Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 06. 2014 11:16
Tak to vyskúšam, uvidím podľa situácie...
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 06. 2014 11:24
Hlavně nebýt vyděšený, také si pamatuji když jsem v roce 1990 přijel k první bráně u tunelu v Rakousku, zastavil jsem raději dále a dalekohledem sledoval co se kde má a nemá. Ale to byly doby, které jsou už dávno pryč.
Já myslím, že se tu najde někdo kdo to upřesní (já tuhle bránu neznám, nejezdím tamtudy) a uklidní Tě.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 06. 2014 12:03
Navrhuji třeba situaci zmapovat pomocí street view na google mapách a nějaké místo vybrat. Obecně bych se toho nebál. Mám bohaté zkušenosti se zastavováním u mýtných bran z roku 2011, kdy jsem skoro hned po koupi (ještě na benzince INA na starém Goričanu) na mýtnicích ENC reklamoval (nejdříve na jedné, následně mě poslali do Varaždinu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 06. 2014 12:20
Tak mi to nedalo a díval jsem se ještě na to street view. Na mýtnici Goričan ve směru od Goričanu na Zagreb bych ENC nekupoval. Jedná se o první mýtnici, takže není na sjezdu a výjezdu, ale přímo na dálnici. V pravo není nikde místo k zastavení a navíc by se musela přeběhnout celá šířka dálnice, protože budova, kde se asi ENC prodává je v opačném směru. Doporučuji si zde vzít lístek a sjet na Čakovec nebo Varaždin a tam si ENC koupil. Možná raději Varaždin. Když jsme v roce 2011 ENC reklamovali tak to bylo nejdříve na Čakovci. Tam si nevěděli moc rady, tak telefonovali na Varaždin a tam nás nakonec poslali, kde jsme vše k spokojenosti vyřídili. Takže doporučuji - na Goričanu si vzít lístek, sjet na Varaždin, zaplatit projetý úsek hotově nebo kartou, tam potom koupit ENC, zase pěkně najet a již na ENC pokračovat dál. Na tom Varaždinu bude ta budka pro nákup taky asi v opačném směru. Takže zastavit vpravo a přeběhnout do budky. Taky jsem to tak řešil. Tenkrát jsme se myslím rovnou otáčeli do protisměru a najeli hned zase přes ENC na směr Zagreb. Bude záležet na hustotě provozu. Pokud bude hustý, tak se raději jet možná rovnou otočit někam směrem do města a potom už normálně přijet k mýtným branám, vpravo zastavit, koupit ENC a již na ENC pokračovat.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MartinR (02. 06. 2014 12:22).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 06. 2014 13:29
Pokud si všimneš tak před mýtnicí je značka WC, takže se počítá, že tam člověk zastaví a dojde si na toaletu. Já bych se toho nebál.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 06. 2014 19:59
Někde už jsem v tomto vláknu psal, že jsem loni kupoval krabičku na cestarine Goričan úplně bez problémů. Bylo to v neděli, v noci hodinu před půlnocí. Zastavil jsem kousek před vlastní bránou vpravo (na trávníku) a přešel jsem na levou stranu do budovy, kde bylo zamčeno, ale ani jsem se nestihl otočit a už někdo přišel a co potřebuji. Vzal mě dovnitř, dal jsem mu vyplněný papír, šáhl do skříně (trezoru), vytáhl krabičku, řekl cenu, dal jsem mu kartu, on něco naťukal do počítače, protáhl kartu a pak ještě jednou (na poprvé to nevzalo) a bylo vyřízeno. Zastavit jsem mohl o 10 metrů blíž, ale předtím jsem stál při koupi HU matrice (Komárom), takže "procházka" byla dobrá.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2014 06:50
No tak som si už vytlačil a vypísal aj tú ich prihlášku a skúsim to na Goričane, odstavím to na tom trávniku vpravo a pôjdem skúsiť šťastie. Bude to pracovný deň - štvrtok 26.6 cca 9hod ráno. Potom dám vedieť ako sa to vydarilo.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2014 07:44
Ahoj kde jsi to vytisknul prosimtě ? Ja to zkouším na Uamk a z tiskárny mě leze formulář kde mám akorád znaky tečky a písmeno fi v práci jsem to zkusil též a blbne mě to při tisku taky .Když dám náhled tisku tak mě to ukazuje v pohodě to co má ,ale tiskne blbosti . Omlouvám se počítač je moje slabá stránka sad smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2014 08:00
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2014 08:18
Martine nebo tady
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2014 08:45
No ja som si stiahol kúsok iný formulár priamo z hac.hr a je to vo Worde, je možné vpísať údaje - ulica, mesto, mail, telefón, ale meno priezvisko nie...

