Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
Re: POKUTY
06. 08. 2019 22:54
Ano, můžeš být potrestán za porušení pravidel, která stanovil někdo jiný a která ne vždy jsou v souladu s logikou a momentální situací, nebo jsou dokonce vyloženě buzerační. Pak přirozeně hledáš způsob, jak takové pravidlo obejít a zároveň se vyhnout potrestání.
avatar Re: POKUTY
07. 08. 2019 11:11
stamar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ovšem jednou jsou nastavena
> nějaká pravidla a ta by se měla dodržovat. Pokud
> něco nedodržuješ, měl bys vědět, že za to můžeš
> být i potrestán.

Tak doufám, že dodržuješ absolutně vždy a všechno, nikdy neděláš chyby a pokud něco provedeš, tak se jdeš dobrovolně přiznat.
Re: POKUTY
07. 08. 2019 11:17
Ono se ale ne vždy dá vyhnout potrestání. Jako příklad luxusní buzerace lze vzít obec Říčany (tu u Prahy), v jejímž katastru je snad nejvíce úsekových měření na kilometr čtvereční v Evropě (cca 20). Jen za loňský rok na pokutách inkasovali cca 29 mil. Kč a za tím účelem vznikl na MěÚ nový odbor o čtyřech úřednících. Jezdím tam pravidelně, a tudíž i velmi obezřetně, ale i mistr tesař... a jsme u té buzerace: na úseku od D1 do Říčan kolem deváté večer jsem o něco méně, než obvykle, sešlápl brzdu na "50" jedouce z kopce...a měli mě. Když jsem rozlepil obálku, nevěděl, zda se smát nebo prasknout vzteky. Po odečtení tolerance mi přistála pokuta ve výši 700,- Kč za .....naměřených 53 Km/h. O smrtelné 3, slovy "tři" kilometry za hodinu.
Dopravní předpisy dodržuji celkem svědomitě, body mám všechny, řidčák od roku 1984, ročně najedu cca 40 000 Km. Vůbec mi nepřjde nic špatného na tom, v duchu zdravého rozumu, upozornit na hlídku policie kdekoliv, která zpravidla měří na úsecích, kde to není mnohdy nezbytně nutné, ale zhusta co nejvýnosnější. A stejně tak jsem rád za ty, co jedou proti mně a občas mi to vrátí.smoking smiley Je zbytečné utrácet peníze zbytečně. To ale úředníkovi nevysvětlíš, neb ten je selského rozumu prost. angry smiley
Re: POKUTY
07. 08. 2019 11:24
Peťas, tohle je dost ostrý. Nikdo nejede jako pánbůh. Tady jde o to, kde je ta hranice, kdy platit, či kdo sedá do auta s tím, že bude úmyslně pravidla porušovat. Moje poslední pokuta byla za nepřipoutání, někdy před 25 lety. Za rychlost jsem byl zastaven, ale vždy jsme se nějak domluvili. Nejsem svatý, nějaký ten kilometr na tacho přidám, ale nelezu do auta s tím, že mám detektor radarů, takže furt plnej, jen před radarem přibrzdím. Takovejch je na silnici už dost. Nesmyslnost některých omezení je na diskuzi, ale to je asi vše, co s tím můžeme udělat, teda kromě odmontování nepohodlné značky.
Smějeme se videím na trubce, jak v Rusku lítaj plechy. Ale tady to je stejný. Jedu na osmdesátce 90 tacho a předjížděj mě i kamiony. A to mi jde jen o tři km mimo.
Jiná věc je buzerace místo prevence, protože je jednoduší měřit na třicítce na dlouhé rovince, než vysvětlit, proč tam ta třicítka je. Nehledě na to, že za to první peníze dostanou, na to druhé musí peníze vydat.
avatar Re: POKUTY
07. 08. 2019 11:54
Odhliadnuc od subjektívnych pocitov je potrebné stanoviť určité limity a ich dodržiavanie vynucovať trestaním, teda pokutami. Ja tiež nie som svätý čo sa týka rýchlosti, ale treba mať isté limity a keď tak jazdím a vidím čo sú ľudia schopní stvárať na cestách (výrazné prekračovanie povolenej rýchlosti, zákaz predbiehania,..), tak som za prísnejšie tresty. Inak, stačí sa pozrieť posledný rok alebo roky na štatistiku nehodovosti a počtu mŕtvych na cestách, ako rapídne stúpa. A väčšina ide práve na vrub týchto nešvárov na cestách. Čo sa teda týka pokút - ono popravde, ak som si vedomý toho, že porušujem predpisy, musím počítať aj s trestom.
Re: POKUTY
07. 08. 2019 14:07
Aj napriek tomu vždy zablikám. Je to podľa mňa slušnosť. A nikdy neviem. Mnoho krát sa mi stalo že som išiel za autom na 90ke išiel 70 nič neporušil no potom som stratil nervy po desiatich kilometroch a aby som ho bezpečne predbehol tak som musel ísť na tú chvíľku 110km/h aby som úplne z rezervou nikoho neohrozil ale aby som sa ani neplazil za ním. Keby ma vtedy namerali tak by som bol nespokojný. A preto zablikám vždy. Inak predpisy dodržujem a hlavne v obci vždy 53km/h ale na tej diaľnici občas 10km/h mi to ujde a rovnako mimo obce.
avatar Re: POKUTY
07. 08. 2019 14:16
Peťas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak doufám, že dodržuješ absolutně vždy a všechno,
> nikdy neděláš chyby a pokud něco provedeš, tak se
> jdeš dobrovolně přiznat.

