Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
avatar Re: POKUTY
11. 11. 2021 06:56
Stacionáry nebo úsekový radary jsou v pohodě. Místní o nich ví a přespolní si zapnou Waze. My tady na jihu je moc nemáme, vlastně nevím o žádným. Peklo jsou oktávky určený pro skrytej dohled. Ty tu naopak máme. Pendlujou kolem Budějovic a měří i z protisměru, jak jsem byl za 1000 kč poučen. Prachy vem čert, ale když vás ztotožní, tedy zastaví, přibudou i body. A pak je tu taky ta recidiva, jak tomu v jejich hantýrce říkají. To se pak bojíte předjet kamion, aby jste náhodou nepřekročili 120 km/h.
avatar Re: POKUTY
19. 11. 2021 13:27
... kolik pak musí mít Ostrava, pokud teda Klimkovický tunel padá do její dopravní agendy ... ?
v době, kdy jsem tam za jeden den chytil 2 pozdravy během 4 hodin, se psalo, že tam za měsíc natočí kolem 40.000 případů překročení ... x 12 ... krát aspoň tisícovku za jednu kauzu, jako mně ... yawning smiley
... tak buď už se řidiči poučili a nebo je to do do městské kasy kolem půl miliardy ročně ... ostatně tehdy v souvislosti s tím psali, jak na odboru dopravy významně zvýšili počet úředníků ... něco pravda dají za nájem kamer a nákup obálek ...

smileys with beer
Re: POKUTY
19. 11. 2021 18:01
Úplně přesně teda nevím, ale jak již název napovídá, Klimkovický tunel leží v katastrálním území "lázeňského" Města Klimkovice...takže asi ne Ostrava, ale Klimkovice.
[mapy.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dvoukvitek (20. 11. 2021 00:38).
Re: POKUTY
21. 11. 2021 07:10
Nový radar je namontován v obci Zašová. Tak pozor kdo jede do Rožnova pod Radhoštěm do muzea.
Re: POKUTY
24. 11. 2021 23:48
V samotném Rožnově je "pendlující" stacionární radar na jedné ze tří výpadovek, převážně pak na Frenštát.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Marius (30. 07. 2022 23:21).
avatar Re: POKUTY
30. 11. 2021 11:15
Na výjezdu z Mohelnice právě teď měří rychlost - už tam stojí i můj drahý polovička eye rolling smileyangry smiley ...a čeká na verdikt!
avatar Re: POKUTY
30. 11. 2021 11:31
... Maruško, jak to, že Ty to, jako spolujezdec píšeš tak, jako by se Tě to skoro netýkalo ...
... víš to, že dnešní radary dokážou monitorovat nejen rychlost, skenovat lidské tváře ale dokážou i odečítat ze rtů pasažerů ... ?
... v hlášení odboru dopravy města Mohelnice se totiž vzápětí po inkasu objevila věta ...
" v radarovém poli manželka, tváří obrácená k provozovateli vozidla ještě 200 metrů před hranicí obce říká ... jeď, už jsme za městem " ... yawning smiley

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (30. 11. 2021 13:14).
avatar Re: POKUTY
30. 11. 2021 21:12
Tak to jsem, milý Peťánku, určitě nebyla já, neboť jel sám - a jen u toho nejsem a nekecám mu do toho, hned je problém. eye rolling smiley P.S. V HR byl z mého "zpomal" už na nervy - prý yawning smiley
avatar Re: POKUTY
01. 12. 2021 07:20
... Maruško ... musel jsem to odlehčit ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (01. 12. 2021 19:31).
avatar Re: POKUTY
01. 12. 2021 08:50
Peťo, založ si datovou schránku... a nebudeš muset chodit ani na tu poštu grinning smiley
avatar Re: POKUTY
01. 12. 2021 09:04
... Pavle ... už jsem si do mobilu, abych věděl, jaké všechny informace vede náš stát a jeho úřady ... nainstaloval
"mobilní klíč eGovernmentu" ...
... mimo jiných "institucí" mi to v sekci doprava ukazuje "nastřádané body", jejich smázání, kdy a kde jsem dostal flastr, kdo mi ho dal ... ale to se netýká pozdravů zasílaných odbory dopravy příslušných městských úřadů ...
... takže asi opravdu ta datovka ...

