Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
Re: POKUTY
11. 07. 2019 09:07
tak koukám že jsme měli echt štěstí protože za poslední rok jsem byl v HR asi 5x a min. 2x co jsme jeli RSem tak v HR jsme nešli pod 180 ale bylo to v květnu a v říjnu takže možná proto jsme vůbec žádnou hlídku nikde nepotkali a před Splitem co jsou ty stacionáry ty už známe tak tam jedem pomaleji i při tom sjezdu z hor přeci jen tam dost fouka smiling smiley
Re: POKUTY
12. 07. 2019 10:15
Nemam tu net, vybirali na trase Bugojno-Imotski pobliz Tomislavgradu, ja se nebranil i proto, ze to puvodne vypadalo jen jako zbezna kontrola dokladu a auto ma 2 turba a tachometr v mph, takze se rychlost hlida opravdu obtizne a misty jsem jel urcite rychleji, akorat, ze v miste mereni jsem asi jel opravdu dobre a mistni projet nechali. Proste chce to auto s tempomatem, kameru s GPS zaznamem a notebook na prehrani videa. A opravdu je to jejich protikorupcni opatreni srandovni.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (12. 07. 2019 16:55).
avatar Re: POKUTY
14. 07. 2019 08:46
Nestrašte, že Maďaři dělali šťáru na radary (detektory) v autě! V Maďarsku stejně jako v ČR je nelegální rušička. Klasický detektor podléhá jen podmínkám RTTED, tedy schválení zařízení pro provoz. Ten má Genovo One určitě. A když už se tady bavíme o detektorech, tak Chorvati měří v "Ka" pásmu ne v "K"... Jinak jsem za 5 let co mám Genovo potkal na Chorvatské dálnici jen jednou mobilní radar (Passat). A když vás měří laserem, tak je vám detektor k prdu, protože jsou školeni mířit na přední značku a to vám detektor za sklem nesejme a i kdyby náhodou, tak už jen informativně víte, že jste v pXdeli. Protože už je pozdě. Na druhou stranu, laserem měří více na okreskách, dálnice jsou víceméně doménou mobilních ramerů. Píšu schválně ramerů, není to překlep, radary typu Ramer 3 používá PČR pro skrytý dohled, stejně jako Slovensko, Rakousko, Maďarsko, Chorvatsko, Polsko, vlastně skoro celá Evropa. Proto jsou detektory z electroworldu nebo ebay k ničemu (nemají Ka pásmo)
Re: POKUTY
14. 07. 2019 14:33
Pokuty nejsou jen za rychlost, ale i za vyloveni prazdnych! lastur, soused vylovil peknou Kyjovku a domaci mu durazne doporucili, at ji vrati do more, ze je to za 5000 kun a jsou i vyrazne drazsi skeble (nektere clanky na netu strasi i milionoymi pokutami) nebo takova prochazka v nedostatecne mravnem obleceni ve meste Hvar muze byt snad az za 400 ecek?
Re: POKUTY
14. 07. 2019 15:46
centris610 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tak koukám že jsme měli echt štěstí protože za
> poslední rok jsem byl v HR asi 5x a min. 2x co
> jsme jeli RSem tak v HR jsme nešli pod 180 ale
> bylo to v květnu a v říjnu takže možná proto jsme
> vůbec žádnou hlídku nikde nepotkali a před Splitem
> co jsou ty stacionáry ty už známe tak tam jedem
> pomaleji i při tom sjezdu z hor přeci jen tam dost
> fouka smiling smiley


