Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2013 15:56
Ty 2 hodiny času jsi ušetřil jen díky ENC nebo bys je ušetřil i tím, kdybys platil kartou? Předpokládám, že u platby kartou taky moc aut nebylo..
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2013 16:22
dezavy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ty 2 hodiny času jsi ušetřil jen díky ENC nebo bys
> je ušetřil i tím, kdybys platil kartou?
> Předpokládám, že u platby kartou taky moc aut
> nebylo..


Mas pravdu 2 hodiny proti hotovosti, proti platbe kartou tak 10 minut ozna ani ne
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2013 17:17
už jsem se lekl, že by všichni přešli na platbu kartou grinning smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2013 23:49
> Včera jsem jel na Demerje cca kolem 15,00 no a byl
> jsem hodně rád za ENC. Na Uštřil jsem odhadem 2
> hodinky času. Jinak jsem skoušel najet na FAST ENC
> a poslali me do dalsiho pruhu. A co jsem tak
> sledoval pousteli tam jenom chorvatske SPZ
> (autobus i osobní auta) poskakovalo tam par
> clovicku asi aby nekdo nenajel kam nema.
to nejak nechapu, proc by te posilali normalni ENC, ja uz jel pres Demerje letos 2x a vzdy uplne v levem pruhu. CCA 40km/h krabka pipla hned na zacatku vjezdu jak ji zarizeni zaregistrovalo a prede mnou jeli jeste dve auta zavora se rychle zavrela a otevrela ale nikdo nemusel brzdit nebo zpomalovat.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil david (08. 07. 2013 00:15).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2013 13:50
pmajco napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ako dobit kredit na EMC (HAC) kreditnou kartou cez
> internet?
> Skusal som tento postup:
> .....
> Kto uz platobnou kartou dobijal on line - naozaj
> tam treba vyplnit vsetky tieto udaje?
>
> EMC skatulu chcem teraz pozicat sestre (dufam, ze
> nie je problem, ked je registrovana na moje
> meno!)
>
> Dakujem za pomoc!
>
> pmajco

Jasně, označené za povinné to nemají jen tak, takže vyplnit všechno. Pak následuje viz. str 35 http://forum.ihvar.cz/read.php?4,80772,219268#msg-219268

Krabičku ENC sestře můžeš půjčit, je přenosná, ale pro stejnou kategorii vozidla pro jakou byla zakoupena. Předpokládám, že si ji koupil pro kategorii I, takže sestra nesmí jet větším autem, popř. táhnout vozík či karavan. Přehled kategorií http://www.hac.hr/hr/cestarina/cjenik/
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2013 13:49
Kolega z práce jede už za 2 týdny a ptal se mi jak je to s placením mýta v Hrv přes kartu,co koukal na sjezdy,tak tam není všude zobrazeno,kde se dá platit kartou (nebo se tam nad mýtnicí ukazuje platba kartou jen při větším provozu a platiti kartou se dá i u klasických budek?).
Takže se ptám,když se pojede klasika ze Záhřebu a sjezd na výjezdu č.25 u Dugopolje - zde je placení kartou?
Zpět je to asi jasné u Zahřebu a pak na konci Hrv nejspíš platba kartou na mýtnici bude zobrazena.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2013 14:59
@Krepi: na VSETKYCH mytniciach sa da platit kartou. Aj na tej poslednej zastrcenej. Jedine co sa moze stat je, ze "masina ne radi".... Bezna vyhovorka budkarov.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2013 15:05
Markox napsal(a):
-------------------------------------------------------
> @Krepi: na VSETKYCH mytniciach sa da platit
> kartou. Aj na tej poslednej zastrcenej. Jedine co
> sa moze stat je, ze "masina ne radi".... Bezna
> vyhovorka budkarov.


