Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 07. 2013 08:11
david: tu je ten reklamný leták:


hanah: no comment
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 07. 2013 08:30
MJ napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Katko, prosím Tě, kde se dá u mýtnice Goričan
> zastavit, když je to na dálnici? Rád bych si tam
> ENC také zakoupil.

No když mrknete na to foto Varaždinu, tak jsme stavěli uplně stejně... já stále měla zafixovaný z diskuze ten Varaždin, takže jsme nějak nepřemýšleli že bychom brali ENC hnedka na Goričanu (první CESTARINA).
Projeli jsme pomaličku, vzali si lísteček, pak jsem se otočila a přišlo mi na první pohled uplně jako z té fotky, v té budově v protisměru (malá bílá se špičatou střechou) se svítilo... zastavili jsme u krajnice (takže až za CESTARINOU), stavělo tam hodně aut, většinou spíš na občerstvení, protažení a chlapi se tedy šli podívat do té budovy, nikdo tam nebyl, zašli k okýnku a vytáhli si jednoho uředníka, ochotně šel s nima do budovy, vyplnil jim papíry a za 10 minut došli a každý v ruce měl ENC zařízení (jeli jsme dvě auta), dali si kafe, protáhli se a jelo se dál :-D
Pak jim jen řekli že na SV. Heleně mají předat obsluze krabičku i s tím papírkem (projeli jsme totiž na Goričanu ještě normální bránou) a že nám to už obsluha odečte z krabičky a tak se taky stalo.... jeli jsme z pátku na sobotu, to už jsem psala ale fronty z toho Maďarska nebyly žádné, takže uplně v klidu a pohodě... Takže zkuste zastavit ještě před tou první CESTARINOU a už budete moct rovnou projet ENC bránou s krabičkou, je aktivní hned.
MJ
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 07. 2013 19:19
Díky za info, asi se rozhodnu až na místě podle situace...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 07. 2013 21:30
rado napsal(a):
-------------------------------------------------------
> david: tu je ten reklamný leták:
>
>
> hanah: no comment


no tak to je jasny. K otevreni tunelu udelali v Zagvozdu akciji, tak promin ze jsme te podezirali z nevedomosti. Bohuzel je tam napsano do vyprodani zasob, takze max tam zavolat jestli je jeste maji a koupit az tam. Tedy pres Lucko s kartickou a v Zagvozdu vyuctovat pres koupene ENC grinning smiley .
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 07. 2013 21:54
No jo, milý rado, ono to chtělo rovnou napsat více informací. Ale to je namáhavé.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 07. 2013 21:58
Milý hanah, ja som napísal dosť informácií. Že si tomu neveril, to je tvoj problém.
Ináč, pozerám, že rád vyhladávaš konflikty, takže toto je moja posledná reakcia na teba. yawning smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2013 09:34
rado napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ja som kupoval ENC keď som sa vracal domov v akcii v ZAGVOZDE, Cena za krabičku 1,25 Kuna. Za 500 kuna mi pripísali 688,90 Kuna.

hanah napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Davide, Rado asi koupil za 500 kuna, na dálnici ujel za 188 a myslí si, že mu dali 688. Anebo má pěknej ksicht a tak mu dali vyjímečný bonus.


hanah napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No jo, milý rado, ono to chtělo rovnou napsat více  informací. Ale to je namáhavé.


@rado: thumbs up

@hanah: thumbs down
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2013 11:36
Po vcerajsom navrate z Chorvatska pridavam svoje postrehy s kupovanim a pouzivanim ENC karty. Prechod Madarsko/Chorvatskou hranicou v ranajsich hodinach cca 4:00. Prva mytnica Gorican (bez moznosti kupovania ENC), takze klasicky zobrat listok a presun az do Varazdinu. Predaj ENC vo Varazdine nefunguje NON-STOP ale az od 7:00, takze presun az na Sv. Helenu stale bez ENC. Treti pokus Sv.Helena - predajca ma odkazal, ze maju ENC az na Lucko (kluckovanie pomedzi auta spat na druhu stranu-je prijemny adrenalinovy sport - kto nezazil neuveri grinning smiley). Prichod na Lucko - konecne uspech a ENC kupene thumbs up. Jedna rada pre LUCKO zo smeru od Zagrebu, pokial chcete kupit ENC tu, tak cca 200m vpravo pred ENC mytnicou je parkovisko, kde s da zaparkovat(pred rampou s vratnikom doprava).Potom peso cez vratnicu cca 20m a vlavo uvidite predaj ENC).

