Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
Re: POKUTY
09. 08. 2019 20:04
Já blikám pokaždé, když vidím radar a ocením, když na mně někdo blikne v protisměru. Najezdím za měsíc cca 2tkm, a kdybych se měl nechat vyfotit každým městským policajtem mající radar už téměř z pravidla u cedule "začátek obce", tak se nedoplatím. Takže blikám já a dík za ty, co blikají taky..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek24 (09. 08. 2019 20:04).
Re: POKUTY
09. 08. 2019 22:31
Isekon napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tomáši ... v rámci eurozóny je zakázaný typ platby
> OUR , poplatky musí hradit každý své bance , to
> vymysleli soudruzi v Bruselu a platí to i pro
> policajty v Rakousku

Ahoj, díky za info. Nějak mne ta změna z března 2018 unikla. Bylo mne divné, že když jsem se pokoušel zadat platbu přes internetové bankovnictví ČS, tak to nabízelo pouze SHA a spořitelna chtěla za převod ještě 220 Kč. Ta europlatba je zdarma pro všechny.
Re: POKUTY
09. 08. 2019 22:47
Důležitější změna nastane 15. prosince. To už budeme platit pokuty v eurech do zahraničí za poplatky jako při převodu v ČR. Uvidíme jakou kulišárnu ještě některé banky zkusí vymyslet, ale tak jako tak by to mělo znamenat zásadní snížení poplatků.
[www.europarl.europa.eu]
avatar Re: POKUTY
10. 08. 2019 07:09
Možná by to molo být i tady:
[autobible.euro.cz]
avatar Re: POKUTY
14. 08. 2019 08:51
Atnafarte , u Fia už to je pár měsíců ... v € a v rámi Eurozóny platby zdarma smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: POKUTY
14. 08. 2019 09:14
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
Budeme platit pokuty v eurech do zahraničí.
Tak jako tak by to mělo znamenat zásadní snížení
poplatků.
...........
Ano, ano. Čím nižší poplatky budeme platit, tím vyšší pokuty nakonec zaplatíme 🤣
avatar Re: POKUTY
06. 11. 2019 08:34
… když jsem zde psal 24. 05. 2019 08:20 … o pokutách v moravských silničních tunelech … tak jsem se na toto téma dozvěděl o tom, že v brněnském, " Královopolském " tunelu nemůžete dostat pokutu za rychlost (a to ani ve správním řízení) … tunel totiž není zkolaudován …

smileys with beer
Re: POKUTY
06. 11. 2019 08:55
Ale i magistrát se vyjádřil v tom smyslu, že měřit ani vybírat se nebude, neboť není důvod. Nedějí se tam nehody. Snad se jim dá věřit, mně tedy ještě žádná pokuta z té lokality nepřišla. Myšleno po letních opravách a uzavírkách.
avatar Re: POKUTY
06. 11. 2019 10:19
… nehody tam možná nejsou, jezdí se tam prý i 150 km/hod …
ale to, co si zde píšeme není návod pro konání přestupků … pouze konstatování, proč se tam nedávají flastry ...

smileys with beer
avatar Re: POKUTY
08. 11. 2019 14:58
… tohle ale na pořádný flastr je … před 14 dny na dálnici A3 chorvatská dálniční policie odchytila 26 mladíka, který myslel, že jim rychlostí 242 km/hod … ujede … evidentně neujel …
[dnevnik.hr]

smileys with beer
avatar Re: POKUTY
08. 11. 2019 15:41
No nevím, těch co tady jezdí běžně po dálnicích v ČR 160 - 170 je zde dost... že Péťo eye rolling smiley
A 242 v noci je na pořádný flastr? grinning smiley
Drtivá většina takových lidí to jede v případě, že to lze... a celkem slušně a na pohodu...
Mnohem více mi vadí levopruhařští kreténi, co nejedou a blokují levý pruh... Nedejbože chování českých řidičů, když jsou na dálnici tři pruhy...
Nebo majitelé X5, X6, XC90 a podobných mastodontů v omezeních na D1... zásadně v levém, ten kamión předjet nejsou schopni, protože nevědí, jak jsou širocí (asi proto, že nemají odhad a myslí si, že jejich pinďour má 50cm)... ale do pravého zásadně neuhnou, neboť to jim asi jejich velké ego a malý pinďour nedovolují.
Tak jako při návratech z dovolené, tak každý týden při návratu z DE zažívám tento očistec... V DE v pohodě, po Plzeň to ještě nějak jde (v DE duchu)... do Prahy už to začíná... a D1 na Brno je na Chocholouška thumbs up smiley
avatar Re: POKUTY
08. 11. 2019 18:17
Pavle, je to tak … dnes jsem najel na dálnici u Bohunic a vše jelo v levém … kamiony, to je tradice, když se předjíždějí, tak se jede minimálně 5 km devadesátkou (při vypjaté jízdě obou náklaďáků 95) … od Slatiny k Rohlence popojíždění …
nejrychleji, asi 110 jsem jel pár metrů na 226tém km v odbočovacím pruhu, tam nejel takřka nikdo …

