Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 08. 2011 00:57
Tak jsem to taky vyskoušel tedy koupit ENC krabičku. Koupil jsem ji na INA mezi Jankomírem a Lučkem za 300Hrk měli jich tam dost. Projetí bran po prvním mém zaváháním zbytek bez problému.Teď doufám že dobití příšte bude Ok a ješte se skusím registrovat

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 08. 2011 12:50
Jiří já měl při prvním projetí problém při načtení infa přes sklo,a s odhadem vzdálennosti od skeneru,pak již také bez problémů,proč se registruješ???Já budu krabku půjčovat známím co jedou za týden.....Pokud se zaregistruješ,bude to možné?

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 08. 2011 14:09
K čemu registrace? Už to maš automaticky až jednou projedeš usek dalnice z použitim ENC. Čislo tve krabičky už je tam v databaze.Zadaš ho 2xkrat a maš zustatek "kreditu"
Pučovani krabičky asi je možne.Asi to ne čte SPZ? Jenom čislo krabičky.Teoreticky podepisoval jsi smlouvu na konkretni auto a SPZ a jako konkretni osoba... Doporučuji vlastni krabičku.Je zdarma do 15.09.2011.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Ribik (06. 08. 2011 14:26).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 08. 2011 14:51
Smlouvu jsem nepodepisoval pouze jsem zaplatil a nalepil na sklo ani návod jsem nečetl (doma jsem se díval na instruktážní video od Haku) tu registraci si ještě promyslím prvně si zjistím co to vše obnáší a jaké jsou výhody potom uvidím nespěchám jinak jsu rád že tu krabičku mám ten klid při průjezdu bránou je bomba. Akorát jsu zjedav až to budu příště dobíjet jak to dopadne

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 08. 2011 12:03
Já jsem nic na sklo nelepil,naopak jsem vždy krabku schoval do toho odstíněného pytlíku,doma jsem to pak hodil s věcmi určenými na dovolenku.Při průjezdu mýt.br. jsem stáhl okno a vystrčil krabku směrem k snímači,na velkém červeném dis.se zobrazila akt.částka s příp.kreditem...Jo a přes sklo mi to nenačetlo...mám to zatmívací...jestli to je tím,nevím...?

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 08. 2011 21:10
Pres folie uv filtry a polarizacni skla to ma problem. Vzdyt je to i v tom navodu napsane. Kdyz je ta krabicka nova nepouzita tedy neregistrovana, rekl bych ze pri prvnim prujezdu a nacteni to dele trva nez se zapise do systemu.
Co se tyce te webove aplikace [prodaja.hac.hr] neni to zadna registrace: je tam jasne napsane tip racuna: Prepaid ENC . To znamena ze to je stejne jako kdyz si koupite treba Vodafone divokou kartu od mobilniho operatora. Nikde se nic nevypisuje zadna jmena, data narozeni nebo adresa. Muzete ji dat komukoliv kdykoliv na jakekoliv osobni auto (pokud mate ENC pro prvni skupinu). Tim ze tam napisete 2x cislo ENC tak se akorat podivate kolik mate zbytek kredit a kdy a kde jste projeli mytnici. Nic vic nic min.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 08. 2011 20:31
popis dobiti kuponem dle HAC :

1. bon vytahnete z igelitoveho obalu setrete lehce minci folii pod kterou se nachazi 14 mistny kod pro dobiti
2. do zpravy sms napiste 14 mistny kod z bonu
3. po pomlcce (bez mezery) napiste cislo sveho ENC zarizeni, je na sedem plastu na papirove krabicce i sacku
4. priklad jak ma vypadat sms zprava - kod bonu 12345678901234 cislo ENC krabicky 210987654321: 1234567890-210987654321
5. poslete sms na cislo 80422 (pozor mozne pouze z chorvatskych sim karet: T-mobile, VIP, TOMATO, TELE2)

Podle mne, kdyz se zada mezinarodni tvar +38580422 pri pouziti sim karty od jineho mobilniho operatora nez HR tak to musi jit taky, ale neni overeno .

text: [prodaja.hac.hr]
video: [prodaja.hac.hr]
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 08. 2011 20:01
Nevíte někdo jak je zpoplatněna sms zpráva při dobití?Zkusil již někdo dobít kredit z Českého operátora?

