Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2011 21:31
A jak to je když koupim ENC v tom paketu je to už nebité nebo je tam kupon a musí se to problematicky (jak sem se tady dočetl) přes telefon nabit?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2011 22:04
:-Je tam nabita castka 333,555,nebo 1000HRK. Krabička se lepi na celni sklo/ vedle zrcadla/: a jede se



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Ribik (28. 06. 2011 13:47).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2011 14:05
Taky o nákupu ENC přemýšlím. Do HR vjedeme po maďarské M7 od Budapešti. Nevíte prosím někdo, kde je nejbližší místo pro zakoupení ENC? Budeme muset část dálníce zaplatit normálně a teprve potom, po zakoupení jet na ENC?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2011 14:34
MartinR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Taky o nákupu ENC přemýšlím. Do HR vjedeme po
> maďarské M7 od Budapešti. Nevíte prosím někdo, kde
> je nejbližší místo pro zakoupení ENC? Budeme muset
> část dálníce zaplatit normálně a teprve potom, po
> zakoupení jet na ENC?


Dálnice A4 v HR jde platit pomoci ENC. Staci, kdyz ji zakoupis kdekoliv na dalnici na čerpacích stanicích INA, OMV, TIFON, LUKOIL,CROBENZ pred vyjezdem v Zagrebu.
mapu najdes tady a zvol si prislusne benzinky.
mapa
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2011 22:11
Od Goričana pojedeš za 13 HRK do mytnici VARAZDIN a tam koupiš ENC paket
Zavora se zvedne jenom kdy maš ENC nebo kdy vyzvedneš "karticu"
ZAHREB je aktualny na ceste z MACELJ jinak VARAZDIN je nejblizsi prodejni misto
cestou z CR
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2011 08:18
Díky za odpovědi.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2011 09:14
Ještě jednou díky za odpovědi. Měl bych ještě jeden dotaz, omlouvám se, že mi to není ještě zcela jasné. Pokud tedy pojedu od Goričanu, tak si vyzvednu na Goričanu "karticu", potom bych měl sjet na sjezdu Varaždin ven z dálnice, odevzdat "karticu", zaplatit 13 HRK a potom opět najet na dálnici a tam si koupit ENC paket? Kde přesně se tam ENC paket kupuje? Na stránkách www.hac.hr jsem našel, že naplatna postaja Varaždin, broj 3. Znamená to, že jak budu sjíždět ve Varaždinu tak bych měl zajet k budce 3, zaplatit 13 HRK za úsek Goričan-Varaždin a současně si koupit ENC paket?

Jak je to s dalším nabíjením kreditu? Zatím jsem nenašel nic konkrétního, jen jsem se dočetl o nemožnosti dobít ENC z nechorvatského telefonu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2011 09:23
Tak jsem mezitím ještě studoval www.hac.hr a pokud jsem dobře rozumněl tak se dá ENC dobíjet buď přes SMS (zde nevím jestli to jde z nechorvatského telefonu) nebo nějak platební kartou u nějakého terminálu nebo převodem peněz na účet HACu.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2011 09:33
MartinR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ještě jednou díky za odpovědi. Měl bych ještě
> jeden dotaz, omlouvám se, že mi to není ještě
> zcela jasné. Pokud tedy pojedu od Goričanu, tak si
> vyzvednu na Goričanu "karticu", potom bych měl
> sjet na sjezdu Varaždin ven z dálnice, odevzdat
> "karticu", zaplatit 13 HRK a potom opět najet na
> dálnici a tam si koupit ENC paket? Kde přesně se
> tam ENC paket kupuje? Na stránkách www.hac.hr jsem
> našel, že naplatna postaja Varaždin, broj 3.
> Znamená to, že jak budu sjíždět ve Varaždinu tak
> bych měl zajet k budce 3, zaplatit 13 HRK za úsek
> Goričan-Varaždin a současně si koupit ENC paket?
>
> Jak je to s dalším nabíjením kreditu? Zatím jsem
> nenašel nic konkrétního, jen jsem se dočetl o
> nemožnosti dobít ENC z nechorvatského telefonu.


Ja bych doporucil:
a) na dalnici A4 (Gorican-Zagreb) u benzinky INA (najdes ji dle mapy, na A4 blizko Ljubescice) nebo OMV blizko Luzan
b) na mytnici v Zagrebu pri vyjezdu (koupis a zaplatis)
c ) doporuceni Ribika
d) sjet tesne pred hranici v Madarsu z dalnice M7 na M70 a dale po silnici 7, hnez za hranici je INA, kde prodavaji ENC. Kousek dal se napojis na A4

O dobijeni zatim take nemam podrobnosti, jen z fora, snad by pomohla obsluha pri koupi kuponu.
Ja vyrazim v soboutu, na internet se snad dostanu a tak ude poreferuji.
Kdy razis ty?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2011 09:52
Díky za rady. Vyrážíme až 2.9. takže celkem dost času. Stále zvažuji, jestli to ENC zkusit nebo ne, ale asi do toho půjdu. Počkám taky na Tvoji zkušenost a třeba ještě někdo napíše něco víc, třeba Ribik.

