Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
avatar Re: POKUTY
24. 05. 2019 08:20
… během měsíce mi už dva kamoši sdělili, že každý, v jednom dni dostal dvě pokuty za ten... p..sraný tunel před Ostravou … jeden z nich mi jako perličku ukázal i obálku s dopisem z Německa … a piště si, že to nebylo od jeho tetičky …
… a tomu druhému přišel pozdrav i z Vyškova, potvory měli kameru i na opravovaném nadjezdu nad dálnicí (na 226tém)

smileys with beer
avatar Re: POKUTY
24. 05. 2019 21:16
4.5 spáchám drobný přestupek v Bad Schandau, dnes došel dopis na firmu.. Zdali obyč nebo doporučeně jsem se neptal.
Re: POKUTY
24. 05. 2019 22:47
Fousi, mě to s Bad Schandau přišlo obyč. Rychlost?
avatar Re: POKUTY
24. 05. 2019 22:49
Takže bych mohl být v klidu. Možná ta obálka ani nebyla pro mě. Někdo šel okolo, rozbalil dopis, nebylo kam vyhodit obálku, tak mi to hodil do schránky a vnitřek si nechal. Taky jedna z možností
Re: POKUTY
25. 05. 2019 09:08
V té obálce byl určitě šek na 1000 euro za příkladné chování se na rakouských dálnicích. Pošťáci o tomto dobře ví a tak konají.
avatar Re: POKUTY
27. 05. 2019 10:19
4 filhou na 30 mi naměřili 37, tak 15 eurošů.
Re: POKUTY
27. 05. 2019 17:22
Mě stejná suma za 36 km/h, jen já ten dopis dostal cca již po 10 dnech od spáchání.....
avatar Re: POKUTY
26. 06. 2019 18:49
A je to tady:
[autobible.euro.cz]

Začínáme spořit?
avatar Re: POKUTY
26. 06. 2019 19:39
No, jet po "starý" uz nebude znamenat, že usetrim... Chorvati se holt taky chteji ucastnit lovu na ridice, kdyz vidi kolik to nese. Byla to otazka casu. A protoze nastoupili do vlaku pozdeji, pekne ty pokuty osolili, aby dohnali co zameskali. Pro me osobne to znamena dat si pozor na Makarsky a v Podgore. Na dalnici do 150. To preziju, zvlast kdyz posledni rok jezdim kvuli bodovy tisni jak ko**t pomalu, takze jsem zvyklej
avatar Re: POKUTY
26. 06. 2019 20:14
Na staré cestě nic nového, je to na profláklých místech. A tam, kde se dá valit, tak nic není. Já bych se vůbec neplašil.
Re: POKUTY
26. 06. 2019 20:42
Co jsem jich pár zkusil, tak Waze už je zná.
Re: POKUTY
26. 06. 2019 22:00
A hlavně, nejsou na dálnici, kromě té na obchvatu Záhřebu. Takže na dálnicích, kde se dá cesta, alespoň znatelně urychlit se nic nemění. Až tam zavedou úsekové měření, tak to bude jiná káva.
To, že například Splitem budu muset projet podle předpisu, mě nijak nepálí, tam nic nenaspíchám.
avatar Re: POKUTY
27. 06. 2019 00:20
Nemam iluzi ze na dalnici nenakoupili neoznaceny auta. Kdyz uz to pojali takhle ve velkym stylu, prospikovali zemi radarama, napalili likvidacni pokuty, proc by meli zapomenout na dalnici? Navíc nemusi merit jen z aut. Maji tam spoustu mostu, tunelu. Muzou merit zalezly v krovi nad tunely



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (27. 06. 2019 00:21).
Re: POKUTY
27. 06. 2019 07:53
Zalezlí policajti ve křoví na dálnici. Tos mě pobavil....
Samozřejmě, že můžou navýšit počet neoznačených aut, ale aby nízký přelet měl nějaký smysl, tak to musí být na (polo)prázdné dálnici a tam se ani neoznačené policejní auto neschová.
avatar Re: POKUTY
27. 06. 2019 08:16
kabinet … flastry se nelíbí nikomu, ale za pásy … s pořádnými pokutami jednoznačné souhlasím …
vím o dvou případech z mého okolí, kdy na cestě do Chorvatska usnul řidič a shodou okolností nebyl v autech přípoután jeden ze členů rodiny … v obou případech obě auta narazila do svodidel a při kotrmelcích vypadl neuvázáný člen rodiny, ti, co zůstali po nehodě v autě měli lehká až střední zranění a ti, co vypadli … zahynuli …

smileys with beer
avatar Re: POKUTY
27. 06. 2019 08:50
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Kdyz uz to pojali takhle ve velkym stylu,
> prospikovali zemi radarama...

