Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
avatar Re: POKUTY
13. 07. 2020 21:41
Navigace nevarovala?
Re: POKUTY
13. 07. 2020 21:58
Byla vypnutá-nepouzivam.Je to stejně nějaké divné.Loni jsem tam měl napsané něco o měřícím zařízení (je tam kolonka "způsob zjištění "winking smiley,letos tam píšou doslova "policejní udání".

Karel
avatar Re: POKUTY
14. 07. 2020 10:43
Originální znění tam máš? To vypadá na blbost v překladu, Sasky nejspíš umíš, ale v úředničině je to do němčiny ještě dál, než ze Štýrska. Od obchvatu Feldbachu přes Mühldorf po průtah Gleichenbergu včetně je 8 míst, kde může být každý foticí radar aktivován kdykoli, desáté místo je u pumpy u odbočky na Radochen a Mureck. Ostatní radary jsou ve městě mimo hlavní tah. A policajti si občas fotí na vjezdech do vesnic nebo na výjezdech z nich, ale to celkem bezodkladně někdo nabonzuje v rádiu.
avatar Re: POKUTY
14. 07. 2020 11:08
KarelS napsal(a):
-------------------------------------------------------
>...letos tam píšou doslova "policejní udání".

Jardo, s ohledem na výše uvedené, bych to v rámci "překladu" viděl na tebou popisované:

Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... A policajti
> si občas fotí na vjezdech do vesnic nebo na
> výjezdech z nich...
Re: POKUTY
14. 07. 2020 21:21
Já loni cestou zpět těsně před Lučkem jsem chtěl předjet pár aut a na 60 mi změřili 98. Policista si mě vzal stranou a začali jsme na 1000 eur což mi psal do nějakého jeho sešitu a skončili na zaklaplem sešitu se 400 kuna. Jen mě štvalo že na Waze nikdo nic nenahlásil.
avatar Re: POKUTY
15. 07. 2020 03:54
400 kun, to jsi měl celkem skoro "zadarmo". Podle oficiální sazby jsi ještě ušetřil. Minimálně 600 kun. Předpokládám, že to bylo mimo obec - Při překročení povolené rychlosti mimo obec od 30 do 50 km/h nad povolenou rychlost nebo rychlost omezenou dopravní značkou zaplatí řidič nejméně 1000 kun. V obci je to dvakrát tolik.
Za překročení o 38 km berou někde určitě i řidičáky. Nechce se mi hledat v které zemi. No hlavně že jsi nemusel jít pěšky domů.
A naštvaný jsi mohl být jen a jen na sebe. Každý je svého štěstí strůjcem.
WAZE za nic nemohlo. Proč by taky mohlo. Stačí "nepřekračovat (a když tak jen o pár kilometrů - ale to je různé jak kde)" a bylo to v pohodě.
Re: POKUTY
15. 07. 2020 18:15
Ahojte
nechcem sa hrať na múdreho no pred Lučkom smer more a hlavne k večeru a v noci merajú skoro pravidelne. Je to aj v sezóne aj mimo. Chodievame do k moru cca 3 až 4 x ročne no na 95% tam skoro stále merajú. Buď mám na nich šťastie alebo je to ich oblúbený flek na pokuty.
Re: POKUTY
15. 07. 2020 20:12
Tohle bylo cestou domů a za 10 let jsem je tam viděl poprvé a hned to stálo za to. Kabinet302 kázání mi stačilo už od manželky dával jsem to sem pro zajímavost neeee pro kázání. tongue sticking out smiley
avatar Re: POKUTY
15. 07. 2020 20:45
Mrzí mne, že to bereš jako kázání. Ale když vím, že je tam 60 -ka, tak tam nemastím o 40 víc. Předjížděl bych tam tak maximálně traktor.Taky nejezdím přesně 60. Snažím se dodržovat na "dálkových jízdách" předepsanou rychlost podle navigace. No když tak tam maximálně 3-5 km přidám. To myslím celkem jde. Když tam vidím třeba pomahače, tak mám taky bobky, jestli něco nedojde do schránky. Manželka taky káže. Všude je to asi stejné.
No zatím je to v pohodě. Chytají "větší" ryby.
Re: POKUTY
16. 07. 2020 08:37
Smazaná úplně zbytečná citace přímo předcházejícího příspěvku

