Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 07. 2011 20:16
Plánuju koupit ENC paket na druhém odpočívadle od Goričanu směr Záhřeb. Je tam benzinka INA. Uvidíme či boudou mít. Nemáte o tom někdo info či tam mají? confused smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 07. 2011 00:08
Dneska jsem jel do Zagrebu kupoval jsem ENC na starem Goricanu tam neni ale takovy provoz. Pumpar se nudil tak jsme to probrali od a do z. Omlouvám se za duplicitni odpovedi ale uz se mi to nechce znovu vse tady cist.
1. aktivace neni treba je aktivni zabalena v celofanovem pytliku aby byla odstinena.
2. meli vsechny hodnoty ENC vcetne druhe skupiny
3. k tomu maji bony 300 - 500HRK, mel jsem dojem ze tam bylo i 200 ale mozna jsem se prehledl. I ty bony maji 10% bonus.
2. neni treba nikde lepit na sklo rikal pumpar a staci podrzet v ruce pod zpetnym zrcatkem. Cim vyse tim lepe antena to drive sejme ale pozor na UV fitry na skle chce to pod ne, protoze pak to nechce vzit, nebo i z okenka spolujezdce podrzet v ruce, staci mit plochou stranou ke snimaci antene
3.Ja protoze jsem ji daval pod zpetne zrcatko dost pozde (uz v mytnici) tak jsem musel skoro zastavit, na vjezdu se ukaze na displeji spojeni se zarizenim pak hodnota kreditu ta byla 555HRK krabicka pipne
4. Na vyjezdu to same, ukaze se zprava o kontaktu se zarizenim na displeji mytnice (krabicka zadny displej nema) a pak zustatkova castka po odecteni mytneho a krabicka pipne. Dal jsem ji pak zpet do celofanu a schoval do krabice.
5. ted to podstatne, abyste mohli na dalnici staci tam mit jen jednu kunu tam vas to pusti, ale pak si po ceste musite koupit kupon a dobit pres mobil. Ja mam HR cislo takze s tim neni problem. Muzete si ale koupit i pro svou levnou komunikaci Tomato jsou tam dve sim karty a pro par sms a hovoru to staci, vcetne dobiti ENC sim Tomato taky maji na pumpe. Je to i cesky psane tedy navod pro sim.
6. Na kuponu ENC je ze zadu napsane co delat. Zadate cislo kuponu a sve krabicky, cislo je na obalu pak na pytliku od krabicky a i na samotne krabicce a poslete na 80422
7. rikal ze bych jich melo byt vsude dostatek, porad se navazi ale jde o to ze treba pri tom maskru co byl v patek muze dojit k vyprodani zasob. Mytnice kde je prodavaji jsou zde Pump je po ceste spousta a maji je tyto firmy Ina, OMV, Lukoil, Tifon a Crobenz. Rikal ze je mohou mit i jine soukrome firmy - pumpy je to jako se sim kartama a bony do mobilu - normalni obchodni artikl a kdo je na tahu na dalnici muze vydelat.
8. tak nestujte ve frontach a kupujte, rychle jednoduche a bezpecne.
9. na dobu propadnuti kreditu jsem se zapomnel zeptat ale to zjistim. Podle me neni zadna je to jakasi elektronicka penezenka pro mytne.
Pak by tady Michal mohl povolit burzu smoking smiley preci jenom to nejsou dalnicni znamky,
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 07. 2011 10:19
David - super info. Jen ještě jedná otázečka do fóra. Když si ENC paket koupím až mezi mýtnicema, to je po vybrání vstupní karty na úsek dálnice a potom při víjezdu použiju ENC paket nebude problém? confused smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 07. 2011 10:32
Viděl bych to tak, že nejbližším výjezdem dálnici opustíš, odevzdáš lupen, zaplatíš, pak to otočíš a dál už vjedeš i vyjedeš s ENC.
A budeš mít jistotu, že tě nikdo nebude honit kvůli dluhu.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 07. 2011 11:13
platnost kreditu:

Jak jsem slibyl, zjistil jsem platnost kreditu ENC:
ve vseobecnych podminkach je napsano toto:

3.3. Korisnik je suglasan da ukoliko se ENC TN uređaj više od tri (3) puta uporabi za plaćanje cestarine za veću kategoriju vozila od one za koju je odgovarajući ENC TN uređaj evidentiran HAC je ovlašten raskinuti ugovor. Uživatel souhlasí s tím, že pokud ETC TN zařízení déle než tři (3) doba používání mýtného na více než jedné kategorie vozidel, pro které je odpovídající ENC TN přístroj zaznamenal HAC oprávněn odstoupit od smlouvy.

Takze musite krabicku pouzit nejdele do 3 let od posledni platby.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 07. 2011 11:53
Chyba: znamená to, že "použije-li vlastník zařízení ENC více, než 3x, pro jinou kategorii vozidla, než pro které je určeno, jsou HAC oprávněné odstoupit od smlouvy."
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 07. 2011 14:00
Stránky HAC u o krabičkách
[www.hac.hr]

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Radomír (05. 07. 2011 14:04).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 07. 2011 14:02
Takže jsem to nyní propočet:
Koupímn ENC za 500 kn v hodnotě 555 kn,Projedu oběma směry 454 kn,pokud odečtu 454 projetých kn od fakticky zaplacených 500 kn zbyde mi v přepočtu na naše koruny 161 Kč.Ještě mi tedy zbyde na příští cestu 101 kn.Pokud pojedu příští rok a nebudu si dobíjet kredit,ale proč ne,ale i kdyby zaplatím mýto Gor.-Sv.Helča kartou a Koupím 300 kn krabku pokud bude s kreditem na víc tím lépe ale vystačí mi to i na zp.cestu.Druhá varianta je,že si kredit nechám dobít od domácího a platbu mu pošlu nebo zapl. na místě...co vy na mou úvahu???Každopádně si krabku pokud bude na Goričanu koupím s kreditem 555 kn.[www.hac.hr]

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 07. 2011 15:45
Co na Tvou úvahu? Vůbec nezní blbě a stojí za využití.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 07. 2011 22:48
to Hill
no ted jsem taky na to koukal ze to je divne, ja ty podminky mam na papire a i kdyz jse to cetl o pulnoci po celodenni ceste tak si myslim ze jsem to neprehledl, proste o propadnuti kreditu za urcite obdobi tam nic neni. Zkusim se tady stavit v Crikvenici na pumpe at mi to tam vylozi.
to Lachtan: dyt by to nefungovalo. Kdyz koupite krabicku nekde na pumpe na dalnici tak nema v sobe zaznamenanu tu vstupni mytnici tak nema co odecitat!!!

Podivat se na stav muzete tady [prodaja.hac.hr] do ime i lozinky napisete cislo krabicky. Dobijeni pres internet jsem nennasel.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2011 06:47
Ahoj, varim pouze z ciste vody, ale jsem presvedcen, ze v "krabicce" neni zaznam o zadnych penezich ani transakcich. Krabicka je pouze urcity identifikator, ktery na (radiovy) povel brany, mytnice, vjezdu do site... pouze vysle sve cislo. Vse se pak dal odehrava v systemu elektonickeho placeni poplatku. Cili na nejakem serveru. Tudiz ani dobijeni se netejka zcela vubec krabicky. Dokonce bych si dovolil i tvrdit, ze krabicka nema zadne napajeni (baterka apod.). Kdo ji mel v ruce at potvrdi ci vyvrati. Zcela urcite to funguje jako RFID karta (cidlo).

