Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2012 18:58
Ahoj, jenom bych si dovolil doplnit, že tato "sleva" jak to tady nazíváte není jen na zakoupené nové ENC krabičky, ale i na veškerá dobití BONU dříve zakoupených ENC krabiček.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2012 19:08
... Ivo ... o tom, jak jsi nyní správně poznamenal ... vím ... a to je to, že reálné platby prostřednictvím ENC jsou v přepočtu za 1 km nižší než li Cash, resp. platba kartou ... ENC zařízení statisticky nemá ani 1 % turistů ...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2012 21:33
tak tak Bessy, v konečném účtování výjde platba s ENC asi o 25% levněji než li s Cash, resp. platba kartou, plus výhody při projíždění mítnicemi a od přištího roku už i platba ENC na useku dálnice od hranic do Záhřebu. A na závěr já jsem jeden z toho 1% a jsem za to rád, měj se Ivoš
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2012 11:37
Pokud pojedete zpět a vjedete na dálnici A1 ve Vrgorac-Demerje je průjezd mýtnicí pro všechny stejný tedy jak pro vozy využávající ENC tak pro "kartičkáře"!Najetí vozů je napravo od mýtnice.
Při najetí v Svaté Helence dávejte pozor co ukazuje tabule nad ENC tedy zcela vpravo je vyhrazený pruh ENC pro kamiony a tuším autobusy a nalevo pro osobní vozy.POZOR pokud vám automat nesejme váš ENC (VĚTŠINOU ZPŮSOBENOU VAŠÍ RYCHLOU JÍZDOU) nevadí nezmatkujte a v klidu pokračujte k závoře,tam je pikolík,kterému POPRAVDĚ řeknete kde jste na dálnici vjeli a předáte mu vaše ENC on ho přiloží přímo do snímače v budce,vše máte vizuelně pod kontrolou, na tabuli vám vyskočí veškeré údaje o kreditu převezmete ENC zvedne se závora a frčíte dál...popisuji mou letošní zkušennost,takže DODRŽOVAT 10M ROZESTUP A UPRAVIT RYCHLOST!

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Radomír (10. 07. 2012 12:56).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 07. 2012 15:54
Zdar, prosím o info kdo víte
znamy mi dovezl ENC koupenou v akci ale on kupoval sobě jinou takže moje asi není aktivována průjezdem branou je možné, že toto je důvod proč jí nelze prohlednout na jejich webu dle tohoto navodu?

[prodaja.hac.hr]

doklad o koupi mam na svoje jmeno ale po zadani dle navodu mne to vyhodi že

"Korisničko ime ili lozinka nisu prepoznati u sustavu."

dik za info
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 07. 2012 19:25
Ano, je to ten důvod. Po aktivaci bude krabička v systému viditelná.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 07. 2012 21:06
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Ivo ... o tom, jak jsi nyní správně
> poznamenal ... vím ... a to je to, že reálné
> platby prostřednictvím ENC jsou v přepočtu za 1 km
> nižší než li Cash, resp. platba kartou ... ENC
> zařízení statisticky nemá ani 1 % turistů ...
Že je nemají, je jejich problém.

Z jiného soudku: v Praze stojí jedna jízda MHD přes Prahu pokud se nemýlím 32 Kč. Jednodenní jízdenka stojí cca 110 Kč. Měsíční jízdenka "pro Pražáky" stojí 550 Kč. Otázka pro Bessyho: kolik turistů si koupí měsíční jízdenku, dnes možná vázanou na Open card (která se nedá pořídit na počkání)? A na kolik tedy vyjde jedna jízda Pražáka a na kolik turistu? To není 21,74%, ale stovky procent rozdílu. A vadí to někomu?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 07. 2012 13:25
to beran dik za potvrzení

vratil ste se dnes někdo s ENC podle webcamer to je huste i na enc branach

[map.hak.hr]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil nevolej (14. 07. 2012 13:29).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 07. 2012 16:05
ENC na Demerje jsou ty 3 brány vlevo (osobní auta). Teď jsem se díval na kameru a tam je úplně volno, zhuštěno je to při platbě kartou.
ENC tady používá "fast" režim a projedete tudy rychlostí 50 km/h
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 07. 2012 16:23
to Beran: dnes to bolo fakt huste.... viac obrzkov tu [forum.ihvar.cz]