V pohodě yawning smiley a taky by na nás Chorvati měli být hodnější vozíme jim tam prachy



Upraveno 1krát. Naposledy upravil filhou (16. 07. 2020 08:40).
avatar
mdr
Re: POKUTY
16. 07. 2020 10:17
kabinet302 - taky na úsecích, kde je na dálnici 100 km/h (kolem Karlovace, Bosiljevo...) a všichni to tam mastí minimálně 130, jezdíš max. 5 přes limit? Já se vždy přizpůsobím davu a zatím jsem nic neplatil.
avatar Re: POKUTY
16. 07. 2020 11:37
No nejsem stádo.....nevadí mi, že jsem předjížděn. Jak říkám, pár kilometrů navíc. to joo, ale nechci, aby se na můj úkor vyřádil nějaký policista.
A že jsi neplatil. neboj, to přijde. Dřív nebo později. Kamery přibývají a přibývají.....No a v Rakousku, raději nepsat (nemlluvit). tam bych řekl, že je člověk na cestách sledovaný po celý průjezd Rakouskem. Tam je kamer a kamer (a nevíš, je to radar, není to radar??)
Obzvlášť v okolí většího města Karlovace, nebo v "křížení" dálnic Bosiljevo, bych to rozhodně s nějakým větším překračováním rychlosti nepřeháněl.
A když vidím na dálnici stát "auto", zpomaluji na předepsanou rychlost. Většinou tam (na vjezdech na dálnici) číhají v těch svých neoznačených Fordech. No a občas vyrazí za hříšníky.
Re: POKUTY
16. 07. 2020 20:33
ta 100ka od Karlovace nahoru po dalnici je nesmysl a skoro nikdo ji nedodrzuje, ale uz jsou v EU a mohou posilat pohlednice z radaru a urcite budou. Na podzim jsem se pokousel stihnout trajekt, moc jich mimo sezonu nejezdi a omezeni jsem nerespektoval, stejne mi to ujelo, ale situace se mohla zmenit, takze to zvazte. V praveku jsem platil pokutu a policajt, za par km je dalnice a tam si jedte, jak chcete, to uz dnes urcite neplati, klidne vas posadi do vezeni
Re: POKUTY
16. 07. 2020 22:41
Teď si uvědomuju, že když jsem jel v úterý na jih, tak mi waze na stovce u Bosiljeva hlásil pevný radar. Nikdy předtím jsem si toho nevšiml. Ani když jsem jel v červnu. Kdo pojedete, tak to zkuste omrknout...
Re: POKUTY
17. 07. 2020 08:42
Níže odkaz na článek z loňského roku.

[autobible.euro.cz]

Radar i u Bosilejeva je tam naznačen.
Sám jsem si na ně dával pozor na cestě od Mursko Srediště na Varaždin. Je jich tam plno a mapa sedí. Některé jsou v obráceném směru. Konkretně ve Varaždinu je v obou směrech. Vyplatí se mapku nastudovat a přibrzdit.
avatar Re: POKUTY
17. 07. 2020 09:05
Díky, aktualizace je z 1.7.2020 smoking smiley

