Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 07. 2013 01:39
isquash
fast ENC pruhu je tam pouze 2ks ty dva boční jsou pouze pokud brána nesejme správně data z krabičky je to dobře vidět na tom videu co jsi sem dal když se podíváš na čas 2:30 tak tam za dodávkou jede blízko další auto a toto je posláno bokem tentokrát do leva zpět na Lučko (z pohledu videa doprava ) pokud by se to samé stalo v tom druhém pruhu tak skončíš pořád na Demerje a to z mého pohledu je lepší. Proto si dávejte pozor na rozestupy mezi auty píšou min 20 metrů je lepší dodržovat větší vzdálenost od předchozího auta
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 07. 2013 14:57
Demerje FastENC
Tak to zkusím ještě jednou podrobně popsat i s obrázkem



FastENC pruhy jsou DVA. Přijíždíš ve směru žlutých šipek. V místě označeném modrými šipkami je portál s nápisem ONLY FAST ENC a čtečkami.

V případě, že čtení ENC je úspěšné, závory v místě označeném žlutými šipkami tě pustí ROVNĚ ve směru zelených šipek a dál už žádné závory NEJSOU. Vše je vyřízeno a frčíš vesele dál.

V opačném případě - čtení nebylo z jakéhokoliv důvodu úspěšné - otevře se závora do strany ve směru červených šipek.
Z levého pruhu zpět na A1 na Lučko - ve špičce moc fajn varianta.
Z pravého pruhu je to trochu lepší - do třetího pruhu zleva. Pod modrou střechou je stejná bedna na placení kartou jako na všech dalších pruzích směrem doprava (fialová šipka). Tam by teoreticky mohlo proběhnout opět nové čtení ENC (je tam stejná antena jako v ostatních pruzích) nebo pro ty co vjedou do FastENC a žádné ENC nemají mohou zaplatit kartou nebo zmáčkneš na bedně zelené tlačítko a přivoláš obsluhu a ta to s nepřečtenou ENC krabičkou pořeší (krabičku mu podáš, on s ní zamává před otevřenou bednou a čtení proběhne).

Tak snad už je to jasné. Je to dobře vidět i na videu od Alf60 a isquash.
MJ
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 07. 2013 18:28
Zdravím ze Staniči u Omiše yawning smiley

V pátek jsem na A4 kolem 13 hodiny sjel na mýtnici ve Varaždinu, zaplatil 15 kun a hned za závorami mimo silnici zastavil. ENC jsem zakoupil přímo na vyhrazeném prodejním místě u jedné milé slečny s růžovým tričkem smiling smiley . Vše proběhlo rychle, za 10 minut už jsem byl zpět na dálnici s krabičkou přilepenou na skle za zpětným zrcátkem. Jinak přímo na dálnicích na informačních tabulích nad silnicí informují o tom, kde je prodejní místo ENC.

M.Jan
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 07. 2013 21:45
Dobře OK, jsou tedy 2. Už jenom na těch dvouch je za 1) cesta přímá a za 2) je na zemi 40 a označení těma bílejma šipkama.
Teď tedy opět téma na rečnění. :-) Od roku června 2009 jezdím přes FAST a pokaždé jsem jel druhým popřípadě třetím pruhem. Tím prvním pruhem snad možná jednou nebo vůbec, nepamatuji si. Určitě vloni v srpnu, mě to hodilo do třetího, protože jsem musel uhýbat z toho průběžného pruhu. Krabička pípla (jak jsem psal výše, držím ji v ruce z okn) na začátku pod branou a otevřela se závora vpravo, pak již krabičku zandavám pod sedadlo. tzn, podruhé u dalšího snímače pod modrou střechou jsem ji nikdy už nevytahoval a ani tam nikdy nebyla závora dole.smileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 07. 2013 12:56
Všechny zdavím ze Zaostrogu. V sobotu jsem ve Varaždinu koupil ENC. Vše proběhlo bez problémů. ENC okamžitě fungovalo.
Dnes je úterý a ENC stále není registrované. Ani mi od HAC nepřišel žádný email s přihlašovacími údaji. Už jsem jim psal dva mejlíky a zatím nic. Chci se jen zeptat, jestli je to normální, že jim trvá tak dlouho? Chtěl bych si dobít kredit, ale teď to jde jen kupónem a ten bohužel nemám.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 07. 2013 15:01
Nalim70 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Všechny zdavím ze Zaostrogu. V sobotu jsem ve
> Varaždinu koupil ENC. Vše proběhlo bez problémů.
> ENC okamžitě fungovalo.
> Dnes je úterý a ENC stále není registrované. Ani
> mi od HAC nepřišel žádný email s přihlašovacími
> údaji. Už jsem jim psal dva mejlíky a zatím nic.
> Chci se jen zeptat, jestli je to normální, že jim
> trvá tak dlouho? Chtěl bych si dobít kredit, ale
> teď to jde jen kupónem a ten bohužel nemám.


