Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2012 23:18
Tak konecne mam cas napsat. Omlouvam se ale z HR to neslo nasi operatori jsou vyborni blokuji si; usb modemy navzajem i pro dcerinky v zahranici takze internet nebyl.
Predesilam ze jsem za ta leta zvykly na vsechno a Balkan me jen tak nerozhodi ale tentokrat me vytocili. Nemam cas cis t co jste vybadali vyse napisu co jsem zjistil ja.
1. ctvrtek 21:00 Gorican pumpa INA. Krabky nemaji ale dosel email ze centra INA ze INA a HAC uzavreli smlouvu o prodeji akcnich krabicek. Budou je navazet od pristiho tydne. Pozor ale vse bude za tri dny jinak.
2. Lucko 22:30 zaparkoval jsem bokem vpravo u budek nalepene cedule ze krabky tam nemaji a planek kde je maji nalepen na kazdem skle. Papir jsem srthl zitra oskenuji. 100m zpet vjezd do arealu pres vratnici. Zadny problem plynule najedete. Tak sem tam sel a u vratnice do arealu dva lidi. 1 od HAC druhy od ARZ.
a) HAC (HRVATSKE AUTOCESTE) - krabicek maji dost prodavaji se dle prodejni doby viz prodejni mista. Zatim akce pouze na cerven nevi zda se prodlouzi. System je takovy ze platite novou cenu ktera je na ceniku ale dobiji vam o to vice aby se to srovnalo na starou cenu + tech 10% pokud dobijte z kuponu. Pozor je rozdil zda kupujete ENC s kreditem 500 HRK nebo dobijte 500HRK kuponem pocitaji to jinak ale dojdete pry ke stejnemu vysledku - 25% z ceny platby kartou nebo hotovost. Vzdy se ale jedna o to ze mate navysen kredit ne ze se odecita nizsi cena na mytnici.
b) ARZ (Autocesta Rijeka Zagreb) - sidli ve stejne budove na Lucku jako HAC ale z druhe strany. Take prodavaji akcni krabicky ale nemaji akci omezenou budou je prodavat po cely rok. Ze by se to melo omezit zadne info nema. Pri koupi krabicky akce 500HRK je na konte autoamticky 605HRK. opet se niceho nedopocitam.
Prodali neuveritelne mnozstvi krabicek pred bozim telem co bylo ve ctvrtek - svatek. Mistni blaznili aby usetrili. Kredit nebude casove ohranicen k vycerpani a vadnou ci vybitou krabku bezplatne vymeni za novou a kredit prevedou na nove cislo
3. Pumpa Ina Stari Grad Paklenica - patek - o nicem nevi zadny email nedostali.
4. Zadar 2 - patek 18"47 nahledl jsem dovnitr mala mistnost dve obsluzna mista uvnitr tri lidi tak jsem si rikal pockam venku, protoze bych se tam proste nevlezl. Za dve minuty zarachotil zamek zamceno. Mlatim na dvere a slysim gotovo zatvoreno. Ted zkratim rvani a bouchani na dvere vcetne dalsiho cloveka co tam stal se mnou.
Na ENC se vypisuji papiry a dostanete jen jednu krabku na pas nebo obcanku. Papir zitra oskenuji a dam sem . Tedy dostanete jen jednu akcni krabicku na sve cislo se jmenem a sytem to registruije a dalsi vam neda. Jednoho cloveka tam mlati 15 minut do pocitace nejde o to ze nejen vy vypisujete papir ktery je jen chorvatsky ale oni opisuji udaje z pasu a krabicky do PC. System je pomaly a velmi asi pretizeny. Take rychlost pracovniku byla uzasna. Oni pracuji do 19:00 ne ze se zavira v 19:00. Tezce jsem se s nimi pohadal ale nebylo to k nicemu - sefa nema a oni delat nebudou. Prijdte zitra rano a tecka. Takze krabky jsem nedostal a na sebe ji vzit nemohl jen na kamarada ktery druhy den nemohl a v nedeli se nedela.
