Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
Re: POKUTY
27. 06. 2019 13:05
A co raději jezdit podle předpisů? Nevyšlo by to levněji? spinning smiley sticking its tongue outsmiling smiley
avatar Re: POKUTY
27. 06. 2019 13:46
To je nápad. Ale na čem by potom "rozpočty" vydělávaly?
Re: POKUTY
27. 06. 2019 13:49
Na kobru v HR ti detektor není nic platný. A Rakušáci po detektoru pasou také.
Re: POKUTY
27. 06. 2019 13:52
Necitujte přímo předchozí příspěvky, děkuji......


Čim měří kobra v HR? Pasiv? Rakušaci vim, ale stačí mít bystrý oči + gps databáze výhodou, i když na to stačí waze...

Jsem si to pořídil primárně na český Octávky. Superb/Passat se ohlídá, ale Octávek jezdí kupa a hlídat každou zvlášť. + stacionary, usekovky, kamery na cervenou. Kdyz uz ho mam, vozim ho s sebou vsude. Když ho najdou, bude průser, ale je už na každym, jestli to riziko podstoupi.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil filhou (27. 06. 2019 15:22).
Re: POKUTY
27. 06. 2019 14:01
Kobrou nemyslím tu německou seriálovou jedenáctku, ale jejich ruční zařízení. Namíří na tebe a v okamžiku, kdy ti detektor začne vyvádět, jsi již změřen. Vyzařuje totiž jen v okamžiku zmačknutí čudla.
Pozor, Austria poliši mají jednu fintu. Vypnou radar v autě, zamíchají se do "davu", zapnou a ten, kdo začne prudce brzdit, jde na kobereček. Obrátí auto naruby a pokud najdou detektor, mašle. Nesmí být v autě, ani neaktivní.
Re: POKUTY
27. 06. 2019 14:01
Martina B. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A co raději jezdit podle předpisů? Nevyšlo by to
> levněji? spinning smiley sticking its tongue outsmiling smiley


Mít antiradar neznamená nutně lítat jako dement přes 200... Ale každej to zná. Konec domů, rovinka, okolo jenom pole, tak se z 50 pomalu zacne pridavat a ejhle, cedule, radar, zmereno 70 a nazdar.
Re: POKUTY
27. 06. 2019 14:06
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kobrou nemyslím tu německou seriálovou jedenáctku,
> ale jejich ruční zařízení. Namíří na tebe a v
> okamžiku, kdy ti detektor začne vyvádět, jsi již
> změřen. Vyzařuje totiž jen v okamžiku zmačknutí
> čudla.
> Pozor, Austria poliši mají jednu fintu. Vypnou
> radar v autě, zamíchají se do "davu", zapnou a
> ten, kdo začne prudce brzdit, jde na kobereček.
> Obrátí auto naruby a pokud najdou detektor, mašle.
> Nesmí být v autě, ani neaktivní.

Jo tuhle kobru, ale to nedělaj na dálnici ne? Jinak je jasný, pokud člověk jezdí tupě a spolíhá jen na radar, tak ho vyhmátnou vždycky. Stačí sledovat okolní provoz a policajti se daj většinou odhalit, už jen podle zabriketovanejch skel, aby nebylo vidět dovnitř.
Re: POKUTY
27. 06. 2019 14:08
agent007
Jen pro zajímavost,kde si ho kupoval? U nás,nebo někde na Amazonu? Taky o něm uvažuji..Dík
Re: POKUTY
27. 06. 2019 14:11
Necitujte přímo předchozí příspěvky, děkuji......


U nas u autorizovanyho dealera se zarukou a všim potřebnym. Na amazon, ebay apod. nenakupuju moc. Taky se vyhnout těm lacinejm detektorům za 1500-2000,-. Sice se tvářej, ale moc nefungujou. Chytaj kdejakou blbost, takže samej falešnej poplach, problém s pásmy, špatná detekce, to jsou vyhozený peníze.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil filhou (27. 06. 2019 15:24).
Re: POKUTY
27. 06. 2019 14:26
Necituj předešlý příspěvek, nedělá se to a zbytečně se to tu prasí.
Re: POKUTY
27. 06. 2019 14:30
Tak na co tedy máme možnost citace? Navíc jsem odpovídal na 3 příspěvky, tak jsem chtěl, aby na každej byla jasná odpověď, ale ok, beru tedy na vědomí.