smileys with beer
Re: POKUTY
16. 01. 2020 09:14
Pohled do zrcadla zvláště po ránu jež se mi naskýtá,mi připadá jako nepovedená reprodukce čehosi ,ale s tím už jsem smířen i když ne zcela vyrovnán.Pak ale nechápu,co na mě viděli soudruzi v DDR když mě 10.12.2019 v 15.03 zvěčnili a zda někde neudělali chybu,když to udělali bez mého vědomí a souhlasu,navíc za to ještě chtějí 25 € ? Jen dodám,že došlá písemnost jinak velice korektní obsahuje veškeré náležitosti včetně fota řidiče i RZ i možnosti vyjádření případného nesouhlasu ovšem za poplatek 28.50 €.Žitava Christian-Keimann Str. je tam někde 30,nevím kde já tam měl + 11,příjezd ke Kauflandu
Re: POKUTY
16. 01. 2020 14:02
Asi jsi Václave ještě fotogenickýthumbs up smiley
Re: POKUTY
16. 01. 2020 23:39
Tak to teda si musím dávat bacha, do toho Kauflandu jezdím taky. Že by tam byla 30 si neuvědomuju ale ono se tam ani nedá nijak pospíchat vzhledem ke stavebnímu stavu tý ulice, je tam hafo parkujících aut a ještě se tam motají lidi na kolech. Až pojedu tak prověřím.
Re: POKUTY
17. 01. 2020 07:29
Já si také nedokáži vybavit,kde by tam ta 30 mohla být a to jsem tam byl před Vánocemi třikrát.Doufám,že ten jejich centrální PC v Gőrlitz nebude
vůči mé maličkosti u těch zbývajících jízd tak neoblomný. A to tam jezdím poměrně často,může to být nějaké novum.
avatar Re: POKUTY
17. 01. 2020 09:30
… někdy je horší než pokuta … ostrý "rozhovor mezi řidiči", bez na pokuty … grinning smiley
viz. příhoda mého bývalého kolegy z práce, Aleše, který odjížděl v Brně od Bauhausu ...

… no a jak odjížděl od parkoviště, zdánlivě po hlavní ... tak mu z boku z parkoviště do cesty "z vedlejší" najelo jiné auto, které mu "nedalo přednost" ... kolega, který to nečekal, dupl na brzdu a byť se nic nestalo ... zasakroval něco o pirátech ...
tím to považoval za vyřízené ...

... to ale nestačilo jeho manželce, která vykřikla " tak na toho vola aspoň zatrub ... né ? " ... no tak zatroubil ...

... na to konto řidič před ním zastavil, vystoupil a šel k jejich autu ... kolega prý stáhl vokýnko a čekal, že se ten druhý omluví ... " pirát " ale říká ...
" to jste troubil na mě ... ? "
... můj kolega znejistěl a "pirát" pokračoval ... " pane řidiči, co vám říkají pravidla silničního provozu o přednosti z prava ? "
... bylo to jasný a Aleš, ač nerad, se omluvil sám ... a tak zatím co "pirát" nastoupil a odjel, tak to kolega ještě rozdýchával ...

... když mi to dovyprávěl, tak říká ... " a víš co mě nasralo nejvíc ? ... "
... " ta moja během celýho výstupu čučela bokem a navoko si upravovala si vlasy, aniž pohla brvou, jako by se jí to vůbec netýkalo " …