Problem je, ze mozes mat ENC, aj lave pruhy mozu byt volne... ale dialnicny privadzac na Demerje bol zasraty v oboch pruhoch dialnice, takze si sa k "only ENC" nevedel dostat...

[2.bp.blogspot.com]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Markox (14. 07. 2012 16:27).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 07. 2012 16:47
To Markox: souhlasím, máš pravdu
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 07. 2012 17:48
Zdarec ... prosím o info.

Sleduji toto téma od jeho počátku. Ale nákup krabky jsem odkládal. Teď "akce" skončila a tak se ptám, jaká je možnost nákupu "bez akce". Pojedu asi až po sezoně a tak platba kartou, kterou každoročně provozuji nebude problém. Jen pro doplnění informací ...

Citace z hak.hr ...



Kupnjom ovog ENC paketa, koji je namjenjen osobnim vozilima, dobivate popust od 21,74% na cestarinu u vrijednosti od 544,34 kn te ENC uređaj od 110,00 kn.
Paket možete kupiti na svim naplatnim postajama Hrvatskih autocesta od 00-24, a iznos koji želite možete nadoplatiti na HAC prodajnim mjestima s popustom od 21,74%.



Chápu dobře to, že za 544,34 kn je k mání krabička na kterou bude platit stálá nabídka k dobití 100 + 22 %, ale krabička stojí 110 kn ???

A kolik teda stojí ten paket ??? 544,34 + 110 kn, nebo "jen" 544,34 kn a je nabitá jen na 434,34 kn ????

Jako pravděpodobnější se mě jeví ta druhá varianta, protože na přelepkách na těch paketech je napsaná cena 544,34. Máte někdo inforace o tom, jak to je ???
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 07. 2012 19:35
Takže kupoval som to po skončení akcie. Cena ENC zariadenia je 122 HRK aj s DPH. Dobil som 500 HRK. Dokopy som zaplatil 622 HRK. Kredit na zariadení je 638,90 HRK. (638,90 -zľava 21,74% = 500 HRK).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil veldik (14. 07. 2012 20:06).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 07. 2012 20:18
Takže to vlastně znamená, že krabička je opět "ZADARMO" .... samozřejmě ta červnová akce byla o těch 122kn výhodnější, ale ta předpokládám měla hlavně směřovat na domácí řidiče .. jako kompenzace zdražení o 15% a ne pro turisty.

Ale mě se jedná o tyto pakety, co mají na stránkách.