To jsem nikde nepsal, že bych byl svatý. Samozřejmě se mi také silně příčí ta různá úseková měření, která primárně slouží k výběru peněz do obecní kasy a ne ke zklidnění provozu. Nesnáším buzeraci, ale jsem raději když jsou hlídky vidět a konají. Zvláště když je na silnicích tolik nebezpečného hulvátství.
Re: POKUTY
07. 08. 2019 14:40
A preto by si mal blikať aj ty. Pozri zbadáš niekoho kto v obci rýchlejšie obieha zablikáš a hneď si povie aha merajú a spomaľuje a ty si teda prispel k bezpečnosti. Nechápem ani tvoje nech merajú ale úsekové mi prekáža? Veď to úsekové je podľa tvojho myslenia lepšie.
avatar Re: POKUTY
07. 08. 2019 14:59
Citaci
Zahajskej napsal(a):
Jiná věc je buzerace místo prevence, protože je jednoduší měřit na třicítce na dlouhé rovince, než vysvětlit, proč tam ta třicítka je. Nehledě na to, že za to první peníze dostanou, na to druhé musí peníze vydat.>

Já bych to trochu parafrázoval: je jednodušší měřit na třicítce na dlouhé rovince, než udělat něco pro to, aby tou dlouhou rovinkou se dalo jezdit bezpečně i vyšší rychlostí, případně tudy vůbec nemuset jezdit. Za to první peníze dostanou, to druhé něco stojí, to třetí ještě víc.
A v tom je celý problém, naneštěstí už celoevropský: nedávno byly další modely kasírovacích radarů a úsekových kamer v akci, prakticky ihned byly vyprodané (asi je vykoupil MÚ Říčany, jen, co bylo opět obcím povoleno vybírat). Ale podobné akce probíhají i v ostatních evropských zemích, přesto se tam staví obchvaty vesnic a měst, zvyšuje se limit rychlosti průtahů vesnicemi a městy, i když to stojí hodně a ještě víc.
Roman92: na nárůstu počtu nehod v místech, kde se dosud nestávaly, paradoxně může často omezení rychlosti tam, kde už k nějaké nehodě někdy došlo, klidně o pár set metrů před nebo za. Je tam omezení, měří se tam, ví se o tom. Ale támhle za zatáčkou se už neměří, co na tom, že je tam zákaz předjíždění, dvojitá čára, serpentiny a nepřehledné horizonty? Kdykoli se najde střelec, který má naspěch, a hned za měřením kouká předjet vše před sebou. Tak to tam křápne. Počet nehod opět vzrostl, do statistiky se ale nedostane, že je to paradoxně následek omezení zavedeného ke zvýšení bezpečnosti někde jinde. Mezi předvolenými příčinami nehod to v nabídce není, asi proto, že to je vysvětlení, které se zákonodárcům a výběrčím pokut nehodí do krámu.
Ale, jak jsem už napsal - není to jen problém našich silnic. Se zlevněním měřicí techniky vykročila Blbost podélně i příčně celou Evropou. Jen, když to obcím vynáší.
avatar Re: POKUTY
07. 08. 2019 17:41
… dnes mě cestou z Brna na Vyškov, na D1 "fenomenální myškou" z pravého pruhu předjelo černé audi, limusina s krásným číslem … a to tak, že já už měl takřka předjetý náklaďák a ten švihák se 4 kruhy se mezi nás ještě stačil vklínit, že jsem jen polkl …
… postupně mi zmizel, ale všiml jsem si, že něco podobného udělal ještě několikrát …
se kterým náklaďákem se při tom po té potkal na kontakt, to nevím, ale někde u Rousínova jsem ho dojel … a byť jsem ho nepředjel, tak bylo vidět, jak mu plandá krásný přední černý spojler … některý ten náklaďák to asi ani necítil, když se o jeho zadek otřel …
… myslím, že pokud se nikomu nic nestane, tak je taková situace poučnější víc, než pokuta …

