Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
avatar Re: POKUTY
06. 10. 2021 07:52
No, stávaj tam a maj zaplý majáky, takže možná tam stát můžou? Nevím, taky by mne zajímalo...
avatar Re: POKUTY
06. 10. 2021 08:56
Pokud mají zapnuté majáky tak ano jinak je to jak psal Zahája.

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: POKUTY
06. 10. 2021 10:00
Maják jsem neviděl ani za sklem, byla to civilní verze. Už jsem jej viděl celkem 2x.
Re: POKUTY
06. 10. 2021 10:06
Ano, pokud budou mít zapnuté majáky, stát tam mohou. Ale kdo by překročil rychlost, pokud vidí blikat majáky? Asi nikdo.
avatar Re: POKUTY
06. 10. 2021 11:40
Zapnuli majáky aby většina zpomalila, chtěli si odpočinout od stíhání českých a moravských rychlíků.
Re: POKUTY
09. 10. 2021 09:10
Hezký den, manželovi přišel pozdrav z Rakouska. Překvapilo mě, že důkazový prostředek je policejní udání
Ano, asi zhruba v tuto dobu tam mohl být
Snažil se rychlost dodržovat, ale nemůže to vyloučit
Ale čekala bych třeba fotku z radaru nebo tak něco. Nemůže to být podvod? Dá se to ověřit?
avatar Re: POKUTY
09. 10. 2021 09:45
... 01.08.2021 mě blýskli při cestě domů v Rakousku pod Zobernem ... byl to sakra silný dvouzáblesk a tudíž mohli měřit i toho, co mě předjížděl ...
mně dosud nepřišlo nic, tak to asi poslali tomu druhému ...
... akorát je pro mě zajímavé to, jak rozlišují rychlosti dvou, vedle sebe jedoucích vozidel ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (09. 10. 2021 14:52).
avatar Re: POKUTY
09. 10. 2021 10:16
To můžeš být rád, kdyby nerozlišovali, platíš, i když bys byl v tom bez viny.
K tomu předcházejícímu příspěvku. poslal bych jim zpět fotku tachometru z auta, se stanovenou rychlostí, že jsi rychlost nepřekročil. Ať ti pošlou fotku z radaru, neboť na papír můžou naslintat kde co.
Re: POKUTY
09. 10. 2021 14:13
A ty by sis s A poliši dopisoval? Myslíš, že by se s tebou bavili? Vždyť, když se začneš cukat, oni přitvrdí a stojí tě to ve finále více, než když jseš zticha. To není jako u nás, kde se dá ukecat "sleva".
Jsem zvědav, zda mi nějaký pozdrav přijde z HU. Na poslední chvíli jsem si všimnul kamerky na sloupu, vypadající spíše jako radar, když jsem měl na tacho těsně pod 100, na okresce. Tacho mi "lže" jen o 2 km.
avatar Re: POKUTY
09. 10. 2021 14:57
... Michale ... v té době v Maďarsku dost foukalo ... nebylo to nakloněný čapí hnízdo ... ? grinning smiley

smileys with beer
avatar Re: POKUTY
09. 10. 2021 16:36
No jo, holt demokracie po Rakousku.......
Re: POKUTY
09. 10. 2021 20:44
Kabinete fotka tachometru není směrodatná, protože skoro každý tachometr proměřuje. Já když mám na tachometru 55 vím, že reálná rychlost je 50. A to podle navigace a taky orientačně podle radarů na začátku našich dědin. Na dálnici mám na budíku 143, ale navigace mi ukazuje 130.
Re: POKUTY
09. 10. 2021 22:13
V rakousku policajti běžně měří pistolovým "radarem" a žádné fotky nepořizují. Asi tam policajti nelžou jako u nás a úřady a soudy jim věří.
Jestli si nechceš brát jejich právníka, tak se do správního řízení ani nepouštěj. Sám to vzhledem k jazykové bariéře a neznalosti jejich předpisů nezkoušej.
avatar Re: POKUTY
10. 10. 2021 01:40
Zdevel, tak to jsme na tom stejně, navigace ukazuje 130 km/hod a na tachometru je 139 km/hod.
Navigace ukazuje 90 , tachometr má 96, při padesátce v navigaci je to padesát čtyři. na tachometru.
Podle toho se snažím jezdit.
Myslel jsem fotku tachometru při jízdě kdekoliv, třeba v Horních Kotěhůlkách nebo hned někde vedle, kde tachometr bude ukazovat stanovenou rychlost.
Vždyť přece nemůžou měřit předpotopními přístroji z doby Julese Verna. Nějakou fotku musí mít, přece si nebudou zapisovat na kousek záchod papíru číslo českého auta, co profrčelo kolem nich.
To že mají důvěru úřadů, neznamená, že mají pravdu.
Nevím, jak bych to řešil, kdybych "papír" od nich měl ve schránce. Myslel jsem to spíše jako "recesi". Když oni bez fotky, já s fotkou. Samozřejmě by se musel "upravit" datum aj.
avatar Re: POKUTY
10. 10. 2021 10:18
Nevymýšlejte nesmysly, v Rakousku má policajt vždycky pravdu i bez jazykové bariéry.
Ale, jestli to chcete mít dražší, jděte do odvolání.
Není v tom dopisu také poznámka, že případné odvolání nemá odkladný účinek? Prošvihnutý termín, kdy měla platba dorazit na příslušný účet, vede k další, vyšší pokutě.
avatar Re: POKUTY
10. 10. 2021 10:56
Máš pravdu, jsou to nesmysly.
Re: POKUTY
10. 10. 2021 14:04
Je tam uvedeno, že proti výzvě k zaplacení není přípustný žádný opravný prostředek. Chybí tam i nějaký zřetelný elektronicky podpis či něco takového. Přišlo to obyč poštou a na první pohled to vypadalo jako nějaká reklama. Zarazilo mě to provedení, takový papír by zvládnul kdokoliv a měl by snadný výdělek.
Re: POKUTY
10. 10. 2021 14:20
Pár pokut už nám z Rakouska také přišlo. Většinou z pevných radarů, ale 1 pokuta přišla také s poznámkou - policejní udání. Protože datum i čas zhruba odpovídal době, kdy jsme místem projížděli a s dodržováním rychlosti míváme občas problém, zaplatili jsme a víc to neřešili. Do sporu s rakouskou policií bych se nepouštěla.
Re: POKUTY
10. 10. 2021 15:34
Já se v žádném případě nechci pouštět do sporu. Ale chci vědět, že je opravdu od
obce a ne od nějakého podvodníka. Dovedu si představit zapsat si značky projíždějících vozidel a vlastník se dá snadno zjistit . A na dokumentu fakt elektronický podpis není. Budu pátrat.
avatar
mdr
Re: POKUTY
10. 10. 2021 17:41
Mně tacho měří o 4 km/h víc na letních a o 6 km/h víc na zimních gumách a to při 50, 90 i 130. Obvykle jezdím do + 10 tacho a zatím jsem žádnou pokutu neplatil.