To říkáš z pohledu obyvatele ČR eye popping smiley

Na celé staré 1 kolem Plitviček je jich méně, než na staré z Brna do Břeclavi...
Když to vezmu jenom pár km okolo, tak na silnici č.50 je ve Slavkově úsekovka... v Bučovicích je hned další radar...
Mám pokračovat?
Re: POKUTY
27. 06. 2019 09:20
Slavkov: Souhlas. Chorvati to akorát udělali jednotně, tak to vypadá že je jich hodně, ale kam se hrabou na ČR.
Re: POKUTY
27. 06. 2019 09:40
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A je to tady:
> [autobible.euro.cz]
> jte-si-pozor-desitky-novych-kamer-vysoke-pokuty/?u
> tm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-interne
> tu
>
> Začínáme spořit?


Antiradar to jistí.
Re: POKUTY
27. 06. 2019 10:41
Mám stejný pocit, ale s K pásmem který mají i Chorvati je trošku dražší.
avatar Re: POKUTY
27. 06. 2019 11:06
Dal jsem to sem, aby se vědělo....oficiálně, že to začalo, jak většina z nás předpokládala.
A čtu, že většina z vás je připravena, antiradary, waze a jiné vymoženosti.Takže nebýt překvapen, znamená být patřičně připraven.
Bessy, s pokutami za nezapnuté pásy samozřejmě souhlasím. A se zvýšenými pokutami a patřičným bodovým ohodnocením telefonování za jízdy jakbysmet. Tady u nás to vypadá, že každý druhý řidič má tydlifouna u ucha. Jede jak před, slušně napsáno,usednutím na nočník a když na něj blikneš, tak si klepe na zvýšené čelo. Nějak to nechápu.
Re: POKUTY
27. 06. 2019 11:23
Jop, taky jsem pro tvrdší postihy za používání telefonu za jízdy. Stačí sledovat ve městě nebo na dálnici, kolik lidí si s mobilem hraje. Ale jednodušší a výdělečnější je chytat piráty za 150 na dálnici a 110 na okresce.
Re: POKUTY
27. 06. 2019 11:24
Marabu napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám stejný pocit, ale s K pásmem který mají i
> Chorvati je trošku dražší.


Loni jsem kupoval Genevo One M a maximální spokojenost.
Re: POKUTY
27. 06. 2019 12:03
Ano zrovna tenhle mám na mysli a nyní ho objednávám.
Re: POKUTY
27. 06. 2019 12:34
Ale tohle není antiradar.....
Re: POKUTY
27. 06. 2019 12:43
Necitujte přímo předchozí příspěvky, děkuji......


Co to je?

Genevo One M je, řekl bych, nejlepší přenosnej antiradar na trhu. Stojí sice víc, ale detekce je vynikající (Superb ve směru jízdy na 200 metrů), falešnou jsem zatím neměl a umí i Slovenskej Multa radar.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil filhou (27. 06. 2019 15:20).
Re: POKUTY
27. 06. 2019 12:44
Hmmm, nevíš, co kupuješ. Antiradary jsou zakázané. Ale toto je detektor radarů. S antiradarem nemá nic společného.
Re: POKUTY
27. 06. 2019 12:46
Kdepak. Antiradar je tohle, co mám koupenej a je plně legální. Nelegální je pouze rušička a ta funguje jenom na laser.
avatar Re: POKUTY
27. 06. 2019 12:46
Ano, ale není to antiradar, je to jen upozorňovač....
Zahajskej mne předběh :-) Rušička je antiradar...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil santy (27. 06. 2019 12:48).
Re: POKUTY
27. 06. 2019 12:50
Dobře, budeme slovíčkařit. Antiradar, chcete-li detektor, je plně legální záležitost. I marketingově se označuje jako antiradar. Naproti tomu antilaser, rušička laseru, která ruší laserový paprsek legální není. Ovšem, když jí člověk používá s rozumem, je prakticky v 99 % případů neodhalitelná.

Takže shrnuto, jsou dvě zařízení. Antiradar (i když by spíše sedělo označení detektor) a antilaser. První legální je, neboť řidiče pouze upozorňuje, nic neruši, druhé zařízení je ilegální, neboť paprsek ruší a znemožnuje změření.

Samozřejmě bavím se o ČR. Jiné státy to mají jinak a nelegální mají obě zařízení.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil agent007 (27. 06. 2019 12:53).
Re: POKUTY
27. 06. 2019 12:54
Pánové slovíčkaření, typická česká vlastnost, všichni víme o co jde, je zbytečné se přít, jde pouze o obecnou charakteristiku zařízení.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.