5. pry o tom bylo i na TV blazinec fronty na krabicky od pondelka ja to ale nevidel to rikal ten pracovnik az se uklidnil. A zda zrusi to pitome vypisovani se nevi.
6. Pumpa INA Korenica nedele odpoledne - akcni krabicky meli pry jeste minuly tyden z lonskeho roku. Vsechno vyprodali a nic nemaji o emailu nevedi nic. Sel jeste schvalne zkontrolovat prede mnou postu. na PC. Vtip byl totiz v tom ze proste co dostali jako INA na prodej loni a neprodali je proste akcni krabicka zaregistrovana v systemu a je jedno kdy se doproda. Ale ty enc co maji na mytnicich registruji teprve cisla do systemu a zadaji pro co je tedy treba I. kategorie akce 500HRK, nakladak firma ta a ta atd...
7. Dalsi pumpa INA v Karlovaci krabky nemaji prodali na jare o emailu nic nevi.
8. Pumpa INA GORICAN 22:00 , pracovnik o nicem nevi prichazi druhy a rika vsechno je jinak rano dosel email. Prisel tam i ten treti na nocni co jsem s nim mluvil ve ctvrtek vecer. Krabky prodavat nebudou pouze ty standartni kdy zarizeni stoji 125HRK. Budou prodavat jen kupony ktere budou po dobiti navyseny o 25% kreditu.
6. Ja se ale nedopocital pri dobiti kuponem 500HRK mi pripsali ihned 638,90 HRK prislo to sms i ve vypisu. Vypis je jasny tam mam odecteny nove ceny po zdrazeni. Matematici mohou badat ja nemam cas. A jeste jedna perlicka. Ten den ctvrtek odpoledne jeste kdyz jsem neprojel ani jednou mytnici v HR mi pripsali na kredit 10,70 HRK proc nevim. Omlouvam se ale jsem pracovne velmi vytizen a nebudu ihned odpovidat na dotazy.
Kdyz to uzavru tak jsem tomu venoval spoustu casu a vysledek pro zname nula. Krabku si musi kazdy koupit sam a pokud ten system nezmeni nikdo nebude stat v sobotu frontu 2 hodiny na Lucku aby si koupil krabku. Navic spousta lidi je tam ve 2:00 rano a to je zavreno. Nedotazene nedomyslene kapacitne nezvladnutelne a distribucne taky. Nemaji v systemu a do prodeje nachystana akcni cisla a vse se dela za pochodu. Vsechny informace co podavam jsou od lidi z pracovist ne od sefu takze nemohu tvrdit ze je to vse na 100% ale jazyk ovladam a v tomto ohledu mi nic neuniklo.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil david (11. 06. 2012 23:24).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2012 23:54
Moc ti děkujeme, kamaráde. A už se tím víc netrap!
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2012 23:58
No...koukám že sis užil, uvidíme co bude za dva tejdny, ale když to nepůjde, tak to holt nepůjde..další v SZ...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 06. 2012 07:21
Super informace, Davide díky. Tomuhle říkám obětovat se pro druhé... fakt smekám.thumbs up
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 06. 2012 08:44
Za 11 dni sa predalo 6500 ENC-ov smiling smiley