Ano, taky se mi stalo, ze "masina ne radi". Je proto dobre mit s sebou nejake rezervni kuny na platbu. Ja tehdy nemel a musel jsem platit Eurama, cimz jsem asi udelal tomu loupeznikovi velkou radost.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2013 15:12
Dobře,takže pokud není na mýtnici přímo budka,u které je Card,tak mohu i u klasické.Zajímalo by mě,jak by to řešili,kdyby člověk neměl ani kuny,ani Eura,to že jim nefunguje platba kartou není můj problém.Vzhledem k tomu,že jedeme do hotelu,kde máme vše,tak tolik kun (na celou dálnici) asi mít nebudem (nebo 2x i na cest zpět.).
Budu doufat,že jim to bude fungovat,sice s sebou budu mít pár kun,ale určitě ne 500 apod.Vše budem platit případně kartou,benzín apod.U benzínek se pro jistotu chodím ptát,jestli jim funguje platba kartou.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2013 15:26
Trocha mimo misu, ale pri slovach "masina neradi" ma vzdy napada toto:





scenka 08:15 min.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2013 15:37
@dvoukvitek: preto to robia

@Krepi: ja mam tu istu situaciu ako Ty uz treti rok.... a vzdy som to cele prezil bez problemov s jednou 50-kunovkou
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2013 16:05
lidi sou různé a jezdí s kartou a max s 50 - 500 Kn. By mne zajímalo co potom, když se něco posere po cestě. Důvody proč mít sebou jistou peněžní vatu, pokud se jede autem, si domyslí každý soudný šlověk sám. smoking smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2013 16:10
@jeliman: to najhorsie co sa im (a teda aj mne) moze stat, ze pokial nemaju kuny, musia najst najblizsi bankomat alebo zaplatia v €

Sorry, nemyslel som na to, ze € su pre Vas cudzou menou. No flame winking smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2013 22:41
"masina ne radi" bolo pocut snad tam pred 10 rokmi, ale v dnesnej dobe si to neviem nejak predstavit.
Ak by toto na mna skusili na mytnici, alebo benzinke, tak to beriem tak, ze problem je to ich nie moj. Inak by som asi nevedel zaplatit, iba ak by som mohol zaplatit siestimi pivami a starym sroubovakom.

Hotovost nesiem iba na ubytovanie pre domaceho a presne...
Pre istotu, zalozna karta od inej banky.

Uplne bez hotovosti sa na normalnej dovolenke v HR uplne zaobist neda, veci ako zmrzliny, stanky, atrakcie, turisticky vlacik smileys with beer a pekaren inac zaplatit nejdu. Vyberam az na mieste.

V normalnom konzume platim aj flasu koly kartou, strasne dolezito sa tvarim ked sa zamnou niekto pohorsuje ako zdrzujem, aj ked som presvedceny, ze som zaplatil rychlejsie, ako kebyze ratam drobne... drinking smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2013 23:02
Pánové ENC funguje a snad fungovat bude!!! Celou dálnici do dalmacije OK zpět Světi Ilja jen za 10 Kun a jedu dó ČR bez problémů. Proto
doporučuji mít dle info na fóru smlovu , bankovní kartu a pas nebo občanku. A potom jedete jako ... záleží na řidiči. Nashle
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2013 07:38
Pro Anthony:
Já jsem kupoval ENC přímo na nájezdu na dálnici za Čakovcem, směr od Lendavy, trvalo to asi 5 minut /možná ani ne/ sedl jsem do auta a najel k závoře a už to fungovalo. Absolutně žádný problém, nikde žádné čekání a kredit mi vydržel tam i zpět a ještě zbylo. Tam i zpět - myšleno na konečnou A4 a A1 a zpět.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2013 18:44
Když budu dobíjet krabičku z domu přes HAC account, za jak dlouho se mi aktualizuje kredit na krabičce a za jak dlouho se mi strhne z účtu platba??? zajímá mě to pro odjezd za dva dny cool smiley, stihnem nebo nestihnem????
A podle toho co vidím - je opravdu možné dobíjet i přesnou částku kterou mě bude stát mýtné? chce si půjčovat kamarád, tak by to pro něj bylo takto pohodlnější dobít např. 479 Kun a mít to přesně nachystáno spinning smiley sticking its tongue out
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2013 18:49
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2013 19:32
Pre KatkaV
Dobíjal som včera pre kamaráta. Už je na Hvare. Zobrazilo za to na nete asi za 10-15 min - ešte mu ani neprišla SMS z banky. Dobíjali sme presnú čiastku 444 kuna (HAC) stiahlo si to po zľave 347,47 Kn. Zostalo mu tam do rezervy môj kredit od vlani 94 Kn.
Miro
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2013 19:40
Ja som dobijal dnes. Krabica od ARZ. Este nestihlo zobrazit informaciu o uspesnej platbe a uz mi pipla SMS o stiahnutej platbe a v tej chvili aj novy stav konta.... Co dodat?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 07. 2013 08:40
vitalita napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pre KatkaV
> Dobíjal som včera pre kamaráta. Už je na Hvare.
> Zobrazilo za to na nete asi za 10-15 min - ešte mu
> ani neprišla SMS z banky. Dobíjali sme presnú
> čiastku 444 kuna (HAC) stiahlo si to po zľave
> 347,47 Kn. Zostalo mu tam do rezervy môj kredit od
> vlani 94 Kn.
> Miro