smileys with beer



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (17. 01. 2020 11:39).
Re: POKUTY
14. 02. 2020 16:25
Tak dnes jsem byl v Žitavě v Kauflandu a zkontroloval jsem tu 30 tku. Když odbočíš u kostela do ulice ke Kauflandu, dojedeš na kostkatou křižovatku a za ní je ta 30 tka s dodatkovou tabulkou 8 - 18 hod. a je v obou směrech. At' jsem koukal jak jsem koukal, tak jsem kameru nikde nevyděl. Asi ji mají pěkně zašitou. Karel. smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ka.S (14. 02. 2020 16:26).
Re: POKUTY
14. 02. 2020 17:12
Jen dodám-ta tam nemůže být dlouho.
Re: POKUTY
14. 02. 2020 21:16
Máš pravdu, určitě tam není dlouho, jak jsem si dnes ověřil, tak jet a dodržet 30 je dost problém, v minulosti jsem tudyma jezdil častěji a stopro jel určitě víc než 30. Asi je to nějaká evropská mo'da, i u nás v Hrádku směrem na Žitavu je 30, navíc zůžená ulice a chystá se rekonstrukce Liberecké ulice na vjezdu do Hrádku, to co je vidět ve zpravodaji, tak projektanti i vedení města upadli z jahody na znak a pořádně se uhodili do hlavy. Ted' se v poho minou dva náklad'áky a pak nepředjedeš cyklistu abys ho neohrozil. Karle nerozčiluj se, stejně to neovlivníš a čert ví jak dlouho budeš ještě jezdit. Letos 68 let. angry smileymoody smiley
avatar Re: POKUTY
15. 02. 2020 12:40
No nevím, ale ty 30-ky jsou pro německé vesnice a města celkem obvyklé... Minimálně u zastávek, škol, obytných čtvrtí atd. nic neobvyklého, ba naopak. Občas s tím časovým omezením dle "výskytu školáků" apod. nebo naopak snížení rychlosti v noci - kvůli hluku, to zase obvykle u dálničních obchvatů apod. (obvykle třeba za 120 na 80km/h od 22 do 6h).
JInak, díky za varování... občas tam z chalupy (Lučany) také jezdím...
avatar Re: POKUTY
18. 02. 2020 11:35
A proto už jen přes Madasko.

[www.autojournal.cz]
Re: POKUTY
18. 02. 2020 13:38
Není tam nic navíc oproti nám, jen tam poliši dělají svou práci. Narozdíl od těch našich.
Re: POKUTY
18. 02. 2020 13:58
Já v tom taky problém nevydím. Je tam 130km v hodině tak jedu 130. Kameru sundám za 5 vteřin. Vestu mám. Přes dědinu jedu tak aby mě nezastavily.
avatar Re: POKUTY
19. 02. 2020 10:48
S těma kamerama to je blbost , to tu vysvětloval Jarda Hill , teda pokud se to od loňska nezměnilo - to jen novináři straší ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: POKUTY
20. 02. 2020 09:48
V sobotu jedeme do Rakous na hory, tak doufám, že žádná nepříjemnost v podobě pokuty nenastane. Kameru nemám, vesty mám dvě, jednu žlutou a jednu oranžovou. Tak už jenom uhlídat rychlost. Za ty roky co jezdím Rakouskem, (cca 20 let) jsem platil jednou 35€ a to byla moje blbost, kdy jsem na konci dálnice ještě předjel auto ve sbíhajícím se pruhu a podle policajta jsem už přejel plnou čáru. Nedohadoval jsem se tenkrát, zaplatil a bylo to.
avatar Re: POKUTY
08. 03. 2020 10:43
Tak pozor "na ně":
Poslední vesnice před Znojmem směrem od Jihlavy, zvaná Znojmo Kasárna.
[znojemsky.denik.cz]
A ještě doplňuji, ta ulice Evropská (ani nevím, že takovou ulici ve Znojmě máme) je výpadovka ze Znojma na Hatě. Začíná za přejezdem řeky Dyje a končí cedulí konec Znojma.
No a hned další vesnice Chvalovice, tam zase pro změnu chytají policajti pomahači.
Celou cestu z Chorvatska je "nevidíš", ale aby se připomněli, tak hned první vesnice v ČR...a jsou tam.thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (08. 03. 2020 10:53).
avatar Re: POKUTY
13. 05. 2020 12:28
Tak v Kasárnách už měří. A padají pokuty.
A toto jste četli? Zajímavý "názor". Já jsem pro.
[www.autosalon.tv]
avatar Re: POKUTY
13. 05. 2020 12:36
Hezký, ale asi to neprojde - kdo by si dovolil zveřejnit fotku nějakýho debila ?? Ochrana osobnosti je přeci přednější , než upozornit na zloděje a lupiče ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: POKUTY
13. 07. 2020 21:20
Tak už mi opět přišla pošta z Rakouska.59km/h ve 3.30h. ráno ve vsi někde před Felbachem.30E a to jsem po loňsku jel opatrně.

Karel
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.