Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 06. 2013 11:04
Jsem z toho totiž zmatený. Od ARZ to stojí 420kn a od HAC to stojí 380 přičemž od HAC máte kredit 380 a přístroj zdarma. A od ARZ píšou kredit 300 a zařízení 120.. sad smiley Tak vážně nevím, kde to koupit.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 06. 2013 12:10
nejlepší bude si pročíst tohle téma trochu zpátky a budeš vědět vše. cena vyjde nakonec u obojího nastejno.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 06. 2013 12:14
Tomáš Musil napsal(a):
-------------------------------------------------------
> [enc.arz.hr]

a kterej z nich je pro skupinu II eye popping smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 06. 2013 12:22
Tomáš Musil napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,před cca třemi dny jsem zakoupil na netu
> u ARZ.HR předplacenou sadu ENC a zaplatil
> kartou.Objednávku pošlou poštou na mojí adresu do
> ČR za cca 120kn.Dám potom vědět,jak jsem
> pořídil.Doufám,že to stihnou poslat do 27.6.,tj.
> do datumu odjezdu do HR.Máte někdo osobní
> zkušenost?Tomáš


Jak víš,že poštovné bude 120 kn ? Nikde to nemůžu najít. dík
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 06. 2013 12:45
Takže když jedu do Zagren - Dugopolje tak mi v pohodě stačí PAKET 1 od ARZ za 420kn? Je to tak že ano? Jelikož cash to stoji tam i zpět 362. A elektronicky po odečtení slevy 283 kn. Takže bych neměl mít obavy? smiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 06. 2013 15:56
U ARZ si pri zakúpení a registrácii sám určíš pre akú skupinu to chceš používať,určíš si aj počiatočný paket.
U HAC si pre II skupinu kupuješ vyhradený paket stojí okolo 880 kuna
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 06. 2013 21:29
To Nitrix - ceny dálnice jsou dané ceníkem správy dálnic. Zagreb -Dugopolje zpět stojí 2x 181 Kn = 362KN a ty ti odečtou tak je tam musíš mít. Bonus ti poskytují při nákupu a ne při odečítání. Na ENC poskytují "vydavatelé krabiček" bonus různou formou.
Jeden ti dá za nákup cca 21% kreditu navíc a druhý ti těch 21 % dá formou slevy. Není co řešit. Cena ENC krabičky je mimo kredit a je cca 120 Kn a měl by být pro kategorii I a II stejný. Ahoj Mirek
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 06. 2013 21:30
Porovnání pořízení ENC u HAC a ARZ:

Výhodnější je nákup u ARZ v důsledku poskytnuté slevy 10% (300/333, 500/555, 900/1000) - podle paketu tedy zvýhodnění 42,17 / 70,28 / 127,78 KN. Při dalším dobíjení ENC jsou již podmínky stejné pro HAC i ARZ.
Platí, že u HAC se z kreditu na kartě odečítá mýto v plné výši (např. 100 KN), u ARZ se při průjezdu bránou neodečte 100 KN, ale 78,26 KN.
Když zaplatím 100 KN dobíjení, u HAC se mně přičte 121,74 KN, u ARZ 100 KN kreditu. Prostě stejně jednoduché tarify jako u našich telefonních operátorů.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2013 13:55
Pozdravujem všetkých. Mám jedinú otázku, ktorá tu zatiaľ nebola zodpovedaná. Je možné nabehnúť na diaľnicu (zobrať si lístok na vstupe napr. Goričan) a potom pri výjazde z diaľnice (napr. Sveta Helena) kúpiť krabičku ENC s tým, že odovzdáte lístok zo vstupu na diaľnicu a sumu Vám odčítajú už z kreditu ENC? Ďakujem
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2013 14:41
Přesně tak už jsem to někde četl, že to tak možné je. Jen mi není zcela jistá jedna věc: nesmíš projet mítnou branou, oni ti z nové krabičky odečtou dle vstupního lístku částku, ale jak se pak dostaneš přes bránu? To mi není jasné.

