Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 04. 2015 08:27
Viem ,len som sa spýtala,ťi nemá niekto skúsenosť.Ja som raz požičala ENC známim a nevedela som že pôjdu veľkým autom.Zarátalo im jeden úsek cesty za I a potom normálne za II asi ako majú nastavenú nejakú čítačku výšky nápravy a nikto to viac neriešil.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 04. 2015 21:07
Podle informací na webu ABA je otevřeno na Lučku po celých 24 hodin, lze na to spolehnout? Od jaké společnosti (HAC-ARZ) je lepší - jednodušší dobíjení poté z ČR? Nebo si mám vytisknout formulář a nechat to koupit švagra, který jede dříve než já.
Děkuji moc za odpověď. :-)

Společnost ARZ
Cestarina Zagreb Lučko (dálnice A1 - směr Rijeka, Makarská, jih - nejčastější průjezd)
pondělí až neděle 0:00 až 24:00 (platí jen pro ARZ)
občas lze kupovat i mimo tyto časy - záleží na obsluze
ENC jde na Lučku koupit v provozní budově HAC a ARZ, vpravo ve směru na Split/Rijeka, za závorou
Společnost ARZ - "prosklené" prodejní místo - vstup přímo od parkoviště
Společnost HAC - schovaná vevnitř - první dveře vlevo v přízemí
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 04. 2015 17:15
Před 2 roky mi ji odmítli na Lučku ve 3 ráno prodat, takže já bych na to moc nespoléhal. Mám od HAC a dobrý, dobitá je téměř okamžitě (pokud jim to funguje).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 04. 2015 18:47
Zdravím fóristy,

delší dobu jsem toto vlákno nesledoval a tak se ptám, zda stále nelze využít ENC pro úsek od SLO hranic k Zagrebu?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 04. 2015 19:10
Stále ne:-(
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 04. 2015 08:28
Zdravím ,


nevíte jak je to s výměnou ENC krabičky v případě , že je vybitá baterie? Platí se nebo ji zdarma vymění? Mám krabičku 3 rok, takže už na ni není záruka. Případně jak dlouho tam vydrží baterie? Děkuji za odpověď.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 04. 2015 10:38
olga1
TADY si to zkus pročíst a třeba se pustit i do výměny baterie.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 04. 2015 12:49
Děkuji za odkaz, pokud jsem to dobře pochopila, tak nepoškozenou krabičku bezplatně vymění na ARZ.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 04. 2015 13:27
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 05. 2015 11:04
martas74
to je výborný odkaz..., mám enc,
a tady je vše co je potřeba vědět
díky thumbs upthumbs upthumbs up
super
b
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 05. 2015 07:58
Moc děkuji za info.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 05. 2015 11:52
Super odkaz, díky thumbs up
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 05. 2015 21:24
Zdravím,tak som sa vrátila z HR..Pýtala som sa na skúsenosť pri skupina 1 s použ.pre sk.II.Moja skúsenosť :vošli sme do normálnej brány,vzali si lístok a pri výjazde zasa do nor.brány,podali sme ENC a obsluha nám v pohode odpočítala za II skupinu.Pri ceste späť sme to chceli urobiť tak isto.Len že som ENC mala v spolujazdcových dverách a na normálnej bráne nám píplo ENC a už nám nedalo lístok.Obsluha povedala že je to v pohode Na výjazde sme šli cez fast Enc a odrátalo to II skupinu,ta že ok.Na koľko neplánujem jazdiť s vozíkom nechcela som ENC II kopuvať.Ďalšia skúsenosť:kupovala som ENC pre známeho na Lučku bolo ešte zatvorené,tak sme to chceli kúpiť na výjazde v Benkovaci obsluha že ok,ale starší pán nemohol spojazdniť počítač.Nemala som silu sa s ním dohadovať,tak som si pomyslela že na ceste naspäť kúpim.No omyl obsluha vBenkovaci zasa 0 bodov poslali ma na Zadar II.Už sa vidím ako obieham s 2,5m vozíkom okolo mýtnic a zháňam ENC na koniec som kúpila na Sv.Helene ale už len to že som vyrušila krmiaceho sa úradníka bola asi drzosť a chcel len keš.Na šťastie som mala dosť kun.Tak sa podarilo.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 05. 2015 17:45
Zdravím, máte někdo zkušenosti se zapůjčením krabičky ENC u této české firmy: [www.mtx.cz]
Je tam vratná kouce 1 200 Kč + 349 Kč za půjčení + 500 Kn min. dobití (rozdíl vrátí zpět).

