Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 05. 2012 22:06
Pre Martin 77.
Nepotrebujem tu nikoho lakovat,platba kartou je vyznačená,ale nejasne je aspoň ani mne to nebolo jasné hneď,kam strčiť dialničnú kartičku a kam bankomatnú.A v tom že chceš šikovno prejsť,lebo za tebou je už kopec aut to takto dopadlo.Inak je mi totalne jedno kto čo používa.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 05. 2012 23:37
Nelze jinak, než se připojit k Martinovi 77. Placení bankovní kartou je opravdu velmi jednoduché. Ale podle nesrozumitelného vyjádření paní Viery je to pro ni zřejmě problematická operace.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 05. 2012 07:48
"O bože,neriešte tu mna,jednoducho pri SAMOOBSLUŽNEJ rampe mi to nebolo jasné,došla obsluha a urobili to za mńa,potom nasledovala tá príhoda so známim.To vsio.Viac som na takú rampu nešla.Normálne dať kartu a dať PIN viem.Nie som mladá a ani blbá.Prosím už ma nerozoberajte .Šťastný nánvrat z dovolenky prajem .
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 05. 2012 07:01
Věrko, rozebírám jen to, jak někomu tohle nemůže být jasné. Myslím, že víc už to jasné být nemůže - viděla si to video? Co je nejasného na popisu otvorů co a kam se má strčit? Ale díky vám, kteří raději popojíždí v koloně na platbu hotově, máme u karet volno. Takže bychom vás v tom měli ještě podporovat! Měj se fajn a nezlob se! yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Martin_77 (14. 05. 2012 07:21).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 05. 2012 07:29
Martin 77 nehnevám sa,platba kartou pre mňa v pohod,ale nie v samoobslužnej./Skúsila som raz a aj ten známi/Teraz používame ENC.Tak že takto mi to vyhovuje.Jasné,že sa človek učí a naučil by sa i toto.Myslíím si 100 ľudí 100 názorov,. Aj keď pozrieš vlákno kade do Chorvátska.Ja už chodím len cez Maďarsko po diaľnici.V Komárome nabehnem a v Zadare,alebo Šibeniku/podľa cieľa/zídem z dialnice.Cesta po Budapešť trošku frekventovaná a od Budap.poloprázne.No paráda.Chodili sme aj cez Rakúsko,ale toto je žúžo.Ale asi by ma za tento názor na fóre ukameňovali.A že to mám o 100km ďalej? Hodinka na zvyš ma nezabije a cesta bez stresu z dopravy./A to je manžel skúsený vodič/.Už len dodám že želám každému slniečko,teplé more,a šťastný návrat.javascript:editor_tools_handle_smiley_select("hot smiley"winking smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 05. 2012 09:41
Již jsem psal jinde, že je třeba se obrnit i před mentalitou platícího. Pokud dotyčný neumí zaplatit kartou v automatu, neumí si zapnout televizi dálkovým ovladačem. Ty škatule jsou blbuvzdorný, obrázky víc než jasný. A pokud něco nefunguje tak, jak má, je tu pořád obsluha, která pomůže.
Až bude ENC platit všude, dá se nad ní uvažovat.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 05. 2012 10:41
To Zahajskej: jako bych to sám napsal... Nakonec může být i problém s ENC, odečte se z toho místo ceny za osobní auto cena za kamión a bude tu opět téma měsíce... Proč se tak trestat??? Vždyť ať si zaplatí zájezd u cestovky, ta jim vše naservíruje na zlatém podnose a všichni jsou spokojeni, ne?... Pro mě osobně je ta svoboda maximálně vyhovující, jedu si kam chci, kdy chci, nikdo mi nic nevnucuje, dělám si co chci, přestávky si udělám jak vyhovuje mě a né jak to vyhovuje delegátovi nebo řidiči, pokud se chci někam podívat při cestě tam, nebo zpět, tak se podívám... Nádhera! Ale jsem si vědom, že když přijde problém, tak si ho musím sám vyřešit, nikde nebude poblíž blonďatá delegátka, nebo dobře urostlý delegát, navíc mluvící česky, nebo chcete-li slovensky... Zkrátka každý nemůže být milionářem, vědcem nebo doktorem... A z toho analogicky plyne, že není pro každého platba mýtného kreditní kartou...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 05. 2012 12:13
Zahajskej a Martin 77 zvedám palec nahoru, perfektně vyjádřeno.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 05. 2012 14:46
Jo, jo, taky jsem vždy rád když vidím že většina lidí platí hotově a stojí zbytečně fronty a já mám u platby kartou volný průjezd.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 05. 2012 15:43
Od júna (červen) sa zvyšuje cena mýtneho o 15%.

