Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 08. 2013 15:48
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Takže výhoda ENC k rychlému průjezdu mýtnicemi je
> fuč. Zas o důvod více zůstat u platební larty.

Myslím, že je to daleko pohodlnější (ENC) než cash resp. platební karta. Má první zkušenost Varaždin trochu nejistota, už jsem chtěl krabičku sundávat z čelního skla nebo couvnout - byl jsem už u závory a myslel, že mne to nenačetlo, pak to píplo otevřela se závora a bylo to. Sjezd Sv. Helena, nájezd na Lučku jak jsem psal, všechny auta do pruhu ENC (ve třech pruzích zprava), šlo to velmi rychle navíc u každé závory obsluha pro případ problému, kolik bylo otevřeno bran na vyzvednutí vstupního lístku ve směru na jih nevím, jen vím, že tam nebylo ani jediné auto. Sjezd Karlovac na přespání a ráno nájezd opět Karlovac výjezd Šestanovac. Kromě Lučka vše bez front a sebemenších problémů. ENC, když pominu slevu na mýtném, určitě i pohodlnější.

___________________________________________________
Baška, Drvenik, 3*Plat, Seget Vranjica, 6*Podaca, Brist, Makarská.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 08. 2013 19:40
Pred tremi tydny jsem jel z RI do Dalmacie...(uzel Bisko..)...na konci obchvatu Rijeky je mytnice na Zahreb (ARZ)=(AutocestaRijekaZagreb)...zaparkuju pred budkama a jdu do tamni kancelare...ptam se po ENCu za 500...ženska, že maji už jen za 1000...ja, jak to...chce to prodat vas soukromnikum...koukla do kompu a povida, že na Oštrovici maji jeden za 600...tak beru listek...sjedu na prištim uzlu (Oštrovice)...pry mam štesti, maji ten jeden..chlapek mi da maly listek..žadna osobka...mohl jsem napsat jakekoliv jmeno a adresu...napsal jsem to spravne a spravnou adresu a nejduležitejši byl e-mail...asi 3 minuty...dal jsem mu 10 kun na kafe, aby me to sam zalepil..abych to všechno nemusel čist...on na to, že at to nelepim na sklo, ale jen vytahnu pred mytnici...takhle ho mužu pujčit synum... a taky se mi nikdo nevloupa do auta, aby mi ho sebral, kdybych ho zapomel sundat...když nechci platit Encem tak ho musim zabalit to toho jejich staniolu, aby nahodou nechtene nepipnul... a pak jet pomalu, pohledem najit ten jejich radar (krabice 40x40 cm) nahore nad zavorou..vypnou radio a poslouchat jestli to pipne, a bacha, aby ješte nekdo na "tvou" zdvihnutou zavoru neprojel...nespechat, hezky si prečist (dvakrat) kolik me to dela, kolik mi zustalo, a teprve pak vyrazit...at ti vzadu počkaji, však se dočkaji...tunel Sv. Ilija se mi vyplatil...8,50 namisto 20...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (21. 08. 2013 19:48).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 08. 2013 09:29
Ahoj mám ENC od HAC a jsem registrovanej.Vše je mne celkem jasné,umím se připojit kouknout na zůstatek a historii projíždění cestinama.Spíše mne není jasné to dobíjení ENC z ČR.Aby šlo platit kartou musí být zaregistrována to samé telefon.Telefon registrovat jde pouze předvolba HR čísla a karta hlásí,že nemám oprávnění.Jde to ještě zaplatit /to umím/ přímo na jejich účet buď přímo a nebo si vygenerovat fakturu s částkou kterou zašlu také na jejich účet.Jenže tahle platba z mojí banky poslat do Zagrebské banky je zpoplatněna takovou částkou,že je to skoro blbost takhle platit.Našel jsem,po pročtení vlákna,že musím pro platbu kartou dostat heslo ke vstupu.Napsal jsem před týdnem na HAC a dodnes nic jen automatický e-mail,že evidují můj požadavek.Děkuji za informaci Standa
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 08. 2013 13:14
to Standa*:

