Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
avatar Re: POKUTY
12. 10. 2021 23:32
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Flastr dostane vlastník vozidla.

Z toho, ale nemůže přijít vlastník vozidla o papíry, ne?
Peťa se ptá dobře... smoking smiley

Petře, nevidím jediný racionální důvod, proč by vyhřívané okno mělo znemožnit fotografii, ať ve viditelném spektru, tak v infra. Na katedře si tuším před lety "hráli" s Camea Unicam Velocity a Unicam Flash, zda se dnes používá něco diametrálně odlišného, to opravdu netuším. Škoda, že jsi ten dotaz nedal dřív, minulý týden jsem byl na Idetu...
Na druhou stranu to vesměs vše fotí "zvrchu", že i stínítko může bránit...

Tak nějak, pokud by to nešlo jednoduše hodit na vlastníka / provozovatele, tak už nějak opět cítím osobu blízkou, ne?... grinning smiley
avatar Re: POKUTY
13. 10. 2021 07:02
... rozhodující v tomto případě je to, že "neznámý" řidič nepřijde o řidičák ... což je existenčně důležitá věc ...

... Pavle, Tvá odpověď stran postihu je jasná ... pokud jde o fotky pořízené kamerou synchronizovanou s radarovým lovcem ... jsou fotky z hlediska přestupků nad 50 km přes povolenou rychlost ... naprosto zásadní ... kamoš, co vedle mne leží ve FN ... před nějakou dobou dostal fotku svého auta (jel na 130 ... 200) a krom 1 fotky, naprosto jasného čísla na vozidle, byla druhá fotka (obličej řidiče) jen šedá plocha ... jel dopoledne a obličej by byl býval naprosto jasný, tak jako fotka RZ ... a nešlo se o žádné stínítko nebo snad rozmázlý či částečný viditelný obličej ... prostě nic, jen šedá barva ... tak to uhrál na flastr, ale nepřišel o papíry ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (13. 10. 2021 07:18).
Re: POKUTY
13. 10. 2021 07:10
Vlastník vozidla o řidičák nepřijde, jen si vyžere finanční postih. Alespoň tak je to u právnických osob, již vyzkoušeno za jízdu na červenou. Vyfoceno vozidlo automatem, přiišla bumážka...zaplať. Žádné body dolů, nevím jak by je právnické osobě napařili. Přitom jízda na červenou je zvlášť těžký přestupek.
avatar Re: POKUTY
13. 10. 2021 07:39
Jestli máš auto na operativní leasing, přijde pokuta na leasingovku, ta ji zaplatí a pak ji vymáhá na smluvním uživateli vozidla.
Jízdu na červenou jsme tu teda ještě neměli, ale rychlost v obci (zatím se to vždy vešlo pod +30) s fotkou několikrát za rok. Spolujezdec zakrytý, řidič rozmazaný. Vyhřívané sklo na to nemá vliv, to znečitelnění dělá úředník.
avatar Re: POKUTY
13. 10. 2021 09:16
... Hille ... to myslíš jako jak ... že znečitelnění provádí úředník ?
fotku čísla i řidiče posílají snad zřetelnou, pokud ji ovšem mají ... přece ti nepošlou záměrně znehodnocený důkaz (pohled na obličej) ...

smileys with beer
avatar
mdr
Re: POKUTY
13. 10. 2021 10:59
Jak jednoduché je to na Slovensku... při jakémkoli překročení rychlosti zaplatíš max. 800 € a jedeš dál, jako by se nic nestalo. Body na Slovensku nejsou, o řidičák za překročení rychlosti nelze přijít.
Re: POKUTY
13. 10. 2021 14:28
Ze Vsetína za překročenou rychlost se neobtěžovali poslat ani fotku. Jen lejstro s ,,cenou". Ale uvedli tam, že mám buď zaplatit a přestupek bude odložen bez udělení bodů a nebo na přiloženém formuláři udat řidiče. Auto mám na sebe jako soukromá osoba.
avatar Re: POKUTY
13. 10. 2021 15:44
... ten kamoš jel někde na dálnici na 130 ... 200 ... úřad mu neztrhl body ani nestanovil pokutu "jen" ho pozvali k podání vysvětlení (aby tomu,kdo řídil, vzali ŘP) ... dotyčný jezdí často po Evropě i na Balkán a tak jim poslal z telefonního seznamu, který někde sehnal v Bosně jméno osoby XY ... kterému prý auto na čas půjčil ...
... co DI vykomunikoval s občanem Bosny a H. se neví, ale už je to 2 roky a majitel auta, jehož číslo tehdy kamera na dálnici autorizovala, kdežto foto řidiče ne !!! ... se už neozval ... tedy bez bodů i pokuty ...
...podotýkám, že prý má v autě vyhřívané přední sklo a jel proti slunci ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (13. 10. 2021 19:35).
avatar Re: POKUTY
13. 10. 2021 18:01
Pokud to fotila PČR, chodily fotky i s tváří řidiče. Co si provozují fotící radary (a inkasují) obce, není k poznání ani řidič. Jestli jsou dnešní kasičky tak inteligentní, nebo tam působí ten oný GéPRD, netuším. Ale ta ztráta tváří se s platností toho zákona časově podezřele kryje.
Podle kolegy, ke kterému ty fotky chodí, je jedno, zda šlo o auto s výhřevem čelního skla, nebo bez něj.
Re: POKUTY
14. 10. 2021 20:32
Policie se tak nějak tvářila že pátrá po pachateli. Obce pouze vybírají poplatek za průjezd.
avatar Re: POKUTY
28. 10. 2021 09:10
... historie nás vždy poučila, že na každou akci byla vymyšlena reakce ... já vím, kdo by to dělal, že ... ? ... snad jen chronický závodník ... grinning smiley
[www.zive.cz]

smileys with beer
Re: POKUTY
04. 11. 2021 19:20
MÍSTO PROVIZE
župa Vas, na hlavní silnici č. 86 v úseku 45 km + 780 metrů



