Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 07. 2013 16:25
Formuláře jsou na webu, když přijdeš na přepážku s již vyplněným, ušetříš čas i nervy smiling smiley.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 07. 2013 18:07
pavsuch napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Alf60, včera ráno jsem odeslal požadavek na
> zaslání registračních údajů. Během 10 min dorazil
> automatický email a dnes nové registrační údaje -
> tedy během 24 hodin vyřízeno drinking smiley Zkus to ještě
> jednou.


...mám podobný problém. Len sa chcem opýtať ako mám odoslať požiadavku na registráciu? (stiahnuť tlačivo, vypísať, zoskenovať a poslať mailom na adresu info-naplata@hac.hr?) alebo sa to dá vpísať priamo na nejakej stránke a odoslať. Ďakujem
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 07. 2013 19:15
pro skiclub: žádný formulář jsem nevypisoval, pouze emailem kontakt na mne - příjmení, jméno, adresa, telefon a emailovou adresu. Nezapomeň napsat číslo ENC a hlavně přílohou pošli účet nebo záruční list k ENC. Tyto údaje pro registraci stačily.
MJ
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 07. 2013 15:40
Tak jsem včera projel s ENC úsek Zagvozd - Demerje zřejmě zdarma, do teď nemám strženou z kreditu ani kunu smiling smiley
Přitom tunel Sveti Ilija a celý úsek na A4 odečtený je, tak nevím...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MJ (28. 07. 2013 15:40).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 07. 2013 08:59
MJ napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak jsem včera projel s ENC úsek Zagvozd - Demerje
> zřejmě zdarma, do teď nemám strženou z kreditu ani
> kunu smiling smiley
> Přitom tunel Sveti Ilija a celý úsek na A4
> odečtený je, tak nevím...
Obcas se to stane. Ted sobota usek Zadar2 - Demerje taky nezapsan a Sveta Helena - Gorican ano. Jesli se ti to tam neobjevi mas pekny prispevek na dalsi putovani moody smiley .
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 07. 2013 15:49
tak hoši, teď jsem zvědavý na odborníky:


info z [enc.arz.hr]

a

a

info z [info.arz.hr]

co platí???

nějak tam chybí odečteno 200 kun, přitom na jednom výpise jsem to našel...
mám je na ENC, nebo nemám?? Budu ho půjčovat, tak jen jestli musím dobíjet, nebo ne???

Díky za odpověď.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jeena (29. 07. 2013 16:36).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2013 18:58
chci se zeptat jak se dostanu do svého účtu - je mi jasné, že tady [prodaja.hac.hr], zadal jsem tam číslo (BROJ ENC + heslo také číslo ENC a nic) zkuzšel jsem šifra kupca a také nic, poradí mi někdo kde dělám chybu. jinak jsem koupil na Lučku - vše OK, ted se chci mrknout jeslti to strhlo a případně jaký mám zbytek-ale nevím jak do účtu, jinak mail mi tam nenapsali, takže nevím co s tím-díky za radu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2013 21:30
Ctirad napsal(a):
-------------------------------------------------------
> chci se zeptat jak se dostanu do svého účtu - je
> mi jasné, že tady
> [prodaja.hac.hr], zadal
> jsem tam číslo (BROJ ENC + heslo také číslo ENC a
> nic) zkuzšel jsem šifra kupca a také nic,...

cisla musi byt i s uvodni nulou
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2013 22:03
JJ super už tam jsem
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 08. 2013 11:48
Ja som kupil ENC krabicku vo Varazdine rano okolo 5:00. Predali mi ju bez problemov, akurat mi pracovnik mytnice povedal, ze preco som si ju nekupil na Goricane, vraj aj tam ich predavaju. Kupil som kredit 555 kn a uz sme iba frcali cez ENC pruhy. Trosku maly problemik bol na Lucku, kedy mi nechcelo zdvihnut zavoru, tak som si musel cuvnut a skusit to este raz. Na druhy pokus sa to podarilo. Formular som mal uz so sebou vytlaceny a vypisany.

Prihlasovacie udaje mi prisli mailom az vcera (15 dni od kupy ENC), ked uz som bol z dovolenky davno doma. Pri vkladani udajov mi trochu skomolili priezvisko. Dnes som im pisal a ziadal opravu, odpoved okamzita, priezvisko opravili a zobrazuje sa uz spravne. Bohuzial prihlasovat sa musim nadalej tym skomolenym priezviskom, pretoze ked to uz raz nahodia do systemu nejde to uz opravit.