Neviem ale ja som nemal problem s dobitim kreditu platobnou kartou. Mam Visu standard, zadal som vsetky pozadovane udaje a normalne prebehla platba. Za par minut po platbe sa aktualizoval stav kreditu na ENC. Problem moze byt este v tom, ci mas vo svojej banky povolenu platbu kartou cez internet. Skus si to overit v banke. S tym telefonom mas pravdu, musi to byt cislo HR operatora.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil figaro (22. 08. 2013 13:15).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 08. 2013 13:18
Tvoje karta zřejmě nemá povolené platby přes internet, takže stačí zavolat, zajít nebo napsat tvojí bance, že to chceš povolit.
Další možnost je nabít si ENC hotově na nějaké mýtné bráně. Dáš obsluze hotovost s krabičkou a ona ti to dobije.
Další varianta je koupit si BON někde na benzinové stanici nebo ve stanku Tisak, Slobonaja Dalmaciaia apod. Čislo pak zadáš přes web.
Jinak kartu a telefon registrovanou mít nemusíš.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 08. 2013 13:27
A za jak dlouho se Vám objevily připsané kuny na účtu ENC? Já jsem teď dobíjel, napsalo mi to chybu, ale na bankovním účtu mám blokaci té dobíjené částky./což neznamená, že mi prachy strhnou/
dík



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tony Stark (22. 08. 2013 13:29).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 08. 2013 14:18
V mém případě asi do několika hodin. Respektive letos jsem dobíjel dvakrát, vždy před obědem a kredit naskočil až po obědě. Z toho usuzuji, že to bude cca do 1-2 hodiny, protože jsem se vždy zkusil po dobití odhlásit a hned přihlásit, jestli se to přičetlo.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 08. 2013 14:38
figaro napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to Standa*:
>
> Neviem ale ja som nemal problem s dobitim kreditu
> platobnou kartou. Mam Visu standard, zadal som
> vsetky pozadovane udaje a normalne prebehla
> platba. Za par minut po platbe sa aktualizoval
> stav kreditu na ENC. Problem moze byt este v tom,
> ci mas vo svojej banky povolenu platbu kartou cez
> internet. Skus si to overit v banke. S tym
> telefonom mas pravdu, musi to byt cislo HR
> operatora.


Ahoj kartou to není kartou platím přes internet stále ???přihlásím se ke svému účtu ENC mám výběr platby - kupón,karta,nabídka /ta funguje -t.j.platba z účtu na účet/,ale zadám karta naběhne tabulka kde zadám jakou částku krok1 ale dál mne to nepustí krok 2 údaje o kartě už nemohu vyplnit napíše že nemám oprávnění nebo tak něco
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 08. 2013 20:00
to Standa:
pokud se prihlasis ke svemu ENC uctu, jmeno i heslo = cislo krabicky, tak te to ke druhemu kroku nepusti, napise ti to:
GRESKA Pristupili ste stranicama za koje nemate dozvolu.
zkus se prihlasit jmenem a heslem, ktere ti vytiskli pri registraci krabicky a v druhem kroku se ti objevi formular kde uz zadas cisla a druh karty, jmeno, bydliste atd. a pak te to pusti k dalsimu kroku a zaplatis.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 08. 2013 20:42
Standa

Protože jsem měl problém s registrací taky (a mám ho doteď) všímal jsem si co píší ostatní. Jsou v podstatě tři skupiny vlastníků ENC od HAC.
1. Ti, kteří vlastnili ENC už před letošním rokem a pouze ho zaregistrovali zasláním formuláře poštou. Těm podle všeho funguje vše jak má.
2. Ti, kteří ENC kupovali letos na A4 (většinou Varaždin a okolí) a registrace jim proběhla v pořádku - dostali přihlašovací jméno a heslo. Těm taky asi funguje vše jak má.
3. Ti, kteří kupovali ENC na A1 (většinou Lučko). Tito vlastníci mají smůlu - registrace většinou neproběhla vůbec a pokud už ano, tak tím stylem, že přihlašovací jméno a heslo je číslo ENC. U takového způsobu registrace ale nejde platit kreditkou, což je Tvůj případ.