[ulozto.cz]
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2014 08:58
Tak mě fuguje ten od Japa děkuju
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2014 21:20
Správný nebo spíše aktuální formulář na registraci pro fyzické osoby je ten z odkazu jaspa. Viz stránky hac.hr - Pristupnica za fizičke
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2014 21:28
Mám ENC asi 3 roky. Projíždím dálnici tam minimálně 10 x ročně a zpět. Pozor při zakoupení této krabičky ,provozují ji dvě společnosti. Jedna je na dobíjení Zagreb-Split druhá Zagreb -Rijeka ,to ovšem neznamená ,že nemůžete s Enc Zagreb-Rijeka jet do Splitu.Takže při dobytí třeba u benzinky musíte říci jakou trasu chcete nabít. Nejlépe když vyjmete krabičku s pouzdra a vezmete ji s sebou.Sleva je 21 %
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 06. 2014 22:27
Není potřeba říkat kam jedu , ale jestli je krabka od HACu nebo ARZ.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2014 07:50
To, že sa dá dobíjať kredit na benzínke je pre mňa novinka. Čo som čítal, tak len na mýtniciach sa dá dobiť. Alebo sa mýlim?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2014 09:14
Nemýlíš.
thumbs up
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2014 09:30
Jo souhlas, ale při zakoupení kreditu na ČS je nutno odeslat autorizační SMS provozovateli, a to lze pouze z telefonu HR operátora. Loni mi to zařídila ochotná obsluha ČS na Lučku. Osobní zkušenost.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2014 09:46
to jaspa:
na benzince ENC nedobijes . driv se tam dal koupit kupon, oskrabanim se odkrylo cislo a poslanim cisla pomoci SMS nebo vlozenim cisla v uzivatelskem uctu ENC pres net se dobilo.
v soucasne dobe podzim/2013 - květen/2014 uz u benzinky kupony nemaji-pouze na mytnicich. udajne by je casem zase u benzinek meli mit.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2014 10:12
Minulý rok mi na jedné benzince řekli, že nemají, na další kupony taky neměli, ale vytisknuli mi kod z nějakého terminálu. Terminály asi nemají na všech benzinkách. Vlastní dobití jsem provedl přes internet. Vždy to řešíme tak, že po návratu máme ještě kredit minimálně na další cestu tam, kupon kupujeme cestou tam a dobíjíme v místě ubytování přes internet. Vždy bez problémů.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2014 11:06
Proč dobíjíte kuponem když jste na internetu? Vždyť to jde na internetu platební kartou. Nemusíte přece kupovat kupon. Já dobíjím z domova ještě před cestou a když bych měl náhodou malý kredit tak dobiju v Chorvatsku přes internet kartou.
Leda ,že nemáte platební kartu nebo povolený internetový platby. Jinak nechápu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (04. 06. 2014 11:07).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2014 11:13
Platební kartu máme, ale nějak platbám kartou přes internet nevěřím, bezpečnostní rizika a tak. Jsem v tomto ohledu možná až příliš konzervativní....
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2014 11:19
Také jsem opatrný, nicméně autorizace 3D secure přes potvrzující SMS atd. Dnes již platím kartou přes internet běžně.
Pravda, mám tam nastavený nízký limit pro platbu 5000 CZK... kdyby něco náhodou... Pokud potřebuji zaplatit více, tak stejně v danou chvíli jsem na internetu, tudíž v el. bankovnictví limit zvednu,, provedu platbu a limit opět snížím. smoking smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2014 11:20
ja som tiež rozmýšľal, že v Chorvátsku kúpim kupón a dobijem cez internet.... keby bolo treba, tak aj platobnou kartou, ale tiež takýmto platbám sa vyhýbam radšej.

MartinR - funguje to bez problémov, že kúpim v chorvátsku v stánku kupón a cez svoj účet na hac.hr ním dobijem?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2014 11:25
Kdo se bojíte přečtěte si tento článek. Platba kartou
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2014 13:46
jaspa:

Ano, funguje to bez problémů, jen nevím jak je to s těmi stíracími kupony, naposledy jsme sehnali jen vytištěný kupon na benzince z nějakého terminálu. Kupon podobný těm, jaké jsou třeba na myčku.Nevím, jestli je možné koupit stírací kupony na novinových stáncích.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2014 15:07
Neviem ako to teda je,uvidíme. Na INA majú info : Popis benzinskih postaja koje prodaju slovenske vinjete i maloprodajne cijene vinjeta.
Nadoplata za ENC uređaj, u obliku ENC SMS bonova, može se kupiti na svim INA benzinskim postajama.
ENC uređaj više se ne može kupiti na našim postajama.
Preklad z Google Na 50 čerpacích staníc INA možno zakúpiť slovinskú diaľničnú známku pre osobné automobily a motocykle.
Zoznam čerpacích staníc, ktoré predávajú slovinskú diaľničnú známku a maloobchodné ceny diaľničných známok.
Príplatok za ETC zariadení, vo forme ETC SMS poukážok je možné zakúpiť na všetkých čerpacích staníc INA.
ETC zariadenie možno už zakúpiť na našich staniciach.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2014 15:26
Tak jsem dneska věnoval chvilku ENC.
Zjišťoval jsem si kolik bude stát trasa Lučko - Šibenik a opravdu v článku v MF Dnes nekecali,dálnice je levnější o 4%. :-)) Odedávna stála tato trasa 134 Kn, po zdražení 154 a teď 147.smiling smiley Přihlásil jsem se tedy na ENC a přes kartu dobil 300Kn.

Jinak ENC mám aktivované od 1.6.2009, tak jsem zvědav, zda letos ještě baterie vydrží, či né. Možná se podívám dovnitř, jako už tady někdo udělal. yawning smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2014 22:01
Aká je minimálna výška dobitia pri dobití cez internet platobnou kartou?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2014 22:24
263735 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Aká je minimálna výška dobitia pri dobití cez
> internet platobnou kartou?


Loni jsem si tam posílal 120 Kun ,ale zda jde i méně netuším.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 181
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.