Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 07. 2014 10:10
Nerozumiem, že v plnej sezóne im to niekoľko dní nefunguje, to je amaterizmus! a približne pred mesiacom bolo to isté, keď im to zo 2 dni nešlo. Ťažké zohnať ENC paket a keď ho už človek má, tak nejde dobiť.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 07. 2014 15:44
V sobotu 12.7. jsem dobil kredit přes internet kartou na první pokus úplně bez problémů.Připsáno na učet ENC do hodiny a v pondělí v emajlu danový doklad od HAC.Budto jsem měl štěstí nebo něco neděláte dobře.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 07. 2014 15:56
Petula napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V sobotu 12.7. jsem dobil kredit přes internet kartou... Budto jsem měl štěstí nebo něco neděláte dobře.

O problémech s dobíjením se píše od pondělí, v sobotu to asi bylo OK
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 07. 2014 20:12
Predmet: FW: lozinka - problem with credit card paymant to EMC
Od: Mirjana Škvorc
Komu: pobox-peter ‌
Dátum Dnes 13:50

Dear Peter,
Temporary the service is under construction. There is a problem with “Adding funds to customers ENC account” functionality. We will solve the problem at short notice and we apologize for any inconvenience.

Best regards
Mirjana Škvorc
Samostalni referent
SEKTOR ZA NAPLATU CESTARINE
Grupa za prodaju i bezgotovinsku naplatu

Dufam, ze to do nedele sprevadzkuju, lebo tam mam kredit len 7 kuna z minuleho roku!
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 07. 2014 22:01
Hurá podarilo sa teraz som úspešne dobila kredit na ENC kartou. Prišlo mi hneď aj potvrdenie o platbe a výške nového kreditu na mail .
Pmajco ....a možno stačilo ozaj napísať jeden mail na HAC ... takže za všetkých ďakujem yawning smiley)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 07. 2014 23:46
Potvrzuji, funguje to. Podařilo se mi také dobít kredit.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 07. 2014 19:47
Pro vsechny co maji problem dobit kredit pres kartu.
Ve vsech Tisakach neboli Pns jde kooupit kupony 100.300, 500 kn jde koupit 2x po 100 kn a dobit velice jednoduse. Udelal jsem to tak pred 15 min a vse nabehlo bez problemu.
Zdarec
thumbs upsmileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 07. 2014 20:20
No hej ale mnohí chcú dobíjať pred cestou ešte doma a na SK či CZ tie kupony nedostať smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jaspa (17. 07. 2014 20:21).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 07. 2014 20:39
Už by to snad mělo být cajk. Taky se mi dnes podařilo krabičku dobít.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 07. 2014 22:34
Zdravím, půjčil by někdo straším manželům krabičku na cestu od 24.8. - 5.9.2014. Čestné jednání......funguje to ještě???
Děkuji JAVI
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 07. 2014 22:48
Z HAC podpory mi dnes odpisali ako odpoved na moj email, ze by to uz malo fungovat.
Vyskusal som a na prvy sup platba kreditkou presla.
Aj ked na karte mam napisane PRIEZVISKO MENO => pri platbe som to zadal v poradi MENO a PRIEZVISKO, ako to pytali -> neviem, ci na tom zalezi, keby som to vyplnil obratene.
Doteraz som sa nestretol, ze by som pri platbe kartou cez net musel vyplnat povinne tolko udajov (adresu)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 07. 2014 16:25
Tak včera jsem se vrátil. Po studiu návodů tady na fóru byl můj postup následující.

Protože jsme jeli 3 auta a já kámošům doporučil koupi ENC a jeli jsme přes Macejl po A2 a na Lučku nebylo nějak moc volných míst a projížděli jsem tudy ráno 7.7. kolem 7:00 hod, sice už v otevírací době, ale kdo ví, tak jsme na Lučku vzali klasický jen kupón. Sjeli jsme na výjezdu Ogulin, kde jsme zaparkovali ještě před branami vlevo před starou závorou. V kanceláři zezadu budovy jsme kupovali všichni tři ENC. Formuláře jsem měl vytištěné a vyplnili jsme si je cestou.
Nabízeli nám všechny 3 pakety a měli jich tam plnou skříň. Platit bylo možno kartou nebo cash. Email s registračními údaji na www stránky přišel druhý den.
Po nákupu jsme normálně pokračovali až do Šibeniku, kde jsme dali obsluze kupon i s krabičkou ENC a bylo vyřešeno.
Zpátky už jsme jeli jak se má, tzn. přes brány ENC jak na vjezdu tak i na výjezdu. Vyzkoušeli jsme FAST ENC na Demerje a projeli jsme všichni tři v podstatě během 5 vteřin, takže super.