___________________________________________________
Baška, Drvenik, 3*Plat, Seget Vranjica, 6*Podaca, Brist, Makarská.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2013 18:40
Pokud nemáš na vstupu krabičku tak si vezmeš lupen
Když si vezmeš lupen tak musíš zaplatit kartou nebo hotově
Krabičku dodávají v takové stíněné folii tak až pojedeš další vstupem na dálnici tak teprve můžeš použít krabičku
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2013 19:29
na idnesu zase píšou:

Stejné je to, když koupíte krabičku na dálnici a předtím jste si vyzvedli lístek na vstupní bráně. Podáte jej obsluze spolu s krabičkou ENC a mýto se odečte z kreditu.

Zdroj: [auto.idnes.cz]
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2013 20:06
Ale,to budeš musieť prejsť bránou von z dialnice ,pretože na výjazde z dialnice nemáš kde odparkovať.Tak vidím najjednoduchšie riešenie vziať lístok,prvým výjazdom zísť,zaplatiť,otočiť sa späť a na vjazde sa dá zastaviť na bočnom parkovisku a ísť si ENC zakúpiť a pokračovať v ceste.Asi by boli všetci celý bez seba keby si zablokoval bránu a dohadoval a vysvetľoval obsluhe čo vlastne chceš.Fakt už neviem čo tu riešite.Mám pocit že je to tu rozobraté do šróbika. Akurát bude asi zaujímavé jazdiť s ENC registrovaným za niekým,kto nebude registrovaný a bude šachovať na bráne.To bude v sezóne asi veselé.Do toho nemenovaný koumáci.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2013 21:13
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 06. 2013 00:37
[auto.idnes.cz]
přečtu si vaše rady a zkusím to - uvidíme



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (16. 06. 2013 00:39).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 06. 2013 21:00
Prosím o informaci,pokud někdo ví, objednal jsem přes net balíček za 1000 Kuna u ARZ. Potřebuji však cestovat ve 3.kategorii.Zvolil jsem tedy správně,lze takto použít? Druhá otázka : Lze tuto krabičku použít i pro nižší kategorii vozidel,tudíž s automaticky menším odečtem kreditu?
Děkuji Jarda Ústí
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 06. 2013 21:17
Pri objednávke si vypisoval o akú kategóriu máš záujem,pokiaľ chceš kategóriu nižšiu,potrebuješ druhé ENC s registráciu pre nižšiu kategóriu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 06. 2013 21:34
Nevypisoval,neptali se na to, 3 možnosti dle výše kreditu(vybral jsem nejdražší-1000,- Kuna),Jméno,adresa,telefon,mail,platba kartou,to bylo vše
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 06. 2013 21:38
Tak zrejme ešte budeš musieť registrovať cez web.III kategória je čo obytné auto?Lebo väčšinou stačí II
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 06. 2013 21:40
Multivan T4 + karavan
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 06. 2013 21:44
V tomto tématu o ENC je spousta zajímavých informací, avšak je to tu skryto v ohromném množství textu.
Nechcete někdo hlavní a zásadní informace shrnout do jednoho příspěvku, který by se hodil do stěžejního tématu:
Fakta pro cestu do Chorvatska 2013 (FAQ)
a zajistit si tak nesmrtelnost? yawning smiley

Všem dychtícím po informacích o ENC to bude jistě prospěšnější než jim radit ať si pročtou 32 stránek tohoto ENC-tématu a stanou se novodobými popelkami vyzobávající informaci k informaci z haldy popela thumbs down

BTW: Kupříkladu až nyní jsem se tady:
Markoxovo odpovědí dozvěděl ten "detail", že na AZM nelze ENC použít a tak případné Macejlské čekání ve frontě na mýtnici lze urychlit jedině placením kartou.confused smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 06. 2013 22:34
@Ales80:

Myslienka je to dobra: vytvorit "zamknuty" prispevok, ktory by editoval iba 1-2 ludia podla aktualnej situacie. Obavam sa vsak toho, ze len co by takyto prispevok vznikol, nasledne vznikne paralelne vlakno na sposob "uz sme vojeli Slovinskou dalnici" alebo "prez Madarsko II."

