Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 06. 2012 21:44
Jednoduše - už teď platil pro ENC stejný tarif jako pro hotovost. Zvýhodnění 10% bylo jen díky tomu, že jsi za kredit 300 KN získal ve skutečnosti 333 KN (tak to mám ve výpisu). Současný zbytek, který mám 316,33 KN mi zvedli o 47,45 KN na 363,78 KN, to je přesně 15%. Mrkni na výpis, který sem dal "Radomír" o pár položek výš, je to tam, mám to naprosto stejně. Je tam vidět i projetí konkrétních úseků, kde jel např. v září. Cena je stejná, jako když se platilo v hotovosti.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 06. 2012 21:58
Radomír napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Morten...jak jsi přišel na svých 25%?Připíší ti
> vždy pouze 10% z dobité částky.Nebo k tomu připíší
> ještě 15%?Nevím jak to mám nyní počítat.Na
> str.Hac-u o tom nic nepíšou.Pouze o 10% z
> dob.částky.
No 1) bylo by divné, kdyby byla akce, aby si všichni nakoupili ENC a těch 15% jim nepřipočetli a přitom to připočetli všem, co už ENC mají a zbyl jim tam kredit-
2) Tvrdí, že s ENC se bude jezdit za staré ceny. Tak musí dát 15% nebo 25% slevu, ale rozhodně ne jen 10%.
Btw.prověřeno přes SMS, když od stavu po posledním dobití odečtu 126 kn za mýtné a zbytek vynásobím 1,15, je to rovno aktuálnímu zůstatku a tedy 15% bonus načten.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 06. 2012 22:02
Tak mě připsali 1,8 kuny. Hezká suma.

A sleva bude 25% [www.vjesnik.com]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (07. 06. 2012 22:10).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 06. 2012 22:09
Tielk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Daji se ty krabicky dobit nejak od nas z cech
> pripadne nejak koupit pres net ten dobijeci kupon?

Z Čech je dobiješ přes platební kartu po přihlášení na webu prodaja.hac.hr , ale nezkoušel jsem to.
Dále je možnost dobít bonem přes web (odzkoušeno) popř přes SMS. Dobít bon přes SMS z chorvatské simky přihlášené v ČR nejde (odzkoušeno).

Najel jsem pokusně do sekce dobití ENC bonem a na formuláři byla uvedena sleva - Popust 21,74% !! To samé v sekci dobití kreditní kartou.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 06. 2012 22:14
Taky se tam byl a ta sleva je tam 21,74% tak ze je to OK



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (07. 06. 2012 22:17).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 06. 2012 22:14
to isquash

Popiš to podrobněji, jak dobít ENC bonem přes web. Díky...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 06. 2012 22:23
1) přihlásíš se na stránkách prodaja.hac.hr
2) vlevo v menu Nadoplata
3) napravo se objeví výběr dobití - Bonem, kartou a Ponudom
4) vybereš Bonem a ve formuláři kde je políčko Voucher zadáš číslo bonu
5) potvrdíš tlačítkem Provedi nadoplatu

hotovo



Upraveno 2krát. Naposledy upravil isquash (07. 06. 2012 22:27).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 06. 2012 23:16
Tak, myslel jsem si, že to zdražení dálnic je nachystané na nás, na turisty a že Chorvaty chtějí před zdražením ochránit právě tou nabídkou akční ENC. Nakolik bylo zdražení odloženo až na 11.6., tak ministerstvo dopravy přichystalo Chorvatům dárek k dnešnímu svátku a dálnice jim zdražili k dnešnímu dni. A je taky možné, že akční ENC jim vykoupí turisti, vsadil bych se, že Siniša Hajdaš Dončić sedí u počitadla a projíždí tohle fórum a počítá ovečky které se hodlají chytit. No...a až bude po akciji, tak střihne i bonusy a pofrčíme všichni za jednotnou palbu. Jooo...mají holt stejné myšlení jako naši ministerští konšelé...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 06. 2012 06:48
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 06. 2012 07:58
Snad aspoň jedna dobrá zpráva pro "fanoušky" ENC - na straně 118 teletextu HRT1 je něco o vyšších cenách "cestarin" a taky věta, že používání ENC není omezené časově. Před pár dny se mluvilo, že by to mohli omezit na 3, 6 nebo 9 měsíců, tak to nejspíš padlo...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 06. 2012 08:04
Od Macejlu po Zagreb se podle všeho cena zvyšovat nemá - 42,- HRK. Pokud pojedu až do Šestanovače - což je asi nejdelší úsek, který absolvuje mnoho z nás, tak zde byla cena v roce 2011 - 171,- HRK. Takže pro letošek bude jeden průjezd o 90,- Kč víc oproti roku 2011. Tam a zpět 180,- Kč. Kolik dáte za zmrzlinu (mimochodem loni jsem z ní měl super kopřivku - takže zmrzlina už ne), za nákupy "ptákovin", za kafíčka, vínečka, pivečka, nějakou tu večeřičku???