Jde to stáhnout jako klasické googlácké *.kml, *.kmz nebo přes další odkaz (tam se lze dočíst i co a kdy doplnili) jako POI. Tudíž majitélé všech možných offline navigací mají šanci si to nějak natáhnout, respektive konvertovat a natáhnout...
Re: POKUTY
17. 07. 2020 09:15
Teď jsem do waze juknul a kousek za křížením se silnicí D204 ve směru k moři tam nějaké ikonky v mapě jsou
Re: POKUTY
21. 07. 2020 19:13
Zpátky před Vídní cca 70km za 160km z kopce 35 E. Vyskočil si pro mě do pruhu hrdina. Ale jo, patří mi to.
Re: POKUTY
29. 07. 2020 21:59
NĚKDE MEZI SOMBATHELY A LENDAVOU JE NA 90-TCE RADAR....30 tisíc forintu za překročení o 20.....BACHA NA TO!!!!!
Re: POKUTY
29. 07. 2020 22:40
Kdo oželí pár korun za automapu HU,tam jsou všechny stávající radary uvedené,je jich celkem něco nad 200 !!
Re: POKUTY
29. 07. 2020 23:26
Na tejto cestičke do lesa bývajú schovaný od minulého leta. Aj mňa tam cvakli moody smiley za 90€ 116 km/h. Je to v strede úseku medzi Szombathely - Kormend: 47.115000 16.642400 skopíruj do google mapy. Boli tam aj pri spiatočnej ceste, ale to som ich zbadal včas.
avatar Re: POKUTY
30. 07. 2020 06:38
Takže "kamarád"i řidiči neblikají. No a pak to tak dopadá, když člověk "nedodržuje".
Re: POKUTY
30. 07. 2020 07:52
A ve Waze to nikdo nehlasi?
Re: POKUTY
30. 07. 2020 14:44
Ještě nějaké kritické místo aktuálně s radary na 86? To místo kolem 63 km mezi Szombathely a Körmendem jsem též loni registroval. Naštěstí zbržděn kamionem. Díky a přeji všem cestu bez problému a pokut
avatar Re: POKUTY
30. 07. 2020 15:32
Tady máš přehled stacionárů...
avatar
mdr
Re: POKUTY
01. 08. 2020 07:41
Já jezdím na devadesátce max. 100 tachometrových, to je 96 skutečných a zatím jsem pokutu neplatil. Nemám důvod se stresovat, kde je jaký radar.
Re: POKUTY
01. 08. 2020 09:27
V Hu to dělám jako mdr,v 90 max 100 na tempomatu.jelikož jsem už taky vyfasoval za 114 za Szombathely smer Körmend 90 ecek, žádný stacionálni radar, pěkně naživo z lesa a na to se nepřipraví nikdo.Nebyli vidět,byli zastrčeni v houští.Pak jsem si spočítal úsporu času a nemá to význam, už jezdím jako duchna....pěkné na pohodu a zjistil jsem že je to super klidná cesta,jen se nekdy na těch rovinách vleče.
Mám otázku,dostal někdo pokutu při průjezdu po A4 a A1 z pevných radarů, nemyslim mobilní hlídky.?

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: POKUTY
01. 08. 2020 11:39
Na A4 a A1 zatim nikdy pokuta, radar u letiště Zagreb, pak někde Bosilijevo, je obvykle na 80, je třeba ubrat. Jezdim přes HU a pak od Varaždinu po dálnici. Stacionáry od Lendavy po Varaždin mám v mapách, ale to Maďarsko se po té pěkné 86 fakt vleče a na mobilni radar by mohli upozorňovat slušní "pocestní' z protisměru. Já to dělám. Tak opatrně a bez zbytečných vícevýdajů 🙂. Zbyde víc na pivko 🍺
Re: POKUTY
01. 08. 2020 12:31
Vrtá mi hlavu styl jízdy převážně němců a dalsich, kteří jedou 160 a jsou v klidu.Takovi střelci se přeci pokutě nevyhnou,ledaže by to bylo jinak?

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: POKUTY
01. 08. 2020 13:28
Smazaná úplně zbytečná citace přímo předcházejícího příspěvku

je to jinak ,antiradar pro skryté zabudování i s rušičkou laseru a nějakým modem proti vyčuchání policajtama při kontrole je kolem 3500E což pro ně není až takovej balík ,levnějších antiradarů je víc než dost ,jen s těma laserama je větší problém.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil filhou (01. 08. 2020 14:59).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 100
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.