[www.dalmacijanews.com]
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 05. 2012 16:52
Bezva. 10 dní před začátkem platnosti je na ministerstvu schůzka o tom, jak to bude s ENC (sleva, povinnosti, propadnutí kreditu). A výsledek zatím žádný. Očekávám, že to do 15.7.nějak vyřeší eye rolling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 05. 2012 18:31
Tak mi to vyšlo že ma stálo Tracostan - Zapresic a Lucko - Pirovac asi 22,50 €. Tam aj naspäť 45 €. Ak o 15% tak si priplatím asi 7 €. Na jednu cestu 3,50 €. To nie je tak veľa ale nemuselo byť. Aj za tých 50 kún sa dá niečo kúpiť ...
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 05. 2012 14:43
Konečné rozhodnutí by mělo padnou ve čtvrtek.Zatím to vypadá, že by se to mělo týkat i ENC,mýtné by mělo být o 25% méně ale min.částka z 300 na 500 a platnost půl nebo rok.No počkáme co vyhlásí,Snad jsem to pochopila dobře,zde jsou zdroje.
[dnevnik.hr]
[www.slobodnadalmacija.hr]
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 05. 2012 15:52
Já tam nikde nevidím, že by to dnes mělo být rozhodnuté. Každopádně by mě zajímalo, jak to bude s ENC zařízeními, které jsou již v provozu a s nabiými kredity. Také za půl roku/rok propadnou? Co se týče slevy pro již zaplacené kredity, předpokládám, že na každé nabití se kredit zvýší o ekvivalent 25% slevy, tedy stávající kredit je vlastně jen 10% zvýhodnění. Ale to jsou vše jen dohady. Prostě jako obvykle vše šité horkou jehlou a neschopnými státními úředníky a "manažery" státních firem.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 05. 2012 16:16
Tak tady
[dnevnik.hr]
píší, že ministr rozhodne o zvýšení mýtného 25.5. S tím, že pro stálé uživatele se mýtné nemění. Co je to stálý uživatel, se již neuvádí. Podle toho, kdo zaplatil 300 kun, dostal 333 kn kreditu, tak by s tím měl projet shodnou vzdálenost, jako dosud. No jsem na to zvědavý.

Ministr rozhodne... Celý rozhovor je v duchu nabubřelosti, arogance a diktatury. Stačí jen toto: "Ukoliko brzo postignemo dogovore s bosanskom stranom i dobijemo suglasnost Europske komisije smatram da u roku od 3 godine možemo izgraditi koridor kroz Neum." Včera jsem četl, že na straně BaH je s tím problém. Ale ministr ví, že se brzy domluví a za 3 roky bude postaveno. Holt se od 90.let nic nezměnilo thumbs down sad smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 05. 2012 20:39
"Ministar prometa na današnjoj je konferenciji za novinare potvrdio da će se cijene cestarina, kako se i nagađalo, povećati za 15 posto. Ova odluka stupa na snagu 1. lipnja. Cijena putovanja od Zagreba do Rijeke tako poskupljuje na 69 kuna, a putovanje od Zagreba do Splita na 180 kuna.

Za korisnike ENC-a cijena ostaje ista, a novi korisnici te uređaje do kraja lipnja mogu kupiti po cijeni od jedne kune plus PDV. ENC uređaji do sada su koštali 120 kuna. Novi korisnici dobit će na računu 50 kuna, no, jedan od uvjeta je da svatko tko uzme ENC uplati minimalnu svotu od 500 kuna."