Zdravim z Primostenu.
Dva na sobe nezavisle pripady: Ja a muj kamarad o 14 dni drive, jsme koupili ENC v sobotu rano a VE CTVRTEK bylo zaregistrovano (modry napis registrovany partner). V obou pripadech tedy registrace trvala pet kalendarnich dnu. Jeste mas tedy cas. :-) A email neprisel vubec zadny.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 07. 2013 15:30
Nalim70 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Chtěl bych si dobít kredit, ale
> teď to jde jen kupónem a ten bohužel nemám.

ENC bony koupíš v trafikách Tisak, Slobonaja Dalmacia.... dále na benzinkách. Možná by se dal koupit na poště a v obchodech Djelo, Studenac, Konzum atd.., ale tam by ses musel zeptat, protože tam jsem to ještě nekupoval. :-)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 07. 2013 15:45
Díky, díky, díky smileys with beer
MJ
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 07. 2013 18:25
Nalim70 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Všechny zdavím ze Zaostrogu. V sobotu jsem ve
> Varaždinu koupil ENC. Vše proběhlo bez problémů.
> ENC okamžitě fungovalo.
> Dnes je úterý a ENC stále není registrované. Ani
> mi od HAC nepřišel žádný email s přihlašovacími
> údaji. Už jsem jim psal dva mejlíky a zatím nic.
> Chci se jen zeptat, jestli je to normální, že jim
> trvá tak dlouho? Chtěl bych si dobít kredit, ale
> teď to jde jen kupónem a ten bohužel nemám.


Také jsem kupoval ENC na mýtnici u Varaždinu, ale dostal jsem vytištěné přihlašovací údaje. Účet mám aktivní...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 07. 2013 20:29
No, já jsem ENC kupoval ENC 20.6. na Lučku. Dodnes není zaregistrované, a to ani přesto, že jsem znovu vyplnil registrační formulář a poslal ho e-mailem (6.7.). Jediným výsledkem mého snažení je prozatím toto:

Poštovani,
Vaša e-mail poruka je zaprimljena. Odgovor ćemo Vam dostaviti u najkraćem mogućem razdoblju, a najkasnije u zakonski propisanom roku.

Zahvaljujemo na strpljenju.

S poštovanjem,

Hrvatske autoceste d.o.o.
*ovo je automatska poruka, molimo ne odgovarati na istu.