[www.slobodnadalmacija.hr]
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 06. 2012 14:55
... tzn. akce krabičky ENC jsou především pro chorvaty, případně pendlery, nebo pracovníky cestovek ( dvojí ceny mýtného )
... víc, jak 1 % turistů si je nekoupí, natož aby nějakou akční ještě někdo dovezl pro kamoše ... zdlouhavost prodeje ( ve většině případů ... viz. David ... neprodeje ) tomu odpovídá
... Davide thumbs up znamenitá práce v terénu ... to patří napsat do sobotní přílohy některého celostátního deníku smileys with beer
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 06. 2012 15:33
Davide,za mne též velký dík,čekal jsem na tvou zprávu,po přečtení jsem celkem rád,že jsem zakoupil ENC loni v "klidu".

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 06. 2012 15:52
to Radomír:
tak podle výjezdového kalendáře se Ti to Radku už blíží, co?
koukám že finišuješ s přípravou auta a připravuješ se i na mýtnice smiling smiley
snad Ti z Pažouta letos zase neudělaj náklaďák smiling bouncing smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 06. 2012 16:19
Jiří ani náhodou,loni jsem jel s ENC a v pohodě,od té doby co jsem musel reklamovat platbu kartou to již měnit nehodlám,finišuji hlavně v domácích povinnostech které zná asi každý.Vyrážíme v sobotu ráno,a letos nám ubyla jedna starost o domácnost a zahradu,bude u nás bydlet máti,tak se snad moc nezaháčkuje,nebo mě máš v Lbc na vejminku.Cykloservis ale moc nepochopila.smiling bouncing smiley

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 06. 2012 20:26
Misto na Lucku pro koupi ENC. ARZ i HAC sidli v jedne budove po prave strane viz planek . Papir ktery musite vyplnit na mytnici. Tenhle je ze Zadaru2 (istok).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 06. 2012 20:51
Skvělé info Davide, to všichni oceníme, ale máme spolu nějakou nedořešenou událost, na mejly nereaguješ, SZ už raději neotvíráš...skoro mi to připadá že se mi chceš vyhýbat...nebo se mi to jen zdá?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 06. 2012 22:26
Buff napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Skvělé info Davide, to všichni oceníme, ale máme
> spolu nějakou nedořešenou událost, na mejly
> nereaguješ, SZ už raději neotvíráš...skoro mi to
> připadá že se mi chceš vyhýbat...nebo se mi to jen
> zdá?

Poslys ja nemam opravdu tolik casu abych cele odpoledne sedel na foru. Jasne jsem to napsal na konec me zpravy. Poslal jsem ti SZ.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 06. 2012 17:39
david napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pro tento tyden bych to uzavrel asi tak jak to
> okomentovaly HR noviny. Site horke jehlou a nikdo
*****************************


Je tu někdo z Ostravska kdo by do toho šel? Jedu 4-25.8. Split

Podrobnosti - záruka atp dle vzájemné domluvy osobní setkání okolí Ostravy preferuji. nevolej@napismi.cz pak více

nepište SZ ani reakce chodím tu velmi sporadicky
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 06. 2012 06:24
Já jen tak na okraj. Opravdu jsem se pobavil, když jsem si pčetl tuto větu: nevolej@napismi.cz pak více nepište... Nemám volat, ale psát, nakonec nemám ani psát thumbs up, yawning smiley, confused smiley...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2012 10:18
Jedu 1.7.2012 směr Orebić, mám ENC, ale budu potřebovat dobíjet. Také se připojuji s díky k Davidově zprávě. Na stránkách HAC-u jsem našel, že existuje ještě nějaký 100 KN bon, nevíte náhodou o to někdo něco ? Vyobrazené jsou totiž BONY pouze v hodnotách 300, 500 a 900. 300 KN BON (kredit bude tím pádem asi 370) se mně zdá trochu moc (mám na jednotce i po připsání kreditu kompenzujícím zdražení nějakých 320 KN) a s ohledem na ten blázinec u mýtnic se mně nehce zdržovat se nějakým hotovostním či karetním dobíjením. Předem díky.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 06. 2012 11:06
Něco kolem toho by mohlo být tady...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 06. 2012 00:00
to Michal21:
Jestli je i 100-vý bon na ENC, tak jedině dobře, alespoň pro toho, kdo si chce dobít kredit za méně než 300Kn. 100kn bon zmiňuje i Tisak na svých stránkách, takže se nemusíš bát nějakého podvodu.
http://www.tisak.hr/hr-HR/Proizvodi-i-usluge/E-usluge.html
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 06. 2012 08:34
david napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na ENC se vypisuji papiry a dostanete jen jednu krabku na pas nebo obcanku......Tedy dostanete jen jednu akcni krabicku na sve cislo se jmenem a sytem to registruije a dalsi vam neda. Jednoho cloveka tam mlati 15 minut do pocitace nejde o to ze nejen vy vypisujete papir ktery je jen chorvatsky ale oni opisuji udaje z pasu a krabicky do PC. System je pomaly a velmi asi pretizeny. Take rychlost pracovniku byla uzasna....