Postreh s prejazdom cez ENC mytnicu - dodrzujte odstup medzi autami cca 10m, skoro na kazdej som musel pred rampou zastat na cca 5sec a cakat pokial sa ozvalo "stastne" zapipanie z krabicky a rampa sa otvorila.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2013 12:18
pro Vitalita:
Tak jsem dnes dobil ENC přes PC a super, mám to tam!!! Teď už můžu s klidným svědomím a klidem na duši v neděli vyrazit směr jih. J.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2013 13:19
Hlavně že už ti to funguje jak má
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2013 14:39
Pre JirkaDl.
Tak si uži Jadranu.
Este jedna rada: cesou domov na Demerie sa snaž pouzit normalny ENC ( v pravo ) a nie rychly-brzi vlavo. Mne tam predvlani nechcelo akceptovat krabičku. Obsluha to vybavila zobral krabičku spýtal sa kde som šiel dnu a bolo hotovo rampa šla hore. Doma som zistil že úsek bol účtovaný dvakrát. Vyreklamoval som to a peniaze mi vrátili naspäť na účet. Podobné skúsenosti mali viacerí, popisovali to tu na fóre. Ja by som šiel do toho pravého ENC.
Miro
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2013 15:55
Neviem, či to tu už odznelo, ale HAC predĺžil dobu na registráciu ENC do 30.09.2013
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2013 16:09
Tak moje zkusenost s ENC je takova: V sobotu 13.7.2013 v 5:55 hod prijezd k mytnici Cakovec od Cakovce. Pred mytnici cca 6 aut, vetsina slovenskych. Jdu k budce, zazvonim, otevre mi clovek a pro ENC me posle ke kolegovi dozadu, kde uz jsou prede mnou 2-3 Slovaci. Po vyrizeni a zaplaceni odchazim a v 6:07 hod vjizdim na ENC na dalnici. Vse je v poradku vcetne vyjezdu u Sibeniku. Formular jsem mel predvyplneny, stazeny z tohoto fora.
Hned v Cakovci jsme zjistili, ze nase Xsara Picasso ma asi pokovena skla a ENC pres sklo nefungovalo. Vzdy tedy musim vystrcit ruku s krabickou ze stazeneho okynka.
ENC koupeno v sobotu rano, dnes ve ctvrtek teprve zmodral napis na ENC portalu "registrovany partner".
Diky vsem za prispevky, moc mi pomohly, proto pisu take svou zkusenost.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2013 20:32
vitalita napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pre JirkaDl.
> Tak si uži Jadranu.
> Este jedna rada: cesou domov na Demerie sa snaž
> pouzit normalny ENC ( v pravo ) a nie rychly-brzi
> vlavo. Mne tam predvlani nechcelo akceptovat
> krabičku...

Myslím, že to je úplně jedno. Problém může být v tom, že na Demerje jsou snímače umístěny na portálu ca 60 m před závorou, takže pokud ENC přiložíte k oknu později, nemusí vás zaregistrovat.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2013 20:45
Alf 60: Nebudem sa hádať, ale už dvakrát ma už odtiaľ šuplo späť na A1 a musel som prejsť cez Lučko, 60m pre závorami by znamenalo, že všetky ENC by to registrovalo na fastENC a otvorilo závoru vľavo, problém by bol potom sa dostať cez pravé závory, ktoré sú cca 100 k ďalej od fast ENC ( pre upresnenie, šiel som spolu s vozidlami , ktoré mali ENC na čelnom skle prilepené a nemajú problém s prejazdom tak, ako popisujem nižšie.)

Dvoukvitek: mám podobný "problém" na Scenicu. Čelné sklo pokovené a signál z ENC slabý, tak ho nelepím na sklo a vyberám pred mýtnicou, otvorím okno a vystrčím von.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 07. 2013 00:11
cvrlo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> .... Prichod na Lucko - konecne
> uspech a ENC kupene thumbs up. Jedna rada pre LUCKO zo
> smeru od Zagrebu, pokial chcete kupit ENC tu, tak
> cca 200m vpravo pred ENC mytnicou je parkovisko,
> kde s da zaparkovat(pred rampou s vratnikom
> doprava).Potom peso cez vratnicu cca 20m a vlavo
> uvidite predaj ENC).
>
> Postreh s prejazdom cez ENC mytnicu - dodrzujte
> odstup medzi autami cca 10m, skoro na kazdej som
> musel pred rampou zastat na cca 5sec a cakat
> pokial sa ozvalo "stastne" zapipanie z krabicky a
> rampa sa otvorila.