ENC paketi

Kupoval je někdo, teď v červenci ??? I když, možná kupoval, ale ještě se dovolenkuje. Třeba se později někdo ozve.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 07. 2012 20:21
Na pakety sa vykašli, prišiel som tam, predali mi krabičku za 122 kuna a opýtali sa koľko chcem nabiť. Nemusíš nabíjať za 500kuna, to nie je podmienka.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 07. 2012 11:44
Veldik
Mam jednu kousavou otazku.... Kolik casu jsi usetril pouzitim ENC a investici 122 kn za jeho porizeni?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 07. 2012 12:14
No když vezmu čas nutný k zakoupení ENC a odečtu od něj čas potřebný k zaplacení mýtného kartou (samozřejmě mimo sobotu a neděli na Demerje, když i tam může být malá fronta na platbu kartou), tak mně vychází ušetřený čas nula nula nic.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 07. 2012 12:36
Otázka směřuje k jinému, ale odpovím za sebe. Nákup ENC vžycky zabere nějaký čas. A ta úspora je podle mě až v tom budoucím použití. Tzn. pokud tam pojedu vícekrát za sezonu a třeba i v hlavním období, kdy se dá předpokládat hustý provoz. No a pak i v tom budoucím dobíjení se slevou 21,74%. Protože tuto cenu ti platba kartou nedá. A v neposlední řadě je to pohodlné. A pro pohodlnou cestu si myslím každý udělá co uzná za vhodné. Takže klidně koupím krabičku i za 122kn. protože se mě její cena okamžitě vrátí prvním dobitím a ty další už budou jen do plusu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 07. 2012 13:45
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (03. 01. 2013 20:09).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 07. 2012 15:28
Nerobil som to len kvôli úspore, ale najmä kvôli pohodliu a rýchlosti. Ale vzhľadom k tomu, že tu momentálne pracujem, tak aj tá úspora sa časom ukáže.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 07. 2012 08:51
ENC jsem koupil v roce 2011 v akci za 500 kun na účtu se objevilo 555 kun /krabička zdarma + 10% bonus/
útrata za cestarinu Varaždin - Dugopolje - Split 2x 180 kun, zůstatek na účtu 195 kun.
7.6.2012 mi vzhledem k zdražení polatků za dálnici připsali, k zůstatku 195 kun, 29,25 kun - celkem 224,25
29.9.2012 jsem v Zágrebu na Sv. Heleně v kanc. HAC dobil za 500 kun + 21,74% = 638.9 kun
útrata za cestarinu Varaždin - Dugopolje - Split 2x 207 kun, zůstatek na účtu 449.15 kun.
nevím kolik jsem ušetřil, ale příšti rok už mám předplacený. Proti placení kartou je ENC rychlejší a pohodlnější.
Kdo nezažil, není schopen posoudit, krabičku jsem nalepil na přední sklo při zakoupení a mám ji tam dodnes.
O nic se nestarám, nic neopatruju.
Hotově od roku 1991, kdy se mně na cestarině pokusil výběrčí okrást o 100 kun, zásadně neplatím.
P.S. na bonusech jsem získal /55+29,25+138,9/ 223,15 kun + sleva při placení přes ENC



Upraveno 4krát. Naposledy upravil mofra (19. 07. 2012 10:22).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 07. 2012 14:15
Ale ano, je to dobré, jen otázka, jak často se musí dobíjet, aby zůstatek nepropadnul. Nevíte někdo?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 07. 2012 15:38
Myslím, že to zde už proběhlo. Doposud byl kredit bez omezení časem. Teď s tím zdražením a dalšími změnami to chtěli omezit, ale buď to neprošlo, nebo se to zatím neuskutečnilo. Myslím, že zatím je kredit stále bez omezení. Ale jak to bude dlouho .. to je otázka. Snad napořád. Protože s omezením by už opravdu bylo jen pro místní, nebo pendlery.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2012 01:30
Pár zkušeností s ENC z letošní cesty. Směr k moři bez problémů. Při cestě zpět jsme se chtěli kochat, tak jsme jeli po staré. Chtěl jsem si s ohledem na možnou další letošní cestu koupit dobíjecí kupón na poslední pumpě INA před Karlovacem, kupóny neměli, prý budou na další pumpě INA v Karlovaci. Tam měli jen v hodnotě 500 KN, já jsem chtěl 300 KN. Nakonec jsem vzal ten za 500 KN, aspoň jsem měl více kreditu zdarma. Nebyl jsem si jistý, kolik znaků čísla ENC se píše do dobíjecí SMS, pumpař na tom byl stejně. Takže před nájezdem na dálnici v Karlovacu jsem zastavil u kanceláře spol. ARZ, jestli mi poradí tam, ale ani zde jsem se odpovědi nedočkal. Nakonec jsem zkusil do SMS přes TOMATO napsat 12 místný kód a bylo to správně. Přišla potvrzující SMS, že vše bylo úspěšně dobito. Najel jsem na dálnici, na konci na Demerje prázdno, ENC píplo asi 30 m před závorou. Zajímavé je, že ačkoli jsme tam jeli 14. 7., do dnešního dne mi částka 18 KN nebyla z účtu ENC stržena....
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2012 09:34
to michalhk:
ani ja jsem 8.7. v useku Karlovac-Varazdin na zadne pumpe nekoupil kupon (ani za 500-vsechny si pry v dobe akce nechaly ARZ a HAC, rikali pumpari) a kancelare maji v nedeli zavreno. posledni dva kupony meli u INY na vyjezdu z Varazdinu taky jen za 500. dobijim odkudkoliv pres net, netreba HR mobil. tady se prihlasis [prodaja.hac.hr] kliknes na nadoplata, nadoplata bonom a do kolonky voucher zadas cele cislo z bonu pod stiracim polem. do 10 minut je dobita castka na konte.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2012 18:59
Nemáte někdo zkušenost s dobitím ENC na stáncích TISAKU, případně SLOBODNÉ DALMÁCIJE ,jak to funguje a za jaké částky se dá dobít?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2012 20:27
"Račun vašeg ENC uređaja možete nadoplatiti na jednostavan način korištenjem vašeg mobilnog uređaja. SMS bonove za nadoplatu možete kupiti na svim naplatnim postajama HAC-a kao i na prodajnim mjestima TISKA, SLOBODNE DALMACIJE i ZAGREBAČKE BANKE.