1) Zaujimalo by ma, ako prebieha tato procedura na zvysnych predajnych miestach. Na stranke HAC-u su uvedene naplatne postaje, to znamena ze to predava obsluha budky kde sa plati myto? Alebo je vzdy nejaka budka niekde naboku?

2) Ked som pozeral to video na dnevnik.hr o predaji ENC, bol tam chlapik, ktory si od okienka niesol 3 uredaje smiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 06. 2012 11:31
To Markox:
Kupoval jsem na naplatne cestarine v Šibeniku. Není to na budce, ale bokem v kanceláři. Vypsali mi papír, dal jsem jim občanku a za půl hoďky vše vyřízeno. Ale třeba na Vrgorcu nemají. Doporučuji větší cestariny. Koupit můžeš kolik chceš. Přede mnou bral nějaký chorvat také tři.
Mike
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 06. 2012 11:50
Ak by som išiel dva krát v roku či na isto na budúci rok určite sa to oplatí. Žial idem v noci a čakať sa mi nechce ani nemôžem. Ale rozhodne ENC doporučujem. Ja musím vystačiť s kreditkou na Demerje ...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 06. 2012 13:31
to Mike:
Hmm, zajímavá informace, jenom je maličko v rozporu s tím co napsal David, tj. že na jednu občanku koupíš jedno ENC. Můžeme jenom spekulovat zda ten chorvat měl další občanky nebo mu na jednu prodali více kusů. Nebo se s Davidem nechtěli vybavovat a odbyli ho.

to triplex:
Prodej těch akčních ENC je omezen tou debilní pracovní dobou, bohužel. Takže kdo jezdí na noc má smůlu a musí koupit ENC za kuny nebo změnit dobu odjezdu. :-)

Už jsem to chtěl napsat před tím, ale prostě co letos vymyslel HAC, to se nedá srovna s loňskou akcí, kde se koupilo ENC za cenu kreditu.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 06. 2012 13:35
Mike napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kupoval jsem na naplatne cestarine v Šibeniku.
> Není to na budce, ale bokem v kanceláři. Vypsali
> mi papír, dal jsem jim občanku a za půl hoďky vše
> vyřízeno. Ale třeba na Vrgorcu nemají. Doporučuji
> větší cestariny. Koupit můžeš kolik chceš. Přede
> mnou bral nějaký chorvat také tři.
> Mike

ten Chorvat to kupoval na tři občanky, nebo každému prodají na jeden osobní doklad více krabiček ?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 06. 2012 14:00
Zistenie, ze je mozne kupit viac ENC uredajov by bolo potesujuce winking smiley

Tlacivo, ktore vypisoval david je oficialne na stiahnutie tu: [hac.hr]
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 06. 2012 14:05
Zaujimalo by ma, ci sa cela procedura neurychli, keby tam prisiel clovek uz s vyplnenym tlacivom...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 06. 2012 14:22
Podla vsetkeho fyzicka osoba vypisuje iba body 1.1, 2.2, 3., 4., 5. a 7.

Nikde nevidim cislo ENC, takze ak tam pridem a dam uz vyplnene tlacivo (cez Adobe Acrobat), moze mi dat rovno krabku a padim prec. Obsluha si moze poznacit cislo ENC na moj formular a do PC si to moze nahodit aj po mojom odchde.....
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2012 04:10
To Markox: No nevím. Já bych na ten papír, který vytiskne a slouží jako doklad raději počkal. Už jen kvůli možné reklamaci. Stejně se krabička oživí asi až za hodinu než to projde systémem, takže ji nemůžeš použít ihned.
Mike
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2012 09:09
To ano, na doklad o zaplateni by som pockal, ale skratim cas tym, ze pridem s uz vypisanym papierom a pokial do bude citatelne (Adobe alebo na stroji), tak to ani obsluha nemusi po mne dlho "desifrovat" ako keby to bolo rukou...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2012 09:57
Mike napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ..........Stejně se krabička se oživí asi až za hodinu než to projde systémem, takže ji nemůžeš použít ihned.

