Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
avatar Re: POKUTY
08. 02. 2023 10:48
Já když jedu do HR, kouli s pomocí klíčů číslo 18 sundávám, nejspíš proto, že někde psali, že v Rakousku bez přívěsu na autě být nesmí....no a pokuty jsou tam teda mastné.
Tady po městě (80% jízd na zahradu...10 km tam a zpátky a 20 % jízd na nákupy) kouli mám uchycenou šrouby. Asi to tak zůstane i nadále.
A k tomu předchozímu. Zastavím si takhle na křižovatce na červenou, najednou celkem velká prda až auto poskočilo a na kouli visí Mercedes s rakouskou značkou. Stařík co ho řídil v autě dvě "Madchen" nejspíš z Hatí, v družné zábavě a nedával bacha.
Já Octavii v pořádku, on poškozený děravý nárazník. Takže koule nás "zachránila".
Článek si nejspíš vytisknu, hlavně se slovy mluvčí, kdyby náhodou Pomocníci chtěli dělat dusno, přiložím ho k techničáku a budu "klidnější". Jdu na to.......
Re: POKUTY
08. 02. 2023 11:17
Peťas Druhá strana pohledu: vždy když nechávám namontovat tažné zařízení, chci pevné, abych ho nemusel sundávat. Tím mám aspoň trochu chráněný zadní nárazník před těmi, kteří neumí parkovat. spinning smiley sticking its tongue out
avatar
mdr
Re: POKUTY
08. 02. 2023 12:07
Pánové, a nechytají vám nasazenou kouli parkovací senzory, jako mně?
Re: POKUTY
08. 02. 2023 14:04
Mám pevnou, tzn. byla vyrobena k tomu, aby tam byla napevno a vliv na parkovací senzory to nemá. Citroën C-Elysée a Škoda Octavia III.
avatar Re: POKUTY
09. 02. 2023 07:46
dvoukvitek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Peťas Druhá strana pohledu: vždy když
> nechávám namontovat tažné zařízení, chci
> pevné, abych ho nemusel sundávat. Tím mám
> aspoň trochu chráněný zadní nárazník před těmi,
> kteří neumí parkovat. spinning smiley sticking its tongue out

Nárazník na nárazník max. podře lakovaný díl. Koule na nárazník ten lakovaný díl promáčkne/deformuje. Za mě je to záměrné nechávání demontovatelné koule prostě prasárna.
Re: POKUTY
09. 02. 2023 08:09
Tak nevím - auto země původu - co je povinné u nás,má platit i v zahraničí.jenže stále poslouchám pokuty.Např. " povinný " hasičák,sice už vozím,ale bez aktuální revize i když tlak dle manometru má.Právně = nemám,protože nesplňuje.
Vím o PLR a SK,HU,SLO a HR jsem zatím nezjistil.
Duster TZ - jeden typ je litý - nerozebíratelný,já mám poslední část tj.koule na čtyřech šroubízkách a dalo by se rozebrat.
Taky mám zkušenost,že v popotahující koloně mi mladík zůstal viset na koulí a nakonec si pěkně popálil spojku při seskoku.Plast nárazník se mi pak vyrovnal sám.
Zatím to nevypadá že bych se vrátil na průjezd A.
avatar
mdr
Re: POKUTY
09. 02. 2023 08:24
Povinná výbava SK
Podle toho v autě do 3,5 t na Slovensku hasičák nepotřebuješ (pokud nejsi sanitka).
Re: POKUTY
09. 02. 2023 12:46
Už stokrát opakované téma... Výbava vozidel se řídí Vídeňskou úmluvou [www.autoklub.cz]

