Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
avatar Re: POKUTY
20. 06. 2022 14:03
PetrK, obvykle takovou situaci řeším obráceně - na prvním místě mu uhnu (i úplně) a pak se "pověsím" za ten kamión... smoking smiley
V noci si krásně na pohodu ušetřím oči... Pokud se "nalepím" až do vzduchováho pytle, tak i naftu...
Samozřejmě sklopím světla úplně dolů, abych ho neiritoval v zrcátkách... a ono to funguje, když zjistí, že se chováš jako profík, tak nebude mít ani tendence se ti "utahovat", aby tě setřásl... a krásně se vezeš. Pokud máš CB, tak na CH10 můžete i pokecat (obvykle to je Polák, Estonec, Rumun, Ukrajinec... i v autě s D značkou, navíc občas návěs a kozel mají i jinou registraci)
Přes HU "po staré" 86 to bývala naprostá "klasika". Jediné, kdy tě trochu brzdili, tak byly výjezdy z vesnic do kopce. Nicméně vesnice jezdili 70-80km/h a občas si dávali zpomalovací retardér, pěkně podél ostrůvku rovně v protisměru thumbs up smiley

P.S. Samo, mám i nějaké to C, E atd... a najeto párkrát šet nul určitě...
Prostě nejenom technika jízdy, ale i taktika jízdy...
V dnešní době si firmy nedrží moc sklady, vše je načasované a ten kamioňák se musí na vykládce trefit přesně do 20 minut "timeslotu"... Jinak třeba půl dne čeká... koordinuje to s bezpečnostními přestávkami atd. Navíc, čas jsou peníze, tak prostě "tlačí na pilu"...
smileys with beer
Re: POKUTY
20. 06. 2022 15:29
Taky jsem se jednou chytil na 86tce za kamion ale jen do prvního kamínku do okna. A to objíždění ostrůvků v protisměru jsem taky viděl.
Re: POKUTY
20. 06. 2022 20:20
Ty kamiony přes vesnice na 86 jsou výhodou. Přes CB si nahlásí hlídky a pak to masti, tak jak píšete. Taky se za ně pověsím, ale mimo obce se s nimi moc nezdržuji a hledám dalšího na průjezd vesnicí. To pak to Maďarsko přeletíš za chvilku.
avatar Re: POKUTY
20. 06. 2022 21:23
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> PetrK, obvykle takovou situaci řeším
> obráceně - na prvním místě mu uhnu (i úplně) a pak
> se "pověsím" za ten kamión... smoking smiley


V případě, že se mě někdo pověsí "na zadek" a vidím, že dodržováním rychlosti ho delší dobu zdržuji, pak to dělám podobně. Typicky například i v Chorvatsku, kdy je za mnou netrpělivý "místní" a za chvíli je těch netrpělivých více. Pak při nejbližší příležitosti, kde to prostě jde, tak úplně uhnu, zastavím, nechám je přejet a pokračuji za nimi.

Ovšem v případě těch kamionů na rakouské A9 to dost dobře nejde. Možná by to šlo při té objížďce uzavřeného úseku dálnice. Jeli jsme přes vesnice, tam by to asi šlo. Problém je, že když náhle takové místo až na poslední chvíli zahlédnu, těžko můžu prudce zareagovat, když je mě nalepený na kufr. Jednak to tam neznám, všude samá zatáčka, k tomu tma jak v pytli a ten těsně nalepený kamion mě svítí ze zadu a k tomu ještě bliká dálkovými. Za takových okolností se pak dost těžko v dostatečném předstihu hledá vhodné místo k bezpečnému uhnutí.
No a pokud šlo o průjezdy dlouhých úseků s omezením rychlosti kvůli rekonstrukci dálnice, kde byl provoz samozřejmě sveden do jednoho pruhu (ve druhém jeli protijedoucí), tak to mě vážně nenapadá, kam bych mu tam mohl uhnout, když není kam. Jako riskovat někam mezi kužely?

