Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 05. 2013 06:52
"ENC pakete moguće je kupiti i na svim naplatnim postajama od 0 - 24."
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 05. 2013 15:17
Dobry den. moja otazocka je takato, kedze do chorvatska budem cestovat prvy krat autom, a zaujala ma enc krabicka, ci som to pochopil spravne zo stranky http://www.hac.hr/hr/cestarina/enc/lipanjska-akcija/ ze za cenu 500 kuna budem mat kredit 688,90 kuna?
pochopil som to spravne? ak nie poprosim o vysvetlenie. dakujem
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 05. 2013 15:48
Podľa odkazu na stránke áno,ale ešte je otázne kade a kedy pôjdeš,kde na mýtnici to budeš kupovať,lebo neviem ako majú otvorené.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 05. 2013 15:52
to boborr:
u toho tveho odkazu nemas datum. nemas to nahodou odkaz na tuto lonskou akci?

[www.hak.hr]
[www.hac.hr]

prodejnich mist je od letosniho jara uz jenom 11

[www.hac.hr]
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 05. 2013 15:55
ideme z 1.7. na 2.7 v noci zo svidnika na kosice, miskolc, budapest, gorican na ostrov vir. a co som pozeral a spravne pochopil, tak na dialnici vo varazdine by sa mala dat kupit enc non-stop
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 05. 2013 17:58
no nasiel som to tu na fore. pozeral som a datum aktualizacie je rok 2012, nenasiel som nic aktualnejsie. ak nahodou nieco mate aktualne, vas poprosim o tieto informacie. dakujem
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 05. 2013 15:39
Zdarec! Mozna se bude hodit info o ENC... Ve stredu jsem projizdel Chorvatskem do termalu Catez. Protoze mam uz 3 roky ENC, tak jsem cestu vyuzil k registraci. Projel jsem mytnici ve Varazdinu, za ni zastavil a zasel do budky na prave strane. Sedela tam nejaka slecna, poprosil jsem ji o registraci a o vic jsem se nestaral. Vzala formular, moji "krabicku", obcanku a po deseti minutach jsem mohl jet. Rikala, ze to trva asi 2 hodiny, nez se jim to ulozi do systemu. Vecer jsem mrkl na hac.hr a bylo tam uz vse. Vcetne kreditu, ktery jsem si primo na mytnici nechal u te stejne slecny dobit - kreditka, urci se castka a hotovo. Ted se muzu prihlasit stale jako anonym - na cislo ENC, nebo na jmeno a vygenerovane heslo. Jeste vyzkousim prihlaseni na "istrijske Y", rikala, ze registrace u haku plati i pro "Y", ale chce se prihlasit pres net. Jinak spatnou zpravou je, OMV odchazi z HR, celou sit koupil nejaky Chorvat. A uz tu nemaji maxx motion, ale krome normalni nafty tzv. Premium. Nevim, jestli to bude to prave pro moderni naftaky... Tot vse, snad me info k necemu nekomu bude.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Morten (10. 05. 2013 15:58).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 05. 2013 18:05
Psal jsem do AZM (to je společnost co spravuje dálnici Zagreb - Macelj)
kdy se bude moc platit mýto pomocí krabičky ENC
no a tady je odpověď

Poštovani, 

autocesta Zagreb - Macelj se nalazi u Krapinsko zagorskoj županiji i prolazi od
 graničnog prijelaza Macelj (Slovenija) do Zagreba. 

Više možete pročitati na web stranici www.azm.hr 

ENC uređaj ne možete koristiti na autocesti Zagreb - Macelj. Cestarinu možete platiti
 gotovinom (kuna, EUR), kreditnim i debitnim karticama te AZM karticama. 

S poštovanjem, 


Nikolina Kotur
Asistent uprave / Assistant to Management Board

Autocesta Zagreb-Macelj d.o.o.
Sjedište / Seat: Velika Ves bb, 49 224 Lepajci
Ured / Office: Garićgradska 18, 10 000 Zagreb