■100 kn
■300 kn
■500 kn
■900 kn"

Zcela určitě se nejedná o přímé dobití, ale buď Ti prodají klasický bon nebo "elektronický", což je prašť jako uhoď, stále je to jen papír a musíš to pak poslat přes SMS nebo přes web.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 07. 2012 16:29
Je tam podle mě výhoda v tom ,že si dobiju na kterémkoli místě v Chorvatsku (tisak a slobodná dalmacije je na každém rohu) a hodnotou,kterou potřebuji a nemusím spoléhat na to, jestli třeba 300-kový bon nebude na pumpě vyprodán.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 07. 2012 12:07
Zdravím všechny - vrátil jsem se 16.7. ENC jsem dobíjel na stánku TISAKu v Orebiči - na Pelješaci daleko od dálnic. Mimochodem v sezóně mají tyto stánky otevřeno i do 23.00 hod. Jako stokunový bon jsem dostal takový tiket jako ve sportce s číslem, které jsem zadal na stránkách HACu při přihlášení účet k mé krabičce (kredit jsem odbržel 121,74 HRK) v jedné konobě na Korčule. Vše proběhlo v pohodě. Když jsem to zkoušel ráno v Oroslavje (před Záhřebem), tak paní v TISAKu nefungoval počítač. Naštěstí jsem ale měl rezervu a potřeboval dobíjet až při zpáteční cestě. ENC v pohodě fungoval i po roční pauze. Jen se řadím k těm, kteří v Demerje se zařadili do pruhu FAST ENC, a nezadařilo se jim přečíst jednotku, u závory se ale bez čekání během cca 2 vtřetin vše vyřešilo, krabičku to poznalo. Projížděl jsem mýtnicemi na Lučku, ve Vrgorci, Otočaci, Karlovci, i Demerje. Jediný drobný problémek byl pouze a právě na nejmodernější mýtnici v Demerje..., která je vybavena oním rychlým ENC pruhem. Na všech ostatních standardních ENC pruzích s chvilkovým zastavením to bylo úplně v poho.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2012 15:54
Loni jsem si koupil ENC krbičku za 500+bonus... Dvakrát jsem ji použil, ale asi jsem ji neregistroval, dá se to nějak zaregistrovat přes WEB, nebo je nutné vyplnit a poslat registrační formulář ze zadní strany návodu? Jde mi o to aby jsem se mohl podívat na zbývající kredit a případně i dobíjet kredit přes WEB. Předem dík
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 160
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.