** Petr **
avatar Re: POKUTY
22. 06. 2022 14:18
PetrK ... možná by pomohlo párkrát ťuknout na brzdu, aby se rozsvítilo brzdové světlo, sice by asi zuřil, a pokud by nedal pokoj, pak bych přibrzdil opravdu, třeba na 60 ... a než by se on potom rozjel, dal by chvíli pokoj ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: POKUTY
22. 06. 2022 15:35
Chytrá rada! Bude mít kameru natočí vybržďování a dá to policajtům nebo tě velkým nárazníkem postrčí. Jednou se taky na mě tlačil tak jsem zapnul varovný blinkry a přestal. Ale nejlepší je nedráždit bylo už moc videí kde se kamioňáci domluvili zablokovali a hubu rozbili.
Re: POKUTY
22. 06. 2022 15:57
Přesně, když to bude magor, tak tě lehce "pošťouchne". Mu nebude nic a ty v háji zadek a když na něho zavoláš policajty, vytáhne záznam jak ho vybržďuješ. To před tím, tam samozřejmě nebude.
Re: POKUTY
22. 06. 2022 16:41
Chalani čo vy neznýšľate! Ja chodím na dovolenku v prvom rade aby som si oddýchol a snažil sa mať od začiatku až do konca pohodu. A srať sa s nejakým vybrzdovaním resp. schovávaním za kamion to je to najhoršie. Teda aspoň pre mňa. Ja keď mám pred sebou nejaký kamión, tak sa snažím v prvom rade mať ho čo najskorej za sebou. Lebo keď náhodou on zazmätkuje , tak som v tom aj ja ale aj s oveľa vážnejšími následkami.
avatar Re: POKUTY
22. 06. 2022 17:02
Já raději nikoho neprovokuji grinning smiley

Jinak se od jakživa držím zásady, nikomu nepřekážet. I když jedu nad hranicí rychlostního limitu, tak pokud vidím jak se ke mě vyšší rychlostí někdo rychle blíží, zajedu třeba ke krajnici jak je to možné a blinkrem mu naznačím že může předjet. Nejsem "vychovatel" a je mě jedno jak rychle kdo jede, pokud mě neohrožuje. Sám jezdím dost živě, i když s přibývajícím věkem jsem se už poněkud zklidnil.

Důvody kamioňáků a jejich časové tísně chápu, ovšem měli by mít trochu soudnosti a rozlišovat situace. Něco jiného je, když mu bude překážet někdo na normální silnici, kdo jede "svých stálých 70" = tedy pod limit, přičemž odmítá někde uhnout a pustit ho. Pak ať klidně zabliká nebo i zatroubí. Ovšem když se ten kamion nalepí na zadek v rozestavěném úseku dálnice, kde je provoz v jednom pruhu a není kam uhnout, kde je omezená rychlost kterou auto před ním přesně dodržuje a on se stejně blikáním snaží řidiče toho auta donutit k jejímu podstatnému překročení, pak s tím kamioňákem a jeho hlavou není asi všechno úplně v pořádku. Měl by se v prvé řadě zamyslet, jak to asi na toho řidiče před ním působí, ne každý má pevné nervy a lehce by mohlo dojít k nehodě. V mém případě jde zase o to, že vážně nemám zájem dostat po příjezdu z dovolené ještě pozdrav se složenkou a fotkou z Rakouska.

** Petr **
avatar
mdr
Re: POKUTY
22. 06. 2022 17:41
Dovla, ak budeš dodržiavať rýchlostné limity, najmä v obci, tak budeš mať ten kamión rýchlo v diaľke pred sebou, nie za sebou.
avatar
mdr
Re: POKUTY
22. 06. 2022 17:43
Petře, tak jsem si vzpomněl na reportáž německé televize, jak policisté jezdí v neoznačených autech po dálnici a vyblikávače přísně trestají. Rakouská policie to nedělá?
avatar Re: POKUTY
23. 06. 2022 10:02
... od 01. července 2022 se v Chorvatsku zavádí bezhotovostní elektronické placení pokut za dopravní přestupky ... tzn. buďto máte kredit na kartě, nebo bezhotovostně zaplatíte do 3 dnů na základě dokladu, který vystaví dopravní policista ... pak už jde sazba směrem vzhůru ...
[dnevnik.hr]