smileys with beer
avatar Re: POKUTY
07. 08. 2019 18:32
triplex napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A preto by si mal blikať aj ty. Pozri zbadáš
> niekoho kto v obci rýchlejšie obieha zablikáš a
> hneď si povie aha merajú a spomaľuje a ty si teda
> prispel k bezpečnosti. Nechápem ani tvoje nech
> merajú ale úsekové mi prekáža? Veď to úsekové je
> podľa tvojho myslenia lepšie.


A proč bych mě dělat něco s čím povětšinou nesouhlasím? Navíc necítím potřebu někoho vychovávat v dopravní kázni. A když to vezmu do důsledků, tak i blikání může být sankciováno. Tím blikáním se navíc podporuje porušování předpisů.
Pokud nechápeš proč nemám rád úsekové měření, zajeď si třeba v Praze na jižní spojku, nebo do tunelu Blanka...

Myslím, že tak jako na spoustu jiných věcí máme každý z nás i na toto svůj a třeba i odlišný názor. Já ten svůj napsal a nikomu jej nevnucuji.
Dodám jen
Sretan put!
Re: POKUTY
07. 08. 2019 20:55
Máš úplnú pravdu ohľadne vlastného názoru.
Re: POKUTY
07. 08. 2019 21:10
veskere automaticke mereni je jen buzerace a zdroj prjmu. Kdyz nekde meri lidska obsluha muze zhodnotit okolnosti. Automat bude pokutovat prekrocen 30ky pred skolou o pulnoci oprazdninach. A uzivajte posledni 3 roky svobody. Maji byt zavedeny omezovace na 120km/hod v novych autech a predpokladm, ze starsi u kterych nebude mozne omezovac dodatecne nainstalovat zakazou jako nezpusobile provozu, svet se opravdu zblaznil



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vrgada (07. 08. 2019 21:12).
avatar Re: POKUTY
07. 08. 2019 21:33
Zas tak horký to nebude, aspoň ne u nás v ČR. Start/stop se taky dá jednoduše deaktivovat, na stálo. Podívej se na Francii. Zavedli na okreskách 80-tku a do půl roku jí zas zrušili. Vždycky se najde nějakej aktivista, kterej vymyslí kokotinu ve jménu bezpečnosti, ekologie atd. Volvo chce zavést omezení na 180 km/h. Až jim klesnou tržby, oni si to akcionáři s nimi vyřídí



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (07. 08. 2019 21:37).
Re: POKUTY
07. 08. 2019 22:08
Automobilový provoz ve Švédsku je na rozdíl od ostatních částí Evropy výrazně nižší, klidnější a plynulejší. Kromě větších měst a hlavních tahů je intenzita velmi nízká. Vzhledem k velkým vzdálenostem a relativně nízkým cestovním rychlostem je nutné počítat s delší cestovní dobou, na druhou stranu však vzhledem k řídkému osídlení je cestovní rychlost konstantní.