čížek
5x Ada Bojana (2014,2015,2017, 2018,2019), 3x Rabac (2013,2014,2015), 4x Valalta (2020, 2021,2022,2023), 1x Mali Lošinj (2012)
Re: POKUTY
09. 02. 2023 13:02
Ano, akorát Hill zde výše vysvětlil, že jednotlivé státy mohou mít další povinnost pro řidiče a s Vídeňskou dohodou to nemá nic společného. Na druhou stranu, budeš se s polišem v cizině hádat, když mu nerozumíš ani slovo?
Re: POKUTY
06. 04. 2023 10:49
Jsem pozván k lékaři/ce.
Přioději se a jedu.
Zvoní telefon-už jedu,sděluji do telefonu.
Po chvíli se podrobím žádosti blikjících modrých světel o zastavení.
Otvírám dveře,neb mi nejde stahovat okno.Elektrické.
Toto zděluji mladá dívčině ,nikoli půvabné v uniformě policie ČR
Po úvodním proslovu mi bylo sděleno,že jsem za jízdy telefonoval.
Po chvíli licitování,jsem pozván do jejich vozu k prohlénutí videozáznamu.
Nechci,bolí mě záda.
Bude vás to stát 200.- Kč.
Proč?když platím měsíční paušál s názvem -Family ve výši 268.- Kč.Nechápe.
Dost dlouho pak roztřesenou rukou mi vyplňujě -blok na pokutu na místě zaplacenou.
Nevím co jim na policejní akademii skutečně nalejvají do hlavy.

Dodatek:včera jsem si nechal opravit komplet elektrickou instalaci v levých přední dveřích.Cena ve výši 1350.- Kč je slušná protože vím,jak je to pracné.S klidným srdcem se už mohu vydat tam dolů.spinning smiley sticking its tongue outOmlouvám se za případnou nevhodnost.
Re: POKUTY
06. 04. 2023 11:39
Vašek
To u nás na SK berú techničák za nefunkčné elektrické ovládanie šoférovho okna a zadného stierača + 20€. Pochválil sa mi kolega.
Ten stierač? Že si všimol špinavé okno, keď kontroloval vzadu ŠPZetku thumbs up smileythumbs up smiley
avatar Re: POKUTY
07. 04. 2023 10:43
Minulý týden mi přišel pozdrav z Rakouska. Nebylo to cestou do Chorvatska, ale byli jsme v Alpách lyžovat a z jedné vesničky, kde vám že je radar, ale zpomalil jsem málo, moje blbost mi přišlo, že jsem jel na povolené 50 více a to 58 km/hodina. Stálo to 30€. No co už.

Čekám, jestli náhodou nedorazí ještě jeden pozdrav, v jedné vesničce bylo omezení 30, jel jsem tak 35 km/hod. A byl tam taky radar, místní za mnou o něm věděl a zpomalil tak na 20. Tak jestli nemají nastaveno s nějakou tolerancí, tak možná ještě něco příjde. Ale omezení na 30 už je opravdu nedodržovatelné.moody smiley
Re: POKUTY
08. 04. 2023 21:02
svantovit napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pozor na diaľničnú e-matricu z maďarska .
>
> Pri jej kúpe je vhodné dať obsluhe technický
> preukaz , zásadne platíť kartou , bločky odkladať
> do auta , treba si skontrolovať bloček či tam nie
> je chyba .
>
> Minulého roku sa ponúkol spolucestujúci , že to
> vybaví -samozrejme čo si neurobíš sám nie je v
> poriadku - preklep v špz. Nedávno som auto predal
> všetky bločky vyhodil , prišiel pozdrav od
> vymáháčskej advok. kancelárie 3x 250 EUR hneď
> alebo 750 EUR následne.
>
> Podľa údajov z platby kartou som zabezpečil
> kópiu platby priamo z MOL v maďarsku a splnomocnil
> advokáta nech je sranda .
>
> Na slovensku už existuje judikát NS kde je
> konštatované , že pokiaľ dôjde k preklepu v špz .a
> platba bola vykonaná
> nemohla vzniknúť škoda pretože za službu bolo
> riadne zaplatené.
>
> [www.topspeed.sk]
> nie-poplatkov-za-madarske-cesty-na-slovensku/15393

