouhavých jednáních a přebíháním s šéfem mýtnice od jedné brány ke druhé se to podařilo. Proto jsem letos poprvé využil internet a dobil před jízdou z domova. Jednoduché - super.
Pokud vjedeš do mýtnice s plusem a vyjíždíš s minusem, pustí tě to, ale přijde ti domů dopis že máš zaplatit do 14 dnů.
Na pracovní dobu mýtnic tu byl taky někde odkazyawning smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Grizzly (14. 06. 2015 09:34).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2015 10:32
dodobobo napsal(a):
-------------------------------------------------------
>...Bude se tedy pohybovat v oblasti pod
> správou silnic Bina-Istra (ARZ)...

Pleteš dohromady dvě věci. ARZ a Bina-Istra jsou dvě rozdílné společnosti.Systémy ARZ a HAC jsou propojené a je jedno jakou krabičku máš a kterou jejich dálnici platíš, i sleva je stejná. Pro dálnice Bina-Istra (Istrijský ypsilon) je potřeba dobít "cizí" krabičku kuponem Bina-Istra a na jejich prodejním místě krabičku registrovat. Pro slevu 10% je potřeba kupón alespoň 200KN, pro jednu cestu na Istrii se to myslím nevyplatí, ale osobní zkušenost nemám...
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2015 12:22
Grizzly děkuji za info. Trochu jsem se v tom zamotal a právě ,že na stránkách je prac.doba ne nonstop, tak jsem si myslel ,že krabičku lze zakoupit jen v tu dobu kdy mají otevřeno a dobijet to lze nonstop kdekoliv . Hned to letos vyskouším již to 2 rok odkládám ,tak letos se dokopu to dotáhnout grinning smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2015 14:03
martas74 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Grizzly děkuji za info. Trochu jsem se v tom
> zamotal a právě ,že na stránkách je prac.doba ne
> nonstop, tak jsem si myslel ,že krabičku lze
> zakoupit jen v tu dobu kdy mají otevřeno a dobijet
> to lze nonstop kdekoliv . Hned to letos vyskouším
> již to 2 rok odkládám ,tak letos se dokopu to
> dotáhnout grinning smiley

Ve Varaždínu jsem to kupoval po půlnoci. Nejel jsem až k bráně, ale zaparkoval před mýtnicí. Tu koupi ENC jsem provedl u vedoucího směny na baráku. Po koupi šel se mnou ven a ještě mi ukázal kam krabičku nejlépe nalepit, které zařízení ji snímá, a jak mám mýtnicí projíždět. Prostě jak kdybych přijel na mýtnici přímo z ústavu.grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (14. 06. 2015 14:06).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2015 15:38
potvrzuju, že ve Varaždinu nebyl problém ani po půnoci, ale jsou to 2 roky
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2015 17:59
Na Lučku po půnoci (cca 2 ráno) mi před 2 roky naprdli. Zajížděl jsem k tomu parkovišti, venku byl pá na cigáru, tak jsem stáhl okýnko a řekl ENC a on jenom zavrtěl hlavou, že ne.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2015 18:42
Koupě a výměna krabiček pouze v prodejní době a na vybraných mítnicích. Vyjímky záleží pouze na obsluze.
Dobíjení na skoro každé bráně 24hod/den.
Mýtnice s prodejem a časem prodeje



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (14. 06. 2015 18:43).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 135
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.