Všem doporučuji, teď už to bude jen levnější. grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pali.B (19. 07. 2014 16:27).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2014 10:43
Najde se nějaký forista, který by zapůjčil ENC pro 2 rodiny (2 auta) jedoucí od 2.8.-15.8.2014, nejlépe Ostravsko, Karvinsko, Frýdecko? Pouze seriozní jednání. Díky předem.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 07. 2014 11:03
Mně se bohužel nepovedlo krabičku koupit.

Jel jsem v pátek 11.7. odpoledne, na Goričanu se mi zdálo nebezpečné zastavovat, tak jsem si vzal lísteček a zajel jsem na Čakovec, že koupím tam. Tam mi chlápek řekl, že ENC pakety prodává, ale nemá. Dál se mi nechtělo zkoušet na dalších výjezdech, tak jsem zastavil na Sv. Heleně vpravo na trávě, propletl jsem se mezi autama přes všechny pruhy k budově, kde jsem zjistil, že se prodávají v jedné z budek (označená jako ENC NADOPLATA). Paní v budce byla ochotná, ale říkala, že všechny už vyprodala, ať zkusím na Lučku. Na Lučku byl velký frmol (pro urychlení měli otevřené závory a lístečky podávali z ruky) a spěchal jsem, tak jsem tam nechtěl šaškovat a už jsem se na to vykašlal. Sjížděl jsem na Dugopolje, ale tam jsem už neměl chuť zastavovat, byl večer a chtěl jsem být co nejdřív v Omiši.

Zkusil jsem ještě cestou zpátky 19.7. na vjezdu Blato, kde jsem vjížděl na dálnici z Omiše, byl tam jen chlápek v budce, taky říkal že nemá a ať zkusím Dugopolje (sjezd na Split). Na to jsem už neměl chuť a platil jsem tedy všechno za plnou cenu kartou v budce, před Záhřebem samozřejmě na NO CASH mýtnici. I příjezd k této mýtnici byl zablokován frontou na hotovostní placení, po chvíli jeden Maďar ztratil trpělivost a začal to objíždět odstavným pruhem, já a několik dalších jsme se pustili za ním (hoďte do mně kamenem) a i na výjezdech s automaty pro placení kartou bylo tak 10 aut ve frontě na každém.

Takže tak jsem dopadl já se snahou koupit ENC. Nestěžuju si, jen konstatuji stav. Na malých mýtnicích Čakovec, Blato) je zřejmě vůbec nemají, i když oficiálně je prodávají, na větších jsou buď vyprodány (Sv. Helena), nebo jsem si netroufal se tam motat (Lučko, Dugopolje).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 07. 2014 11:24
No uvidím ako dopadnem ja. Chcem brať od ARZ. Na Lučku budem v sobotu ráno okolo 7.00. Je mi jasné, že tam bude už frmol, ale hádam to nejako zmáknem.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 07. 2014 11:26
Prečo ARZ? Akú to má výhodu?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 07. 2014 11:37
Odpočítava zľavu 21,74% ihned po prejdení úseku , a len za ten konkrétny úsek. Nemusím čakať na návrat domov ako u HAC, kde zľavu uvidím až pri nasledujúcej navšteve chorvátska. Navyše v poslednej dobe má HAC dosť tech.problémov s krabičkami pri dobíjaní. Aspoň som to tak vydedukoval z tohto fóra.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 07. 2014 13:04
Stalo se Vám někomu, že by se s krabičkou ENC projetý usek vůbec "nestrhnul" z kreditu???? píše mi známý, že projel včera tři placené úseky, na výpise má ovšem pouze první a třetí, ten druhý úsek se neodečetl, může to naskočit se zpožděním více dnů???? eye popping smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 07. 2014 13:29
Co já vím tak od HAC to slevu odečte při nákupu kreditu, tedy zaplatím méně než mi připíšou na účet. Nevím proč čekat do příštího roku? Nebo jak to mám chápat?