Osobně bych do toho asi nešel, protože co ušetřím na mýtném pomocí krabičky, tak dám do zapůjční + poštovného.
A čas projetí mýtnicí je podle mého +- stejný, jako když platím kartou - 5 let po sobě jsem nenarazil na kolony, kde bych potkal více jak 5 aut před sebou.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dezavy (26. 05. 2015 17:46).
MJ
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 05. 2015 18:59
Dobrý den,
to jsou nesmyslné podmínky co tam mají, např. předplatné minimálního kreditu 500 HRK...
Kupte si krabičku svojí a dobíjejte přes internet podle libosti.
To co nabízí ta "firma" je pro lidi co neví jak snadné je pořízení vlastní ENC.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 05. 2015 19:34
Jak jsem psal, osobně bych do toho nešel..
Jelikož jsem se nikdy za 5 let nezdržel dlouho v koloně při placení kartou, tak pořízení krabičky je pro mě zbytečností.
Dalším faktem je, že jezdím v Chorvatsku po A2 (od Ptuje do Zagrebu) a tam není možné ENC využít.

Na druhou stranu, kdybych měl někoho, kdo by mi krabičku půjčil, tak bych to jistě využil :-)
V okolí Loun bohužel nikoho takového neznám a stavět na hranicích Chorvatska kvůli zakoupení krabičky se mi nechce, tak dál budu platit kartou :-)
Uvidím za pár let, třeba si ji pořídím..
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 05. 2015 22:30
Za každé zapůjčení dáš 349 Kč ( cca 95 Kun) a nová Tvoje Tě vyjde na 100-120 Kun dle velikosti paketu.
S ENC na trase Zagreb-Šestanovac ušetříš cca 80 Kun, ale dáš je za půjčení ENC, nemá to logiku, snad jen v době velkého provozu, projetí přes mýto bez zdržení.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 05. 2015 23:14
Na hranici ENC nekúpiš,ale na mýtnici.Až sa ti podarí ísť ale v praconej dobe úradníkov.P.S viď vyššie.Ja som mala problém mimo sezónu i v prac.dobe.To nepíšem o tom,že som im odovzdala vopred vyplnený formulár a prihlasovacie údaje po 3 urgenciách zaslali na email asi po dvoch týždňoch.Nuž,nema problema!
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 05. 2015 09:46
Dnešní 2 maily z Chorvatska...., tak není co řešit a koupím na místě....

Poštovana,
kupnjom ENC pakete, isti možete koristiti na svim autocestama osim autoceste Zagreb –Macelj.
Na žalost, koncesionar Autocesta Rijeka-Zagreb trenutno u skladištu nema ENC paketa za prodaju.
ENC paket možete kupiti kod koncesionara Hrvatskih autocesta, lokacije i radno vrijeme možete pogledati na stranici [hac.hr]
S poštovanjem,
Reklamacije