Morten napsal(a):
-------------------------------------------------------
> - aktivace ENC trvá pár sekund, já sám jsem ho pořídil ve Varaždinu, rozbalil před mýtnicí, a po pár vteřinách se otevřela závora. Čekal jsem tak 10 - 15 sekund, při dalším použití už to bylo bez čekání...
> - žádná obsluha nemusí ENC aktivovat, maximálně se nabídne, že ti ho rozbalí...

Hmmm....
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2012 10:49
> Mike napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > ..........Stejně se krabička se oživí asi až
> za hodinu než to projde systémem
, takže ji
> nemůžeš použít ihned.
>
> Morten napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > - aktivace ENC trvá pár sekund, já sám
> jsem ho pořídil ve Varaždinu, rozbalil před
> mýtnicí, a po pár vteřinách se otevřela
> závora
. Čekal jsem tak 10 - 15 sekund, při
> dalším použití už to bylo bez čekání...
> > - žádná obsluha nemusí ENC aktivovat, maximálně
> se nabídne, že ti ho rozbalí...
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Pratele vam nedochazi jedna vec a to je kde krabicku koupite. Jestli Morten koupil krabicku nekde v trafice nebo na pumpe a ne ted na mytnici tak ta je uz davno v systemu zadana a pripravena na aktivaci. Mike to psal presne, pokud se vypisuji papiry na mytnici tak cislo krabicky se teprve zadava do systemu a urcuje se jaky bude mit tarif. To jsem psal uz vyse. Proto musite rozlisovat kde tu krabicku koupite, kdyz v tafice "bezakcni" platite i krabicku ale je uz v systemu zadana. Kdezto na mytnici teprve to cislo krabicky zadavaji do systemu a proto to tak asi dlouho trva. JD
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2012 12:06
pre david: To co pises sice ma hlavu aj patu, ale nesedi mi potom jedna vec. Co bude s "akciovymi" krabickami, ktore sa nepredaju? Su nejako odlisene od "NEakciovych"? Su nejakym spodobom "ine"? Co maju na obale? Maju iny obal?

Podla mna mi to skor vychadza tak, ze to HAC asi nie je schopny rozlisit a preto predaj "akciovych" uredajov obmedzil iba na tych uvedenych 15 predajnych miest. Nikde sa nepise o tom, ze by bol pocet "akciovych" ENC nejako obmedzeny, po skonceni akcie ich preto najskor rozdistribuuju do bezneho predaja na pumpach a pod. Urcite by bolo neekonomicke drzat nepredane "akciove" kusy na sklade. Rovanko aj kusy, ktore su uz x-dni/tyzdnov/mesiacov rozdistribuovane na pumpach, trafikach a pod., aj tie sa niekedy mozu stat "obetou" nejakej akcie v buducnosti a nikto ich nebude stahovat spat do HAC-u a menit im tarifu v systeme. Su to "spiaci agenti", ktori sa aktivuju pri prvom pouziti a informacia o ich tarife moze byt akurat naviazana na datum predaja - co je aj vemi pravdepodobne. Jednoducho predajca pri predaji nahodi cislo ENC a v systeme a podla doho sa vypocita tarifa, priradi kredit a pod. Rozdiel moze byt prave v tom, KTO a KEDY nahodi cislo predaneho ENC do systemu - pokial to bude HAC, bude to "akcia", ak to bude iny predajca, bude to bezne ENC. Mozem sa aj mylit, mozno HAC predava funglovky, ktore su zatial "mrtve".
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 221
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.