JJ, ta budova kde sídlí HAC a ARZ tu už byla zmiňovaná a odkazy tu jsou i na street view. Co se toho odstupu týče, tak před tebou jelo auto nebo bylo volno?

vitalita napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Este jedna rada: cesou domov na Demerie sa snaž
> pouzit normalny ENC ( v pravo ) a nie rychly-brzi
> vlavo. Mne tam predvlani nechcelo akceptovat
> krabičku.
Já bych zbytečně neplašil ostatní uživatele ENC. Osobně jsem tam tudy projížděl pokaždé od června 2009 a za tu dobu se mi stalo pouze to, že se mi nechtěla zvednout závora u boudy. Viz můj příspěvek na první stránce vkákna.

dvoukvitek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vzdy tedy musim vystrcit ruku s krabickou ze stazeneho okynka.
:-) tímhle způsobem jezdím od začátku, nechtěl jsem to lepit na okno, tak si vždy opřu loket o otevřené okénko a po projetí branou ENC uklídím do folie a dám pod sedačku
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 07. 2013 11:33
cvrlo napsal(a):
-------------------------------------------------------
>
> Prechod Madarsko/Chorvatskou hranicou v ranajsich
> hodinach cca 4:00. Prva mytnica Gorican (bez
> moznosti kupovania ENC), takze klasicky zobrat
> listok a presun az do Varazdinu.


Škoda, že jsi se tam nezeptal... my ji tam koupili :-D
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 07. 2013 14:54
vrto napsal(a):
-------------------------------------------------------
.......
> Lučko, 60m pre závorami by znamenalo, že všetky
> ENC by to registrovalo na fastENC a otvorilo
> závoru vľavo, problém by bol potom sa dostať cez
> pravé závory, ktoré sú cca 100 k ďalej od fast ENC
........
Na Demerje jsou snímače pro levé pruhy FAST ENC umístěny 100m před budovou mýtnice na portálu s nápisem NO CASH SAMO/ONLY ENC
FastENC Demerje
A asi všichni z nás (včetně mě před měsícem), které to přesměrovalo mimo, jsme dělali chybu, že jsme s takto vpředu umístěnými snímači nepočítali a nemajíc krabičku nalepenou na skle ji ještě neměli připravenou, případně jeli ještě příliš rychle (píšou max 40).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil rohoco (19. 07. 2013 14:57).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 07. 2013 19:10
Tento příspěvek: rohoco-koupě-ENC je naprosto dokonalý a měl by přijít do nejhlavnějšího tématu smileys with beer
Vím, že se to tu někde píše, ale protože už zítra (sobota) odpoledne odjíždím, tak mě, prosím, někdo ujistěte, že na tomto místě je 24hodinový provoz a tak koupě někdy v neděli po půlnoci nebude problém. Toť vše, děkuji yawning smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2013 09:21
vrto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Alf 60: Nebudem sa hádať, ale už dvakrát ma už
> odtiaľ šuplo späť na A1 a musel som prejsť cez
> Lučko, 60m pre závorami by znamenalo, že všetky
> ENC by to registrovalo na fastENC a otvorilo
> závoru vľavo, problém by bol potom sa dostať cez
> pravé závory, ktoré sú cca 100 k ďalej od fast ENC...

Kdyby to takto fungovalo, nepřejel bys ani přes normal ENC, protože by tě mohl zaregistrovat snímač sousední závory. Snímače musí být konstruovány tak, aby registrovaly ENC pouze v příslušném pruhu.
Mapka umístění snímačů:
Pokud jde o rychlost, asi to nebude taky nijak kritické. Všimněte si toho tmavě modrého pickupu ve vedlejším pruhu. Ten jel asi víc, než 40 km/h.





Upraveno 4krát. Naposledy upravil Alf60 (20. 07. 2013 10:50).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2013 12:28
Alf60 Pokud jde o rychlost na Demerje ,dá se projet v 50km/h osobně vyzkoušeno,ale pozor na auta před tebou abyste měly dostatečnou vzdálenost a těch 20 metrů se mě zdá málo.Pokud si nejste jistí jak to snímá tak jeďte tým pruhem vpravo tam vás závora pošle (pokud vás nesejme na fast ENC) do normálního ENC ale pořád na Demerje takže pokud je kolona na Lučku tak se ji pořád vyhnete
Demerje - ENC rýchly prejazd
20. 07. 2013 12:35
Par príspevkov hore som popisoval svoju skúsenosť z predvlani s prejazdom rýchlym ENC pruhom na Demerje. Viacerí ste reagovali, tak len doplním:
O tom že je prvé čidlo už niekoľko desiatok metrov vopred som vedel. Aj to, že je treba ísť maximálne 40 km/h. Krabičku vždy držím v ruke von z okna. ENC bolo na tej prvej"triedičke" zaregistrované, lebo inak by ma to "vyhodilo" v podstate prejazdom na Lučko. Zostal som stáť na poslednej rampe so semaforom a svietila červená. Prišla obsluha opýtal sa, kde som vošiel na diaľnicu zobral moju ENC krabičku niekde ju strčil a rampa ma pustila. Doma som zistil ( až v marci keď ma zobudila prichádzajúca sezóna ) , že v rozpätí necelých 2 minút mi strhlo 2x 109 kn . Dokonca moje konto bolo v mínuse 66 kn. Nemal som dostatočný kredit na zaplatenie posledného úseku Sv. Helena - Goričan, ale napriek tomu som prešiel, ako keby bol kredit dostatočný. Je zrejmé, že nevedia všetko sledovať online.
Napísal som im email a 109 kn mi vrátili na konto ENC.
Vlani som už išiel na Demerje normálnym ENC - vpravo a pôjdem tak aj tento rok. Zdržanie proti rýchlemu je minimálne a nemusím nič reklamovať.
Miro smiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2013 14:41
Ahojsmiling smiley.Chtěla jsem se zeptat,byl by někdo ochotný půjčit nám ENC krabičku na cestu do Chorvatska?Chceme jet od 17.8. do 27.8.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2013 15:11
ahoj