Zaujímavé je, že podobné veci riešili viacerí čo ich poznám, dokonca aj kamarát advokát čo ma zastupoval mal v rovnakom čase na rovnakej pumpe rovnaký problém, mám tušenie, že si niekto robí biznis a nejde o náhodu , keď to takto riešili traja ľudia z môjho okolia, nakoniec zaplatený iba nejaký smiešny poplatok pár EUR a vybavené.
Re: POKUTY
08. 04. 2023 22:12
Nevím jak by si na pumpě někdo dělal " biznis". Kdo není blbej tak si papír s údaji zkontroluje.
Re: POKUTY
08. 04. 2023 22:52
Nie každý "kdo není blbej" po niekoľkých hodinách šoférovania xy krát oslnený protiidúcimi autami musí dobre vidieť miniatúrne písmo na bločku.
Keď som to platil sám tak som to kontroloval, vtedy som sa spoliehal na iného človeka, výslovne som sa ho pýtal, či je to v poriadku. Toto som vždy kontroloval a vždy odkladal, v tom aute som toho mal za celé roky odloženého dosť. Tomuto sa hovorí smola ale blbosť sú silné slová.
Re: POKUTY
09. 04. 2023 08:09
A co ten pumpař z toho má? Prachy jsou odvedené do "systému", oni mají max.pár frfňů na provizi a tu má, ať to napíše správně či ne.
Jednoduše se sešli dva lajdáci, prodávající, který to blbě nadatluje a kupující, který si to nezkontroluje.
avatar Re: POKUTY
09. 04. 2023 11:10
A proto mám na platebním portálu registraci, kde již mám RZ vyplněné.
Pár "kliků" na parkovišti (Shell Ladná, kde volím trasu) a jedééém... a to opravdu nejsem nějaký příznivce "patlafounů" smoking smiley
Veškerá (historická) potvrzení jsou na serveru, v mém emailu, pak i v záloze...
Re: POKUTY
09. 04. 2023 11:42
thumbs upthumbs up

ale vráťme sa k pokutámmoody smiley
[www.google.com] ...a príde tá malá chvíľková nepozornosť a o 10 km/h máš hneď viac. Tento raz len za 28€ (neviem ako k tej sume došli?), alebo dobrovoľne 36 hodín v base. Poslali mi GPS polohu miesta prekročenia rýchlosti. Rozmýšľal som veľmi nad tou druhou možnosťou, možno by mi dali aj Wienerschnitzel s hranolkami na večeru thumbs up smileythumbs up smiley
Krásne a veselé Veľkonočné sviatky všetkýmdrinking smiley
avatar Re: POKUTY
09. 04. 2023 21:22
Je to skutecne ona? Ziju v tom, ze takovy typ kamer "neposila pozdravy"..
Re: POKUTY
10. 04. 2023 09:21
To už se naučili i u nás. Asi bude řidiče překvapovat, že stále více "orientačních", tj.radarů které jen ukáží tvou rychlost, pošle pozdrav s fotečkou. A samozřejmě s číslem účtu, kam máš za tu fotku zaplatit. Dobré je to na trase, kde jezdí kamiony či hodně místní. Ti to dobrzdí, protože vědí. Taky mám jeden takový v okolí. Je tam omezeno na 30, v rovince.
avatar Re: POKUTY
11. 04. 2023 09:38
@Zahajskej posli pls link na google mapy na takovy jeden radar. Chci se podivat jak vypada ;-)
Re: POKUTY
11. 04. 2023 10:08
Pokud si chcete užít radary a kamery přijeďte k nám do HK. Namontovali jich dost a od května budou vybírathot smiley
Re: POKUTY
11. 04. 2023 14:24
to patrikHR:tady máš ten radar. Na obrázku je ještě staré provedení, teď je tam s ukazatelem RZ auta. Od doby, co to RZ přestalo ukazovat, tj.asi 3 měsíce, zde kamiony brzdí a jezdí povolených 30, mnoho aut, podle všeho znalých, také. Já jsem si ho dříve nevšímal, teď jezdím také 30.
Není to tak dlouho, co byl na netu článek právě o takovýchto "radarech", co najednou rozesílají pozdravy.
avatar
mdr
Re: POKUTY
11. 04. 2023 14:34
U násm máme třeba takovýto. Ale ten asi pozdravy neposílá.
avatar Re: POKUTY
11. 04. 2023 17:49
To je zajimave s tema radarama, ziju v domneni ze takoveto "hracky" vybirat pokutu nemuzou. Kdyz budu mit chvilku kouknu jestli ho waze "zna". Zatim jezdnim podle waze (zapnu i kdyz cestu znam), jen aby mi hlasil radary, vymoly na cestach, kolony atd...
Re: POKUTY
11. 04. 2023 17:56
Zkus si dohledat ten článek. Obce zneužívají toho, že jsou lidé zvyklí, že je to jen informuje kolik jedou a tak nohu z plynu nesundají. Je to pro ně velké přilepšení do rozpočtu. Stačí pár měsíců vybírat a hned mají třeba na kanalizaci.
avatar Re: POKUTY
12. 04. 2023 06:24
@Zahajskej, tak Waze mi ukazuje, ze tam radar ktery meri mate, ale mel by byt nekde tady:
[www.google.com]
Neni tam v realu neco? Na google jsou fotky z roku 2018, tam nic neni...