Důrazně doporučujeme dodržovat dopravní předpisy, pokuty za jejich nedodržení jsou velmi vysoké. V zemi je rozmístěno mnoho stacionárních radarů, na které je však řidič příslušnou značkou upozorněn. Krom obcí se běžně vyskytují i mimo obce, v blízkosti křižovatek nebo na přilehlých komunikacích u měst.

Švédové jezdí disciplinovaně a opatrně. Není neobvyklé, že pokud někoho dojedou, nepředjíždí, ale předjedou teprve tehdy, až jim auto před nimi dá znamení a zpomalí, pak teprve předjedou
.


To je okopírované z webu , nicméně je k zamyšlení, proč někde na světě to prostě jde. A myslím si, že je to v lidech, systému a vyspělosti společnosti, kde pokud se nastaví pravidla, jsou občany dodržovány. Jak to vypadá na silnici , tak to vypadá ve společnosti. Je uspěchaná, agresivní a netolerantní. Je to můj názor a vycházím z osobní zkušenosti neboť jsem už kus světa projel.hot smiley
avatar Re: POKUTY
07. 08. 2019 23:22
Kde se řidiči (a lidé vůbec) od malička učí respektovat jeden druhého, a pravidla jsou nastavená tak, že je výhodné nebo alespoň praktické je dodržovat v takové míře, že není třeba zkoušet, co ještě projde, tam se i dobře, plynule a bezpečně jezdí. Tolik k tomu Švédsku.

Citaci
valeri napsal:
Podívej se na Francii. Zavedli na okreskách 80-tku a do půl roku jí zas zrušili. Vždycky se najde nějakej aktivista, kterej vymyslí kokotinu ve jménu bezpečnosti, ekologie atd...

Jenomže to je ve Francii, kolébce evropského automobilismu. Omezení se ukázalo nepraktickým, tak ho zrušili. To se u nás nestává - omezení přibývá, ale neruší se. Přece by úředník nepřiznal, že vymyslel kokotinu, a připustil její zrušení. I když nikdo nechápe, čemu určité omezení má posloužit, původce na něm trvá. Pak se najdou takoví, kterým se z permanentního omezování vytvoří obranná reakce čili truc. A dokazují sobě i ostatním, že se omezit nedají...
Na druhou stranu - děláme si to sami, největší podíl na tom mají ti z nás, kdo si myslí, že se narodili s něčím jiným kolem krku, než všichni ostatní. Poznávacím znamením je absence slušnosti a respektu k ostatním, slabé povědomí o tom, že nějaké předpisy existují, ale, když se jim nehodí, ignorují je, velmi často za tu cenu, že omezují a ohrožují ty, kdo se aspoň většině předpisů snaží vyhovět. Nesnažte se je na silnici vychovávat a školit: určitě i takové školiče jsme všichni někde potkali a víme, jak je nepříjemné za nimi muset jet, když právě školí toho, komu jsme před chvílí bezbolestně uhnuli, ať si předjede, ale stihne se vrátit do dvého pruhu, než bude doopravdy zle.
Jsme na chorvatském fóru: v HR si dávám pozor na nejednotný metr, který tam používají biřici v poli měřící - co projde místním, neprojde turistům, ti jsou jaksi automaticky bráni za řidiče druhé kategorie a pokuty platí násobně vyšší a častěji, než místní.
Ale dálnice postavili rychle a rychlostních omezení na státovkách ubylo a dál pomalu ubývá...


Edit: oprava překlepů



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (08. 08. 2019 05:53).
Re: POKUTY
08. 08. 2019 06:37
Já jsem v Chorvatsku pokutu zatím neplatil a co se týče třeba dálnice, tak tam s rychlostí 130 km/h patřím k těm pomalejším. Abych pravdu řekl, nedělá mi to žádný problém. Když mě předjíždí auto, které je výkonově slabší, taky se z toho nepodělám, na rozdíl od některých jiných řidičů, kteří nenechají přeci svého nadupaného miláčka potupit nějakým slabým krámem. hot smiley
avatar
mdr
Re: POKUTY
08. 08. 2019 08:24
vrgada: Pokud má mít pokuta výchovný účinek, má následovat ihned po spáchání přestupku, ne za několik měsíců.
avatar Re: POKUTY
08. 08. 2019 08:44
kikinek napsal(a):
-------------------------------------------------------
>
> Není
> neobvyklé, že pokud někoho dojedou, nepředjíždí,
> ale předjedou teprve tehdy, až jim auto před nimi
> dá znamení a zpomalí, pak teprve předjedou
.
>
>
> nicméně je k zamyšlení,
> proč někde na světě to prostě jde.