good luck
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 06. 2013 22:45
Malcej tu rozoberali viacerý,tiež.Je to tu divočina,lebo keď sa niekomu nechce čítať a hladať,tak sa jednoducho spýta a už sa to točí dookola.Kto že sa dá na to zhrnutie???
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 06. 2013 22:55
Mozem skusit. Prida sa niekto?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 06. 2013 23:44
ja bych mohl az ve ctvrtek, jedu tam ve stredu a budu uz ke sve zaregistrovane loni davat dalsi co jsem kdysi pred x lety koupil na pumpe. Chapu ze v tom je zmatek ale spousta tech co sem pisi proste nemaji cas vcetne me. Macelj tedy firma AZM nebude na karty dlouho 1. nemaji plny profil nektere tunely maji jen jeden tubus pro oba smery. 2. je to vynosny kseft za tech par km 3. Je to uplne jina spolecnost ktera nema s AZR a HAC nic spolecneho. Jel jsem tam pred mesicem a znacna cast byla svedena do jednoho pruhu, tim nechci rici ze uz to neni opraveno. Pak fronta na celnici 40minut ! A to nebyla sezona a chorvatum jeli jen dve budky.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 06. 2013 11:02
Zdar Zhruba týden to tu studuju a realita je taková.
V neděli 16.6. 13:00 Lučko odbočka v pravo na AZM chorvat u vrátnice 3 český auta před nim a nikoho nepostil s tím že v neděli nedělaj????Vyzvedl normálně kartičkupřejel Chorvatsko po dálnici do Dugopolje(Split),zastavil na pravo před mýtnicí čas 17:30 probudil spícícho chorvata klepáním na okno se slovy -Molim ENC.Odpovětˇ nemame a nedělě.Okno vedle samolepka Prodaj ENC 24 sata.Bouchám znovu ukazuju na samolepku znovu Molim ENC.Tedˇodpovedˇ kolik jich chci???Já na něj že jen jednu.Bylo vidět že jednu teda jo ale kdybych chtel víc tak končím.Vpustil mě dovnitř a krabičku mám za 8 minut zaplacenou a vruce.Jo a v sejfu kde je skladujou jich byl tak po20 kusech od všech typů.Beru lístek z Lučka krabičku ENC vjedu do pruhu kde se platí, oboje dal obsluze u okénka ta mi vrátila jen ENC krabičku a už jedu do Splitu.POUČENÍ NENECHAT SE ODRADIT PRUDIT BOUCHAT A ASI MLUVIT ČESKY.JE TO PŘECE NÁROD CHORVATU A PRÁCE JE PRO NĚ NĚCO JAKO OTROČINA

3x Istrie
1x Celé od Černé hory až k po Vrsar
7x Split
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 06. 2013 11:37
@bamra: thumbs up

..... 17:30hod. klepanim probudil spiciho Croata grinning smiley

Ano, presne tak to je. ENC prodaja 24 sata.... komu ano, komu nie....
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 06. 2013 12:12
ENC krabičku jsem objednal přes internet, dnes přišla odpověď, krabičku nepošlou, protože je vysoké poštovné, můžu si jí vyzvednout nebo mi vrátí peníze................angry smiley

Od:


Martina Šolčić


Due to high postage expenses of delivery outside the Republic of Croatia we are not able to deliver your ETC package

to the requested address.



You can request a money refund or take over your ETC package, purchased on Web Shop, at one of Autocesta Rijeka-Zagreb d.d.

points of sale, according to previous arrangement.



Here is a list of possible locations:



Zagreb Point of Sale, Unska 2c

Lučko Point of Sale, Jadranska avenija 6

Grobnik Point of Sale at Grobnik Toll Plaza

Krk Point of Sale at Krk Bridge Toll Plaza

Rupa Point of Sale at Rupa Toll Plaza





Best regards,








--------------------------------------------------------------------------------








Martina Šolčić



Autocesta Rijeka – Zagreb d.d.






Prije ispisa razmislite o okolisu! / Please consider the environment before printing this e-mail!
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 06. 2013 15:34
Ta samá zkušenostconfused smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 06. 2013 19:17
Viera napsal(a):
> ....Je to tu divočina,lebo keď sa niekomu nechce čítať a hladať,tak sa jednoducho spýta a už sa to točí dokola....


Ano, přesně tak!!! A pak tu "pozorný a vytrvalý čtenář" čte jednu a tu samou věc únavně pořád dokola a nic nového se nedozvídá...

To Markox: to shrnutí je jen myšlenka, záleží na tobě :-). Já už si pro sebe vše potřebné vyzobal, ale je to zbytečná ztráta času - mnohým "nově příchozím" a nebo doposavaď nezorientovaným by to jistě prospělo...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 59
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.