S pozdravem Raven


david napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to Hill
> no ted jsem taky na to koukal ze to je divne, ja
> ty podminky mam na papire a i kdyz jse to cetl o
> pulnoci po celodenni ceste tak si myslim ze jsem
> to neprehledl, proste o propadnuti kreditu za
> urcite obdobi tam nic neni. Zkusim se tady stavit
> v Crikvenici na pumpe at mi to tam vylozi.
> to Lachtan: dyt by to nefungovalo. Kdyz koupite
> krabicku nekde na pumpe na dalnici tak nema v sobe
> zaznamenanu tu vstupni mytnici tak nema co
> odecitat!!!
>
> Podivat se na stav muzete tady
> [prodaja.hac.hr] do ime i lozinky napisete
> cislo krabicky. Dobijeni pres internet jsem
> nennasel.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2011 08:24
To je ale přece jedno, jestli jde o záznam v ENC kartě nebo někde jinde na serveru: když koupíš kartu na pumpě na dálnici, neví server o tom, kterou bránou jsi s touto kartou na dálnici vjel, takže buď ti bude počítat maximální možnou projetou vzdálenost nebo (a to je pravdě podobnější) na ni nebude reagovat, nezvedne ti závoru a budeš mít starosti, jak dobrzdit.
Navíc u sebe přece ještě budeš mít ten lupen od vjezdu.
Takže buď kartu koupíš před mýtnými branami (tam se také prodávají), nebo, jak jsem už psal:
- vjedeš normální bránou a vezmeš si lupen
- na pumpě na dálnici koupíš ENC uređaj
- nejbližším sjezdem opustíš dálnici a zaplatíš normálně mýto za ten úsek, cos projel, hotově nebo kreditkou
- otočíš to a na dálnici vjedeš už na ENC kartu závorou určenou pro ENC
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2011 08:43
Hill: Pokud to byla reakce na me tak je zbytecna. Ja jsem nic v teto veci nevyvracel ani netvrdil. Jen to byla upresnujici tech. poznamka k vlastnimu systemu :-) A to jeste jen dle me soukrome zkusenosti s podobnymi vecmi.
A abysme se vratili k meritu veci. Muze nekdo potvrdit ci vyvratit moznost dobijeni kreditu standardnim ceskym mobilnim cislem ceskeho operatora? Dik.

S pozdravem Raven
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2011 12:35
Správně, Ravene, to byla technicky upřesňující informace k Davidově odpovědi Lachtanovi. Tedy vlastně na citaci těch dvou v Tvé odpovědi.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2011 13:08
Pánové, díky za rady a informace. Vychází mi to, že sjedu z dálnice a vezmu to přes starý Goričan a tam koupim ENC na benzíce INA která tam je a opět najadu na dálnici a bude to. spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2011 13:58
Lachtane budu to tak taky řešit,jedu přes HU a starý Goričan,krabku koupím na Ina jen si nevybavuji kde se Ina na st.Goričanu nachází,(Davide)?Tys ji tam kupoval,že?

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2011 17:00
To David Dik za info.Funguje to 2xčislo krabičky a objevi se zustatek Dobijet da se kreditni kartou viz
prodaja.hac.hr
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2011 19:12
Já se na ENC podíval i hlediska, jestli ho nutně potřebuju. Odpověď zní NE, je to jen frajeřina. Od Macelje po Záhřeb to nemůžu použít, od Záhřebu do Šestanovace to nepotřebuju, protože na výjezdu v Šestanovaci nejsou kolony. Jediný místo, kde se to může vyplatit je na Demerje, ovšem proti placení kartou to zas tolik času neušetří
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2011 22:25
Radomír napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Lachtane budu to tak taky řešit,jedu přes HU a
> starý Goričan,krabku koupím na Ina jen si
> nevybavuji kde se Ina na st.Goričanu
> nachází,(Davide)?Tys ji tam kupoval,že?