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 07. 2014 13:37
hm, tak asi jsem to nesrozumitelně napsala...jel včera domů z Makarské... odečetl se tunel - je to na výpisu, pak projel usek od tunelu do Zagrebu (ten na výpisu není), pak od Zagrebu po Goričan - ten je také na výpisu....
Je možné že se ten druhý usek odečte dodatečně, třeba se zpožděním dvou-tří dnů???? nemám zkušenosti, protože nám se vždy vše objevilo na výpise okamžitě...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 07. 2014 14:45
hac dáva zľavu ihneď - však keď som kúpil krabičku, mal som kredit 333 kuna a prístroj v hodnote 120 kuna, ale nezaplatil som 453 kuna, ale iba 380 kuna, teda zľavu 21% mi hneď zarátali do toho a potom som dobíjal 100 kuna, no stiahol iba cca 81 kuna z účtu, takže zľavu vidíš hneď.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 07. 2014 14:58
KatkaV
toto jsem psal 13.7.2014...... Jen pro informaci... Předloni cesta z Karlovacu na Demerje, průjezd pruhem FAST ENC, ENC píplo, závora se zvedla, 19 KN nebylo účtováno. Letos otec z Dugopolje na Demerje, opět pruh FAST ENC, 174 KN nebylo účtováno. Kde se stala v systému chyba nevím....
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 07. 2014 16:18
michalhk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> KatkaV
> toto jsem psal 13.7.2014...... Jen pro
> informaci... Předloni cesta z Karlovacu na
> Demerje, průjezd pruhem FAST ENC, ENC píplo,
> závora se zvedla, 19 KN nebylo účtováno. Letos
> otec z Dugopolje na Demerje, opět pruh FAST ENC,
> 174 KN nebylo účtováno. Kde se stala v systému
> chyba nevím....

Hm, určitě to muselo být na Demerje, je možné že to byl i pruh FAST, na to jsem se ho neptala...spíš co s tím, přeci se jim musel načíst nájezd na dálnici - už v tom Zagvozdu..... nebude problém při dalším použití krabičky ???
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 07. 2014 16:23
Jak už jsem tu psal v červnu, z hac.hr mi mailem sdělili, že jsou na každém prodejním místě schopni změnit skupinu ENC krabičky (loni pořízená skupina I pro normální osobák, letos jsem měl člun na vozíku, takže jsem potřeboval skupinu II). Ve Varaždinu to prý dělají jen v pracovní dny, takže v neděli smůla, projel jsem celou cestu do Šibeniku za skupinu I, s tím, že jsem si dobil kredit tak, aby měli případně z čeho strhnout rozdíl do skupiny II, kdyby to tak dodatečně vyhodnotili. Zpět jsem se opět pokusil o změnu skupiny ENC ve čtvrtek na nájezdu v Šibeniku, tam to prý zase vůbec neumějí a posílali mně kamsi do Splitu (?). Takže i zpět jsem jel s ENC skupiny I. Kupodivu ve FAST ENC pruhu na Demerje to senzory správně vyhodnotily a systém mi automaticky strhl částku za skupinu II, úsek Sv.Helena-Varaždin už byl zase počítaný jako skupina I.
Dnes jsem se díval na výpis a původní částky jsou tam pořád (po 23, resp. 11 dnech)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 07. 2014 16:53
To. Jaspa
Tak jak pises , probehlo to i u mne 12.7.2014 v Dugopolje.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 07. 2014 18:21
Budou předělávat portál Hacu od 23,7,2014 do 28,7,2014 další info zde tak pozor na dobíjení kreditu
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 07. 2014 18:40
KatkaV
Problém s následující jízdou nebyl žádný...Podle výpisu na stránkách HACu prostě nebyl vjezd ani výjezd v přehledu vůbec zaregistrován...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 07. 2014 19:45
michalhk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> KatkaV
> Problém s následující jízdou nebyl žádný...Podle
> výpisu na stránkách HACu prostě nebyl vjezd ani
> výjezd v přehledu vůbec zaregistrován...

O.K., tak díky moc za info.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 07. 2014 20:17
KatkaV napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Stalo se Vám někomu, že by se s krabičkou ENC
> projetý usek vůbec "nestrhnul" z kreditu???? píše
> mi známý, že projel včera tři placené úseky, na
> výpise má ovšem pouze první a třetí, ten druhý
> úsek se neodečetl, může to naskočit se zpožděním
> více dnů???? eye popping smiley

Klidně může. Loni jsem taky projel tunel zadarmo.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 07. 2014 20:37
agent007 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> KatkaV napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Stalo se Vám někomu, že by se s krabičkou ENC
> > projetý usek vůbec "nestrhnul" z kreditu????
> píše
> > mi známý, že projel včera tři placené úseky, na
> > výpise má ovšem pouze první a třetí, ten druhý
> > úsek se neodečetl, může to naskočit se
> zpožděním
> > více dnů???? eye popping smiley
>
> Klidně může. Loni jsem taky projel tunel zadarmo.

On ale ne tunel, nýbrž poměrně dlouhý úsek...ale bylo to teprve včera, tak třeba mají jen zpoždění s tím, kdy to na netu naskočí :-D
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 99
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.