Já patřím k těm, u kterých registrace neproběhla vůbec. Psal jsem několik e-mailů a žádal je o registraci (s novým registračním formulářem i dokladem o koupi). Na žádný jsem odpověď nedostal. Pak jsem ENC půjčil známému, který ho chtěl použít na jednu cestu s tím, že nazpět pojede po staré (zbývalo tam nějakých 244 Kn). Pak se ale rozhodl, že pojede i zpět po dálnici. Sjel v Zadaru a chtěl ENC dobít na mýtnici. Obsluha se téměř zhrozila (používám jeho slova), že ENC není zaregistrované ani ca 1,5 měsíce od koupě a že ho musí zaregistrovat. Až ENC zaregistroval, řekli mu, že to nemůžou hned dobít, ať si vezme karticu a ať to dobije při výjezdu na Lučku. Jel ale přes Demerje (asi) a tam mu řekli že ENC nemůžou dobít. Závoru mu ale otevřeli a pustili ho přes mýtnici. Na účtu vznikl dluh asi 46 Kn. Napsal jsem ještě jeden e-mail, aby mi poslali přihlašovací údaje, abych mohl dluh srovnat (to bylo 7.8.). Odpověď samozřejmě žádná (mimo automatu) a navíc po ca týdnu byl účet zablokovaný - přihlásím se, ale nejsou tam žádné výpisy průjezdů, nefunguje tlačítko Nadoplata atd. Tím je ENC připravené k odletu - do popelnice.
Chystám se v září ještě jednou do Chorvatska. ENC si koupím zase, ale nebude to u HAC, protože to je jeden velký bor*el.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 08. 2013 22:33
Nevím jesli to tu už někde nepadlo, ale zkoušel jsem odpoledne dobít ENC kartou, no nepovedlo se, na bankovním účtu sice zablokované prostředky, ale nedobito na ENC účet, ještě během dne se blokace zrušila, takže v pohodě. Dobíjel jsem přes prohlížeč Opera, nyní jsem zkusil dobít prostředky z karty přes Internet Explorer a dobití proběhlo bez problémů.

edit: Po úspěšném dobití a refreshi stránky "Account Overview" se dobitá částka nepřičetla(nezobrazila) - avšak po odhlášení a přihlášení už vše bylo jak má být.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Tony Stark (22. 08. 2013 22:42).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 08. 2013 22:46
Já kupoval taky na Lučku, registrace neproběhla, tak jsem zaslal mail na info-naplata@hac.hr:


Pozdrav,
Molimo registrirajte moj ENC broj: 20001XXXXXX, mogao bih platiti cestarinu putem kreditne kartice.
Jan Novak
Dlouha 34
602 00, Brno
ČEŠKA
jan.novak@email.cz
+420604123456
Račun je u prilogu.
Hvala, Novak.

Hello,
Please register my ENC No.: 20001XXXXXX; I could pay toll by credit card.
Jan Novak
Dlouha 34
602 00, Brno
CZECH REPUBLIC
jan.novak@email.cz
+420604123456
The invoice is in the attached.
Thank You, Novak.

Jako přílohu jsem naskenoval ten papír, co mi vytiskl pán v kanceláři na Lučku.
Do 24 hodin mi přišel mail, kde jsem měl přihlašovací údaje a šlo platit kartou VISA.

Ještě se chci zeptat, jestli má nula na ENC je -544 kn?, protože i po dobíjení jsem na výpise pořád v mínusu :-).



Upraveno 3krát. Naposledy upravil rodajz (22. 08. 2013 22:49).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 08. 2013 23:03
ALF60

ENC jsem kupoval zhruba před měsícem na mítnici Šibenik je od HAC při prvním přihlášení se zadávalo jméno číslo ENC a heslo také číslo ENC to heslo jsem si změnil hned při prvním přihlášení.Jinak mne pak naběhne moje jméno a přímení a zeleně že jsem registrovaný tak nevím.Za týden jedu znova do HR tak se zeptám.Mám tam ještě 640Kn ale vadí mne když něco neumím ovládat.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 08. 2013 23:40
jorgos

No mne právě nic tištěnýho nedal a řekl,že jméno je číslo ENC a heslo je číslo enc poslal jsem jim to teď znova a uvidím.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 08. 2013 07:36
Standa* napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jorgos
>
> No mne právě nic tištěnýho nedal a řekl,že jméno
> je číslo ENC a heslo je číslo enc poslal jsem jim
> to teď znova a uvidím.

Ja jsem kupoval ENC taky v kancelari na Lucku. Zadne heslo jsem nedostal. Prihlasil jsem se jmeno/heslo - cislo ENC (pozor musi byt i s uvodni nulou). V informacich o uzivateli bylo pouze moje jmeno, jinak nic. Pak jsem si zmenil heslo a bez problemu dobijim kartou. Ted se prihlasuji jmeno - cislo ENC, heslo - moje zmenene. Tak mozna pomuze ta zmena hesla
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 08. 2013 07:47
Máme ENC od ARZu společnou s bráchou (on kupoval), udělal jsem si přes PC registraci i na sebe a těď si dobíjíme přes PC (kartou) oba dva, jak potřebujeme.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 08. 2013 16:19
Ahoj tak vše vyřešeno účet ENC mám stejnej dnes mne to poslal z HAC, nepřihlašuji se číslem ENC jako předtím,ale jménem což předtím nešlo + heslo co mne poslal které jsem po přihlášení změnil na svoje.Mohu u kroku 2.platba kartou zadat údaje a zaplatit akorát mne napsal,že adresa webu je www.hac.hr ne to jak je uvedené v kontaktu info-naplata..... takže je vše plně funkční zaplatil jsem na zkoušku 130Kn hned mne přišla SMS z banky že blokují nevím přesně 360Kč a během 30minut e-mail od HAC o provedené transakci a při přihlášení k mojemu účtu HAC to tam bylo připsáno takhle jsem to potřeboval vše pod kontrolou a z domova Standa