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (30. 05. 2013 11:30).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 05. 2013 23:20
Tak já přidám své zážitky s registrací krabičky ENC.
Když jsem se dozvěděl že je potřeba krabku registrovat tak jsem si řekl že napíši mail na HAC ale neměl jsem čas napsat email (neumím tak dokonale chorvatsky abych to napsal rychle bez chyb).Mezi tím se mně ozval jeden fórista že potřebuje pomoc s registrací tak jsem mu poslal odkazy na formuláře. Když už jsem se chtěl registrovat u HAC tak mně přišel email od ARZ ať dokončím registraci. V roce 2011 jsem se omylem registroval tam se nemusely zadávat žádné osobní udaje stačil email,mělo to výhody že když poklesla částka pod stanovenou částku tak to oznámilo na email. Tak jsem dokončil registraci u ARZ i když krabička byla od HAC (myslel jsem si že je to jedno). Po registraci jsem chtěl dobýt zkušebně 100 Kun ,ale byly problémy kam to zadat (myslel jsem si že je to problém v mém počítači) tak jsem požádal jednoho fóristu o pomoc a on mně poslal odkaz kde se dalo zaplatit na účet ARZ. Tak jsem zaplatil 100 Kun, ale na můj účet ke krabičce nepřibylo nic.Proto jsem reklamoval vše u ARZ ti my obratem napsaly že
Poštovani,
Vi imate uređaj Hrvatskih autocesta kor.račun xxxxxxxxx tako da nadoplatu ne možete izvršiti
na Web stranici ARZ INTERNET PRODAJA.Iznos od 100,00 kn kojim ste pokušali nadoplatiti 
bit će Vam vraćen kroz nekoliko dana.Za nadoplatu molimo obratite se na
 mail:info-naplata@hac.hr
Částku poslaly za pár hodin celou beze zbytku zpět.
Tak že jsem napsal do HAC kde provedli mou registraci (pouze musím poslat poštou originály vyžádaných dokumentů).
Potom jsem zkusil dobýt 100 Kun a povedlo se to bez problému.
Tak na závěr po 1,7,2013 mohu bez problému jezdit po dálnicích od HAC a ARZ.

Jirka
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 05. 2013 05:44
To je fajn,keď sa vec podarí.Ja som mala problém s HAC,poslala som im žiadosť,napísali mi že nemám dobré č.ENC,tak som im to naskenovala,potom chceli naskenovať i OP.Po asi troch dňoch mi prišiel email a mohla som sa dobýjať cez kartu.Až neskôr ma napadlo,,že som kupovala bratovi ENC a moje údaje boli pracovníkom nahodené v systéme a asi si mysleli že som dala zlé č.ENC.Bratovi to dobýjať ide,tak sme s registráciou viac nič neriešili,akurát že mám na moje meno dve ENC
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 05. 2013 00:02
Zdravím , vite nové info o ENC ? Vyjíždím 1.7. přes Goričan cca o půlnoci ? Děkuji
rj
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 05. 2013 16:19
V páteční mfDnes je článek o cestě na Jadra, kde je zmínka o nákupu ENC krabičky pro placení mýta. Zítra má být v těchto novinách příloha víkend věnována Chorvatsku.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 05. 2013 18:57
Nevim, ale info o enc jsou docela zavadejici - v MF Dnes. Problem s nakupem nikdy nebyl, i ty ceny jsou podivne. Faktem ale je, ze se porizeni vrati behem jedine dovolene v jizni Dalmacii. Kdo bude cerpat info z tohoto vlakna, tak bude vedet o enc uplne vse. A to podstatne vic nez z novin.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 05. 2013 18:03
Tak v te MF dnes nic zajimaveho stran dopravy neni. A nevite nekdo zda plati ta akce [www.hac.hr] ?? psal jsem na HAC 2 tydny spatky, odepsali ze odpoví a zatím nic.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 05. 2013 20:29
Myslím, že si sa dostal na minuloročný odkaz "lipanjskej akcie". Práve v nej a za ponúkanú cenu som kúpil ENC. Ceny paketov, ktoré uvádza MF-Dnes, sa skutočne na stránkach HAC-u nachádzajú. [www.hac.hr].
Minulý týždeň som do HAC písal, či mám svoje ENC registrovať, keďže po prihlásení mi zobrazilo "registrirani partner", ale údaje neboli uvedené žiadne. Odpísali mi,:

vidom u sustav uvidjeli smo da ste registrirani korisnik i šaljemo Vam restartane podatke za WEB portal gdje su Vam sad ispisani podaci o korisniku, tako da ne morate se ići ponovno registrirati.
Temeljem Vašeg zahtjeva smo Vam resetirali Vaše pristupne podatke na internet portal [prodaja.hac.hr]. Vaši novi podaci su:

Poslali mi nové heslo, ale v údajoch v profile sa nič nezmenilo. Ale aspoň som si istý.
Dnes som si nabil kredit ENC cez "nadoplata karticom", trvalo to pár sekúnd, kým mi prišla SMS o platbe mojou kartou, okamžite sa na stránke NADOPLATY zjavila informácia o transakcii, číslo potvrdenia a výške kreditu na ENC a o 2 minúty sa to zobrazilo aj pri PREGLED PROMETA pri podrobnostiach o ENC. Takže mýto by som mal poriešené.