Aleši v sobotu jsem tam byl v 20hod a zavřeno, jen vrátný,
který nevěděl nic a v neděli večer je zavřeno taky.
24hod provoz na Lučku není.
Chěl jsem si koupit až budu opouštět dálnici (Sibenic) a tam je neměli-neprodávají.
Ale během cesty na dalnici světelné tabule nabízejí ENC k prodeji a tím jsem si myslel že koupím
při výjezdu. A pak mi ji koupil kamarad když byl v Zadaru na výletě.
Takže když uvidíš na světelné tabuli nabídku koupi ENC sjeď z dalnice na nejbližším a kup.
Vím, že Zadar 2 sjezd je mají 100% a bylo to inzerováno na tabuli. Blíž k Sibenicu.


bob
Re: Demerje - ENC rýchly prejazd
20. 07. 2013 17:00
vitalita napsal(a):
-------------------------------------------------------
...
> ENC bolo na tej prvej"triedičke" zaregistrované,
> lebo inak by ma to "vyhodilo" v podstate prejazdom
> na Lučko. Zostal som stáť na poslednej rampe so
> semaforom a svietila červená. Prišla obsluha
....
Ve Fast ENC pruhu projedeš vždy jen JEDNOU závorou. Buďto tě v pořádku přečte a na závorách asi po 50m (50m před mýtnicí) jedeš rovně a pak už na mýtnici žádná závora není. A nebo nepřečte a jedeš buď doleva na Lučko (z levého FastENC) nebo doprava (z pravého FastENC) do třetího pruhu zleva s normální oranžovou bednou na placení kartou a se závorou pod střechou mýtnice. Je to všechno pěkně vidět na obrázku a videu od Alf60 (díky za to video).

Takže tě to NEpřečetlo a šupnulo doprava. Mě se to stalo taky a taky jsem volal obsluhu.
Pokud by totiž byla další závora ve Fast pruhu máš za tři vteřiny nabouraného v kufru toho co jede za tebou :-)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2013 17:10
jenom pro zajimavost se mrknete jaky je provoz na Lucko a na Demerje. Fronta od Lucka az za Demerje a na Demerje volno.
Webkamery na A1
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2013 17:20
Rohoco ... to je ... " o spojku "
smileys with beer
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2013 18:05
Někteří lidé si asi potřebují užít dovolenou včetně Gužvy grinning smiley.... bez toho to prostě není ono thumbs up smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2013 18:27
Včera v 22:30 koupeno ENC ve Varaždinu, měli všechny varianty, pán maximálně ochotný, vše super. Měl jsem vyplněný papír z domu, takže koupě zabrala 3 minuty.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 07. 2013 00:27
Počkat abychom si to ujasnili, těch fast ENC pruhu je tam více - 3. Stále se tu zmiňuje, že to někoho odsunulo mimo, někam doprava, tak tomu nerozumím. Zleva je tam jeden rychlý pruh, kterým projížděl ALf a pak je tam druhý rychlý pruh vedle, který se ještě rozšiřuje o třetí a člověk jede tam kde se mu otevře závora. Vjezd na fast ENC ohraničuje ta brána, na které si proměnlivou signalizaci ještě můžou levý či pravý pruh zavřít. Já má zkušenost přes noc takovou, že levý si zavřou a používají pravý, který

Počet fast ENC pruhů je vidět krásně tomto videu, kde mimochodem uvidíte borce, který přijel v protisměru tím odkláněncím pruhem. :-)


Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 155
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.