Pro zajímavost: asi před 35 lety u nás tehdejší příslušníci dělali akci, kdo chtěl, mohl přijet a oni mu radarem změřili rychlost a tak se dalo porovnat měření. Já jsem měl tenkrát na Škodě 110 úplnou shodu tachometru s jejich radarem. Říkali, že to ještě neviděli.
avatar Re: POKUTY
10. 10. 2021 20:15
Už jsem se tu někde zmínil, že na podobné akci jsem si nechal zkontrolovat i svého tehdejšího Swifta r.v. 1991, taky s naprosto přesnou shodou. Novější (1996) už musel ukazovat 55, aby naměřili 50. A ty ještě novější jsou na tom stejně.
avatar Re: POKUTY
11. 10. 2021 15:55
... co je pravdy na tom, že za vyhřívaným předním sklem není zřetelná na fotkách kamer synchronizovaných s radarem ... podoba řidiče ... ?

smileys with beer
Re: POKUTY
11. 10. 2021 16:39
A načo ti fotka vodiča ? Dôležité je ŠPZ = objektivita
avatar Re: POKUTY
11. 10. 2021 18:45
Citaci
Jajina napsal(a):

Já se v žádném případě nechci pouštět do sporu. Ale chci vědět, že je opravdu od
obce a ne od nějakého podvodníka. Dovedu si představit zapsat si značky projíždějících vozidel a vlastník se dá snadno zjistit . A na dokumentu fakt elektronický podpis není. Budu pátrat.


Zkusil bych se zeptat tvé banky kdo je majitelem účtu (jestli je účet skutečně rakouské policie) a popsat situaci v jaké seš.

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: POKUTY
12. 10. 2021 09:17
... Stenly ... třeba proto, aby se poznalo, kdo řídil, pokud se (samozřejmě zcela vyjímečně) překročila povolená rychlost o víc než 50 km/hod ...
smileys with beer
Re: POKUTY
12. 10. 2021 17:24
ok, no pokuta ide stále na vlastníka mot. vozidla aj keby tam sedel samotný putin. Majitel mot. vozidla musí pri odvolaní sa udať meno vodiča ktorý ten priestupok spáchal s jeho mot. vozidlom. Ak mu to neuznajú alebo to dotýčný poprie, tak pokutu platí stále majitel vozidla + penále za zdržiavanie. Takže načo je to foto ??
avatar Re: POKUTY
12. 10. 2021 18:57
... Stenly ... pokud jsi četl můj dotaz od začátku, tak od začátku vyplývalo, že by šlo o překročení rychlosti o tolik, že je řidič bez papírů ... pokud se ptám a to se ptám znovu ... že nemá li DI fotografii (vlivem vyhřívaného předního skla, pokud to sklo způsobí ... a to nevím !!!) ... tak když provozovatel vozidla z jakýchkoliv důvodů řidiče nesdělí, nebo ten se nepřizná, že řídil... tak co se děje dál ... ?

smileys with beer
Re: POKUTY
12. 10. 2021 19:23
Flastr dostane vlastník vozidla.
Re: POKUTY
12. 10. 2021 20:58
tak ako odpovedal Zahajskej, u nás je to objektívna zodpovednosť a u Vás Flastr dostane vlastník vozidla.
Re: POKUTY
12. 10. 2021 21:02
ale ináč ok otočme list pokuty sú svine. a nie vždy si myslím že to vyberanie pokút je kóšer. U nás sa schovávajú a u Vás mám pocit že už meria rýchlosť aj tzv pastier kráv pri ceste a hlavne sa meria všade tam kde sú tzv. chytáky....... na vodičov. No čo už že vraj máme jazdiť podľa pravidiel. Len neviem ktorý birokrat to nastavoval od stola.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 65
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.