Zistil som, že pri platbe kartou aj v HAC-e nenavyšujú kredit ale faktúra, resp. platba je znížená o zľavu, teda tých 21,74%. Zadal som požiadavku o navýšenie o 200 Kn a stiahli mi platbu v hodnote okolo 152 Kn , v eurách niečo cez 20€.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrto (28. 05. 2013 08:24).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 05. 2013 07:31
tahle zpráva vypadá na čerstvou :
[auto.idnes.cz]
trochu nerozumím této pasáži :
cena - My jsme koupili sadu za 544 kun (1 870 korun), což je sice hodně, ale bohatě se to vyplatí: elektronická krabička je nabitá kreditem 555 kun, samotný přístroj v ceně 110 kun je zdarma.
Není to jediná možnost. "Existují ještě další dva balíčky: za 380,61 a 882,60 kuny. Jinak standardní cena samotného přístroje je 122 kun, seženete ho však jen na patnácti místech v Chorvatsku a v různých provozních hodinách, které je třeba ověřit na internetu. Jednoznačně nejvýhodnější je koupit celé balíčky," říká Natali Munitićová.

čili, kdo koupí balíček tak má cenu krabky v ceně , kdo si koupí samotný přístroj tak zaplatí 122 KN ?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 05. 2013 08:37
Přístroj v balíčcích není zdarma, platí se, ale o něco méně (skutečně 120, 110 respektive 100 kn) něž při koupi samotného přístroje a kreditu zvlášť.

Balíčky s předplaceným mýtem:

balíček 1: za 380,61 kn (cca 1313 Kč): v ceně je kredit 333 kn a přístroj v ceně 120 kn … (380,61-120)/333 = 0,7826

balíček 2: za 544,34 kn (cca 1877 Kč): v ceně je kredit 555 kn a přístroj v ceně 110 kn … (544,34-110)/555 = 0,7826

balíček 3: za 882,60 kn (cca 2838 Kč): v ceně je kredit 1000 kn a přístroj v ceně 100 kn … (882,60-100)/1000 = 0,7826

pro určení výše slevy musíme nejdříve odečíst cenu přístroje (platí se tedy), sleva je potom 0,7826 … tedy (1-0,7826)×100 = 21,74%


Balíčky je zřejmě možné koupit 24 hodin denně na kterékoliv z mýtnic. Cituji:

„Abychom zjistili, jak to opravdu je, chtěli jsme krabičku koupit sami. Na stránkách www.hac.hr jsme našli seznam mýtnic, na nichž se zařízení prodávají, a zkusili jsme mýtnou bránu Dugopolje před Splitem.
Jak se ukázalo, mohli jsme si výběr místa ušetřit. Před letošní sezonou totiž připravili Chorvaté novinku, která nákup turistům usnadní. „Balíčky koupíte nově na všech mýtnicích, a to 24 hodin denně,“ překvapila nás Natali Munitić z Chorvatského turistického sdružení, která informaci telefonicky ověřovala přímo na mýtných branách. „Na prodejních místech Bregana a Zadar-Istok mě ujistili, že i po pracovní době prodá krabičku vedoucí směny, a to kdykoliv,“ ujišťuje. Naopak byla zrušena možnost koupit přístroj na benzinkách, a to kvůli nutnosti registrace do systému HAC.“

viz tady
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 05. 2013 11:05
Rubbs thumbs up
takže lipanjska akcia z loňska se opakovat nebude...
možná zbývá ještě odpověď na otázku co bude s krabkami těch, co po termínu 30.6. si myslí, že krabičku mají registrovanou, přitom nemají a registraci nestihnou.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 05. 2013 12:07
Tak že ENC se dá koupit na jakékoliv mýtnici nonstop. Mám dotaz, budeme sjíždět z dálnice u Šestanovace a mýtné tam i zpět dělá 394 kun. Když si koupí, nejmenší balíček za 380 kun, je možné ho potom dobít platební kartou přes internet řekněme 20 kunama?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 05. 2013 12:17
Uvítal bych, kdyby někdo mohl potvrdit, že se nyní balíček dá skutečně zakoupit na mýtnicích i mimo běžnou pracovní dobu kanceláře HAC.
Předběžně uvažuji o pořízení balíčku na Lučku dne 21.6. ve večerních hodinách. Předpokládám správně, že mimo pracovní dobu se nebudou ENC prodávat v kanceláři HAC v jejich administrativní budově v areálu, ale v tom objektu "se zakulaceným rohem a modrou střechou" mezi mýtnicemi - je to tak?


Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 05. 2013 12:20
Asi si ju budú musieť zaregistrovať na mýtnici,a môže to trvať do 5 dní,tak sa môže stať,že pôjdu za normálne tam,Zastavia,zoberú krabičku a pôjdu si ju dať zaregistrovať na predajné miesto .A na ENC späť.Ak ich to na vstupe nenačíta,musia si zobrať lístok,na výjazde zaplatiť.Takto som pochopila upozornenie.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 05. 2013 12:37
Tady je mail přímo z HAC, dají se koupit skutečně nonstop.