Na tom není moc co k zamyšlení.....
Když budu předpokládát, že by většina zrovna toto dodržovala (to je ovšem nereálné), tak se místo znamení a přibrzdění dočkám spíš toho, že mi to auto třeba i přibrzdí, ale zároveň najede co nejvíc ke středu cesty a když ho začnu předjíždět, tak mi začne zrychlovat.

K zamyšlení by spíš bylo, proč se u nás stále více, bezdůvodně, omezují úseky, kde se dá předjíždět, přibývá, opět bezdůvodně, míst, kde se omezuje rychlost atd. atd. Není vyjímečné, že dříve byl třeba 10km úsek cesty, kde se dalo bezproblému předjet skoro na celé jeho délce (aniž by tam byl nějaký nebezpečný úsek) a dnes je člověk rád, že na tom úseku jsou tak 2km kde je předjíždění povoleno.
Re: POKUTY
08. 08. 2019 09:30
Bohužel si většinu toho děláme sami. Pokud se budou dodržovat pravidla, nebudou přibývat omezení. Vždyť na mnoha místech dávají třicítku už jenom z toho důvodu, aby se tam jelo alespoň do těch padesáti, protože pokud tam je padesát, jezdí se běžně sedmdesát.
Ještě jedna věc, jukněte se, jak se chová našinec, jen co přejede hranice třeba do A. Se staženou zádelí stále hlídá tachometr, aby náhodou nějaký ten km nepřidal. Jen co vjede do HR, nebo se vrátí do ČR, zase vlčí. To mluví za vše.
Re: POKUTY
08. 08. 2019 10:09
A ja komplet celú cestu 137km/h samozrejme obmedzenia ruším tempomat. Ale idem rovnako u nás v Rakúsku, Slovinsku aj v Chorvátsku stále plynulo a bezpečne.
avatar Re: POKUTY
08. 08. 2019 10:50
Některá omezení jsou vysloveně za účelem výdělku (to jsou ty radary a úseková měření, ať už přijde platební výzva, nebo předvolání za projetí červené). To je asi jako poznámka do žákovské a následné trestání, kdy si už hříšník ani nepamatujr, zač tu poznámku dostal. Bez výchovného účinku. Jiná omezení jen otravují řidičům život, to jsou různé ostrůvky a retardéry na zjevně zbytečných místech, ale dobře trhají úseky na tak krátké, že v nich ani popeláře nelze objet, a kolony rostou.
A pak (ale to je jen moje dedukce) jsou omezení z trucu: zkuste před úředníkem vyzvednout jako plus, že nejen v zahraničí, ale i v jejich rajónu jsou vesnice, kde je povolený průjezd sedmdesátkou (a pamatuji tam osmdesátku), a přesto tam za třicet let k žádné nehodě nedošlo. Do měsíce je sedmdesátka sundaná, v křoví stojí trojnožka a o kus dál v lese se kasíruje za překročení padesátky. Radši nebudu zveřejňovat, kde u nás taková místa zbyla, ať nám ještě nějaký čas vydrží, co když toto fórum čtou úřadové i v jiných krajích...
Ale škoda slov...
avatar Re: POKUTY
08. 08. 2019 13:23
.....Podívej se na Francii. Zavedli na okreskách 80-tku a do půl roku jí zas zrušili.......
To proto, že jim nespokojení Francouzi iniciativně rozmlátili 80 % všech stacionárních a jiných radarů.Taky způsob protestu.
avatar Re: POKUTY
08. 08. 2019 20:38
No jasne, ale muselo to dojít tak daleko? To se nenasel nikdo, kdo by rekl ze je to nesmysl? To se nenasel nikdo, kdo by tyhle iniciativni blazny zastavil? To je treba si tim projit, aby se zjistilo, ze je to nesmysl?
Re: POKUTY
08. 08. 2019 21:02
Dnes mě při cestě z Jindřichova Hradce v obci švihly dvě octávie přes plnou čáru jako by se nechumelilo. Než jsem obec projel, byly na protějším kopci. Tak jsem si vzpomněl na dnešní diskuzi a říkal jsem si , je to marný, je to marný je to marný. hot smiley
Re: POKUTY
08. 08. 2019 23:37
Tak jsem dnes dostal pozdrav z Rakouska i s českým překladem:
Dne 06.07.2019, 00:13 Uhr byl v Rakousku spáchán řidičem vozidla s registrační značkou XXXXXXX dopravní přestupek ohrožující bezpečnost silničního provozu ve smyslu článku 2 směrnice (EU) 2015/413 (překročení nejvyšší dovolené rychlosti). Peněžitý trest za tento dopravní přestupek činí 45 EUR a musí být uhrazen do 4 týdnů od vyhotovení tohoto dopisu. Místo: Gemeidendegebiet Mistelbach auf der Autobahn A5 nächst Strkm. 026,300 Fahrtrichtung Wien. Popis přestupku -povolená rychlost 130 km/h, naměřené překročení rychlosti po odečtení tolerance 15 km/h., důkazový prostředek: policejní udání. Již jsem zaplatil a jen bych chtěl poradit ostatním, že nemá cenu nic zkoušet. Pozor při placení je třeba dát pozor aby na jejich účet došla celá částka 45 EUR - při převodu z banky zvolit druh poplatku OUR = všechny poplatky hradí odesílatel. Mám účet u Český spořitelny a tam chtějí za převod 220 Kč, tak jsem použil platbu přes EasyChange s.r.o., tam se neplatí poplatky za převod žádné a příjemce dostane celou částku. Stejným způsobem platím zálohy na ubytování v Chorvatsku. Bylo to na tom novém úseku dálnice hned za našima hranicema směrem na Vídeň, tak to beru tak, že jsem jim trochu přispěl na tu pěknou dálnici. Jen doufám, že nepříjde ještě něco za cestu zpět.
avatar Re: POKUTY
09. 08. 2019 10:15
triplex napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A ja komplet celú cestu 137km/h samozrejme
> obmedzenia ruším tempomat. Ale idem rovnako u nás
> v Rakúsku, Slovinsku aj v Chorvátsku stále plynulo
> a bezpečne.