Ty pojedeš od Macelje? Kde to chceš kupovat Ty? Za kolik Kn koupíš, já zvažuji 500,- Kn.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2011 10:09
Martinovi:

Jedu od Macelje, ta dalnice (A2) do Zagrebu je spravovana jinou spolecnosti a nemaji moznost platby ENC. Takze tuto dalnici platim kartou MasterCard. Ja ENC chci kupovat nekde u benzinky, jelikoz jedu na Peljesac a po A1 az na konecnou (doufam, ze 30.6. otevrou Vrgorac), tak mam na nakup dost casu. Budu kupovat 900, jelikoz jedeme letos 2x (manzelka mela zlomeny kotnik a tak to mame pojato trochu jako rehabilitaci), cena na mytnici RAVCA je 187 Kn, na konecnou o tech 12km to bude kolem 200 Kn x 4 cesty je 800 Kn.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2011 10:11
OT
tak jsem si prohlížel tento link :
[www.hac.hr]

vypadá to, že hlavní tah z Macelju do Zagrebu, čili dálnice A2 nezahrnuje ENC, takže tam je asi vše asi postaru ? platit na mýtnici ?
nebo je to jinak ??

EDIT: minul jsem se o chvilku s Beranem



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (28. 06. 2011 10:12).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2011 10:19
Byly to 2 minutky, treba priste thumbs up
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2011 13:15
To Beran:

Tak až budeš mít osobní zkušenost tak dej vědět, osobní zkušenosti jsou k nezaplacení.

Pochopil jsem dobře, že to budeš kupovat na nějaké benzince až na A1? Znamená to tedy, že si na Lučku vezmeš klasický lístek a teprve až koupíš někde na benzince ENC tak na nejbližším sjezdu sjedeš, zaplatíš a znovu najedeš na dálnici již bez lístku na ENC nebo jsem to špatně pochopil?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2011 13:30
To MartinR
Samozrejme dam vedet. Pokud to pujde koupit na benzince na A2, je jich nekolik, tak ji koupim, predpokladam ale, ze budou vyprodane a pak to budu resit tak, jak popisujes.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2011 13:39
TO: mack taky jsem koukal že na A2 je to tak jak píšeš a nelze platit pomocí ENC ale co jsem našel tak lze platit předplacenou kartou azm
[www.azm.hr]
hmmm ... . tak uvidim ...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (28. 06. 2011 13:39).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2011 14:12
Na www.nac.hr je docela dobre popsano postup pri dobijeni pomoci sms Zadas cislo dobijeci karticky potom ID ENC Maš ho na baleni ENC
Ne zapomente ze pouzitim ENC mate slevu 10% z ceny mytneho
Na Lučku koupiš ENC paket.Maš tam jako i na VARAZDINe 2 prodejni mista 1.Od 7 do 19
2.non-stop /na VARAZDINe C.3 /
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 06. 2011 13:21
Tak jsem mezitím dál sám studoval stránky HAC a myslím, že pro mě by bylo nejvhodnější ENC koupit na benzince INA u hraničního přechodu Goričan. Mohl bych to udělat tak jak popisuje Beran, tj. sjet tesne pred hranici v Madarsku z dalnice M7 na M70 a dale po silnici 7, hnez za hranici je INA, ale to bych jel přes starý Goričan, že? Pojedeme tam 2.9., nebude tento přechod pro turisty už uzavřen?

Mohl bych ale překročit H/HR hranici po dálnici z M7 na A4, sjet hned na čvoru Goričan, na benzinku INA to bude tak 2 km, natankovat, koupit ENC paket a potom se zase hned vrátit na dálnici, kde po pár km bude naplatna postaja, kterou již projedeme na ENC.