Cenové navýšení (pokud vás tak trápí) se dá například kompenzovat stylem jízdy, 180,- Kč se dá bez problému ušetřit na spotřebě. Pojedete bezpečnějí a dojedete na místo ve stejný čas (z toho neplyne, že je nutné jet jako hlemýžď). To mi věřte!

Kamarád jede na místo za 6,3l já za 5,4l. Auta stejná, stejné motory, ± nějaký ten měsíc ve stáří auta. Dojezd na místo do 20min rozdílu (on je rychlejší). Výsledek? Já jsem na dopravě +600,- Kč (počítáno tam i zpět). Vím jak jezdí, takže závadu v motoru jeho auta 100% vylučuji. Je to dostatečná motivace jezdit s rozumem? Pro mě ano...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Martin_77 (08. 06. 2012 08:12).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 06. 2012 09:57
No tak jsme se dozvěděli:
že dálnice ze Zagrebu po Macejl se nezdražuje(to už přece víme)
o kolik je nárust nové ceny (to už tady taky proběhlo)
že jsi měl kopřivku ze zmrzky
že kamarád jezdí za 6,3l a ty za 5,4l
že jsi pomalejší o 20min
a o 600kč bohatší
a teď nám dej nějakou zkušenost o užíváním ENC, protože o tom je tohle téma, ti kteří ji mají a ti kteří si ji hodlají pořídit(a každému může být šumafuk proč), tak tihle všichni takové informace ocení.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 06. 2012 10:58
To Buff: díky za shrnutí. Reagoval jsem jen na příspěvky ohledně zvýšení ceny, což někteří chtějí řešit pořízením ENC. Jak si můžeš přečíst, pořízení vzhledem k časově omezené akci bude pro některé problematické. Chtěl jsem jen polemizovat, zda-li je uslí, které vynaloží na koupi ENC vykoupené výraznou úsporou. Dle mého názoru nikoli. Proto jsem uvedl, že je lepší úspory hledat jinde a kde. To je vše. Zkušenosti nemám žádné a taky žádné mít nechci, protože si myslím že ENC je pro dovolenkáře hračička.Otázka zní, čím jsi přispěl do diskuse o ENC ty.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 06. 2012 11:14
Zase příspěvek o ničem a konfrontační, no to nepřistoupím, na to si najdi jiného soupeře, sobě rovného...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 06. 2012 11:18
S příspěvkem o ničem jsem nezačal já a navíc ani s konfrontačním. Soupeře nehledám. Ale i tak dík!
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 06. 2012 13:51
Tak jsem koukal na tu teletextovou stránku na http://teletekst.hrt.hr/?str=118-01 a nějak se nemůžu dopočítat té částky bonusu 158Kn.
Včera, když jsem to kontroloval na svém účtu, tak to presně vycházelo. Dobití 500Kn + 10% bonus za dobití + 15% zdražování.
Asi se mi odkrvil mozek po obědě, ale na tom jejich modelovém příkladu to nedám dohromady.drinking smiley Vychází to někomu?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 06. 2012 14:09
tak uz to neprepocitavejte. treba to bude vse uplne jinak.

[www.slobodnadalmacija.hr]

vzdyt i v novinach pisou, ze by mel premier odvolat ministra dopravy. argumenty maji rozumny a kdyz k tomu pridaji jeste nocni nehodu (pri objizdeni dalnice) na periferii Karlovca se 3 mrtvymi a 2 tez. ranenymi v prvni den zdrazeni dalnicnich poplatku....
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 06. 2012 14:35
Novináři toho napíšou!
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 06. 2012 14:35
Psal zdejší kolega z fóra DAVID který je nyní v Chorvatsku a zjišťoval místní podrobnosti kolem ENC, prý už všechno ví a večer se tu s námi o info podělí...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 06. 2012 15:46
to: isquash