Nemáte někdo ponětí, jak dlouho trvá ono u zakonski propisanom roku?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 07. 2013 20:37
Alf60, včera ráno jsem odeslal požadavek na zaslání registračních údajů. Během 10 min dorazil automatický email a dnes nové registrační údaje - tedy během 24 hodin vyřízeno drinking smiley Zkus to ještě jednou.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 07. 2013 21:12
Já jsem tyto problemy řešil taky a za 48hodin jsem to s HACem vyřídil,nemůžu si stěžovat,původní chyba byla na mojí straně.Pokusil bych se znovu je kontaktovat
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 07. 2013 21:24
Před chvílí jsem ještě vyzkoušel navýšení kreditu po internetu prostřednictvím bankovní karty a systém funguje zcela bez problému thumbs up
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2013 12:04
Zdravím,mám dotaz ohledně ENC. Díval jsem se na stránky HAC a pokud jsem dobře pochopil tak pro vozidla spadající do kategorie II je jiná krabička jak pro osobáky. Nebo je stejná a systém odečítá mýto podle auta při výjezdu jako u platby kartou? Jedu do Chorvatska dodávkou a tudíž pokud je pro ni jiná krabička nemá moc cenu ji kupovat,neboť po přesedlání na osobák ji již více nevyužiju. Jestli někdo znáte podrobnosti budu rád za info.
Díky.
Zdenek
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2013 12:17
Na každou kategorii musíš mít jinou krabičku (vypadají stejně, ale každá je aktivována jinou kategorii a NELZE TO POTOM MĚNIT) a pokud máš u sebe dvě krabičky tak musíš mít tu druhou odstíněnou (originál pytlíček apod) to proto aby ti neodečetly obě dvě.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2013 12:38
A jak to pak funguje s vlekem?
Osobák (1) + vlek = 2, to musím mít ENC pro kat 2?
Dodávka (2) + vlek = 3, tam se to řeší jak?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2013 12:54
Tady jsou kategorie
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2013 14:16
Dnes je ENC zaregistrováno. Kredit jsem navýšil platební kartou. Přihlásit se můžu jen číslem ENC a heslo je také číslo ENC.
Zkoušel jsem napsat své jméno a pak kliknout, že jsem zapomněl heslo. Pak jsem zadal email a napsalo mi to, že tento email nepatří k přihlašovacímu jménu. Asi na ně kašlu, hlavně, že jde navýšit kredit přes internet.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2013 14:19
Kategorie jsou mi jasné, ty jsem i napsal. Jde mi o to, jak je to s patřičnou ENC krabičkou....
Zda, když jezdím někdy osobákem sólo a jindy s vlekem, zda potřebuji dvě krabičky (jednu pro kategorii 1 a druhou pro kategorii 2).
A totéž mě zajímá u dodávky kat 2 sólo (ENC pro kat 2) a jak to bude, když připojím vlek = kategorie 3...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2013 14:58
Už jsem to vyřešil. Při registraci tam asi nezadali můj email. Takže přihlašovací jméno je číslo ENC a heslo taky. Potom se dá heslo změnit a v nastavení jsem znovu zadal své jméno a email. Potom jsem vyzkoušel znovu jako že jsem zapomněl heslo a hned mi přišel email s novými přihlašovacími údaji. Jméno je pořád číslo krabičky a heslo jsem si po přihlášení změnil. Takže to vypadá, že při registraci tam zadávají jen jméno a příjmení a email, když se jim zrovna chce.
Takže všem přeji hodně šťastných kilometrů s ENC smileys with beer
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2013 15:39
Slavkov pokud jezdíš jednou sólo a jednou s vlekem tak musíš mít 2 krabičky
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2013 16:06
Jiri.velmez, OK u osobáku budu mít krabičku kat 1 pro sólo a kat 2 pro os. s vlekem.
Pro sólo dodávku opět použiji tutéž krabičku kat 2, ale jak je to u té dodávky, která je s vlekem v kat 3?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2013 16:08
Další krabička
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2013 19:18
Nalim70 poslal jsem ti SZ
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2013 21:09
Pánové, stačí se podívat na ceník ve stránkách www.hac.hr a nemusí být tyto dotazy.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2013 22:57
mjlh napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pánové, stačí se podívat na ceník ve stránkách www.hac.hr a nemusí být tyto dotazy.

OK, můžeš mi tedy kvalifikovaně objasnit systém ENC pro kategorii 3?
Pochopil jsem správně, že "systém financování" již funguje jinak, než "přednabitá krabička" pro kategorie 1 a 2.?
Budu moc rád, když mi to vysvětlíš... obávám se, že na těch cca 40 stránkách zde to ještě vysvětleno nebylo a předpokládám, že nejsem sám, kdo občas jede VW Transportérem s lodí na vleku.
Díky
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 07. 2013 16:57
Možno sa budem mýliť, ale ten inak fungujúci systém financovania zrejme platí pre vozidlá, ktoré diaľnice využívajú pravidelne počas celého roka a platí to napríklad v naviazanosti trvalého príkazu na konkrétnu platobnú kartu( dobíjanie ENC). Pre teba by malo byť smerodajné to, že pokiaľ máš dodávku a vlekom, ktoré celkovo spadajú do III. kategórie, tak musíš mať ENC pre III. kategóriu. ENC pre III. kategóriu existujú taktiež pre túto kategóriu existujú aj cenníky mýtneho.Je potrebné kúpiť ENC III., nabiť a použiť bežným spôsobom.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 07. 2013 21:41
tak nakonec jsem koupil dnes na Lučku i já, měl jsem předvyplněný formulář a trvalo to asi 3min.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 07. 2013 21:55
Nevím, jestli už to tady není - pohodlný způsob dobití ENC pro všechny, kteří projíždějí Lučkem dál na jih: na první benzínce hned za mýtnicemi lze NONSTOP dobít, vybrat si můžete 100, 300 nebo 500HRK. Možná to jde na všech pumpách, tady to máme ověřené.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 07. 2013 13:51
ENC PRO KATEGORII II - moje zkušenost - v noci cca 0.30 na mítnici Lučko (kanceláře ENC) šlo koupit pouze kategorii I, pro kategorii II prý nemají formulář (klasická chorvatská lenost řešit něco jinýho), totéž na mítnici Vrgorac na konci dálnice. Takže kdo sháníte ENC pro kategorii II, počítejte spíš s problémem....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lukas vlk (26. 07. 2013 13:52).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.