Ptám se tedy, oni měří kobrou i na dálnici? Nijak jinak, než z mostu, si to totiž neumim představit, pakliže se jedná o víceproudovou komunikaci.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil agent007 (27. 06. 2019 14:31).
Re: POKUTY
27. 06. 2019 14:43
Kobrou jsem viděl měřit je na okreskách a i byl 2x změřen, bez ztráty kytičky, poprvé jsme si o tom jen popovídali, podruhé vyřešila plechovková plzeň. Kobru musí na tebe zamířit, poté zmačkne čudla a displeji naskočí rychlost. Oblíbený jejich trik, údaj nesmaže, počká až pojede cizák a tomu se vyšší rychlost snaží vnutit.
Re: POKUTY
27. 06. 2019 14:47
Dík, takže na dálnici to nehrozí a po okreskách jedu minimálně, vlastně jen od Bašky a to se stejně většinou víc, než 80 jet nedá. Jinak jasná, vyčůrankovaná finta na cizince. Spolíhaj, že zaplatěj, nikdo se nebude dohadovat s Chorvatem, ale funguje to tak všude. Stačí se kouknout třeba na přechod u Hatí. Rakušáci hned stahujou Čechy na kontrolu, v opačnym směru stahujou Češi na kontrolu Rakušákysmileys with beer
avatar Re: POKUTY
27. 06. 2019 16:49
Citaci
agent007 napsal(a):
...Ptám se tedy, oni měří kobrou i na dálnici?...

Po dálnici jezdí Cobra 11, viděl jsem tam s blikajícími majáky na A1 jednou Passata mezi Dugopolje a Šestanovcem a jednou Superba kolem výjezdů na Zadar, naštěstí vždycky v opačném směru, než jsem jel já. Kolik takových už mají, nevím. Čili ani mimo obvyklá místa, kde s oblibou na A1 měří ruční kobrou nebo radarem ze stativu, nelze spoléhat na to, že se tam měřit nedá. Jak je vidět, tak se dá.
Re: POKUTY
27. 06. 2019 17:03
Trošku jsme smíchali jabka a hrušky. Zahajskej psal, že se tam měří kobrou. Na čež jsem se zeptal, jestli s ní měřej i na dálnici, protože mi to přišlo jako blbost, což mi Zahajskej tak nějak potvrdil. Neříkám, že se měřit na dálnici nedá vůbec, dá, ale nepoužívají kobru (nebo hodně minimálně, protože si myslim, že to není moc vhodný na měření mezi více pruhy se stovkami aut). Na dálnici určitě maj stíhačky jako my, teď je otázka, jak měří. Jestli pasiv (bez detekce), nebo ramer (detekce).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil agent007 (27. 06. 2019 17:04).
avatar Re: POKUTY
27. 06. 2019 18:11
... kromě psychologického efektu, aby řidiči na dálnici moc neblbli ... si myslím, že radary mají i na motorkách ...
já jel s lodí v pravým, cca 100/110 ... všichni mě předjížděli a najednou se to začalo rovnat i do pravýho ... jestli ho řidiči viděli ve zpětným, nebo měli detektor radarů ... v ten moment nikdo nejel víc, než byla předepsaná ... z ničeho nic, byl tam
[www.rajce.net]

... největší průser, když vám zjistí rušičku radarů ... v Rakousku to děla kolem 60.000/70.000 CZK (v přepočtu) a zaplacení okamžitého odstranění v rakouské dílně ...

... v Chorvatsku taky rádi čekávají před mýtnicemi, když si to nějaký chytrák urychlí ... po odstavným pruhu ... tak to je se slavobránou ... thumbs up
[www.rajce.net]

smileys with beer
Re: POKUTY
27. 06. 2019 18:41
Před Demefje jsem jel odstavným pruhem několikrát, protože byla dálnice zabl9kovaná kešařema. Jednou jsem takhle vlítnul poliýům xo náruče. Ukázal jsem jim platební kartu a jen mě odmávli.
Sedmičkovej agente, fakt se míchaj hrušky s jabkma. Já kobrou myslím ruční radar, který je podobný rozdrážděné kobře, vetšinou ho mají zavěšený na krku. Hill píše o obdobě Kobry 11, tedy lovců lumpáren na dálnici. Někdy se schovávají u zdi při výjezdu z tunelu. Takhle jsem málem propálil gumy, když jsem je zmerčil a stihl dobrzdit. Ale taky kolem mě profrčeli levým pruhem, když jsem měl na tachu dost přes 140 a nevšímali si mě.
Když se trochu kouká okolo, dá se nebezpečí zmerčit. Hlavně podle chování místních.
Re: POKUTY
27. 06. 2019 21:20
Takže dnes příjezd známí do Gradacu.
Po cestě brutální provoz přes Maďarsko.
Na hranicích šťara zaměřena na radar a kameru...Toyota Verso a důchodci, zajímavé že?