Taky mi to nevychází, ale bude to nejspíš tím, že počítají trošku jinak procenta - ne, že by měli jinak počty s procenty, je to spíš o slovíčkaření. My bereme základ (100%) a k tomu připočítáváme 10% procent - např. 300 KN kredit a k tomu 10% je 330 KN. Jenomže když se podíváš na nabití kreditu 300 KN, tak zjistíš, že ti přibude na účtě 333 KN a 33 lipa. Jejich propočet je tedy ten, že dostáváš SLEVU 10%! V tom případě po odečtení 10% z částky 333,33 KN se dostaneš přesně na 300 KN. Ale to už jsou fakt drobnosti.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 06. 2012 15:53
Ale to není slovíčkaření! Pokud něco stojí 333 kn a já mám 10% slevu, tak zaplatím 300 kn. Takže pokud zaplatím 300 kn se slevou 10% a mám dostat poukaz na plnou cenu, musí na něm být napsané 333 kn a ne 330 kn. U ENC je to stejné.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 06. 2012 16:15
Globík - klídek! Teď jsem si znovu prohlédl obal k ENC a je tam napsané velkým písmem ENC 300 KN, ale pod tím malým písmem (a to čtu za ten rok poprvé až teď) "vrijednost cestarine 333 KN - popust 33 KN - 10% popust na cestarinu". Tzn., že oni píšou o slevě 10%, proto platíš za kredit ne 333,33 KN, ale jen 300. Naopak někdo může říct, že dostal bonus 10% k částce 300 KN, což už nevychází. Je to fakt slovíčkaření, nikdo z nás neumí perfektně chorvatsky, ikdyž si něco přečteme. Navíc, jak už jsme psal, mám ENC skoro roku, obal jsem viděl snad 20x, ale až teď jsem si přečetl tuto poznámku. Pochopitelně, že na "poukaz" (jak jsi to nazval) dostaneš 333 KN.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Morten (08. 06. 2012 16:17).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 06. 2012 16:51
Vážení,
začátkem června zde David uvedl 15 míst kde je možné koupit krabičku v akci.
Není problém ten, že je jich jen 15 - to se dá za pár drobných dojet (třeba i na Lučko). Problém je v tom, že mají otevírací dobu jako na nějakých úřadech, nejčastěji od 7 hodin ráno.
To znamená, že bych před 6 ráno přejížděl slovinskou hranici, kde je tou dobou fronta na 3-4 hodiny až po Ptuj. Následně po nákupu a občerstvení bych v největším provozu s popojížděním kolem Karlovacu a dále v kolonách jel v horku dál.
Přitom mám ve zvyku míjet Ptuj kolem půlnoci a za svítání už být někde na parkovišti daleko daleko za Malou Kapelou. Tak si to asi těžko koupím... A to jedu teď v červnu kdy je ta sleva - 22.6. večer!
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 06. 2012 17:35
Lecho v klidu, David dnes psal že by se prodej měl rozšířit i na pumpy INA, čili vydrž, on se tu má večer ukázat...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 06. 2012 17:53
Ahoj.
Právě jsem se vrátil z MNE a HR jsem kupoval krabičku pro známého. Na pumpách je mají, ale za plnou cenu. pokud chce někdo slevu, pouze na cestarinách. Jinak v rádiu hlásili, že až skončí červnová akce, budou ceny stejné u ENC i u ostatních druhů placení.
Mike
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 06. 2012 19:49
Jo ještě jedna věc. Pokud budete kupovat krabičku u HACu nebo ARZ, maník ji vytáhne z obalu, zaktivuje ji, zaplatíte a než to proběhne systémem může to trvat od půl do jedné hodiny. Takže si stejně chvilku počkáte. Při nákupu mi říkal, že jestli chci jet hned musím vzít kartičku a jet za hotové. Tu už jsem měl a krabička byla pro kolegu, takže bez problémů.
Mike
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 06. 2012 00:07
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 06. 2012 00:29
Vloni když jsem kupoval ENC [forum.ihvar.cz] tak prodavač nic neaktivoval akorát na Lučku to chvíli trvalo než se otevřela závora potom vše OK.

Počítal jsem tu slevu Příklad
Zageb-Lučko ___Šestanovac vloni stálo mýto 171kun po slevě 10% to vychází 153,9kun
.............................. Letos po zdražení je mýto 197 kun po slevě 21,74% to vychází 154,17kun

Rozdíl je nepatrný 0,27kun pro Hac. Takže asi tak jsem to spočítal já.
Příští rok to bude ještě lepší až bude ENC na dálnici Zagreb -Macelj



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (09. 06. 2012 00:34).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 06. 2012 12:05
Zdravím všechny,
poctivě jsem přečetl všech 11 stránek + jsem osobně na toto téma s Radomírem loni u Ivoše diskutoval ( Raďo čau ). Přesto bych měl otázky resp. zhrnutí :
1) ENC box mohu zakoupit v červenci všude na pumpě Ina,Omv, Tifon aj. bez červnové akce
2) ENC box musí aktivovat obsluha ? Chápu dobře dle výše uvedeného, že aktivace trvá cca 30 min?
3) Pokud mi ENC box doveze třetí osoba mohu jej aktivovat před cestou doma v ČR ?

Měl jsem představu, že to zakoupím v mém případě v Čakovci na OMV cca 10 km od dálnice ( jedu od Lendavy ), aktivuji a na dálnici už vjíždím jako baron přes ENC spinning smiley sticking its tongue out
Díky A
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 06. 2012 12:27
Ahoj zdravím fóristy,

mám pár dotazů ohledně dobití ENC: -krabici mám už dva roky a vše super funguje, jen jsem se chtěl zeptat jestli někdo neví zda je možno dobít ENC, když ho mám doma v česku a dobil by mi ho domácí ke kterému jezdíme z Chorvatska??? a jaké jsou hodnoty dobíjecích kupónu na skupinu 1osobní auto, díky
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.