jo kupoval. Benzinka je hned za prechodem. Tam neni zadny provoz fakt jen par aut a meli vsechno. ENC vsechny bony taky , sim prepaid karty od vsech operatoru, jen VIP sim kartu na internet nemeli thumbs down . Tu jsem musel koupit v Zagrebu. Zitra jedu do Rijeky tak se tam poptam na dobu kreditu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2011 23:23
Dneska jsem byl udelat par fotek na moste na ostrov KRK a pri tom jsem vlezl do budky kde prodavaji ENC. Kredit neni casove nijak ohranicen a a nemuze propadnout. Ptal jsem se ji pro jistotu 2x a jako priklad jsem ji daval prepaid predplacenky sim mobilnich operatoru, kde se musi kredit dobijet. Opravdu neni casove spotreba nijak ohranicena. Tak snad uz je dostatek vsech informaci o ENC a muzete kupovat. Jeste jsem sledoval dojezd na zavoru - opravdu se musi skoro zastavit a o prujezdu 20-30 km v hodine nemuze byt rec. Aspon na mytnicićh co jsem jimi projizdel ja a dival se na ENC na mytnici na KRK. Ani ti co to meli na skle a i kamiony co jsou vys nebyl zadny rozdil.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2011 14:52
Dneska jsem byl rano v Crikvenici na pumpe co je dole u more. Kredit neni ohranicen. Ale problem bude s baterkou. Chlapi rikali ze si mysli ze bude tak na dva roky. Nevim jaka je uvnitr nekuchal jsem to a pry se nemeni. Tak nemohu rici jak dlouho zarizeni pojede. Nicmene pokud pujde jak vyse uvedeno pouze o identifikaci chipu ktery ma informace ulozeny jinde a nema je v sobe tak by to bylo jedno. Podle cisla by meli dohledat kredit pripadne vystavit duplicitni se stejnym identofikatorem nebo prevest kredit na novy. Ale to jsou jen moje uvahy, protoze nevim na jakem systemu je to ENC presne zalozeno..
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2011 18:06
Super info Davide díky,začínáme pomalu balit kufry....koupím ji tedy na tom St.Goričanu na pumpě,díky měj se na dovče dobře...Radek

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2011 12:42
Neviem, či tomu rozumiem. Na hac.hr majú nejakú akciu za 300 Kn 420 Kn. Čo to znamená? Za 300 Kn budem mať Enc s 420 kreditom? A čo znamená tých 10%?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2011 15:12
To znamená že ta krabička stojí normálně 100-120HRK (mimo akci) podle kreditu který koupíš a těch 10% je že koupíš kredit třeba za 300 a dostaneš k tomu těch 10% celkem 333HRK kreditu nebo se podívej na příspěvky výše tam je to popsané dobře
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2011 16:21
ok, takže tá akcia vlastne znamená, že mám krabičku zadarmo a platím vlastne iba ten kredit. A ešte sa tu písalo, že je na tom ENC zľava na cestarine 10%? Čiže namiesto 171 Kn, iba 154? Lebo vyššie sa píše že odpočítalo na Lučku zo Šestanovaca 171 Kn a to je normálna cena.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2011 16:39
To znamená že se ti odečte 171 Ale při dobytí kreditu zaplatíš 300 a dostaneš 333 příklad další info [prodaja.hac.hr]
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2011 16:40
Slevu 10% dostanes nabitim 333HRK za 300 HRK.Cestou odpocitavaji stejnu castku za ENC nebo cash nebo pri platbe kreditkou.
Treba z Lucka do Sestanovaca zaplatis 171 HRK
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2011 14:28
Vcera jak jsem se vracel jsem byl na starem Goricanu na pumpe INA. Byla tam jina smena mladsi pumpari. Tak jsem si chvilku vykladali. Jeden z nich me rikal ze ma krabicku 5 let a porad funguje na prvni baterku . Nevim ovsem zda system ENC uz 5 let funguje grinning smiley .
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2011 15:06
Ještě by mě zajímalo,kdyby to špatně načetlo výšku vozu,tak jak se to občas stane a tudíž mi to z kreditu odečetlo navýšenou částku...co včíl???Dá se ihned reklamovat?

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2011 18:04
Citaci
david napsal(a):
Nevim ovsem zda system ENC uz 5 let funguje grinning smiley
Určitě funguje déle, brány označené ENC pamatuju, řekl bych, dříve.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 65
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.