Obce muzou "zneuzivat", ale zil jsem v tom, ze musi mit "specialni" radary (mozna nejake certifikovane a co ja vim co) a to ty "obycejne tabule" nejsou... ale asi se pletu, nebo doba pokrocila.
Re: POKUTY
12. 04. 2023 09:02
Ty radary jsou už dnes snad všude. Taky jezdím se zapnutým Waze, jinak se snadnou přehlédnou. V Chorvatsku také jsou velmi časté v obcích, ale tam často platí, že jsou v úsecích u škola pod. se zvýrazněnou značkou pozor děti nebo škola.
Re: POKUTY
12. 04. 2023 09:30
to patrikHR: ano, je o kus dál úsekové měření. První radar je na návsi, druhý před výjezdem z obce u zahradnictví. Mě právě překvapilo, že ten informativní na třicítce všichni až na pár vyjímek ignorovali. Včetně mě. Úsekové o kus dál se jezdí předpisově, opět až na pár vyjímek. Pak ho vyměnili za lepší, který ukazoval RZ vozidla, Občas špatně, vím podle sebe, ale jezdilo se stále okolo padesáti. Od jisté doby přestal RZ ukazovat a většina, hlavně kamioňáci, ho jezdí poctivě. V tom bude zakopaný pes. A není to proto, že následuje poměrně ostrá zatáčka. Dříve tam několikrát kamiony odbouraly kus stodoly, majitel vždy dostavěl. Pak to vzdal a stodolu asi o 3m zkrátil. Od té doby má klid.
Kamioňáci jsou dobrým ukazatelem, co kde a jak. Řeknou si to mezi sebou. Podle nich se dá i poznat dobrá hospoda u cesty, protože jich tam stojí několik, přitom o kus dál jiná hospoda s parkovištěm zeje prázdnotou.
Radary musí mít samozřejmě všechny schvalovací náležitosti, musí být pravidelně cejchovány a hlavně jejich umístění schváleno PČR. Už není povinností umísťovat před radary cedule s upozorněním.
avatar Re: POKUTY
12. 04. 2023 09:40
"Už není povinností umísťovat před radary cedule s upozorněním." - to jsem nevedel, diky za info.
Kaminonaci - tomu verim, ze to je dobry ukazovatel. Ale mozna nejakou dobu potrva nez si reknou ze nejaky radar (ne)posila pokuty. Ono i kdyz to cte RZ, tak to na ridice pusobi vic :-) Prekvapuje mne i to ze neni na Waze, tam se taky dostane vcelku rychle. Fakt by mne zajimalo jestli posila, abych vedel jestli tim padem i nekde jinde muzou tyto "obycejne radary" poslat pokuty... No sam bych rozhodne "netestoval" jestli radar posila pokuty.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 105
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.