smileys with beer
Re: POKUTY
23. 06. 2022 10:51
Hmmm, mnoho HR policistů přijde o příjemsmiling smiley
Re: POKUTY
23. 06. 2022 11:18
mdr.
a to mi je u prdele ,keď bude ďaleko predomnou. Hlavne že nebude v mojej blízkosti. Aj keď nemám nič proti tým poriadnym kamionistom. Ibaže viem, že nie všetci kamionisti sú vždy v dobrej kondícii, či už zo svojej viny, alebo z viny svojho chlebodarcu a taktiež veľa z nich je cestných frajerov.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Dovla (23. 06. 2022 13:11).
avatar Re: POKUTY
23. 06. 2022 12:13
... Michale, jsme v názorové shodě ... další kapitolou jsou tamní mýtnice ...
na těch bylo ještě obvyklým zvykem nevracení drobných, přestože je měla služba připraveny v ruce a momentě jak někdo čekal na vrácení peněz, tak mu je, jakoby se nechumelilo ... strčila do ruky ... taky jsem na Goričanu, cestou domů, viděl přede mnou stojícího Maďara, který si počkal na vrácení ... a obsluze mýtnice drobný "nechtěně" vypadly pod auto turisty ... a ten, jak byl najetý až ke kukani, tak po několika pokusech lezení pod auto ještě coufal ... no zoufalý ...
... já kdysi platil západníma markama a mýtník mi vrátil v kunách, nicméně v množství odpovídající platbě taky v kunách ... to jsem ale zjistil až kus za mýtnicí ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (23. 06. 2022 12:14).
avatar Re: POKUTY
23. 06. 2022 14:27
Karel HK , jednak kamera mu je Rakousku tak akorát ku hovnu ...policajti ji jako důkaz neberou , a já mám taky kameru , i vzadu ... a vlítla mi do oka muška, tak jsem musel přibrzdit yawning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: POKUTY
23. 06. 2022 14:38
Dejf .... pokud do mě strčí když přibrzďuji , ne prudce vybrzďuji, tak on nedodržel bezpečnou vzdálenost , což byl případ o kterém se bavíme ... kamera mu je v AT ku hovnu ... a chceš říct, když tak strašně spěchá, že bude riskovat zdržení kvůli nehodě ??

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: POKUTY
23. 06. 2022 20:05
Nemám slov! Ale nechtěl bych tě potkat na silnici!
Re: POKUTY
24. 07. 2022 14:43
Isekson to jsou rady jak pod na mě zboku. angry smiley
avatar Re: POKUTY
25. 10. 2022 08:46
Tak kdo to "mastí" od Jihlavy přes Znojmo a před Znojmem nepovolenou rychlostí, tak bacha na "Karla Vlacha". Už vybírají......
Varování: [znojemsky.denik.cz]

A je to tady: na výjezdu ze Znojma [www.google.cz]

A před Znojmem: Znojmo Kasárna od začátku až do konce
[www.google.cz]

No a pak ještě okrajová část tzv. Kuchařovice spinning smiley sticking its tongue out, ale to není na hlavním tahu "na Bělehrad". Takže jen pro ty, co si zkracují cestu na Vranovskou přehradu. Taky přes celé Kuchařovice tam i zpět.
avatar Re: POKUTY
25. 10. 2022 14:49
To je opět radaro-úrodička... thumbs up smiley
Pěkně ty města dělají vše pro "blaho" svých občanů.

Ve Vyškově také dvě čerstvé úsekovky:
- jedna od autobusáku kolem nemocnice na Drnovice - ul. Purkyňova (samozřejmě oba směry)
- druhá "od Brna, za pumpou vlevo přes koleje" k nemocnici - ul. Nosálovská (samozřejmě také oba směry)
Re: POKUTY
25. 10. 2022 20:05
A proto všady jezdím 45. Bezpečnost občanu nade vše.thumbs up smiley
Re: POKUTY
26. 10. 2022 11:40
No jo, Veselany už donutili
Re: POKUTY
05. 12. 2022 17:29
Přes Ramousko tam autem, zpět vlakem? Bude to chtít lehkou nohu [www.novinky.cz]
avatar Re: POKUTY
06. 12. 2022 10:00
Na druhou stranu, co tam píší, tak s tím teda zase souhlasím. Vyšší pokuty, popř. sebrat značku nebo ŘP.
Jedná se jim o "silniční závody" a o řidiče , kteří výrazně překročí rychlost.
A to myslím není "náš" případ. Nám to může někdy ujet o 10 km/hod plus minus, když se náhodou dohaduješ s nervozní vedoucí zájezdu nebo zlobivými dětmi. Jenže omezovač rychlosti by to měl vyřešit za nás.Nebo ne?