SUPR Miro, moc děkuji, jdem na to :-D
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 07. 2013 10:46
Pozdrav všem přátelům Jadranu. Potřeboval bych poradit. Mám zaregistrovanou ENC krabičku, mám modrý nápis "registrovaný uživatel". Chtěl jsem si dnes dobít přes internet 150,- KN, ale dostal jsem se jen k zadání kreditu, který chci dobít a pak mi to napsalo, že nemám oprávnění k dalšímu přístupu. Co s tím? Díky za odpověď. J.
ENC krabičky - treba sa prihlasiť menom a heslom, ktoré poslai s HAC
13. 07. 2013 11:22
Pre JirkaDl.
Tvoj prehliadač si zrejme pamätá staré meno a heslo ( číslo zariadenia ENC ). Hoci ti svieti v pravo hore "Registritani partner" - neumožní to dobíjanie. ( aspoň u mňa to tak bolo). Stačí sa prihlásiť menom a heslom čo ti poslali ( alebo dali) z HAC a bude všetko fungovať. Daj vedieť ako si dopadol.
Miro
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 07. 2013 11:29
vymazat cookies z prehliadaca....
Re: ENC krabičky - treba sa prihlasiť menom a heslom, ktoré poslai s HAC
13. 07. 2013 13:31
Pro Vitalita:
Ahoj Miro, děkuji za radu. Máš pravdu, přihlásil jsem se původním jménem a heslem, tj. číslem krabičky. Žádné nové heslo z HACu jsem nedostal, proto se přihlašuji pořád postaru. Co tedy dál? Jirka.
Re: ENC krabičky - treba sa prihlasiť menom a heslom, ktoré poslai s HAC
13. 07. 2013 13:34
Já se přihlašuji číslem ENC a heslo jsem si změnil.
Re: ENC krabičky - treba sa prihlasiť menom a heslom, ktoré poslai s HAC
13. 07. 2013 13:51
Pre JirkaDl
Píšeš, že máš zaregistrovanú krabičku. Ako si ju registroval? Ja som registroval poštou a na email mi poslali asi do dvoch týždňov meno a heslo. Bez registrácie to kartou nedobiješ. Neviem aký máš zostatok na ENC. Keďže predĺžili povinnosť registrácie krabičiek na 30.9. ( Produžen rok registracije ENC uređaja do 30.09.2013. godine.), pustí ťa to dnu aj 1 Kunou. A dobiješ na mýtnici kartou, alebo hotovosťou. Ak máš niekoho v HR tak ti môže kúpiť tzv. BON na pumpe, alebo v novinovom stánku. Dobiť sa to dá potom cez SMS, ale len HR telefonom. Kedy ideš?
Najprv skús to čo radí pepe75 prihlás sa ako doteraz a zmeň si heslo.
Miro



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vitalita (13. 07. 2013 14:49).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 07. 2013 14:23
pro Pepe 75 a Vitalita:
Já už krabičku mám 3 roky a po celou dobu mi svítil červený nápis "registrirovani partner". Letos začátkem dubna jsem požádal písemně dopisem o registraci na jejich formuláři, kde bylo uvedeno i číslo krabičky. Čekal jsem asi 1,5 měsíce a pořád žádný e-mail nepřišel. Podíval jsem se tedy na stránky HACu a zadal číslo krabičky a zjistil jsem, že "registrirovani partner" je modrý. Domnívám se tedy, že registrace byla úspěšná, ale žádný potvrzovací e-mail dodnes nepřišel. Jedu za týden a mám nabito 369 KN, takže mi to pro začátek stačí. Jedu ovšem až na Makarskou, takže na obě cesty je to málo. Jirka.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 07. 2013 07:18
Už si skúsil zmeniť heslo?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 07. 2013 07:28
pro Vitalita:

Ahoj, zkusil, změnil, ale pořád mě to nechce pustit dál. J.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 75
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.