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Radomír (13. 08. 2011 21:33).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2011 12:14
Ahoj

tak jsem to přelouskal celé, uff, ale super info a super příspěvky,
to jen na okraj, když už se někdo takhle snaží !!! díky.

A bylo to tady napsané , ale zeptám se : JE ENC krabička přímo daná při prodeji ke kategorii auta?
příklad . jednu cestu jedu s přívěsem a podruhé bez, nelze použít jednu ENC krabičku???
Líbí se mi volný prujezd a i malá sleva.
Dobití z čes. operátora jsem tady vyčetl že se nepodařilo a sms bude asi zpoplatněná.

bob
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 08. 2011 22:22
Zdravím z HR! Jsem tu od 13.8., tak možná pár slov k ENC. Kupoval jsem tuto "krabičku" ve Varaždinu na čerpačce INA. Funguje bez problémů - stačí rozbalit a najet na dálnici. Před závorou si načte kredit a jede se. Chce to ale najet až těsně k závoře, jinak "nedosáhnou vlny" - osobní zkušenost - naběhl chlapík z obsluhy a popostrčil mě asi o metr. Na Sv. Heleně jsem už jako mazák najel až k závoře a bez zastavení se mi pěkně zvedla. Je to fakt dobrá věc, určitě ušetří hlavně o víkendech pár minut čekání. Ale opravdu jen pár - když je dálnice zasekaná ve všech pruzích, nepomůže ani ENC. Tedy pomůže, ale až posledních pár set metrů před mýtnicí...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 08. 2011 10:58
ENC vřele doporučuji. Letos jsem si ho koupil a je to super. Jedete jak diplomati, bez zastavení, bez lístku, bez karet, bez peněz. Prostě super. Dá se po dovče pujčit kámošum kteří jedou do Chorvatska nebo prodat, protože není registrovaný podle SPZ.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 08. 2011 15:24
Je škoda, že od Macejlu po Zagreb to musíš platit hot. nebo kartou... Kdyby toho nebylo, jdu do toho... Pohodlíčko k dovolené patří...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 08. 2011 16:22
ENC se dá koupit i v Tisaku. yawning smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 08. 2011 00:24
No paráda, tady se to rozjelo od ledna co jsem tu nebyl. :-) Jak tak čtu, tak už nás alepoň bude více uživatelů ENC. Vyrážím zítra a budu dobíjet a podle toho asi nejspíš přes tu rajčatovou SIMku a nebo uvažuju o koupi druhé krabičky, když je to teď bez poplatku za hardware. To bych to měl bez zdržování se stíráním kupónu a odesíláním SMS. :-)

Pokud bych si přivezl tu rajčatovou SIMku, tak předpokládám, že mi půjde z ČR nabít ENC krabička pokud to odešlu na určené číslo s mezinárodní předvolbou.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 08. 2011 00:27
bioubi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj
>
> tak jsem to přelouskal celé, uff, ale super info a
> super příspěvky,
> to jen na okraj, když už se někdo takhle snaží !!!
> díky.
>
> A bylo to tady napsané , ale zeptám se : JE ENC
> krabička přímo daná při prodeji ke kategorii
> auta?
> příklad . jednu cestu jedu s přívěsem a podruhé
> bez, nelze použít jednu ENC krabičku???
> Líbí se mi volný prujezd a i malá sleva.
> Dobití z čes. operátora jsem tady vyčetl že se
> nepodařilo a sms bude asi zpoplatněná.
>
> bob
ENC je primo pro skupinu vozidel tzn. ze pro osobni auta je prvni skupina . Pro druhou tedy male dodavky dle vysky nad predni napravou je druha skupina tam je jen za 900HRK nejmene. Kontrolu provadi obsluha mozna i cidla ktera na to obsluhi upozorni ale to je jen moje domenka. ENC samo o sobe pri snimani na mytnici nerozlisuje typ vozidla proto je tam napsane kdyz 3x pojedete vetsim autem nez pro prvni skupinu tak vam mohou ENC zrusit. Pro cestu s privesem spadate pod druhou skupinu vozidel bez pod prvni skupinu. Dobijel jsem pred tydnem z TOMATA (virtualni operator VIP) naprosto bez problemu. Jestli je sms zpoplatnena nepoznam na stavu kreditu (mam aktivovanu opciju 500sms zdarma. 500minut zdarma a 0.5 GB dat) ale proc by nebyla je to normalni sms jako kazda druha.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 08. 2011 07:58
Ahoj
Opravdu platí ta akce pro ENC do 15.9.? Jedu totiž až 17.9. a docela bych si to pořídil. Bude mi to fungovat když si ENC nechám ted od někoho přivést a aktivuju to až toho 17.9.?
Dík za odpověď
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 08. 2011 08:44
vilda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj
> Opravdu platí ta akce pro ENC ......