Jinak mě napadají další otázka, na které jsem zatím na www.hac.hr nenašel odpověď. Potřebuje ENC nějaké baterie, budou součástí balení? Je nutné ji složitě zprovozňovat nebo ji umístím na sklo a jedu? Jak poznám zůstatek kreditu, je tam nějaký display se zůstatkem?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 06. 2011 13:27
[www.huka.hr]

Funguje na baterie, lepí se na sklo, display tam není
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 06. 2011 14:00
Stav předplaceného účtu, můžete se podívat na bezplatnou telefonní linku 0800-0422
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 06. 2011 14:02
Ribik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na www.nac.hr je docela dobre popsano postup pri
> dobijeni pomoci sms Zadas cislo dobijeci karticky
> potom ID ENC Maš ho na baleni ENC


...a pošleš to na číslo 80422
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 07. 2011 11:44
Zustatek vždy se zobrazi na displeji pruha mytnici před zvednutim zavory.Na vyjezde ukaže častku kterou odečtou a
zustatek.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 07. 2011 11:47
Ještě by mě zajímala platnost kreditu. Nepropadá to po roce, nebo tak nějak ??? Nebo zůstatek je napořád. ????
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 07. 2011 11:54
Zadne omezeni sem ne videl Asi je to napořad
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 07. 2011 12:00
Informace asi hlavně pro Berana, nebo pro všechny, kteří budou přijíždět od Macelje, podle www.hak.hr se dá ENC koupit na hraničním přechodě Macelj, na nějakém prodejním místě HAK.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 07. 2011 12:53
2 MartinR

Díky za info, vím o tom.

2 jansams:

Někde jsem četl, že 3 roky, zkusím pohledat.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 07. 2011 10:33
Včera v poledne jsem kupoval ENC paket v Makarské na pumpě INA ve směru příjezdu od Baška Voda (na INA ve směru výjezdu z Makarské na Dubrovnik ENC palet nevedou). Kupoval jsem hodnotu 500 Kn, bonus 55 Kn, takže kredit 555 Kn.
Krabičku jsem dal na čelní sklo a vydal se na cestu. Přijel na mýto Šestanovac, cca 5 m před závorou krabička pípla, závora šla nahoru a display na bráně ukázal kredit 555Kn. Docela jsem se těšil co se bude dít na Lučku. Už před Jastrebarskem začal provoz a nervozita některých řidičů houstnout. A pak to přišlo, zhruba v místech kde se odbočuje do pruhů pro ENC před Lučkem už stála auta v koloně, odbočil jsem na ENC a kochal se prázdnou cestou předemnou a kolonou po pravé straně. Cestou k bráně jsem dohnal jedno auto a tak to zůstalo až po příjezd k závoře, nechal jsem ho trochu odjet. Auto projelo a závora ještě ani nešla dolů, když moje krabička cca 10m před závorou pípla, odečetlo se 171 Kn a já volně projel. Manželkou jsem byl pochválen, protože ta kolona byla alespoň na 1,5 hodiny.
Dálnice A2 ENC nepodporuje, takže platba kartou nebo za hotové, kartou u České spořky to po přepočtu vyšlo na 141Kč.

Ještě dodám, že jsem objel slovinskou dálnici přes Pesnici, Maribor a dál po Ptujské cestě a bez sebemenšího problému. Tam jsem jel v noci z5 přes den.

Cena PHM:
nafta HR INA na dálnici 9,05 Kn Makarská 9,11 Kn
nafta SLO Agip 1,223 euro

Takže na závěr:
koupí ENC krabičky v hodnotě 500 Kn + bonus 55 Kn a odpočtu 171 Kn mám ještě kredit na jednu cestu tam a z5.
Rychlost průjezdu přes mýto je super, takže můžu jen a jen doporučit, ale nekupujte si to všichni, aby tam pak taky nebylo přeplněno.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 07. 2011 12:49
kdyz pojedete pres stary Gorican tak si nemusite delat takove komplikace tam je benzinka Ina, kde paket koupite.

Ribik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Od Goričana pojedeš za 13 HRK do mytnici VARAZDIN
> a tam koupiš ENC paket
> Zavora se zvedne jenom kdy maš ENC nebo kdy
> vyzvedneš "karticu"
> ZAHREB je aktualny na ceste z MACELJ jinak
> VARAZDIN je nejblizsi prodejni misto
> cestou z CR
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 07. 2011 18:06
Ale 2.9. to již přes starý Goričan nepůjde, ne? Je v provozu jen o prázdninách?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 07. 2011 19:47
Zdravim, jsem konecne na Peljesacu ve Sreseru.

Cesta byla O.K., zadne kolony (vyjezd 2.7. v 17 hodin z Podkrkonosi-HK-D1-Mikulov-Wien-objizdka SLO- Macejl (asi 3 minuty cekani)- A2+A1-BiH-Sreser) Dle meho planu jsem chtel koupit na benzince INA na A2 ENC, nemeli a odkazal me o 20km dale. To uz bylo v Zagrebu na neplacenem okruhu u INA. Nakup bez problemu (900kn), kredit 10% navic, krabicka zadarmo. Nic se nepodepisuje, jen nalepite a jedete. Plati informace jak pise Jirka 76. Vse bez problemu, prujez velmi rychly.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 153
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.