Dobijal som uz aj kredit kartou VISA, kedze som krabicku pozical kamaratovi, ktory je s nou Chorvatsku prave teraz. Dobitie okamzite, zvysenie kreditu na portali sa prejavilo asi po 10 minutach. Na mail poslali fakturu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 08. 2013 13:02
Prosím o odkaz na formulář na ENC krabičku
dík
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 08. 2013 16:31
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 08. 2013 22:17
ENC není.
Přátelé není to poplašná zpráva, dnes moji dobří známí (kteří jezdí cca 18 let do HR)... již jsou "dole", ale po cestě přes maďary sháněli na 3 místech ENC. Marně.
Vypadá to, že se vstupem do EU a s velkou kampaní na "slevu 20 procent" zřejmě nepočítali a nyní ENC není.
Možná je to shoda náhod.
Rozhodně nechci, aby to vypadalo jako poplašná zpráva. Mám to od nich hned po "dojezdu", přičemž očekávají, že za něma zbytek rodiny jede ve středu, proto nám to psali.
Takže počítejte i s touto informací, pro "sichr".

ps prosím admina do "vyvrácení" této info, aby poté přízpěvek smazal. Děkuji. Dávám jej raději do více vláken.

ps2 prosím "komentátory" aby tento příspěvek nekomentovali v hlavním dopravním vláknu a pouze si jej přečetli !
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 08. 2013 22:31
A KDE, JAKSI, JIM TO NEPRODALI A HLAVNĚ S JAKÝM KOMENTÁŔEM eye rolling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 08. 2013 22:46
Trasa M-Hr po třech mýtnicích až za Lučkem. Komentář: "nema".
Upřímně se tomu ani nedivím. Je to při troše dobré vůle možné.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 08. 2013 23:06
Nic divného, zase nějaký prognostik buď úplně zaspal, že bude sezóna a že bude o krabičky zájem, nebo jen nepočítal s tím, že největší poptávka po nich bude u hranic. Odhaduji, že do následujícího dne, nejpozději dvou, to bude pružně dáno do pořádku, stejně, jako k tomu dochází i u jiných druhů zboží.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 08. 2013 08:18
Snad ano. Doufejme smiling smiley
jen je fakt, že kdo s tím počítá může jej to zaskočit. Ti moji známí byli zaskočeni dost - vysloveně si cestu naplánovali kvůli ENC. smiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 08. 2013 10:07
Čo je pravdy na couddyho príspevku, naozaj sa nedá ENC kúpiť na A4 Goričan - Zagreb ? idem dnes v noci, preto prosím a aktuálne info.
Ďakujem, David.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 08. 2013 11:32
couddy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Snad ano. Doufejme smiling smiley
> jen je fakt, že kdo s tím počítá může jej to
> zaskočit. Ti moji známí byli zaskočeni dost -
> vysloveně si cestu naplánovali kvůli ENC. smiling smiley


ja myslel, ze jedou na dovolenousmileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 08. 2013 21:53
To David41.
Tak jak jsem to napsal. Když to tam nebude, nebudeš se asi vracet, nebo ano? smiling smiley smiling smiley
Taktéž sdílím názor Hilla. Snad to vyřeší.
Můžeš napsat jak jsi pochodil. Další "naši" jedou ve středu v noci, jsou schopni mi napsat přímo odtud.

Určitě se nenecháte zaskočit tím, že došlo. Není..není. "Nema problema" smiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 08. 2013 22:53
Poprosím o radu zapožičala som ENC a na spiatočnej ceste ich to zaradilo do II skupiny bolo to 8 miestne auto/typ momentálne neviem./cesta tam 2x dialnica v pohode I skupina a naspäť už do II ako reklamovať?Máte skúsenosti?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 08. 2013 22:57
Viera napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Poprosím o radu zapožičala som ENC a na spiatočnej ceste ich to zaradilo do II skupiny bolo to 8 miestne auto/typ momentálne neviem./cesta tam 2x dialnica v pohode I skupina a naspäť už do II ako reklamovať?Máte skúsenosti?


Tak teď jste mě rozhodila. Já měl za to, že ENC se prodává pro danou kategorii. Čili že na mýtných branách pak nedochází k žádnému dalšímu měření a vždy to strhne poplatek jen v kategorii, na kterou byla zakoupena???

Dívám se na můj výpis ENC a tam se vyloženě píše Veh. category: I



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Michaels (05. 08. 2013 23:08).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 08. 2013 23:13
Myslim,že to budu mať dako ošetrené....Auto II. kategorie,enc pre I. kategoriu.Mytna brana sa otvori a dotyčný ma ušetrene ....
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 08. 2013 08:00
Ale při druhém zjištěném průjezdu ENC pro nižší kategorii vozidla a zjištěném vozidle vyšší kategorie propadá zbytek kreditu a krabička přestává fungovat, někde to mají napsané ve smluvních podmínkách. Technicky asi nic nebrání tomu, odečíst mýtné za příslušnou kategorii vozidla obecně na každém ENC, ale je to porušení smluvních podmínek.
Předpokládám, že 3 platby proběhly správně, teprve čtvrtá byla za vyšší kategorii. Jestli to byla chyba měření výšky vozidla či co, reklamace by měla proběhnout úspěšně i mailem.