bude ti to fungovat smiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 08. 2011 23:31
taky mě štve, že to od Macejlu po Zagreb nejede :-( Už jsem si plánoval, jak jí příští rok koupím a budeme využívat celá rodina :-(
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 08. 2011 19:11
Jeď tedy po A4 přes Goričan.....

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 08. 2011 20:53
Přesně, já to tak zkusím v pátek 2.9. a dám vědět co a jak.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 08. 2011 21:39
"Pokud bych si přivezl tu rajčatovou SIMku, tak předpokládám, že mi půjde z ČR nabít ENC krabička pokud to odešlu na určené číslo s mezinárodní předvolbou."
Půjde. Pokud má roaming. Ale mezinárodní předvolbu tam nedávej! Nemuselo by to u toho speciálního čísla fungovat.
Pro SMS platí jiná pravidla než pro hovory. Jdou vždy přes středisko zpráv, které je umístěno u Tvého operátora (ať jdi kdekoli) a číslo střediska zpráv je uloženo na SIM (pokud ho nezměníš) a to je v mezinárodním formátu. Takže pokud máš v Chorvatsku českou SIM, můžeš z ní posílat SMS na česká čísla v národním formátu, ale naopak na chorvatská čísla musíš v mezinárodním (opačně než hovory).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 08. 2011 14:25
Tak jsem se v pondělí vrátil a s ENC bonem jsem zaváhal. :-( Měl jsem v plánu koupit ho při cestě zpět a na 2 benzinkách bony neměli. Teď budu dávat peníze známému, aby mi ho koupil. Ted si nejsem jistý, ale dá se ENC bon koupit i v stáncích Tisak, Slobodna Dalmacija? Mám takový dojem, že jsem to někde četl, ale nemůžu to najít.

Když jsem nebyl úspěšný s ENC bonem, tak s Tomato simkou ano. Balíček za 25kn mám doma. Jsou v balení dvě simky a je u toho český návod , jak již zmiňoval David. Jedna simka je s kreditem 25kn a druhá s 10kn. Simku s větším kreditem jsem aktivoval v neděli 28. telefonátem a platnost je do 26.11.2011. Druhou si schovám na později, na obouch je napsáno, že se mají aktivovat do 31.12.2013, takže času je dost. Teď už jenom počkat na číslo ENC bonu, abych si mohl dobít
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 09. 2011 23:33
isquash napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak jsem se v pondělí vrátil a s ENC bonem jsem
> zaváhal. :-( Měl jsem v plánu koupit ho při cestě
> zpět a na 2 benzinkách bony neměli. Teď budu dávat
> peníze známému, aby mi ho koupil. Ted si nejsem
> jistý, ale dá se ENC bon koupit i v stáncích
> Tisak, Slobodna Dalmacija? Mám takový dojem, že
> jsem to někde četl, ale nemůžu to najít.
>
Jo da se koupit i v Tisaku . ENC meli normalne i ve Vrbosce na Hvaru mezi novinama a to vcetne bonu a to neni zadna velka obec. Ja bych si s nakupem bonu nedelal starost pokud mate aspon 5HRK tak na dalnici vas to pusti. Prekvapuje me ze nemeli bon, na vsech pumpach co jsem letos byl je meli a to jich bylo min 10.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 09. 2011 10:32
dezavy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> taky mě štve, že to od Macejlu po Zagreb nejede
...