Poštovani,



ENC pakete možete kupiti samo na naplatnim postaja Hrvatskih autocesta d.o.o. od 0.00 do 24.00 i na prodajnim mjestima HAC ONC-a d.o.o.

Na prodajnom mjestu HAC ONC-a d.o.o. možete prilikom kupovine ili kasnije putem upita na info@hac-onc.hr dobiti podatke za web portal [prodaja.hac.hr] kako bi mogli jednokratni kreditnom karticom nadoplaćivati ENC uređaj.



Na těch prodejních místech jenom v otevírací dobu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 05. 2013 18:15
Myslím že minimum pro dobití je 100 kuna.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 05. 2013 19:16
Rubbs z matematiky jsi maturoval za kolik?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2013 08:53
Nejvíc mne na tom štve, že krabičky nelze použít na dálnici z Macejle do Záhřebu. A nebo se to v letošním roce změnilo a AZM je akceptuje? Máte někdo k tomu aktuální info?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2013 09:49
Výše na této stránce zde se na to dotazoval Jiri.velmez přímo AZM. Odpověď:

„ENC zařízení nelze použít na dálnici Záhřeb - Macelj. Dálniční poplatek lze uhradit v hotovosti (HRK, EUR), kreditními i debetními kartami nebo AZM kartami.“
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2013 10:02
Rubbs: díky, to mi nějak uniklo při hledání na foru.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2013 10:08
Ahoj všem. Chtěl bych se zeptat (možná to tu už proběhlo). V r. 2011 jsem kupoval ENC krabičku, nic jsem nevyplňoval a při letošní kontrole na internetu jsem zjistil, že mi přibylo asi 48 KN a v pravém horním se rohu objevilo červené okno "registrirovani koristnik". Asi 30.4.2013 psal výše OPal, že mu svítí MODRÉ okno se stejným nápisem. Neví někdo, jaký je v nich rozdíl? Díky za odpověď.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2013 10:14
Jelikoz mam take dost dotazu na ENC krabicky, tak jsem volala primo na Lucko a bylo me receno, ze se prakticky krabicky nedaji koupit mimo pracovni dobu na naplatnim kucicama jako je to napr. v Dugopolje. Takze kdo pojede pres noc ma smulu. Pan me rekl, ze je mozna budou mit na pumpach, ale ty jsou na dalnici, takze stejne vjet na dalnici musite klasicky.
Takze muj dojem z celeho tohoto cirkusu je ten, ze moc velky zajem o prodej cizincum, kteri dalnici nepouzivaji cely rok moc velky neni.
dalsi useky dalnice Macel ..... tak to ma opet jinsi firma.
To, ze omezili prodej 0-24 h pri vjezdu na dalnici a na druhych mistech je to mozne, me to potvrzuje. Ale...... tady me nic neprekvapuje.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2013 10:28
Balíčky s předplaceným mýtem:

balíček 1: za 380,61 kn (cca 1313 Kč): v ceně je kredit 333 kn a přístroj v ceně 120 kn … (380,61-120)/333 = 0,7826

balíček 2: za 544,34 kn (cca 1877 Kč): v ceně je kredit 555 kn a přístroj v ceně 110 kn … (544,34-110)/555 = 0,7826

balíček 3: za 882,60 kn (cca 2838 Kč): v ceně je kredit 1000 kn a přístroj v ceně 100 kn … (882,60-100)/1000 = 0,7826

pro určení výše slevy musíme nejdříve odečíst cenu přístroje (platí se tedy), sleva je potom 0,7826 … tedy (1-0,7826)×100 = 21,74%


Rubbs připadá mi to, jako by jsi pracoval s čísly podle své potřeby.Podobně jako name58 nechápu co jsi nám chtěl zdělit, případně odkud jsi čerpal informace.Nechápu obchodníka, který by mi nabízel za přístroj nižší slevu při vyšší investici.Já ji uvedu stejnou, ale jak je vidět, čím vyšší investice, tím vyšší sleva.

Já to vidím takto:

baliček 1. náklady :380,61Kn dostanu :333+120=553 za 1Kn ...cca1,19Kn

balíček 2. náklady :544,34Kn dostanu :555+120=675 za 1Kn ...cca1,24Kn

balíček3. náklady :882,60Kn dostanu:1000+120=1120 za 1Kn...cca1,26Kn

Takto to vypadá úplně jinak a je to pro ty co využívají dálnici výhodně.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lettercarrier (30. 05. 2013 10:34).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.