Jestli by ale šlo skutečně o vozidlo II. kategorie (mikrobus do 3,5 t přes 1,9 m výšky), tak si můžeš stěžovat leda tak na lampárně (od 9 do 13 hodin, ve čtvrtek a v dubnu).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 08. 2013 09:43
Viera napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Poprosím o radu zapožičala som ENC a na spiatočnej
> ceste ich to zaradilo do II skupiny bolo to 8
> miestne auto/typ momentálne neviem./cesta tam 2x
> dialnica v pohode I skupina a naspäť už do II ako
> reklamovať?Máte skúsenosti?

Ve vseobecnych podminkach je uvedeno:

[hac.hr]

3.2. Korisnik ENC uređaja se obvezuje da će ENC uređaj koristiti samo za naplatu cestarine za onu skupinu vozila koja je navedena u račun-otpremnici. Ukoliko se ENC uređaj koristi za naplatu cestarine veće skupine vozila, Korisnik je suglasan da HAC naplati razliku do punog iznosa cestarine bez popusta za tu skupinu vozila sukladno članku 1.10. ovih Općih uvjeta.

3.3. Korisnik je suglasan da je HAC ovlašten raskinuti ugovor ukoliko se ENC uređaj više od tri (3) puta uporabi za plaćanje cestarine za veću skupinu vozila od one za koju je odgovarajući ENC uređaj evidentiran.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 08. 2013 13:27
[auto.idnes.cz] jak tady píšou, že je možné ENC zakoupit na všech mýtných branách a to 24 hodin denně není pravda. V Lučku mi jí odmítli ve 2 ráno prodat, takže jsem ji nakonec koupil až ráno při placení mýta cashem. Takže, pokud někdo touží po ENC, prodejní místa naleznete zde [www.hac.hr] Všem přeji šťastný kup a cestu
MJ
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 08. 2013 20:57
Teď jsem znejistil, jestli jsem najel na A1 v Zagvozdu správným pruhem... Pro ENC tam byly dva pruhy, jeden společně u ostatních vpravo a ten druhý vedle té budky vpravo úplně mimo a tím jsem projel. Není to jen pro kamióny? Nicméně mě to odečetlo správnou sumu i když se zpožděním, avšak bez identifikace nájezdu, ve výpisu je Demerje - Demerje...
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 08. 2013 23:05
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jestli by ale šlo skutečně o vozidlo II. kategorie (mikrobus do 3,5 t přes 1,9 m výšky), tak si můžeš
> stěžovat leda tak na lampárně (od 9 do 13 hodin, ve čtvrtek a v dubnu).

Vezmu-li v úvahu kategorie:

Kategorie vozidel
IA Motorová vozidla mající charakter motocyklů, trojkolek a čtyřkolek
I Motorová vozidla se dvěma nápravami o výšce do 1,3 m, měřeno u první nápravy, s výjimkou motorových vozidel kategorie IIb)
II a) Motorová vozidla se třemi nebo více nápravami o výšce do 1,3 m, měřeno u první nápravy
b) vozidla se dvěma nápravami vyšší než 1,9 m a největší přípustná hmotnost nepřesahuje 3500 kg
III Motorová vozidla se dvěma nebo třemi nápravami vyšší než 1,3 m, měřeno u první nápravy, s největší přípustnou hmotností přes 3500 kg
a motorová vozidla kategorie IIb) s přívěsem
IV Motorová vozidla se čtyřmi nebo více nápravami vyšší než 1,3 m, měřeno u první nápravy, s největší přípustnou hmotností přes 3500 kg

Hille, kam patří vozidlo, které má dvě nápravy, nad přední nápravou má více jak 1,3 metru, není vyšší než 1,9 metru a je do 3,5 tuny? Např. Mitsubishi L300...
Nezařaditelné UFO? grinning smiley.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 08. 2013 06:07
UFO nemá na dálnicích co dělat, ale, když vidím, co po nich všechno jezdí...
Ještě, že to neposuzuji z budky.
Na tuhle otázku by ti nejlíp odpověděli přímo na hac.hr.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 08. 2013 08:17
Napísala som včera email,uvidím čo napíšu.Je len divné že to 2x išlo za nor.ceno a na spiatočnej ceste ich hodilo do II. Citroen Jamper 8 miestny.Až odpovedia,napíšem.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 231
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.