Přestě tak, pak by mě ale zajímalo konkrétně kvůli který mýtnici si to pořizujete? Ať nad tím dumám z jakýkoliv strany, pořád mi to vychází jako zbytečnost.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 09. 2011 19:04
také nad tím dumám, aniž bych chtěl někomu šlapat po hračkách...
Letos jsem to sledoval. Má to určitě smysl pro toho, kdo jezdí častěji, půjčuje krabičku, nebo pendluje .
Pro běžného dovolenkáře je to zřejmě ztráta času a starostí se sháněním. Dnes už každý větší výjezd (včetně zmiňované dálnice z Macelju) má budku bez obsluhy pro placení karlou, téměř vždy je tam pusto a vedle fronta na cash, o vždy prázdném Demerje nemluvě.
Asi je to jedině dobré při jízdách v největších špičkách (so, ne), že člověk s hrdostí profrčí mýtnicemi, ale hodinové + - fronty na celnicích stejně neovlivní, takže nějaký čas u mýtnic je zanedbatelný.
Čili, pro běžného návševníka HR je karta ENC, dle mne, zbytečná, pokud zvolí správný den příjezdu a odjezdu. Ale to je zase jiná kapitola.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 09. 2011 20:23
Taky jsem si říkal a už měl rozepsáno, k čemu je to dobré. Pak jsem si uvědomil, že je spousta sjezdů, kde je na výběr jen ze dvou možností:
- obsluha
- ENC
Pak to má smysl, když je u obsluhy fronta.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 09. 2011 12:46
ENC jsme koupili 2.9. na starém Goričanu. Jeli jsme přes nový Goričan, ale kvůli tankování a ENC jsme se dostali na benzinku na starém Goričanu. Tankování a koupě ENC za 500-, Kn v pohodě. Potom jsme najeli na mýtnici, správně to načetlo ENC, ale místo kreditu 550,- Kn to ukázalo jen 333,- Kn. Sjeli jsme hned na dalším sjezdu, zase to ukázalo něco kolem 330,- Kn. Tak jsme tam odstavili auto a reklamovali to. Divili se, někam telefonovali a poslali nás na sjezd Varaždin, tam že to dořešíme. Takže jsme jeli na Varaždin, kde o nás už věděli, okopírovali si účtenku, sáček od ENC s kodem ENC a prý tam ten kredit dopíší. Přes počáteční nejistotu to nakonec dopadlo dobře, zdržení s reklamací tak max. 15 minut. Když jsme potom sjížděli v Gospiči tak už to ukazovalo kredit správně. I přes problémy bych nákup doporučil, opravdu to šetří čas a průjezd je naprosto plynulý a pohodový. Ale uznávám i, že je to pro mě i taková hračka, dalo by se bez toho obejít. Sice jedna peripetie při nákupu, ale následně je jakýkoliv průjezd bez problémů, není třeba řešit špatné vrácení na hotovosti, špatné zařazení do skupin vozidel při placení kartou, atd.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MartinR (05. 09. 2011 12:52).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 09. 2011 13:48
Ona pro nas turisty je to predevsim jen hracka, nic vic. Leta vsichni jezdili v kolone po "stary" rychlosti 60 km/h a slo to. A najednou se "musi" kupovat ENC aby se usetrily radove minuty. Cestou udela kazdej zastavky v celkovym souctu nejmin na hodinu, spis vic. Par minut, ktery ztratim pri platbe kartou oproti ENC me nevyrvou. Sam jsem taky hracicka, ale tady vynalozena energie neodpovida casove uspore.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 09. 2011 15:37
Souhlasím, nebavme se tedy o časové úspoře, ale o hračce. Já to tak i beru. Prostě jsem to chtěl zkusit, pohrát si, přestože logické nebo praktické opodstatnění to pro nás turisty moc nemá.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 09. 2011 19:57
Nesouhlasím s vámi,není to hračka,je to prostě prostředek jak si ulehčit dlouhou cestu,pamatujete si,když jsme platili hotovostí?A za pár let platíme jistou plastovou kartou s čipem,to je budoucnoct pánové,tak se bude cestovat v blízké budoucnosti,každý bude mít krabičku tak jako máte v kapse kartičku a kredit,toť vše.Polemizujte,odporujte,to však pokrok nezastaví.Musím dodat-bohužel,občas mne zamrazí když si uvědomím,čím třeba prošlo obyčejné světlo.Žárovka-Dioda...chápete?Já moc ne.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.