V Rakousku se teda hlídám poměrně dost. A panickou hrůzu mám z IG-Lu u Grazu, tam rychlost rozhodně nepřekračuji. Kde mi to trochu ujíždí, tak je dálnice v Chorvatsku, tam jedu tachometrových 140....což podle navigace odpovídá v mém případě 131 reálných.
Jojo, už se těším až zase poženeme koně pod kapotou směrem na jih. Doufám, že i příští rok bez pokut.
avatar Re: POKUTY
08. 02. 2023 08:22
Víte to? Určitě ano.

Aut s koulí je na českých silnicích spousta. Problém ale je, že řidiči ji za svým vozem nechávají i ve chvíli, kdy ji nevyužívají. Tím však porušují zákon. Ale vlastně jen někteří. Tažná zařízení se totiž dělí podle toho, jakým způsobem se odjímají. „Jakmile je možné kouli odebrat bez použití nářadí, nebo ji sklopit, pak musí být z auta odejmuta," uvedla pro Autosalon tisková mluvčí Policejního prezídia Hana Rubášová. Pokud to možné není, lze ji podle zákona nechat na vozidle.
Snad je ta poslední věta pravdivá......
avatar
mdr
Re: POKUTY
08. 02. 2023 09:15
Já jsem na předešlém autě kouli sundával, i když bych ji podle toho mohl na autě nechat, protože na ni reagoval couvací senzor.

Na novém autě kouli (zatím) nemám.
Re: POKUTY
08. 02. 2023 10:04
Podíval jsem se na to, abych si oživil jak to vlastně je, když sám jezdím z pevným tažným.

Příloha č. 3 k vyhlášce č. 341/2014 Sb.
Technické požadavky na konstrukci vozidel kategorií M, N, O.

Spojovací zařízení třídy A50-X namontované na vozidle nesmí zakrývat místo pro zadní registrační tabulku nebo zhoršovat čitelnost zadní registrační tabulky nebo zakrývat předepsané osvětlení vozidla. Jestliže tomu tak není, musí být část se spojovací koulí odmontovatelná bez použití nářadí, případně s nářadím umístěným povinně ve vozidle. Vozidlo vybavené tažným zařízením schváleným s odnímatelnou spojovací koulí bez použití nářadí, musí mít tuto kouli odejmutou, pokud není využívána ke spojení s přípojným vozidlem nebo s jiným zařízením.
avatar Re: POKUTY
08. 02. 2023 10:24
Přesně proto mám raději šroubovací (je potřeba nářadí) TZ, než "bajonety".

Mimochodem, vyhláška č. 341/2014 Sb. vč. té přílohy nikde nespecifikuje to "jiné zařízení". smoking smiley
Tudíž jezděte s nasazeným jiným zařízením - krytkou thumbs up smiley

Jediné, kde je nějaká zmíňka o jiném zařízení:
"Nosiče zavazadel apod., reklamní tabule, směrové tabulky, označení vozidel taxislužby, označení vozidel autoškoly a jiná zařízení, jimiž je vozidlo dodatečně vybaveno musí být spolehlivě přichyceny k vozidlu, nesmějí přesahovat půdorysný obrys vozidla s výjimkou zádi vozidla a nesmějí mít žádné hroty ani ostré hrany; vnější části včetně připevňovacích částí musí mít poloměr zakřivení nejméně 2,5 mm. "
avatar Re: POKUTY
08. 02. 2023 10:33
Takové co jezdí pořád s nasazenou (vytaženou) koulí TZ mám hrozně rád :-(. Hlavně když při parkování vrazí do auta za sebou a poškodí nárazník nebo RZ. Opět jenom sobecká bezohlednost - proč bych já měl něco dělat udělat navíc, ostatní jsou mi ukradení.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.