Buď rád, že tě nezměřili na dálnici. To by si pak jel pod 180.
Re: POKUTY
16. 07. 2019 19:44
Ramer 3 ? V HR se většinou používa pasivní měřeni něco jako Polcam (dálnice).Laser obce ale i mýtnice .V K pasmu měli dávno ručni radar a v Ka Multanovy (tyto jsem nikdy nepotkal)
Re: POKUTY
16. 07. 2019 19:56
Policie v ČR používa v autech Ramer 10 .
[www.ramet.as]
Re: POKUTY
16. 07. 2019 20:06
7 € o 20km/h na 50ke tak to by som bral :-) To je ozaj v akcii.
Re: POKUTY
17. 07. 2019 10:06
Jezdím léta, hustě omezeních je okolo Klagenfurtu a Vilachu, zelené zóny, tunely, je to otrava, ale dodržuji předpisy a nepozoruji, že bych něco zmeškal nebo přijel někam později než bych měl. Asi su trouba, když jedu na 80 těch 80 a ne 120, ale vozím rodinu, děti a to mi nedovolí chovat se jinak.
Re: POKUTY
17. 07. 2019 17:05
Ja sa snažím tiež ale občas sa stane že na diaľnici poobede pri opravách miesto 60 dám 80 ale dediny mesto tam jazdím 55km/h čo je 52km/h na radare. Len tá 90ka niekedy ujde cez sto.
Re: POKUTY
17. 07. 2019 17:29
Není radno, ono tak přijde "ten lístek". Ale třeba nad Zadarem jsem v tom větru na 80,- taky jel v pruhu, kde se s tím nepárali a po tom, co to se mnou zaházelo s rakví xxl na kombíku jsem se samozřejmě s rodinou za zády sklidnil. Ale frajeři ze Zágřebu se s tím vůbec nemažou. Levej, furt tunel netunel.... Nehledě na to, že když zaprší, tak takovej nevyspalej polák s ojetejma gumama (nechci jim křivdit všem), tak ten než zjistí, že to klouže...
Re: POKUTY
17. 07. 2019 18:00
Keď zbadám vláčik Poliakov buď za a pribrzdím na 100 alebo pridám a rýchlo obehnem na 150.
Re: POKUTY
17. 07. 2019 21:04
kamosa namerali za szombateli na kormend na rovnej ceste,kus cesty oznacena 50tkou asi kvôli zatve,namerali mu 89km/h. 60000forintov pokuta.po dohadovani sa rukami nohami ,lebo anglicky nevedel,tak im nieco zasomral po slovensky,ze nech mu daju papiere a idem do p.ce,mu policajt hovori ,ze nech si dava pozor na reci,lebo moze aj horsie dopadnut. Pekne po slovensky mu to povedal ,ten len sanka dole...nechapem preco sa s nim nebavil hned po slovensky...
avatar Re: POKUTY
18. 07. 2019 05:47
Protože byli v Maďarsku.
Re: POKUTY
18. 07. 2019 12:43
asi chodia slovenský dopraváci na brigády do H
Re: POKUTY
18. 07. 2019 12:44
Včera mne mohli vybrat na Lučku. Stáli s ručním radarem 50 m před bránou a měřili vše přijíždějící. Jel jsem tak o 10 rychleji, ale nechali mne být.
Stejně tak mne překvapili Rakušáci na hraničním přechodu u Nové Bystřice. Opět ruční radar a měřili vše přijíždějící z Rakouska.
avatar Re: POKUTY
18. 07. 2019 13:28
... každá státní kasička potřebuje přidat penízky. Nejenom ta naše v CZ a teď je na to ta nejlepší doba.
Re: POKUTY
25. 07. 2019 14:42
spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek24 (20. 05. 2022 18:26).
Re: POKUTY
01. 08. 2019 21:20
[autozine.cz]
...
svetove unikum, v Pasohlavkach meri 20 km/hod



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (01. 08. 2019 21:22).
Re: POKUTY
01. 08. 2019 21:25
Již to tady máme ve vlákně níže, .........po čase smáznu.

Oprava mostu přes nádrž Nové Mlýny
avatar Re: POKUTY
05. 08. 2019 20:09
Dnes měřili rychlost na staré silnici (D60) v obci Cista Velika. Tedy mě nezměřili, jednak jsem zrovna jel podle předpisů a také přede mnou policisti přešli na protisměr. Spíš mě překvapilo, že před tím na mě několikeří protijedoucí domácí řidiči blikali... jak se to nemá, ale dělává.
Re: POKUTY
06. 08. 2019 10:52
A co Tě na tom překvapilo??? eye popping smileyeye popping smileyeye popping smileythumbs up smileythumbs up smileythumbs up smiley
avatar Re: POKUTY
06. 08. 2019 12:03
místní docela blikají často i na cizince, řekl bych že více než řidiči u nás
Re: POKUTY
06. 08. 2019 12:37
Často měřili v Opuzenu co si pamatuji, a blikání je asi u Chorvatů národní zvyk, ale potěšilo i když jsem jel předpisově.
Re: POKUTY
06. 08. 2019 12:44
Je to jejich přirozenost a oplácím jim to měrou vrchovatou. Naštěstí nerozlišují mezi místními a přespolními. Ruku na srdce, kdo z nás pozná při součtu vzájemných rychlostí na vzdálenost 150-200 metrů, jestli sedí za volantem cizozemec či tuzemec?! A podle RZ...??? Neznám...spinning smiley sticking its tongue out
Re: POKUTY
06. 08. 2019 12:47
Ja blikám vždy a všade. Samozrejme na diaľnici nedokážem byť nápomocný ...
avatar Re: POKUTY
06. 08. 2019 14:43
Hmm, já jen že zrovna tohle není můj styl. Jedeš rychle, zaplatíš za to.
Neočekávám to a ani to sám až na výjimky nedělám. Zvlášť když měří v obci, kde je nějaký pohyb. Když jsou na konci kde nikde nikdo a nic není, tak to je jiná.
Re: POKUTY
06. 08. 2019 19:49
"Jedeš rychle, zaplatíš za to" - proboha, proč? Logičtější by bylo: jedeš nebezpečně, zaplatíš. Rychlá jízda (i nad povolený limit) sama o sobě ještě nemusí být nebezpečná.
avatar Re: POKUTY
06. 08. 2019 22:02
To také nerozporuji, ovšem jednou jsou nastavena nějaká pravidla a ta by se měla dodržovat. Pokud něco nedodržuješ, měl bys vědět, že za to můžeš být i potrestán. Pokutovat se má samozřejmě také spousta jiných nebezpečných věcí. O tom žádná.
avatar Re: POKUTY
06. 08. 2019 22:50
Ano, ale když ono je jednodušší mezi nebezpečnou a rychlou jízdu položit rovnítko a měřit. Stupeň nebezpečnosti jízdy by se dal hodnotit jen přímo v provozu a většinou jen subjektivně. To by i méně zdatný právník zpochybnil až k odložení. Kdežto měření dává objektivní údaje a existují místa, kde se spolehlivě vybere...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.