Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
Re: POKUTY
01. 08. 2020 14:22
Já včera snad bez ztráty kytičky. Jak píšete je potřeba jet max o 10 víc a je to v pohodě ale jak to má člověk vydržet, když je nejpomalejší... Waze má asi všechny stacionary zaznamenané jen nebyla usekovka ve Znojmo kasárna.
Re: POKUTY
01. 08. 2020 21:43
Jsem zvědav, zda chodí pokuty z HR. Po dlouhé době jsem jel po staré cestě, samá cedule Kontrola brzine a kolikrát jsem zaregistroval teprve konec obce, když bylo na tacho 90. Uvidíme. Asi by mě rovnou zastřelili.
Re: POKUTY
02. 08. 2020 19:06
Tak uvidíš... Je možné, že pokud nejsou v EU ještě se vším všudy, nejsou propojeni. Kolem mne nikdo neřešil pokutu v HR jinou, než zastavením na místě.
avatar Re: POKUTY
03. 08. 2020 09:02
To Coudy: propojeni jsou, ale zatím to vůbec neřeší, pokud to není překročení rychlosti nějak dramatický. Až pojedeš v HR přes nějaký přechod mimo EU (BiH, Montenegro, Srbsko) tak se dívej, že všude mají kamery na snímání RZ a na PC pokud tam je vidět uvidíš naprosto o autě vše. Kdy bylo a kde je registrováno, na jaké majitele ... Takže data mají. A když jsem to tam na monitoru viděl, docela mne spadla brada a to je už nějakých 5 let zpátky.
Re: POKUTY
03. 08. 2020 14:11
Hoši, to je naplněný schengenský informační systém v ostrém nebo cvičném provozu a věřte, že tam je i číslo vašich bot. Je to propojeno se vším, co jde do počítače naládovat. Zdraví Jaroslav
Re: POKUTY
04. 08. 2020 06:21
Tak to jsem si samozřejmě všiml. Ted jsem stál na bosenských hranicích taky dlouho. Tak naivní nejsem. Píšu, že nevím, jestli to mají "propojené" a ano myšleno "až do čech". Z mé i ostatních zkušeností. Jinak věřím, že ví, co jim přijíždí na hranici na rampu...smiling smiley
Re: POKUTY
04. 08. 2020 07:42
Jestli jsou již v režimu ostrého provozu, tak jsou propojení nejen do Čech, ale do celého Schengenského prostoru. Jestli mají připojení v prozatímním režimu, tak nemají plnohodnotný přístup k informacím, ale vkládají data ze svého území.
avatar Re: POKUTY
10. 08. 2020 22:30
Jsem zvedavej jestli mi prijde pozdrav za couvani v brane na mytnici Zapresic. Stal jsem druhej za nejakym polakem. Ten se vytrvale snazil zaplatit kartou bezkontaktne, tzn jen prilozenim. Z nejakeho důvodu mu to neslo. Misto aby kartu zastrcil dovnitr, porad se snazil o bezkontaktni platbu. Cekal jsem a nadaval mu dokud nezmackl tlacitko privolani obsluhy. To uz jsem nedal, vycouval a zajel vedle. Tak jsem zvedavej, na kamerach me urcite maji.
Tom
Re: POKUTY
11. 08. 2020 08:54
Poslední radar Za Zobernem směrem dolů. My ten radar zakecali...na Sygic jsou všechny...moje blbost...Po odečtu 22Km/hod nad 130
Do Trvalo jim to 14 dní než to zpracovali , parádní čestina bez jediné chybičky...a cena? Velmi slušných 60EUR.
Tak to zaplatím