Jestli je to napsáno dobře a jestli to chápu dobře i já, tak kdo již má ENC, bude platit jako dřív. Kdo ho nemá, zaplatí 501 kn, dostane na účet 550 kn a ceny budou jako dřív. Jak to ale bude dál s 10% zvýhodněním, které bylo dosud, z toho jasné není.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 05. 2012 12:41
Zdarec lidičky,
chápu to dobře že kredit na ENC nebude časově omezený a způsob této platby bude možné letos využít i na trase Zagreb - Macelj?
vjesnik
Na stránkách AZM zatím ani zmínka...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Buff (26. 05. 2012 12:59).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 05. 2012 13:44
ENC ze Zagrebu do Macejlu a opačně nikdy nebyla..... provozuje to jiná společnost jménem AZM....smoking smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 05. 2012 13:59
Jasan...vyjadřuješ se k něčemu na co jsem se neptal. To co píšeš, to vím, to co nevím, na to jsem vznesl dotaz, uvedený článek jsi pravděpodobně nečetl. Takže výňatek z něj...
Akcijska ponuda odnosi se na sve kategorije vozila a za korištenje ENC-a nema vremenskoga ograničenja. Korisnici će moći kupiti promotivni paket ENC-a tijekom lipnja na 15 prodajnih mjesta Hrvatskih autocesta (HAC) te na četiri prodajna mjesta Autoceste Rijeka - Zagreb (ARZ). Bude li većeg interesa, akcija se može i produžiti, najavio je Hajdaš Dončić.
Dodao je kako će se ove godine korištenje ENC-a proširiti i na autocestu Zagreb - Macelj, tako da će se sustav ENC-a proširiti na cijelo područje Hrvatske...
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 05. 2012 16:07
překladač gůglu mám také, takže jeslli to bude o dovolené je ve hvězdách....navíc s tím souvisí zdražení mýtného a to ještě budou schvalovat...cit od jinud : Do 25. května mají své návrhy předložit Ministerstvu moře, dopravy a infrastruktury. O konečné vyši poplatků pak rozhodne vláda.
.smoking smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 05. 2012 16:47
Ach jo...nic jsi nepochopil, o gůglu to přece nebylo, nech to bejt, snad odpoví někdo kdo ten dotaz pochopí...nebo taky ne...je to jedno.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 05. 2012 19:39
[natankuj.sme.sk]
Podľa tohto článku to je jasné.Zaujímavé,že ENC to nepostihne.Kto má bude šetriť ešte viac.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 05. 2012 20:52
Krabička je registrovaná na konkrétní SPZ ??
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 05. 2012 22:23
No konečně nějaká reakce která má smysl, ale v tom článku vidím rozpor co se týče právě úseku Záhřeb-Macelj...no, uvidíme jaké informace přinesou další dny...
No, podle předešlých příspěvků jsem vyrozuměl, že ENC není registována na konkrétní SPZ, rozlišuje se jen kategorie vozidla.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Buff (26. 05. 2012 22:25).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 05. 2012 01:56
Dnes jsem zjistil že asi krabičky mají baterku která vydrží asi 5 let potom by měly podle mého vyměnit celou krabičku zdarma za novou ale to nevím určitě jestli je to zdarma
odkaz + výňatek z článku
[www.vecernji.hr]

Iako ENC uređaji nemaju ograničen rok upotrebe ipak imaju jedan mali problem. Vijek trajanja baterije na tim uređajima je pet godina. S obzirom da su postojeći ENC uređaji kupljeni prije odavno na velikom broju njih mogla bi biti potrebna zamjena baterija, što je onda dodatni trošak za ARZ i HAC koji će ionako gotovo besplatno dijeliti te uređaje. Koliko sad imaju trenutno ENC uređaja na skladištu iz ARZ-a i HAC nisu htjeli odgovoriti na naš upit.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 05. 2012 08:17
Nezalozime "pujcovnu" krabicek? smileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 05. 2012 11:28
Tá "pújčovna krabiček" to je fajn nápad. Akurát neviem kto by sa toho ujal. A keďže platím kartou jazdím v noci som zo Slovenska keby mi to niekto pošle poštou zaplatím akurát toľko a ešte viac ako 15% zvýšenie ktoré sa nebude týkať ENC platby. Aj keby sa zdvihol Trakoscan - Zapresic tak spolu s Luckom - Pirovac je to tam aj naspäť navýšenie o 15% asi 7 €. Poštovné by bolo minimálne 5 € plus 5 € naspäť takže tak. Pre tých čo sú však blízko seba je taká "pujcovna krabicek" super vec ...
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 05. 2012 13:09
Jedině nějakej čerpadlář v rakousku , nebo slovinsku , případně maďarsku yawning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 05. 2012 17:05
zdravím všetkých, dočítal som sa tu na fóre, že po zvyseni mýtneho v HR, sa zmenili aj podmienky použitia ENC a to, že platnosť kreditu je iba max 1 rok? Neni to nejaká blbosť? Lebo doteraz bola platnosť neobmedzena, resp. myslím že 5 rokov, ale neni som si istý.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 05. 2012 17:13
dj.DEKL napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nezalozime "pujcovnu" krabicek? smileys with beer

na téhle typicky české aktivitě by mne zajímalo, jak by se vypořádávali účetně mezi sebou cizí lidé když pokud vím, tak nabíjecí pakety jsou 300, 500 nebo 900 Kn a každý jezdí jinam...eye rolling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 59
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.