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Standa* (23. 08. 2013 17:12).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2013 14:50
Ahoj tak jsem zkoušel zaplatit kartou. Přihlašuju se číslem ENC. Normálně platba prošla tak jsem kontroloval proč mě platba prošla když tu někteří píší že jim to nejde. Zjistil jsem že mě jméno registroval jako název společnosti. No hlavně že můžu zaplatit kartou. Vytvořil jsem si ještě jeden přístup přes jméno a dal práva administrátora. Tak můžu zaplatit z obou přihlášení. Berte to jako info komu to nejde.

Otázka pro ty kteří používali ENC. Čte vás zařízení přes čelní sklo auta? Já musel pokaždé vystrčit ENC z okna.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (25. 08. 2013 14:54).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2013 15:47
petr70, funguje přes okno, ale pokud máš vyhřívání skla, ať už drátky nebo pokovení, tak to moc nefakčí.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2013 16:40
No právě že není vyhřívaný je to jenom termo okno,ale to je běžně na Renaultech a dalších takový to fialový a prostě mě to nepřečte. Radši jsem kvůli tomu jel na Demerje normálním ENC ne tím fast a hned jsem poslouchal kecy,že prej naco to máme když stojíme frontu. Na fast nikdo na platbě kartou a normal ENC asi 4 auta u každý brány. Uvidím jedu ještě v září tak prubnu pořádně.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2013 17:39
taky jsem zkoušel fast ENC, ale stejně se mi otevřela závora vedle, takže se žádné fast nekonalo, stejně tak autu předemnou a za mnou taky sad smiley uvidím co bude na druhý pokus drinking smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2013 18:50
mě to snímalo normálně z palubky
[www.rajce.net]

ale taky se mi to zdálo pomalé, při nájezdu i vyjetí to píplo téměř až u závory. na demerje zpět fast a ok
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 08. 2013 12:54
pro Alf60:
Já měl ten samý problém, ale dostal jsem radu tady na fóru a proběhlo to perfektně. Taky jsem čekal po odeslání písemné registrace do HR na odpověď, ale žádné jsem se nedočkal. Napsal jsem e-mail do HR znovu a oni mi poslali nové heslo. Jenže, jejich e-mail s heslem mi spadl do spamu. Ještě že jsem na to včas přišel a přečetl si to asi 3 dny před odjezdem do HR. Mám dojem, že jejich první odpověď mi také spadla do spamu a já to vyhodil aniž bych to otevřel. Tak se domnívám, že u tebe a asi nejen u tebe, je to ten samý problém. J.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 08. 2013 16:51
isquash napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tvoje karta zřejmě nemá povolené platby přes
> internet, takže stačí zavolat, zajít nebo napsat
> tvojí bance, že to chceš povolit.
> Další možnost je nabít si ENC hotově na nějaké
> mýtné bráně. Dáš obsluze hotovost s krabičkou a
> ona ti to dobije.
> Další varianta je koupit si BON někde na benzinové
> stanici nebo ve stanku Tisak, Slobonaja Dalmaciaia
> apod. Čislo pak zadáš přes web.
> Jinak kartu a telefon registrovanou mít nemusíš.