smileys with beer
Re: POKUTY
17. 02. 2022 14:12
Zdravím ve spolek, mám prosbu. Kamarád před vanocemi navštívil Chorvatsko a po Novém roce mu dorazila pokuta z Rakouska. Schodou okolnistí se v té době stěhoval a někde pokutu založil a už jí nenašel. Co teď? Je možné někde sehnat nějaké platební údaje kam poslat peníze, nebo nějaký kontakt v Rakousku kam se obrátit aby mu pokutu poslali znovu? Děkuji za rady.
avatar Re: POKUTY
20. 02. 2022 11:49
... ivosi ... pokud stojíš o to, to řešit (asi bych to taky udělal) ... zkus se obrátit sem ... a věř, že Ti alespoň poradí ...
[www.bmeia.gv.at]

smileys with beer
Re: POKUTY
22. 02. 2022 07:03
Bessy, to už jsem zkoušel, Rakouské velvislanectví, českou ambasádu ve Vidni a nikdo nic neporadí, nevědí co s tím. Nevím kde dál to zkoušet???
avatar Re: POKUTY
22. 02. 2022 08:32
když mi to v minulosti přišlo, tak mám pocit, že v hlavičce pokuty bylo ředitelství policie v okrese, kde jsem jel rychleji. Mám pocit, že když neví přesně, kde k pokutě došlo asi se s tím nikdo nebude zaobírat.
avatar Re: POKUTY
22. 02. 2022 09:16
Nemýlím-li se, tak při "lustraci" RZ / SPZ, hlídka umí zjistit i nezaplacené pokuty.
Zkusil bych napsat na nějaké jejich policejní ředitelství s žádostí o pomoc...
https://www.polizei.gv.at/start.aspx
avatar Re: POKUTY
22. 02. 2022 10:38
V každém případě chodí po uplynutí data zaplacení pokuty ještě jedno upozornění - už je to ale dražší asi o 30 Euro/manipulační poplatky/. Je to už dost dlouho - tak to nové upozornění musel dostat - nebo ještě snad přijde - a asi na starou adresu - tam v Rakousku těžko ví, že se stěhoval. Byl v kontaktu s poštou? Nahlásil si tam změnu bydliště? Tam bych začala pátrat...
Re: POKUTY
22. 02. 2022 11:09
A co krajní řešení: za 450 Kč výměna registrační značky za novou? ;-)
Re: POKUTY
22. 02. 2022 12:47
Na to bych moc nespoléhal. Rakušáci to dají k soudu a ten to pěkně spočítá. A bude to moooc drahý. Ale ten dotaz na policii nemusí být špatný.
Re: POKUTY
22. 02. 2022 13:25
RadekK - přesně takto mi odpovídají všechny instituce, že když nevím přesně kde se to stalo, nevědí jak to dohledat.
Slavkov - děkuji moc, píši dotaz na policii, snad se mi ozvou
Rero - na druhé upozornění jsem také spoléhal, ale bohužel nic. Na staré adrese teď bydlí mí rodiče a já tam mám stále trvalý pobyt, tak nevím co bych měl řešit s poštou. A chodí to jako obyčejný dopis, takže na poště asi nic nezjistí.
Dvoukvítek - do toho nejdu, pokud vyměníš SPZ stále zůstává v registru i ta předchozí
Karel HK - tomu se chci právě vyhnout
avatar Re: POKUTY
06. 03. 2022 08:05
... v pátek, cestou z Brna na Vyškov se u Rohlenky na D1 připojila dodávka (cizinci) ... chvilku jsem jel těsně před nimi a nechtěl jsem věřit svým očím ... vedle řidiče seděla dáma a na klíně měla malé dítě ... kdo byl jak upoután si ani nechci představit a ani pokutu bych jim nepřál ... ale asi by v tomto případě byla hodně laciným poučením ...