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tom (11. 08. 2020 08:57).
Re: POKUTY
11. 08. 2020 09:15
Ten znam 😂
Ten je tradicni
Re: POKUTY
11. 08. 2020 09:45
Ten radar je k Vídni? Pokud jo, vždyť jsou tam zatáčky, že s naloženým autem je i těch 130 více než dost.
Re: POKUTY
11. 08. 2020 09:52
to tom
kolega mi před odjezdem Sygic stáhl do mobilu,ale dolů jsem jel bez - chyba - problém PR a Otrokovice i za Napajedly.
Zpět dám mobil předem do držáku se zadanou trasou a manželce přivážu ruce.Předtím se ji nelíbilo,že to je nějak nakřivo a jak to chtěla vyrovnat,rozskočilo se to do někam pod sedadla a bylo vymalováno.
Netušil jsem,že to dělá i radary a i v zahraničí,jestli je třeba zadat nějaké nastavení,zpočátku to signalizovalo nějakou super nabídku zdarma,pak už placenou ?
Waze je prý taky jen pro české a venku to stahuje data,net v mobilu nemám - že by zase špatné informace - nastavení ?
Tom
Re: POKUTY
11. 08. 2020 11:26
Zahajskej: směrem dolů do Chorvatska jsem myslel - upřesňuji.
Polemiku o tom kolik kdo jede, jak naloženej a hlavně v čem jede, bych nechal být. Dal jsem to sem jako téma pokuty. A že to byla moje nepozornost.A překvapilo mě mile, že tak málo.
avatar
mdr
Re: POKUTY
11. 08. 2020 12:44
Mě se pokuty vyhýbají, tak nemám o čem psát sad smiley
Re: POKUTY
11. 08. 2020 21:15
Zahajskej, Dle Tom, bych se v tom taky nerejpal. V zimě to dobře solí a většina rakušáků tam dle "vlny" valí 160km, (někdy i na mírném sněhu - předpoklad, že oni mají ty nejlepší a nejnovější gumy, oproti ČR) a mám s tím zkušenost. 130km je povinnost smiling smiley
Re: POKUTY
12. 08. 2020 09:23
Mě je jedno, jak to kdo tam valí, luftují si svojí peněženku. Když jsem tuďma jel před lety poprvé, taky jsem se tam dolů z kopce zapoměl, resp.vyhozený kvalt a ono si to tak nèjak jelo, zaregistroval jsem, že všechny předjíždím ve 140 tacho a i Rakušáci byli velmi hodní a poctivě 130. Některé oblouky na dálnici jsou dost ostré, hlavně na sjezdu k Vídni a člověk už toho má jak buchet, tak mi připadá, že těch 130 je tak tak. K Zobernu od Vídně jsou tam poliši hákliví na omezení za deště na 80. To sbírají i na pěti místech a poslední měli většinou policejní sporťák, který pak honil to, co nestíhali předchozí stanoviště.
avatar Re: POKUTY
12. 08. 2020 21:24
Speed maraton 2020
[auto.tn.nova.cz]
Re: POKUTY
14. 08. 2020 19:56
Zahajskej mas recht, Ja tam jezdim často v zimě, a tak pisu svou zkušenost. Především v zimě mi tam ta 130 prijde masakr. Souhlasim s Tebou. Po ceste z HR jsou tam ty zavody nekdy drsný s mistnima, kteří jedou treba jen 200km nekam.
Re: POKUTY
31. 08. 2020 08:58
Ahoj, letos po návratu z Chorvatska, Maďarskem, mi přišla pokuta 30 000 Huf. za rychlou jízdu. / na 50ce mi naměřili 78/. Bohužel jsem blb, neboť o tomto radaru již delší dobu vím. Je kousek od Rédicse, myslím, že se obec jmenuje Kalocfa, na konci vesnice na levé straně. Tak dámy a pánové pozor. Mirek
Re: POKUTY
31. 08. 2020 12:55
Radar v Kalocfě Waze zná i druhý radar v Zalabaksa. Waze nezná ty radary na bránách co jsou na M86 a M85. Mě snad blejskl v Ježišmarjá (myšleno Jánossomorja) při cestě dolů. Mají ho tam na výjezdu z vesnice a tento radar Waze také nezná. Když to blejsklo, tak sem čuměl na tu kameru co je po levé straně a blejská to na pravé. smiling smiley Přitom si myslím, že někdo už to tady na fóru, tento radar, zmiňoval.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil isquash (31. 08. 2020 12:56).
Re: POKUTY
01. 09. 2020 19:13
O radarech u Kalocfa vím, také jsem tam dosti části potkal i hlídku. Letos při návratu brali ke kontrole pomalu každé auto.
Re: POKUTY
15. 09. 2020 17:34
Dobrý den,
přišla mi pokuta z Rakouska z Liezen, v němčině i česky. Jen tam není název banky a jméno majitele účtu. Je tam IBAN a BIC, což si myslím by mělo stačit na identifikaci banky, ale nevím koho zadat jako jméno majitele účtu v bance. V hlavičce dopisu je adresa Okresního úřadu a jméno referenta na policii. Jak jste to vyřešili?
Nejde mi vyhledávání na "Pokuty"



Upraveno 1krát. Naposledy upravil deda (15. 09. 2020 17:41).
avatar Re: POKUTY
15. 09. 2020 21:59
Jméno příjemce není důležité, klidně tam napiš Bezirksamt Liezen. Daleko důležitější je identifikační číslo pokutym aby si ji u tebe odškrtli, jinak ji dostaneš znovu a s přirážkou.
Re: POKUTY
16. 09. 2020 07:58
Taky mi přišel letos pozdrav za 30.000,- HUF ze Szobathely a vůbec si nejsem jistý, jestli jsem to zaplatil správně.
Může za to navigace, protože se mnou nemluvila a často ani nefungovala. A to jsem zkoušel Waze, Sygic i Google mapy.
Re: POKUTY
16. 09. 2020 08:11
Vždy za to může řidič!!!
avatar Re: POKUTY
16. 09. 2020 09:01
HonzaD napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Taky mi přišel letos pozdrav za 30.000,- HUF ze
> Szobathely a vůbec si nejsem jistý, jestli jsem to
> zaplatil správně.

Přímo na jejich webu https://kozigbirsag.police.hu/Fine/Index by jsi měl po zadání identifikátoru (iratazonosító) najít fotku a další informace o přestupku. Následně to jde přímo zaplatit debetní / kreditní kartou... smoking smiley
Re: POKUTY
16. 09. 2020 14:44
Slavkov - díky, na ten web jsem se taky nějak dostal, ale není to žádnou známou řečí, tak jsem to nechal a zaplatil jsem nehorázné bankovní poplatky.

Zahajskej - dělal jsem si prdel!!!
avatar Re: POKUTY
16. 09. 2020 15:21
jj, je to docela divná řeč jiného kmene... thumbs up smiley

Někdo psal, že to zvládnul se zapnutým překladačem v prohlížeči.
Bohužel mají HUF, tudíž nelze použít SEPA platbu v EUR (u mnoha bank zdarma)... a to si banky nechají patřičně zaplatit thumbs down
Re: POKUTY
16. 09. 2020 21:25
A co takhle použít EUROPLATBU. smoking smiley Karel.
[www.europlatba.cz]
avatar Re: POKUTY
17. 09. 2020 00:19
Obávám se, že na HUF (maďarské forinty) nikoli... eye rolling smiley

Ještě jsem kouknul pro jistotu do klientské zóny a tam mám pouze EUR, USD a GBP...
Nicméně, třeba se s panem Kaufmannem půjde rozumně domluvit mimo web app.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 72
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.