Co píše Bessy má něco do sebe... Plus jak jsem psal o kamerach.

Jak píše Zahajskej, asi má štěstí...
Re: POKUTY
27. 06. 2019 22:03
Minulý rok začátkem září jsem viděl jak měřílí mezi Goričanem a Zágrebem trojnožkou u dálnice v mírné zatáčce. U mýtnice Sv. Helena to brali.
avatar Re: POKUTY
28. 06. 2019 07:50
Pozor, mezi Varaždínem a Sv,Helenou je jedna část omezena na 100, resp.110 km/h. V jednoum úseku je napevno radar. Bohužel jsem jej zaregistroval pozdě a při průjezdu si všiml asi o 10km více na tachometru Uvidíme.
Re: POKUTY
28. 06. 2019 07:59
Couddy, můžeš se rozepsat? Kde byl v Maďarsku brutální provoz? Kde byla šťára?

Diky
Re: POKUTY
28. 06. 2019 08:05
A štara na kamery ?
Re: POKUTY
28. 06. 2019 09:47
Měl jsem v plánu se více ptát, ale byli na rodinné zde oslavě.
Zkusím zjistit více info. Jen jsem vyslechl krátkou verzi po příjezdu.
Re: POKUTY
28. 06. 2019 11:35
Detektor, rušičky bych ještě pochopil, ale co jim tak hrozně vadí na kamerách, to nechápu.
Re: POKUTY
28. 06. 2019 16:25
Odpověděl jsem v jiném vláknu. Asi náhodná akce...
avatar Re: POKUTY
28. 06. 2019 21:52
Re: POKUTY
09. 07. 2019 09:41
Balkansti lapkove (Bosna), aneb protikorupcni opatreni v praxi:
...
Jeli jsme 3 auta v lese z kopce, mistni nechali projet a na mne mavli. pry kam specham?
...
Nespecham
...
Pry je tam 50 a jel jsem pry rychleji, zadny merak ci obrazek a ze to bude za 25 eur, no tak dobre, kameru ani tempomat nemaje
...
A sel jsem pro penize (jejich nejnizsi pokuta)
...
A prej ne, ze jsem cizinec a od cizince nemohou brat hotovost, ze musim do banky-nejblizsi mesto 70km daleko, takze 3 hodiny zdrzeni a projety benzin
...
Tak zacalo smlouvani, jestli by to nemohli vyridit za mne, no kdyz nebudu chtit potvrzeni...
...
Mili usmevavi lapkove v uniformach
avatar Re: POKUTY
10. 07. 2019 19:57
U / z kterého města v BiH byli tito uniformovaní lapkové?
Jinak ten problém s placením na poště (či bance?) je zejména o víkendu super... zabavené auto do pondělí thumbs up smiley
avatar Re: POKUTY
10. 07. 2019 21:19
Zabavené auto nebo pas do pondeli je akorát hrozba. Jim jde v první rade o uplatek a potrebuji turistu něčím postrasit, aby mel pocit, ze vykoupeni 30 eurama bez dokladu je vlastne vyhra. Zazil jsem to 2x. Poprvy jsem zaplatil a mel jsem presne ten pocit, ze jsem uplatkem usetril. Podruhy jsem jsem se jim postavil a po 15 mimutach hadani me nechali odjet. Ani v jenom pripade nemeli verohodny dukaz, jen nejakou naměřenou rychlost, ktera ani nebyla moje. Takze hadejte se....
avatar Re: POKUTY
11. 07. 2019 08:23
… přesto, že jsem v Bosně i Hercegovině na fleku zaplatil za rychlost 50,- HRK (slovy:padesátchorvatskýchkun),
(70 km/hod na padesátce … ) tak jsem to za své vítězství považoval, zvláště když jsem viděl, jak jiný řidič, zastavený společně se mnou (italské auto) platil v přepočtu cca 2500,- CZK … za to samé …
... zřejmě bych poslal drobné i za pozdrav z Rakouska, aniž bych si za 1 až 6 měsíců vzpomněl ... kde to bylo a jestli to bylo ... yawning smiley

smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 59
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.