smileys with beer
Re: POKUTY
06. 03. 2022 08:43
Tady se cizincum dovolí vše.confused smiley
Re: POKUTY
17. 06. 2022 09:04
pozdravujem všetkých yawning smiley, chcem sa spýtať či náhodou nemáte aktuálne info o meraní rýchlosti v tuneloch v HR, myslím skôr či sú namontované stacionárne radary v tuneloch...nemáme v pláne ísť 200, ale či bude treba znížiť napresno spinning smiley sticking its tongue out ... ďakujem
avatar Re: POKUTY
17. 06. 2022 09:17
hlavne neísť takto...eye rolling smiley
[www.topky.sk]
Re: POKUTY
17. 06. 2022 09:23
jj, som čítal aj videl eye rolling smiley
avatar Re: POKUTY
17. 06. 2022 12:28
No a jak je to v těch tunelech, to by nás taky zajímalo.
Jedu 10, jak je povoleno, nebo 80 a kolem nás se míhají závodníci jak Hamilton.
Taky bych nerad platil pokutu, kdybych.....
Občas na mě v tunelech začne blikat značka povolené rychlosti, po snížení rychlosti se "uklidní" a klidně si svítí dál. Je to nějaká vážná hrozba pro peněženku?
avatar
mdr
Re: POKUTY
17. 06. 2022 12:35
No jo, jednou jsme zažili nehodu v klesání od tunelu Sveti Rok, v těch dalších tunelech byla postupně snižovaná rychlost až na 40, ale závodníci to mastili co to dalo a na konci kolony prudce brzdili.

Zase v jednom tunelu kdesi kolem Splitu jsem zpomalil na povolených 100 a do zadku se mi cpal autobus jedoucí úplně bez světel. A o těch omezeních na dálnici třeba kvůli větru ani nemluvím.
Re: POKUTY
17. 06. 2022 14:10
Za tunelem Sveti Rok je celkem běžně rychlost dost omezena kvůli větru. Vždy jezdíme limit plus cca. 10 km/h. Většina předjíždí. Kapitola sama pro sebe je jízda po D8, kde jedeme opět limit plus cca. 10 km/h a zejména místní se nervozně lepí, blikají, atd.
avatar Re: POKUTY
18. 06. 2022 01:18
Řekl bych, že lepící se a nervozní "místní" v Chorvatsku sice také není nic příjemného, ale je to slabší odvar kamioňáků, například v Rakousku. 18.května jsem na noc odjížděl do Žuljany, přičemž rakouská A9 byla jednoznačně nejhorším úsekem celé cesty. Začalo to tím., že soustava tunelů Klaus byla uzavřena a objížďka byla po místní komunikaci v délcě cca 15km. Všude vesnice, omezení rychlosti, za mnou nalepený kamion a celou cestu na mě blikal. Říkal jsem si "no jo, njaký debil". Omyl, oni jsou dementní téměř všichni. A9 až do Grazu je v několika desítkách kilometrů v rekonstrukci, kdy je vše svedeno do jednoho pruhu a s omezením na 80, někde i 60km/h. Vždy mě v těchto omezeních dojel kamion a vytrvale na mě blikal. V noci nic příjemného, ty omezující úseky jsou dlouhé mnoho kilometrů. Když jsem někde ztratil na chvíli nervy a jel o cca 10km rychleji, nebylo to vůbec nic platné.
Po příjezdu do Slovinska na mě jeden kamion v podobném dálničním omezení začal pro změnu troubit, bylo už světlo tak blikánbí se mu zdálo zřejmě málo účinné.

Takže vůbec nechápu, jestli za kamioňáky platí pokuty zaměstnavatel, nebo jak to vlastně je. A to už vůbec nemluvím o nemožnosti kdekoliv zaparkovat, bylo to v pracovní den v noci a všechna parkoviště beznadějně obsazená kamiony do posledního volného metru. Na jedno parkoviště jsem vjel a jenom jsem projel, ovšem abych mohl alespoň projet, jeden kamion mě musel udělat místo, ani osobákem nebylo možné projet. Takže jsem to vzdal a celou A9 jsem už projel bez zastavení, až na parkoviště 225 před slovinskými hranicemi, tam už to šlo. A to jsem si původně myslel, že se na té dálnici budu bát, protože tam v noci budu sám grinning smiley

** Petr **
Re: POKUTY
18. 06. 2022 07:30
Tak kamióny komunikujú cez vysielačky a hlásia si kde je "čisto" a môžu na to šliapať, to je taká ich výhoda...aj keď s ohľadom na množstvo nehôd kamiónov sa sily častokrát preceňujú...
...vyzerá to, že tie tunely prejdem s nejakou toleranciou +/- yawning smiley

Krásny slnečný víkend prajem všetkým. smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.