To je krásně v normě, neb tachometr musí přeměřovat a měření rychlosti má též toleranci. Takže jsi v aktuální rychlosti okolo povolené dálniční 130.
Pokud tedy rychlost dodržuješ, nechápu potom proč potřebuješ, aby se řidiči blikáním upozorňovali na radary.
avatar Re: POKUTY
09. 08. 2019 10:49
Tomáši ... v rámci eurozóny je zakázaný typ platby OUR , poplatky musí hradit každý své bance , to vymysleli soudruzi v Bruselu a platí to i pro policajty v Rakousku

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: POKUTY
09. 08. 2019 17:57
Stamar 137km/h tempomat je podľa GPS teda skutočná rýchlosť. Na tacho je to myslím 140km/h. No a prečo? Pretože stačí menšia nepozornosť nevšimnem si napríklad na 90ke že mám 97km/h do toho jedna tabuľa napríklad zníženie na 70km/h zrazu ti niekto zabliká preventívne znížiš a je to v pohode. V obci dodžiavam tam idem podľa GPS 53km/h ale mimo obce sa snažím ale sem tam skočí stovka ako v Rakúsku a na diaľnici tiež o 7km/h zväčša vyše.
avatar Re: POKUTY
09. 08. 2019 18:20
OK.
Já se nepřu o vyšší než dovolené rychlosti, tu ostatně také někdy nedodržuji (ovšem zpravidla mimo obec), mě je pouze absolutně ukradené jestli na mě někdo blikne, protože jsem prostě srozuměn s tím, že když mě změří, tak zaplatím pokutu. A z tohoto důvodu neblikám zase já, neboť má každý nést důsledky za své chování na svých bedrech.
Koneckonců jedinou pokutu v životě jsem platil za špatné parkování.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 72
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.