Poštovana,
ENC pakete moguće je kupiti od 0-24 h na naplatnoj postaji Lučko:
420,00 kn = 120,00 kn uređaj + 300,00 kn punjenje
610,00 kn = 110,00 kn uređaj + 500,00 kn punjenje
1000,00 kn = 100,00 kn uređaj + 900,00 kn punjenje
Lijep pozdrav,
Tatjana Hibler (hac-onc.hr)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 05. 2015 10:32
Nějak jim nehraje matematika. Zde jsou ceny jiné.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 05. 2015 10:34
Když tedy nejsou silní v počtech, tak snad jim funguje prodej po celých 24h. spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 05. 2015 11:02
filhou, to (0-24h) už tady bylo minulý rok, realita ukáže thumbs up smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 05. 2015 20:13
Ano 0-24 hod kúpite dobytie ENC,už sa to zaplatí na benzinke,dostanete bloček amne milý chlapec i cez jeho mob.poslal sms a hneď to nabehlo.Ale ENC by bolo dobre ak by sa dalo aspoň na Lučku kúpiť,čo pochybujem,ale uvidíme. Ja som sa poň nedostala ani v prac.dobe. Kupovala som paket 555 kuna,zaplatila okolo 544 kuna a majú tam 555 kuna .Po troch emailoch sa podarilo i vydolovať prihlasovacie údaje,na koľko mi ich na Sv.Helenenedali. Už všetko šlape.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 05. 2015 10:57
Já kupoval ENC loni v sobotu 2.8. ráno v 7 hodin na mýtnici ARZ Jastrebarsko. Pán byl moc ochotný, vyplnil formulář, já ho podepsal, zaplatil kartou a za pět minut nebylo co řešit. Ve skříni měl všechny pakety po několika kusech.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 05. 2015 12:04
Zdravím.Před loni cesta ze Zahřebu(Basiljevo) do Split(Dugopolje).Asi už po osmé.Tak že si tu ENC krabičku konečně pořídím.Byla neděle asi ve 14:00hod.Na parkovišti jsme byli asi 4 češi a několik dalších cizinců.Prodejna jak HAC tak ARZ uzavřena???Prý prodej 0-24h??Vzal jsem si normálně lístek vjezdu na dálnici jel až do Dugopolje,tam zaparkoval v pravo před budovou.To bylo někdy kolem 18:00hod.Tam na dveřích je nálepka "prodaj ARC 0-24H" .Obsluha nohy na stole a veget.Rukou ukazoval že ne,tak jsem ukazoval furt na nálepku, mluvil česky ža koupím,koupím usmíval se a usmíval.On sundal nohy se stolu,odemkl a prej kolik? Tak jsem řek že jen jednu.Vpustil mě dál a za pět minut vše vyřízeno.Krabičku jsem zaplatil kartou.Cena asi 544 kun?Už si přesně nepamatuju.Nastoupil jsem do auta při výjezdu jsem obsluze podal listek z dálnice a novou krabičku ARC.Obsluha mi strhla cenu za cestu z krabičky a já jel spokojeně dál.Od té doby dobíjím z domova přes internet a vše v pohodě.Tak Vám přeji také uspěch a mluvte na ně česky a úsmívej te se.Bamra
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 05. 2015 13:39
Zakoupit na Lučku ENC v 19.30 je velký problém(již dvakrát)
Loni v Dugopolje zakoupena ENC bez problému.
Hodná paní vyplnila za mne formulář,já zaplatil kartou a hurá k Makarské.
smileys with beer
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 05. 2015 15:09
Loni jsem si doma vyplnil formulář stažený z HACu. A známý mi tu krabičku koupil bez problému, jen jim dal formulář a zaplatil, byl na lučku kolem 18:00.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 05. 2015 16:41
ja som kúpil minulý rok na Lučku (v kancelárii ARZ) v sobotu 26.7. o 10.00 ráno...v čase najväčšej špičky...bez problémov...formulár som mal vopred vyplnený...v kancelárii bol okrem mňa jeden človek...celý proces trval cca 10 minút...aj s vysvetlením o použití od pracovníka ARZ...a dá sa tam platiť aj kartou...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil yeasty (28. 05. 2015 16:45).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2015 15:53
jen 2 věci.
1.) ODPOVĚĎ = kdo uvažujete nad půjčením od jaké si společnosti, vykašlete se na to a kupte si ENC svojí. Jak je to jednoduché je zde několikrát popsáno, včetně toho, že po koupi krabičky a prvním průjezdu se automaticky načte 21% Kn navíc.

2.) PTÁM SE = Vždy jsem dobíjel ENC na mýtnicích. Chtěl bych však nyní přes internet. I.bankovnictví mám, ale používám pouze zadání příkazu místo složenky či faktury. Nemám kartu pro int.bank. Dá se platit i tímto způsobem jako např. faktura?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2015 16:46
Já jsem u České spořitelny mám kartu Mastercard a tou se dá platit.U ostatních bank nevím?Musíš si ale na jeden den odblokovat placení kartou.Při troše hledání to najdeš.Jo a pokud si pravdu u Český spořitelny tak máš výběr z bankomatů ERSTEBANK v Chorvatsku jen za 6 kč.Což je super.
Podrobný popis placení je tady-
[www.uamk.cz]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 92
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.