Ahoj kde presne na webu to číslo muzes zadat? Pujcil jsem ENC a privezli me kupon na 300 kun. A nemam mobil s chorvatskou SIM. Ale po přihlášení na www.hac.hr nemůžu nikde najít kde bych to mohl zadat. Dík Martin
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 08. 2013 17:15
asok12 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> isquash napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Tvoje karta zřejmě nemá povolené platby přes
> > internet, takže stačí zavolat, zajít nebo
> napsat
> > tvojí bance, že to chceš povolit.
> > Další možnost je nabít si ENC hotově na nějaké
> > mýtné bráně. Dáš obsluze hotovost s krabičkou a
> > ona ti to dobije.
> > Další varianta je koupit si BON někde na
> benzinové
> > stanici nebo ve stanku Tisak, Slobonaja
> Dalmaciaia
> > apod. Čislo pak zadáš přes web.
> > Jinak kartu a telefon registrovanou mít
> nemusíš.
>
>
> Ahoj kde presne na webu to číslo muzes zadat?
> Pujcil jsem ENC a privezli me kupon na 300 kun. A
> nemam mobil s chorvatskou SIM. Ale po přihlášení
> na www.hac.hr nemůžu nikde najít kde bych to mohl
> zadat. Dík Martin


Tak už jsem to našel ještě jsem musel potvrdit dodatek že musím souhlasit s jejich podmínkama pro dobíjení na dálku.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 08. 2013 14:36
kupoval jsem 16/8 na Lučku u HAC, dostal jsem papír, kde je přihlašovací jméno a heslo, zadal jsem na netu na této stránce [prodaja.hac.hr]. Platbu kartou nemám aktivní, je tam tato informace NOTE: To activate this service contact the nearest Hrvatske Autoceste office.For more information about this service see Adding Funds Instructions or call 0800 0422 toll-free. Takže asi budu muset poslat email s žádostí.

A jak je to s platbou z účtu na účet? Je to možné? Nikde jsem to nevypátral.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 08. 2013 15:42
Puamik napsal(a):

> A jak je to s platbou z účtu na účet? Je to možné?

Možné to je ale ten poplatek co si banky účtují je nehorázný aspoň u těch co vím.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 08. 2013 17:59
Puamik , platba kartou je Račun-Nadoplata-Nadoplata karticou
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 08. 2013 20:29
Jiri.velmez napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Puamik napsal(a):
>
> > A jak je to s platbou z účtu na účet? Je to
> možné?
>
> Možné to je ale ten poplatek co si banky účtují je
> nehorázný aspoň u těch co vím.

Mám to štěstí, že mohu kupovat měnu za cenu na burze, a to bez bankovních poplatků za převody mezi účty.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 08. 2013 23:02
Spíš jen pro pobavení... loni jsme se vypravili do HR autem poprvé a stačilo nám platit kartou. Vyhnuli jsme se tenkrát cestou zpět příšerné frontě na Lučku a byli docela spokojení. Jenže letos mi to nedalo. Cestou tam jsme měli smůlu, projížděli jsme Lučkem v noci, takže krabička nebyla. Na cestě zpátky, v Dugopolje jsem si ale prosadila, že se krabička koupí. Že jsem se na to nevy.... Půl hodiny jsme s dcerou stály před vchodem a čekaly až Željko vyřídí pána před námi. A pak to začalo. Željko byl vtipný, šarmantní, milý...bohužel chorvatsky mluvil strašně rychle, anglicky téměř neuměl a my zase ne německy... Po asi desetiminutovém dohadování a našem ukazování na papír, kde byly tři možnosti balíčků ENC tenhle papír strhl se slovy, že takovou krabičku (kuticu?) nemá a ať si řekneme, kolik chceme zaplatit. Nakonec nám podal účet na 400 Kn, krabička 122 a zbytek mýtné. Pak než jsme pochopily, že si musíme ještě vzít stejně na cestarině lístek a v Demerje ho i s krabičkou podat obsluze. Když se nám na Demerje neotevřela závora, zapomněla jsem na všechno, co Željko vyprávěl a začala zmatkovat. Normálně to teda nedělám. Před námi další tři postižení, z toho jeden domorodec, který byl na pokraji infarktu, že ho nějaký turista zablokoval. Vycouvávali jsme k jiné bráně a on za námi a podruhé ho zablokovali my. To jsem myslela, že buď to s ním fakt klepne nebo nás všechny zabije :-D Krabičku jsme podali obsluze s lístkem, asi se něco odečetlo a za Záhřebem jsem zjistila, že ten úsek na Macelj asi na ENC nefunguje. Ten čučím na účet u HAC a vůbec nechápu, co tam mám za zůstatek. A vypadá to, že tentokrát dostane infarkt můj muž a pak mě zabije :-D Uklidňuje mě jen to, že jsme přišli už v životě o víc. Pročetla jsem celé fórum před odjezdem a říkala si: Ty lidi jsou snad natvrdlí, ne? Proč to pořád řeší? Tak mě hezky přivítejte v klubu a já si jdu to fórum přečíst znovu :-D Třeba se chytnu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 159
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.