Upraveno 1krát. Naposledy upravil volnasek (04. 11. 2021 19:23).
avatar Re: POKUTY
04. 11. 2021 20:45
M86 nebo stará 86-ka a předjel tě traktor rychlá šestikolka thumbs up smiley
avatar Re: POKUTY
05. 11. 2021 18:10
hot smiley ten je dobrej smiling smiley

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: POKUTY
06. 11. 2021 13:07
... před léty jsem musel kousek za hranicemi, na Slovenské straně trochu přidat, abych předjel zemědělský traktor, s vlečkou s hnojem ... který jel na tamější okresce přes 90 km/hod ...
... být tam ochraňovatelé, tak platíme všichni ... eye rolling smiley

smileys with beer
avatar
mdr
Re: POKUTY
06. 11. 2021 15:41
Když jel přes 90, tak by ti při dodržování MPR ujel, ne abys ho ještě předjížděl.
avatar Re: POKUTY
06. 11. 2021 16:09
mdr, co je to za mezinárodní zkratku MPR?
PR bych řekl logicky --- průměrná rychlost. Ale M? Maximální? Minimální? Mezinárodní? Momentální?
To abych se poučil. Díky.
avatar Re: POKUTY
06. 11. 2021 16:35
Tak v tvém blízkém Znojmě je MPR - Městská Památková Rezervace smoking smiley

P.S. DÜ k zamyšlení - Maximální Povolená Rychlost.
avatar
mdr
Re: POKUTY
06. 11. 2021 18:32
Omlouvám se, myslel jsem si, že je to běžná zkratka pro Maximální Povolenou Rychlost.

Asi moje deformace z jiného fóra.
avatar Re: POKUTY
07. 11. 2021 08:15
No vidíš. Nejspíš to tak je. Někdy potřebuje člověk nakopnout. A pořádně. Díky za "kop".
Re: POKUTY
07. 11. 2021 09:55
To je jak z písně I.Mládka...z OPBH na ONV...
avatar
mdr
Re: POKUTY
07. 11. 2021 11:20
[www.karaoketexty.cz]

Kdo ještě dnes zná všechny ty zkratky?
avatar Re: POKUTY
08. 11. 2021 20:00
... mdr ... opakuješ už jen to, co jsem napsal již před tebou ... to že bychom platili oba, o tom není pochyb ... jen jsem nevěřil tomu, kolik jezdí traktory, byť jsme, pravda, jednoho JCB 220 Hp Fastracka ve firmě měli ...

... jen mě nas.ali v Kaňku u Kutné Hory, kde jsem jel na 50tce ... 54 ... výsledek ? ... 400,- Kč
ale je to má chyba ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (09. 11. 2021 09:27).
avatar
mdr
Re: POKUTY
08. 11. 2021 20:16
Tak pokuta za 54 by mě taky naštvala, tolik přesně jezdím, když mám tempomat na 60.
avatar Re: POKUTY
09. 11. 2021 07:52
Předpokládám, že těch Petrových 54km/h je po odečtu (chyby měření), tudíž cca 57 reál (alá GPS)... budík pravděpodobně ukazoval ještě o něco víc smoking smiley
avatar Re: POKUTY
09. 11. 2021 08:52
... Pavle, tys byl u toho měření ... ? ... je to tak, jak píšeš ... na chlup, 57 před odečtem zkreslení té krabice ...
vycházím z toho, zač jsem to dostal ... no co už, obce taky musí z něčeho žít ...

smileys with beer
Re: POKUTY
09. 11. 2021 14:00
No jen aby to nebyl hlavní příjem těch obcí ,některé mají radarů jak nas...o.
Re: POKUTY
09. 11. 2021 15:33
Tak já jsem byl kdysi změřen v Lipníku nad Bečvou. Překročil jsem o 1 km/hod!!!!!!! Byla to nějaká velkoakce, těch policajtů tam bylo asi 10. Ta, co to se mnou řešila se omlouvala, že kdyby tam byla sam, řešila by to domluvou, ale takhle že to nejde. Výši pokuty už si nepamatuji.
avatar Re: POKUTY
09. 11. 2021 15:50
fmodel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No jen aby to nebyl hlavní příjem těch obcí
> ,některé mají radarů jak nas...o.

No hlavně těch, kterým připadaly ty úsekovky na D1 thumbs up smiley
To jsou pak těžké milóny...
Rosice by mohly vyprávět, jak se dělala rekonstrukce koupaliště atd. grinning smiley
Ostatně nejenom v Rosicích, ale již i ve Slavkově má oddělení "radaru" více zaměstnanců, jak stavební úřad hot smiley
Re: POKUTY
10. 11. 2021 08:37
Chlapy, ruku na srdce, ked niekto vie, že ide rýchlejšie ako má (nemyslím o 1km/h) a ide napr na tachu 60 v skutočnosti povedzme 54, tak musí počítať z možným postihom. neberte to ako výčitku, i mne sa stane, že sa pozabudnem
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.